Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir?

Yortanlı Barajı Nedir?

Yortanlı Barajı Nedir?, Yortanlı Barajı Nerededir?, Yortanlı Barajı Hakkında Bilgi?, Yortanlı Barajı Analizi? Yortanlı Barajı ilgili Yortanlı Barajı ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Yortanlı Barajı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Yortanlı Barajı Ne Anlama Gelir Yortanlı Barajı Anlamı Yortanlı Barajı Nedir Yortanlı Barajı Ne Anlam Taşır Yortanlı Barajı Neye İşarettir Yortanlı Barajı Tabiri Yortanlı Barajı Yorumu 

Yortanlı Barajı Kelimesi

Lütfen Yortanlı Barajı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Yortanlı Barajı İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı? Yortanlı Barajı Ne Demek? ,Yortanlı Barajı Ne Demektir? Yortanlı Barajı Ne Demektir? Yortanlı Barajı Analizi? , Yortanlı Barajı Anlamı Nedir?,Yortanlı Barajı Ne Demektir? , Yortanlı Barajı Açıklaması Nedir? ,Yortanlı Barajı Cevabı Nedir?,Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı?,Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Yortanlı Barajı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı Nedir? Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Yortanlı Barajı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Yortanlı Barajı - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Yortanlı Barajı

Yortanlı Barajı Nedir? Yortanlı Barajı Ne demek? , Yortanlı Barajı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı? Yortanlı Barajı Ne Demek? Yortanlı Barajı Ne Demektir? ,Yortanlı Barajı Analizi? Yortanlı Barajı Anlamı Nedir? Yortanlı Barajı Ne Demektir?, Yortanlı Barajı Açıklaması Nedir? , Yortanlı Barajı Cevabı Nedir? , Yortanlı Barajı Kelimesinin Anlamı?


Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir?

Yortanlı Barajı

Koordinatlar: 39°13′42″K 27°19′28″D / 39.22833°K 27.32444°D / 39.22833; 27.32444
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Yortanlı Barajı
Harita
Havza
KonumBergama, İzmir, Türkiye
Koordinatlar39°13′42″K 27°19′28″D / 39.22833°K 27.32444°D / 39.22833; 27.32444
Genel bilgiler
AmaçSulama
DurumKullanımda
İşletmeDevlet Su İşleri
TürDolgu baraj
Gövde dolgu tipiToprak
Gövde hacmi2.400.000 m3 (3.100.000 cu yd)
Yükseklik53 m (174 ft)
Oluşturduğu GölYortanlı Baraj Gölü
Akarsu (giden)Yortanlı Çayı
Su hacmi67,25 hm3 (67.250.000 m3)
Göl alanı4,25 km2 (1,64 sq mi)
Sulama alanı7.356 ha (18.180 akre)

Yortanlı Barajı İzmir'in Bergama ilçesi merkezinin 18 km. kuzeydoğusunda Yortanlı Deresi üzerinde yer alır. Yapımı tamamlanmış olmakla birlikte, baraj su toplama alanı içinde yer alan Allianoi antik kalıntılarının kurtarılabilmesi için süren polemikler nedeniyle devreye girmemiştir.

Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 2.400.000 , akarsu yatağından yüksekliği 53,00 m., normal su kotunda göl hacmi 67,25 hm³, normal su kotunda göl alanı 4,25 km²'dir. Baraj 7.356 hektarlık bir alana sulama hizmeti verecektir.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

1963 yılında Kınık Ovası’nın sulanması amaçlı ilk proje Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Kuzey Ege Havzası Araştırma Raporu içinde Paşaköy Barajı olarak önerilmiştir. 1970 yılında D.S.İ.'nin yaptırdığı Bakırçay Havzası Master Plan Raporu içinde Yortanlı Barajı ve Çaltıkoru Barajı'nın bugünkü yerlerinde inşa edilmeleri ve Kınık Ovası'nın kanaletli bir şebeke ile sulanması öngörülmüştür. 1981 yılında Bakırçay Kınık Projesi Planlama Raporu başlığı altında tekrar detaylı olarak ele alınmış ve her iki barajın yapımı uygun bulunmuştur. Kesin projeler Yortanlı Barajı için 1985'te, Çaltıkoru Barajı için 1986'da, Kınık Ovası sulaması için ise 1988 yılında, D.S.İ. tarafından hazırlanmıştır. Bakırçay-Kınık Projesi 1986 yılında uygulama programına girmiştir. Yortanlı ve Çaltıkoru Barajı ile Kınık Sol Sahil Sulama inşaatlarına 1993 yılında başlanılmıştır.

Yortanlı Barajı'nın Önemi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yortanlı barajı 17.107 hektarlık Kınık sulamasının %43’ü olan 7.356 hektar tarım arazisine yılda ortalama 37 milyon m³ sulama suyu verecektir. Yortanlı barajı akarsu tabanından itibaren 53 m yüksekliğinde toprak dolgu tipinde bir barajdır. Yortanlı barajı potansiyeli itibarıyla Bakırçay-Kınık Projesinin anahtar tesisi durumundadır. Yortanlı barajının bir bütün olarak fiziki gerçekleşme oranı %95 dır. Hâlen devam eden baraj inşaatında, ana su tutucu yapı olan baraj gövdesinde toprak dolgu çalışmalarına devam edilmektedir. Çevirme tüneli ve dolusavak inşaatı tamamlanmıştır. Baraj gölü altında kalacak olan Bergama-İvrindi devlet yolunun güzergahında değişiklik yapılmış olup yeni yol inşaatı büyük ölçüde tamamlanmıştır.

Bakırçay-Kınık projesi sulama alanı içinde bulunan 5.600 çiftçi ailesinin sulama ile artan ürün verimi sonucu gelirleri artacaktır. Proje ile ayrıca 6.000 kişiye yeni iş olanağı sağlanacaktır. Kınık ilçesi kırsal nüfusu 2000 nüfus sayımına göre 18.973 kişi olup proje ile yaratılan yeni iş olanakları kırsal nüfusun %32’sine eşdeğerdir.

Bakırçay-Kınık projesinin 17.107 hektarlık sulama alanında yılda 52,5 milyon TL'lik net gelir artışı sağlanacaktır. Yortanlı barajı sulama alanında geçimini tarım yaparak sağlayan ortalama bir çiftçi ailesinin yıllık gelirinde normal gelirine ek olarak 8.600 TL'lik bir artış olacaktır.

Bakırçay-Kınık projesinin gerçekleşmesiyle sulama alanı içinde kalan tarımsal arazilerde pamuk üretiminin 26 bin ton’a, domates üretiminin 450 bin ton’a, hububatın 8 bin ton’a sebze üretiminin 107 bin ton’a ve patates üretiminin 29 bin ton’a ulaşması beklenmektedir.

Türkiye sanayi domatesi üretiminde ABD ve İtalya'dan sonra dünyada 3. sıradadır. Türkiye’de mevcut sanayi domatesi üretiminin %40 Kınık ovasındaki tarım alanlarında yapılmaktadır.

Allianoi (Paşaılıcası Kurtarma Çalışmaları)[değiştir | kaynağı değiştir]

Yortanlı barajının aks yerinde ve göl alanında varlığı bilinen ve bulunması olası eski eserlerin kurtarma kazıları yapılarak belgelenmeleri ve kurtarılmalarını sağlamak üzere, baraj inşaatı ihalesinin hemen sonrasında DSİ, Kültür Bakanlığı Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile bir protokol imzalamıştır. 4 Mayıs 1994 tarihinde imzalanan protokola göre kurtarma kazıları için ilk ödenek derhal sağlanmış ve kazılara 17 Ekim 1994 tarihinde Bergama Müze Müdürlüğünce başlanılmıştır.

Yortanlı barajı inşaatının Türkiye yatırım programlarındaki parasal kısıtlamalar nedeniyle ihtiyaç duyulan ödenek miktarını alamamasına karşın, DSİ, Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğünce istenilen kurtarma kazısı ödeneklerini öncelikle ve hiçbir eksiltmeye gitmeksizin tümüyle karşılamıştır. Tarihî eserlere büyük değer veren ve kurtarılmalarını daima ön planda tutan Genel Müdürlüğümüz yaklaşımının bir sonucu olarak, Yortanlı barajı kurtarma kazılarına 1994 ile 2005 yılları arasındaki 12 yıllık dönemde 2007 yılı fiyatlarıyla toplam 3,17 milyon TL ödenek ayrılmış ve DSİ’ce Kültür Bakanlığı Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğüne aktarılmıştır. Bu miktar Yortanlı barajı inşaatı için devletçe verilen ödeneğin %10'dur. Ayrıca nakdi katkının dışında kazı çalışmaları sırasında ihtiyaç duyulan araç, gereç, makine, su pompası gibi çok çeşitli donanım Devlet Su İşleri tarafından sağlanmıştır. Paşaılıcası arkeolojik kazı alanının kış aylarında olası taşkınlara karşı korunması amacıyla da kazı alanına komşu Yortanlı Deresinde ıslah çalışmaları Devlet Su İşlerince gerçekleştirilmiştir. DSİ tarafından hazırlanan koruma projesi İzmir II Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından uygun görülmüştür. Bilim Kurulunun görüşünün bildirilmesini müteakip barajda su tutulma işlemlerine başlanacaktır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Nedir? :Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? ile ilgili Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Ne Demektir? Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Açıklaması Nedir? Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Cevabı Nedir? Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Açıklaması? :Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Gerçek mi? :Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? ile ilgili Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Hakkında? :Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? ile ilgili Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Yortanlı Barajı nedir?, Yortanlı Barajı anlamı nedir?, Yortanlı Barajı ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
1990 FIFA Dünya Kupası kadroları, 1982 FIFA Dünya Kupası kadroları, 1986 FIFA Dünya Kupası kadroları, 1998 FIFA Dünya Kupası kadroları, 1994 FIFA Dünya Kupası kadroları, 2002 FIFA Dünya Kupası kadroları, 2006 FIFA Dünya Kupası kadroları, Hindistan merkezli havayolu şirketleri listesi, 2010 FIFA Dünya Kupası kadroları, 2010 fifa dünya kupası kadroları, 2014 FIFA Dünya Kupası kadroları, 2018 FIFA Dünya Kupası kadroları, 2022 FIFA Dünya Kupası kadroları, Gary Lockwood, Vyatka Nehri, Dioecesis Pannoniarum, FIFA Dünya Kupası golcüleri, FIFA Dünya Kupası hakemleri, Glossopsitta concinna, FIFA Dünya Kupası ev sahipleri, Daemonia Nymphe, Mykolas Biržiška, Büyük Anavatan Partisi, Ahmed Ouyahia, Takako Tezuka, Kayabaş, Korkuteli, Esker, Brachaluteres, Padrão dos Descobrimentos, Dan Dailey, Dioecesis Daciarum, San Jose, Kaliforniya, Esnaf Kredi Bankası, Sanzigen, Karabük Kardemir Demir Çelik Müzesi, Kiril Alfabesi, Zebra ispinozu, Endem Televizyon Kulesi, 1849, NGC 4268, Anasazi, 2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri, Covelas (Trofa), Stephen Moylan, Gentianella caucase, Hwasa, Don DeLillo, Afrika ülkeleri listesi, Padrão Real, Piper saxicola, Euphorbia tsimbazazae, Dev Patel, Tunus devrimi, Selim Deringil, Juan Ponce de León, Kosta Rika millî futbol takımı, Wieruszów (ilçe), Onüç Koloni, Susan Choi, Destiny Udogie, Aynur Doğan, Dinesh Gunawardena, Enjektör, David Eugene Smith, Željka Cvijanović, Dinar Tren İstasyonu, Herod Agrippa, Hamarikyu Bahçeleri, Phalacrocorax carbo, Darüşşafaka, Ifrita kowaldi, Peter Svidler, 38. kuzey enlemi, 50000 Quaoar, Cacık, Kahramanmaraştaki yerleşim yerleri listesi, Dinamo Tbilisi (futbol takımı), Terengganu, 1985 UEFA Kupa Galipleri Kupası Finali, Joseph Cornell, A.C.G.T, Antidot, Paul Modrich, Erwin Stresemann, Necdet Tokatlıoğlu, Edirnede 2024 Türkiye yerel seçimleri, Eva Dedova, Nymphicus, Milford, Delaware, Irak Merkez Bankası, Deran Sarafian, Anas gracilis, Sergey Karasyov (futbol hakemi), Annie Ernaux, Dinamo Stadı (Moskova), Yağmurdede, Ayaş, Meşrutiyet, Efeler, Itsukuşima Tapınağı, Tunç Yalman, IC 5146,
Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?, Mehmet Gültekin Uğur Kimdir?, Hüseyin Atılgan Kimdir?, Ömer Albayrak Kimdir?, Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kimdir? Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Nereli Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kaç Yaşında?, Ahmet Yorgun Kimdir?, Özhan Aşkın Öztürk Kimdir?, Fethi Buluş Kimdir?, Rümeysa Ataseven Kimdir?, Leyla Serin Kırık Kimdir?, Filiz Turak Kimdir?, Ali Fuat Kardaş Kimdir?, Nursen Yücesoy Temizkan Kimdir?, Abdulkadir Erbağcı Kimdir?, Hakan Hakkoymaz Kimdir?, Emre Yılmaz Kimdir?, Alipaşa Naipoğlu Kimdir?, Nahide Doğan Kimdir?, Hasan Ufuk Çakır Kimdir?, Nesli Gökçe Kondu Çağlayan Kimdir?, Talat Dinçer Kimdir?, Selahattin Yılmaz Kimdir?,