Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir?

Kirazdere Barajı Nedir?

Kirazdere Barajı Nedir?, Kirazdere Barajı Nerededir?, Kirazdere Barajı Hakkında Bilgi?, Kirazdere Barajı Analizi? Kirazdere Barajı ilgili Kirazdere Barajı ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Kirazdere Barajı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Kirazdere Barajı Ne Anlama Gelir Kirazdere Barajı Anlamı Kirazdere Barajı Nedir Kirazdere Barajı Ne Anlam Taşır Kirazdere Barajı Neye İşarettir Kirazdere Barajı Tabiri Kirazdere Barajı Yorumu 

Kirazdere Barajı Kelimesi

Lütfen Kirazdere Barajı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Kirazdere Barajı İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı? Kirazdere Barajı Ne Demek? ,Kirazdere Barajı Ne Demektir? Kirazdere Barajı Ne Demektir? Kirazdere Barajı Analizi? , Kirazdere Barajı Anlamı Nedir?,Kirazdere Barajı Ne Demektir? , Kirazdere Barajı Açıklaması Nedir? ,Kirazdere Barajı Cevabı Nedir?,Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı?,Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Kirazdere Barajı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı Nedir? Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Kirazdere Barajı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Kirazdere Barajı - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Kirazdere Barajı

Kirazdere Barajı Nedir? Kirazdere Barajı Ne demek? , Kirazdere Barajı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı? Kirazdere Barajı Ne Demek? Kirazdere Barajı Ne Demektir? ,Kirazdere Barajı Analizi? Kirazdere Barajı Anlamı Nedir? Kirazdere Barajı Ne Demektir?, Kirazdere Barajı Açıklaması Nedir? , Kirazdere Barajı Cevabı Nedir? , Kirazdere Barajı Kelimesinin Anlamı?


Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir?

Kirazdere Barajı

Koordinatlar: 40°40′27″K 29°58′10″D / 40.67417°K 29.96944°D / 40.67417; 29.96944
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kirazdere Barajı
Harita
Havza
KonumBaşiskele, Kocaeli, Türkiye
Koordinatlar40°40′27″K 29°58′10″D / 40.67417°K 29.96944°D / 40.67417; 29.96944
Genel bilgiler
DurumKullanımda
Yapım süresi1987-1999
Açılış1999 (25 yıl önce) (1999)
İşletmeDevlet Su İşleri
Gövde dolgu tipiKaya
Gövde hacmi5.200.000 m3 (6.800.000 cu yd)
Yükseklik109 m (358 ft)
Oluşturduğu GölKirazdere Baraj Gölü
Akarsu (gelen)Serindere Çayı
Akarsu (giden)Kirazdere Çayı
Su hacmi60 hm3 (60.000.000 m3)
Göl alanı1,74 km2 (0,67 sq mi)
Yıllık içme suyu142 hm3 (142.000.000 m3)
Wikimedia Commons

Kirazdere Barajı, Kocaeli'de, Kirazdere Çayı üzerinde, içme suyu üretmek amacıyla 1987-1999 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 5.200.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 109,00 m., normal su kotunda göl hacmi 60,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 1,74 km²'dir. Baraj yıllık 142 hm³ içme suyu sağlamaktadır.

Kocaeli ilinin su ihtiyacının %80'ini karşılamaktadır. 2006 yılı yazında kuruyan baraj yapılan çalışmalar sonucunda 2007 yazında Kocaeli halkının tamamına yetmiştir. 2007 yılında Türkiye'deki birçok il susuzluk çekerken alınan önlemler sayesinde Kirazdere (eski adıyla Yuvacık) Barajı, Kocaeli'nin su ihtiyacının tamamını karşılamıştır.

Bu baraj Yuvacık beldesinde olduğundan bu baraja önceleri "Yuvacık Barajı" adı verilmiştir. Bu baraj bir hidroelektrik santrali olmadığından sadece şehre içme suyu sağlamaktadır. Baraj gölünün uzağında alabalık tesisleri, piknik yerleri vb. rekreasyon alanları bulunmaktadır.

Fotoğraflar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Nedir? :Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? ile ilgili Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Ne Demektir? Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Açıklaması Nedir? Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Cevabı Nedir? Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Açıklaması? :Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Gerçek mi? :Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? ile ilgili Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Hakkında? :Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? ile ilgili Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Kirazdere Barajı nedir?, Kirazdere Barajı anlamı nedir?, Kirazdere Barajı ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
RCW 120, MÖ 27. yüzyıl, Before I Self Destruct, Nefes (Ayşegül Aldinç albümü), Göteborg Uluslararası Film Festivali, Google Search Console, Cocijo, Neusiedl am See, NGC 2173, 3 Dev Adam, Stenorrhynchos, Anna Kurnikova, Francavilla al Mare, Ahmet Ayık, Yahudi–Roma savaşları, Cichla monoculus, Raba Nehri, Alhaurín de la Torre, Tinder Avcısı, Bissau, Olimpos’lu Methodius, Kemal Satır, Jenna Louise Coleman, Babagannuş, Bolu Dağı, SN 1987A, Mikrop, Mad Men, Joyce Kozloff, İnegöl, Brahma, Evrimsel antropoloji, Yusuf Bey Karam, Adobe Dreamweaver, İsfahan Havalimanı, Fort Zoutman, Hacı Ömer Sabancı Vakfı, Plitvice Gölleri, Apistogramma similis, Rapunzel, NGC 4588, Tibellus bruneitarsis, Princess Protection Program, Michelson interferometresi, Antsiranana, Cry (Kelly Clarkson şarkısı), Murat 124, Adyabatik, Nörobilim, 1870, Kevin Schmidt, Dead Wrong, Kervansaray, Yeni Platonculuk, Akdoğan, Haliliye, Suna Korat, Afganistan İslam Emirliği, Carrhae savaşı, Azerbaycan savunma sanayii bakanları listesi, İzberbaş, 2004 Vuelta a España, Mithra, Robin Quaison, Nükleer fizik, Kınalı Kar, Basra Üniversitesi, Enosis, After Life (dizi), Anthony Minghella, Baas Partisi, Yemen riyali, Sivil toplum kuruluşu, Patrick van Aanholt, Krosno, Yunan felsefesi, Elektrokardiyograf, Çalgı, WWE Raw Tag Team Championship sahipleri listesi, Ad Dammam, Mehmet Turgut (siyasetçi), NGC 2588, New Age, Kurumsal Devrimci Parti, Zephyrinus, Teselya, Mutlugün, Yusufeli, Eve Best, Gözde Mutluer, Fritz Witt, Microsoft Mağazası, FIVB Dünya Grand Prix, NGC 5748, Yleisradio, Cefa Tabiat Parkı, Adana Kurtuluş Yarı Maratonu, Aníbal Capela, Parazit (film, 2019), Kağanlık, Kentum ve satem dilleri, XIII. Gregorius,
Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?,