James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir?

James D. Watson Nedir?

James D. Watson Nedir?, James D. Watson Nerededir?, James D. Watson Hakkında Bilgi?, James D. Watson Analizi? James D. Watson ilgili James D. Watson ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  James D. Watson ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. James D. Watson Ne Anlama Gelir James D. Watson Anlamı James D. Watson Nedir James D. Watson Ne Anlam Taşır James D. Watson Neye İşarettir James D. Watson Tabiri James D. Watson Yorumu 

James D. Watson Kelimesi

Lütfen James D. Watson Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. James D. Watson İlgili Sözlük Kelimeler Listesi James D. Watson Kelimesinin Anlamı? James D. Watson Ne Demek? ,James D. Watson Ne Demektir? James D. Watson Ne Demektir? James D. Watson Analizi? , James D. Watson Anlamı Nedir?,James D. Watson Ne Demektir? , James D. Watson Açıklaması Nedir? ,James D. Watson Cevabı Nedir?,James D. Watson Kelimesinin Anlamı?,James D. Watson Kelimesinin Anlamı Nedir? ,James D. Watson Kelimesinin Anlamı Ne demek?,James D. Watson Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

James D. Watson Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

James D. Watson Kelimesinin Anlamı Nedir? James D. Watson Kelimesinin Anlamı Ne demek? , James D. Watson Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

James D. Watson Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! James D. Watson - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

James D. Watson

James D. Watson Nedir? James D. Watson Ne demek? , James D. Watson Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

James D. Watson Kelimesinin Anlamı? James D. Watson Ne Demek? James D. Watson Ne Demektir? ,James D. Watson Analizi? James D. Watson Anlamı Nedir? James D. Watson Ne Demektir?, James D. Watson Açıklaması Nedir? , James D. Watson Cevabı Nedir? , James D. Watson Kelimesinin Anlamı?


James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir?

James Dewey Watson

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(James D. Watson sayfasından yönlendirildi)
James Dewey Watson
Doğum06 Nisan 1928 (96 yaşında)
Chicago, ABD
MilliyetABD
Mezun olduğu okul(lar)Chicago Üniversitesi
İndiana Üniversitesi
ÖdüllerNobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü (1962)
Kariyeri
DalıGenetik
Çalıştığı kurumlarCold Spring Harbor Laboratuvarı
Harvard Üniversitesi
Cambridge Üniversitesi
Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüleri
Doktora
danışmanı
Salvador Luria
İmza

James Dewey Watson (d. 6 Nisan 1928, Chicago), 1954 yılında yaptığı çalışma ile DNA'nın ikili sarmal yapısını, araştırmacı Francis Crick ile bularak Nobel Ödülü almış bilim adamıdır.

Chicago Üniversitesinde zooloji öğrenimi gördükten sonra 1950 yılında Indiana Üniversitesinde doktora yaptı. Ancak bu süreçten sonra Avrupa'ya geçmiştir. 1950 ve 1953 yılları arası önce Kopenhag, sonra da Cambridge Üniversitesinde DNA'nın yapı çözümü konusunda çalışmalarda bulundu. Cambridge Üniversitesinden Francis Crick ile giriştiği çalışmalar sonuç verdi ve 1953 yılında Nature dergisinde 900 kelimeden oluşan makalelerinin yayınlanmasıyla bilim adına önemli bir karanlık bölüm aydınlanmış oldu. Makale şöyle başlıyordu: "Deoksiribo Nükleik Asit tuzu için bir yapı önermek isteriz..."

Ancak bu keşif içinde Londra'daki King's Kolejinde kristalograf olarak çalışan Rosalind Franklin'in de katkısı büyüktür. Eğer 38 yaşında kanserden ölmeseydi o da verilecek Nobel Ödülünü paylaşabilirdi. DNA'nın çift sarmal olduğunun bulunmasında Rosalind Franklin'in X ışını resimleri kilit rol oynamıştır. Ancak kendisi X ışını resimlerini doğru yorumlayamamaktaydı.

James Watson 1956'da Harvard Üniversitesinde Moleküler Biyoloji ve Biyokimya Profesörlüğüne getirildi.

1962 yılında Dr.Crick'le DNA'nın 3 boyutlu yapısını keşfetmelerinden dolayı Nobel Ödülü'ne layık bulundular.

1967 yılında ise The Double Helix: A Personal Account of the Discovery of the Structure of DNA (İkili Sarmal : DNA Yapı Çözümünün Öyküsü) adlı, DNA'nın ayrıntılı çözüm öyküsünü içeren kitabını yazdı.

Görüşleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • New York'ta bulunan Cold Spring Harbor Laboratuvarı'nın başkanlığını yapan, yaşantısının ileri dönemlerinde ırkçı, homofobik ve kadınları aşağılayan ifadeleriyle dikkati çeken Watson, "Afrikalıların daha düşük zekalı oldukları" yolundaki açıklamaları ve "farklı coğrafyalarda evrimleşen insanların zekâlarının aynı şekilde geliştiğini düşünmek için mantıklı bir sebep olmadığı" yolundaki iddiaları nedeniyle önemli eleştirilerin hedefi oldu.[1] Tepkilerin artması üzerine Cold Spring Harbor Laboratuvarı’nın yönetim kurulu başkanı Bruce Stillman yönetim kurulunun Watson’un "tüm idari yetkilerinin askıya alınmasına" karar verdiğini açıkladı.[2] Bu görüşlerini ilk defa 2007 yılında açıkladı.[3] Daha sonra 2018 yılında tekrarladı. Genetik olarak Yahudilerin daha zeki, Çinlilerin yaratıcılık fukarası ve Hintlerin de köle tabiatlı insanlar olduğunu öne sürdü.[4]
 • Beyaz ve siyahlar arasındaki IQ değerleri genetiktir.[5][6][7][8]
 • 2000 yılında bir konferansta, Watson deri rengi ile cinsel dürtü arasında bağlantı bulunduğunu öne sürdü.[9][10][11]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Radikal, 19.10.2007. http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=236104&tarih=19/10/2007 5 Haziran 2016 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
 2. ^ NTV, 20 Ekim 2007, http://www.ntv.com.tr/news/423565.asp 20 Ekim 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
 3. ^ Hunt-Grubbe, Charlotte (14 Ekim 2007). "The elementary DNA of Dr Watson". The Times. Londra. 14 Ocak 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Ocak 2019. 
 4. ^ Reich, David. (2019). Who We Are and How We Got Here. Oxford: Oxford University Press. s. 263. ISBN 978-0-19-882125-0. 
 5. ^ "He may have unravelled DNA, but James Watson deserves to be shunned". 1 Aralık 2014. 14 Ocak 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Ocak 2019 – The Guardian vasıtasıyla. 
 6. ^ "Fury at DNA pioneer's theory: Africans are less intelligent than Westerners". 17 Ekim 2007. 11 Mayıs 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Ocak 2019. 
 7. ^ Crawford, Hayley. "Short Sharp Science:James Watson menaced by hoodies shouting 'racist!'". New Scientist. 10 Ocak 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Nisan 2014. ... he was "inherently gloomy about the prospect of Africa" because "all our social policies are based on the fact that their intelligence is the same as ours, whereas all the testing says not really. 
 8. ^ Harmon, Amy.James Watson Won’t Stop Talking About Race 14 Ocak 2019 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., New York Times, January 1, 2019. Retrieved January 1, 2019.
 9. ^ Abate, T. "Nobel Winner's Theories Raise Uproar in Berkeley Geneticist's views strike many as racist, sexist" 16 Mayıs 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., San Francisco Chronicle, November 13, 2000. Retrieved on October 24, 2007.
 10. ^ Thompson, C.; Berger, A. (2000). "Agent provocateur pursues happiness". British Medical Journal. 321 (7252). s. 12. doi:10.1136/bmj.321.7252.12. PMC 1127681 $2. PMID 10875824. 27 Haziran 2009 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Ocak 2019. 
 11. ^ "UK Museum Cancels Scientist's Lecture". ABC News. 17 Ekim 2007. 28 Haziran 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Mayıs 2008. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Makaleler

James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Nedir? :James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? ile ilgili James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Ne Demektir? James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Açıklaması Nedir? James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Cevabı Nedir? James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Kelimesinin Anlamı? James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Açıklaması? :James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Gerçek mi? :James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? ile ilgili James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Hakkında? :James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? ile ilgili James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? burada bulabilirsiniz. James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler James D. Watson nedir?, James D. Watson anlamı nedir?, James D. Watson ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Bağ Bahadıran, NGC 1093, Hayat Çizgisi, Ural Airlines, 1001 Albums You Must Hear Before You Die, Exodus (albüm), Güney, Turgutlu, Luhan (şarkıcı), Billboard Social 50 bir numaralı şarkıcıları listesi, Exos Showtime, Guantanamo, Macaristan Krallığı, Burgaz Havalimanı, Darice, Müzeler Adası, 2010da Billboard Hot 100da bir numara olan singlelar listesi, Hayal kırıklığı, Suboyu, Tatvan, Deep River Rock, The Yakuza, Cape Town Uluslararası Havalimanı, İgarka Havalimanı, Nikola Mirotić, Hawker Hunter, Marcelinho Carioca, Kan emme, İnceyol, Sivas, O. R. Tambo Uluslararası Havalimanı, Hawaii Yanardağlar Ulusal Parkı, Yücekonak, K.V. Mechelen, George Bush Kıtalararası Havalimanı, Havza Tren İstasyonu, Rhea Seehorn, 1933 FA Cup Finali, Platov Uluslararası Havalimanı, Hollywood Chewing Gum, Havacılık Müzesi (Belgrad), ABD 2010 yılı 1 numara şarkıları, Maskat Uluslararası Havalimanı, Güns Kuşatması, Lucas Lima (1991 doğumlu futbolcu), Nothin on You, Kargakonmaz, Doğubayazıt, Hava savaşı, Yeri (şarkıcı), Glossamia, John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı, Gotik Hattı, Hava basıncı, Gecenin Sıcağında, Tunus Kartaca Uluslararası Havalimanı, Incheon Uluslararası Havalimanı, Daniel Lévi, Hava kuvvetleri, II. Theodoros Paleologos, Hava Durağı Tren İstasyonu, 1970 Çempionat SSSR Po Futbolu, Nükleer dönüşüm, Jewelry (grup), Sınıf alan teorisi, Drawing Down the Moon, Hatundere Tren İstasyonu, Malta Kuşatması, Muhafazakar liberteryenizm, Hatun, Chiaravalle Centrale, Hattuşa, NGC 4008, Meşeli, Elazığ, Ahmed Ebutalib, Söğütyaylası, Kütahya, Laxe, Hatmiyye, Fly to the Sky, Gummy (şarkıcı), Ertuğrul Yeşiltepe, Cücelik, Gey Onur Günü, Hatip, 1109, Ümit Haluk Bayülken, Hatice, Apokoron, matematikte bilimde ve mühendislikte kullanılan yunan harfleri, Spiranthinae, Agatha Harkness, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Mehmet Besler, Bulgaristan ekonomisi, Viborg FF, Tacikistan arması, Ernst Haeckel, Denge tepkimesi, Festos, Ayvasil, Yavru Kartal Dergisi, Arthur Evans, Miracles in December, The Ataris,
Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?,