Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir?

Fransa Millî Kütüphanesi Nedir?

Fransa Millî Kütüphanesi Nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi Nerededir?, Fransa Millî Kütüphanesi Hakkında Bilgi?, Fransa Millî Kütüphanesi Analizi? Fransa Millî Kütüphanesi ilgili Fransa Millî Kütüphanesi ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Fransa Millî Kütüphanesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Fransa Millî Kütüphanesi Ne Anlama Gelir Fransa Millî Kütüphanesi Anlamı Fransa Millî Kütüphanesi Nedir Fransa Millî Kütüphanesi Ne Anlam Taşır Fransa Millî Kütüphanesi Neye İşarettir Fransa Millî Kütüphanesi Tabiri Fransa Millî Kütüphanesi Yorumu 

Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesi

Lütfen Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Fransa Millî Kütüphanesi İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı? Fransa Millî Kütüphanesi Ne Demek? ,Fransa Millî Kütüphanesi Ne Demektir? Fransa Millî Kütüphanesi Ne Demektir? Fransa Millî Kütüphanesi Analizi? , Fransa Millî Kütüphanesi Anlamı Nedir?,Fransa Millî Kütüphanesi Ne Demektir? , Fransa Millî Kütüphanesi Açıklaması Nedir? ,Fransa Millî Kütüphanesi Cevabı Nedir?,Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı?,Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Fransa Millî Kütüphanesi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı Nedir? Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Fransa Millî Kütüphanesi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Fransa Millî Kütüphanesi - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Fransa Millî Kütüphanesi

Fransa Millî Kütüphanesi Nedir? Fransa Millî Kütüphanesi Ne demek? , Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı? Fransa Millî Kütüphanesi Ne Demek? Fransa Millî Kütüphanesi Ne Demektir? ,Fransa Millî Kütüphanesi Analizi? Fransa Millî Kütüphanesi Anlamı Nedir? Fransa Millî Kütüphanesi Ne Demektir?, Fransa Millî Kütüphanesi Açıklaması Nedir? , Fransa Millî Kütüphanesi Cevabı Nedir? , Fransa Millî Kütüphanesi Kelimesinin Anlamı?


Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir?

Fransa Millî Kütüphanesi

Koordinatlar: 48°50′01″K 2°22′33″D / 48.83361°K 2.37583°D / 48.83361; 2.37583
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Fransa Millî Kütüphanesi
(Bibliothèque nationale de France)
Richelieu tesisi
Harita
ÜlkeFransa
TürUlusal kütüphane
Koleksiyon
Legal depozitEvet
Websitebnf.fr


Sen Nehri'nin sol kıyısı (güney kıyısı) nın panoramik görünümü. Soldan sağa: Passerelle Simone-de-Beauvoir, Bibliothèque nationale de France'nın Tolbiac sitesi, MK2 Bibliothèque sinema salonu, Pont de Bercy görülmektedir (13. arrondissement, Paris, 2007).

Fransa Millî Kütüphanesi (FransızcaBibliothèque nationale de France), Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan ulusal kütüphanedir. Birkaç yüzyıl boyunca yapılan koleksiyonları koruyan ve Fransa'da yayımlanan tüm yayınları toplamaktan sorumlu olan Fransız kurumudur. 1994 yılında şu anki adıyla yeniden teşkil edilen BnF, kamu kurum statüsüne sahiptir. Gallica adlı internet kütüphanesi vardır. Fransa'nın en önemli kütüphane olan BnF, aynı zamanda dünyanın en önemli kütüphanelerinden biridir.

BnF, ana tesisi olan Tolbiac tesisi (site de Tolbiac veya site de François-Mitterrand; Paris 13. bölge'de Tolbiac'ta 11 Quai François Mauriac adresinde bulunan yeni binalardan oluşan tesis), kurumun tarihî tesisi olan Richelieu tesisi (site Richelieu; 2. bölge'de 58 Rue de Richelieu adresinde bulunan eski bina) de dahil olmak üzere toplam yedi tesisten oluşur.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Tesis ve binalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Richelieu tesisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Richelieu tesisi

Ulaşım[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Bourse
 • Quatre-Septembre

Tolbiac tesisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Ulaşım[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Bibliothèque François Mitterrand
 • Quai de la Gare

Dijital kütüphane[değiştir | kaynağı değiştir]

Gallica[1] Fransa Millî Kütüphanesi ve ortaklarının çevrimiçi kullanıcılarına yönelik dijital kütüphanedir. Ekim 1997'de kurulmuştur. Bugün çeşitli türlerde 6 milyondan fazla sayısallaştırılmış materyale sahiptir: kitaplar, dergiler, gazeteler, fotoğraflar, karikatürler, çizimler, baskılar, posterler, haritalar, el yazmaları, antika paralar, notalar, tiyatro kostümleri ve setleri, ses ve video materyalleri. Tüm kütüphane materyalleri ücretsiz olarak mevcuttur.

10 Şubat 2010'da, Henri Murger'in (1913) Bohem Yaşam Sahneleri kitabının dijitalleştirilmiş bir kopyası Gallica'nın milyonuncu belgesi oldu. Şubat 2019'da ise beş milyonuncu belge, Bibliothèque Inguimbertine'de saklanan "Batı Hint Adaları'na Yapılan Başarısız Bir Gezinin Kaydı" adlı el yazmasının bir kopyasıydı.

(1 2020 (2020-January-01) itibarıyla), Gallica yaklaşık olarak çevrimiçi olarak kullanıma sunuldu:

 • 6 milyon belge
 • 690.311 kitap
 • 176.341 harita
 • 144.859 el yazması
 • 1.468.952 görsel
 • 3.968.841 gazete ve dergi
 • 51.055 müzik sayfası
 • 51.170 ses kaydı
 • 510.807 nesne
 • 1.705 video kaydı

Gallica koleksiyonlarının çoğu, kütüphane materyallerinde tam metin aramaya olanak tanıyan optik karakter tanıma (OCR işleme) kullanılarak metin formatına dönüştürülmüştür.

Her belgenin, Fransa Milli Kütüphanesi'nin ARK (Arşiv Kaynak Anahtarı) adı verilen dijital bir tanımlayıcısı vardır ve buna bibliyografik bir açıklama eşlik eder.

Popüler kültür[değiştir | kaynağı değiştir]

Sinema[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ Website link is https://gallica.bnf.fr/accueil/en/content/accueil-en 7 Eylül 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Nedir? :Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? ile ilgili Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Ne Demektir? Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Açıklaması Nedir? Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Cevabı Nedir? Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Açıklaması? :Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Gerçek mi? :Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? ile ilgili Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Hakkında? :Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? ile ilgili Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Fransa Millî Kütüphanesi nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi anlamı nedir?, Fransa Millî Kütüphanesi ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
BC Place Stadyumu, Winston Smith, Donatizm, 1984 (film, 1956), Ostrov, Balkan Uluslararası Basketbol Ligi, 16 Aralık, NGC 5376, İnşaat (film), Dugongidae, Kemal Yazıcıoğlu, Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (film, 1984), Bulanık mantık, Revolution OS, Elasmotherium, NGC 3368, 1996 World Grand Prix, Aşkabat Su Sporları Kompleksi, Fanya Kaplan, Cyornis, Ryosuke Ochi, Celallı, Kavak, Öğreti ve Antlaşmalar Kitabı, Mollahüsrev, Fatih, Kemal Merkit, Ahmet Akgün Albayrak, Nur Ger, Game Watch, Squire, Triangle Gömlek Fabrikası yangını, David McGoldrick, Nepal bayrağı, Ferrero Fındık, NGC 501, Browning M1919, NGC 525, Andromeda gökadası, Göksel Arsoy, NGC 518, TV Doma, Bronşektazi, NGC 532, Psellonus, Cirié, Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (film), Ak başlı akbaba, The Real Slim Shady, Satınalma gücü paritesi, Savaş tutsağı, Rubai, Sarkıt, Glukokortikoid, Glükokortikoid, Yubei, Sarımbey, Sulakyurt, Subway, Cüce yılanbaş, Yeditepe İstanbul, Bam Bam Bigelow, Altın Koza En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü, CBS Interactive, Johnson bağı, Ayşen Gürcan, Ahmet Saffet Ohkay, Ophidiiformes, Aleksandar Luković, Dabık, Alexander Blessin, Harun Karacan, FANUC, Kurt (film, 1994), Bucconidae, Siyahkel merkezî bahşı, Wincenty Kowalski, Windows Mobile 6.1, Ortolık kır yerleşimi, I. Abdurrahman, Kadı, Mauricio Pochettino, Celal Doğan, Three 6 Mafia, Celui qui reste et celui qui sen va, Madeira Kumarhanesi, Zell am Harmersbach, Stuart Little, Dirsekli, İdil, Aleksandar Jovanović (1992 Aralık doğumlu futbolcu), Süleyman Mahmud, Deşti şehristanı, Birinci Sirte Körfezi hücumu, Soylu, Kars, Beterböcek, Alitalia, Rabeprazol, Hikmet Altınkaynak, Stella Maessen, Ernő Rubik, Banka yığılması, Bayındır, Kaman, Beğdili boyu,
Mesut Niziplioğlu Kimdir?, Mehmet Çetin Kimdir?, Şapşalca Nedir?, Ekvator Gineli İsminin Anlamı Nedir?, Ekvator Gineli Nedir?, Yaraşır İsminin Anlamı Nedir?, Söbe İsminin Anlamı Nedir?, Bekir Atahan Kimdir?, Muhtekir İsminin Anlamı Nedir?, Yılkı Nedir?, Şapşalak Nedir?, Aygerim Kojakanova Kimdir?, Ekvadorlu İsminin Anlamı Nedir?, Ekvadorlu Nedir?, Yaraşıksız İsminin Anlamı Nedir?, Soyut İsminin Anlamı Nedir?, Muhtar İsminin Anlamı Nedir?, Aybüke Gezerel Kimdir?, Yılışkan Nedir?, Mültesim Nedir?, Ekşimtırak İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimtırak Nedir?, Papua Yeni Gine bayrağı Anlamı Nedir, Papua Yeni Gine bayrağı Nasıl Oluştu, Papua Yeni Gine bayrağı Tarihi, Papua Yeni Gine bayrağı Renkleri, Papua Yeni Gine bayrağı Tasarımı, Ayfer Tunç Kimdir?, Nevra İmamoğlu Kimdir?, Yaraşıklı İsminin Anlamı Nedir?, Soyungan İsminin Anlamı Nedir?, Şapkasız Nedir?, Muhtaç İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimsi İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Murat Yaprak Kimdir?, Şapkalık Nedir?, Ekşili İsminin Anlamı Nedir?, Gökhan Özer Kimdir?, Yaraş İsminin Anlamı Nedir?, Soyu Tükenmiş İsminin Anlamı Nedir?, Muhrik İsminin Anlamı Nedir?, Metin Karadeniz Kimdir?, Songül Koçdağ Kimdir?, Ayfer Er Kimdir?, Yıldızsı Nedir?, Şapkalı Nedir?, Mülhit Nedir?, Yararsız İsminin Anlamı Nedir?, Soysuz İsminin Anlamı Nedir?, Muhnik İsminin Anlamı Nedir?, Feime Akıncı Kimdir?, Ayfer Dönmez Kimdir?, Ekstra İsminin Anlamı Nedir?, Yararlı İsminin Anlamı Nedir?, Bilsay Kanat Kimdir?, Soylu Soplu İsminin Anlamı Nedir?, Muhlis İsminin Anlamı Nedir?, Panama bayrağı Anlamı Nedir, Panama bayrağı Nasıl Oluştu, Panama bayrağı Tarihi, Panama bayrağı Renkleri, Panama bayrağı Tasarımı, Ayfer Akansel Altay Kimdir?, Yıldızlararası Nedir?, Eksiltili İsminin Anlamı Nedir?, Eksiltili Nedir?, Rahmi Vardi Kimdir?, Yararcı İsminin Anlamı Nedir?, Soylu İsminin Anlamı Nedir?, Muhkem İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızlama Nedir?, Eksiksiz İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Altunbaş Kimdir?, Ayhan Aras Kimdir?, Jordan Ayew Kimdir?, Burak Sarıbıyık Kimdir?, Yarar İsminin Anlamı Nedir?, Soy İsminin Anlamı Nedir?, Muhip İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızı Düşük Nedir?, Şanlı Şöhretli Nedir?, Eksikli İsminin Anlamı Nedir?, Eksikli Nedir?, Ayesha A. Malik Kimdir?, Yaramaz İsminin Anlamı Nedir?, Sosyolojik İsminin Anlamı Nedir?, Muhil İsminin Anlamı Nedir?, Eksik İsminin Anlamı Nedir?, Ayelet Şaked Kimdir?, Tuğrul Gök Kimdir?, Palau bayrağı Anlamı Nedir, Palau bayrağı Nasıl Oluştu, Palau bayrağı Tarihi, Palau bayrağı Renkleri, Palau bayrağı Tasarımı, Yıldırımlı Nedir?, Şanjanlı Nedir?, Hikmet Hatunoğlu Kimdir?, Eksi İsminin Anlamı Nedir?, Onur Tosunöz Kimdir?, Yaralı İsminin Anlamı Nedir?, Sosyokültürel İsminin Anlamı Nedir?, Muhik İsminin Anlamı Nedir?, Ayduk Koray Kimdir?, Ekseri İsminin Anlamı Nedir?, Medine İlay Yıldırım Kimdir?, Yaraksız İsminin Anlamı Nedir?, Sosyoekonomik İsminin Anlamı Nedir?, Muhayyer İsminin Anlamı Nedir?, Sevda Karaca Demir Kimdir?, Aydoğan Vatandaş Kimdir?, Şampanyasız Nedir?,