İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir?

İç Anadolu Bölgesi Nedir?

İç Anadolu Bölgesi Nedir?, İç Anadolu Bölgesi Nerededir?, İç Anadolu Bölgesi Hakkında Bilgi?, İç Anadolu Bölgesi Analizi? İç Anadolu Bölgesi ilgili İç Anadolu Bölgesi ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  İç Anadolu Bölgesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. İç Anadolu Bölgesi Ne Anlama Gelir İç Anadolu Bölgesi Anlamı İç Anadolu Bölgesi Nedir İç Anadolu Bölgesi Ne Anlam Taşır İç Anadolu Bölgesi Neye İşarettir İç Anadolu Bölgesi Tabiri İç Anadolu Bölgesi Yorumu 

İç Anadolu Bölgesi Kelimesi

Lütfen İç Anadolu Bölgesi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İç Anadolu Bölgesi İlgili Sözlük Kelimeler Listesi İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı? İç Anadolu Bölgesi Ne Demek? ,İç Anadolu Bölgesi Ne Demektir? İç Anadolu Bölgesi Ne Demektir? İç Anadolu Bölgesi Analizi? , İç Anadolu Bölgesi Anlamı Nedir?,İç Anadolu Bölgesi Ne Demektir? , İç Anadolu Bölgesi Açıklaması Nedir? ,İç Anadolu Bölgesi Cevabı Nedir?,İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı?,İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı Nedir? ,İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı Ne demek?,İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

İç Anadolu Bölgesi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı Nedir? İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı Ne demek? , İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

İç Anadolu Bölgesi Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! İç Anadolu Bölgesi - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

İç Anadolu Bölgesi

İç Anadolu Bölgesi Nedir? İç Anadolu Bölgesi Ne demek? , İç Anadolu Bölgesi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı? İç Anadolu Bölgesi Ne Demek? İç Anadolu Bölgesi Ne Demektir? ,İç Anadolu Bölgesi Analizi? İç Anadolu Bölgesi Anlamı Nedir? İç Anadolu Bölgesi Ne Demektir?, İç Anadolu Bölgesi Açıklaması Nedir? , İç Anadolu Bölgesi Cevabı Nedir? , İç Anadolu Bölgesi Kelimesinin Anlamı?


İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir?

İç Anadolu Bölgesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Koordinatlar: 38°53′N, 33°55′E

İç Anadolu Bölgesi
Türkiye'nin coğrafi bölgesi
ÜlkeTürkiye
Yüzölçümü
 • Toplam163,057 km²
Nüfus
 • Toplam12,896,255[1]
 • Yoğunluk79/km²
Demonimİç Anadolulu
Zaman dilimiUTC+03.00
 • Yaz (YSU)UTC+03.00 (CEST)

İç Anadolu Bölgesi, Anadolu'nun orta kısmında yer alan, Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Türkiye'de gelişmiş bölgeler arasında yer alır. Konumu sebe­biyle bu bölgeye "Orta Anadolu" da denir. İç Anadolu Bölgesi'nin yüzölçümü 151.000 km² olup bu alan Türkiye topraklarının %21'ini kaplar.[2] Yüzölçümü bakımından Doğu Anadolu'dan sonra ikinci büyük bölgedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi dışında diğer bölgelerin hepsiyle komşudur. Aynı zamanda Türkiye'nin "tahıl ambarı" olarak da anımsanır. İç Anadolu Bölgesi'nde toplam 13 il vardır.

İller[değiştir | kaynağı değiştir]

İl merkezleri temel alındığında, İç Anadolu Bölgesi sınırları içinde yer alan 13 il şunlardır:

Bu illerden Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Yozgat'ın bazı ilçeleri Karadeniz Bölgesi'ne, Sivas'ın bazı ilçeleri Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'ne, Konya, Karaman ve Niğde'nin güney ilçeleri Akdeniz Bölgesi'ne, Kayseri'nin bazı ilçeleri Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri'ne girer. Ayrıca Afyonkarahisar, Bilecik, Çorum, Tokat ve Erzincan illerinin bazı ilçeleri bu bölgeye girer. Karasal iklim görülür.

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

İç Anadolu Bölgesi dört bölümden oluşmaktadır, bunlar:

Sanayi[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Aksaray'da: Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikası, Sütaş Süt Fabrikası, Balküpü Şeker Fabrikası, Un fabrikaları,
 • Kırşehir'de: Petlas lastik fabrikası, Kırşehir Şeker Fabrikası ve Un Fabrikaları,
 • Sivas'ta: Lokomotif, benzin, motor, çimento ve inşaat malzemeleri sanayii ile devlet demir yollarının tren, vagon imalatı yapan TÜDEMSAŞ fabrikası vardır.
 • Ankara'da: Makine, uçak, savunma sanayi, elektrikli ev aletleri, elektronik, dokuma, gıda ve içki, tarım araçları, çimento, alçı ve mobilya sanayi, elektrik üretimi-kömür madeni, trona madeni üretimi ve soda külünün ihracatı
 • Konya'da: Tarım araçları, besin, motor, çimento, süt ürünleri ve inşaat malzemeleri sanayi, EREĞLİ ŞEKER, Çumra Şeker Fabrikası, ILGIN ŞEKER fabrikası ve Konya şeker fabrikası bulunmaktadır.
 • Niğde'de: Rot başı fabrikası, halı fabrikası, şeker fabrikası, gazoz fabrikası, beton santrali, otomotiv yan sanayi
 • Kayseri'de: Halıcılık, mobilya, şeker fabrikası, yem, savunma sanayi, kimyasal ürünler, elektronik, beyaz eşya, CNC tezgâh üretim sanayi, meyve suyu, pamuklu dokuma, pastırma ve sucuk üretim merkezleri gibi azami 1100 fabrika ile Anadolu'nun üretim lokomotifi.
 • Kırıkkale'de: Orta Anadolu petrol rafinerisi, silah fabrikası, demir-çelik endüstrisi, un fabrikaları,
 • Eskişehir'de: Besin, yem, çimento endüstrisi, raylı sistemler, lokomotif (TÜLOMSAŞ), hava sanayi (TUSAŞ, TEI) bisküvi, çikolata, şekerleme (Eti) süt fabrikası ve süt ürünleri (PINAR) Şeker Fabrikası ticari araç fabrikası (Otokoç İnönü)
 • Yozgat'ta: Çimento, linyit kömür madeni, şeker fabrikası, besin, tekstil
 • Karaman'da: Bisküvi (BİFA Bisküvi, ANİ Bisküvi, Saray Holding), gofret, şekerleme, süt fabrikası (Halk). Tahıl ürünleri, buğday, mısır, ayçekirdeği ve özellikle yurt dışına ihracı yapılan elma üretimi yapılmaktadır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "İçişleri Bakanlığı Türkiye'nin nüfus haritasını çıkardı". www.aa.com.tr. 26 Aralık 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2023. 
 2. ^ Ayşegül Celepoğlu ((Ed.)). Türkiye 2007. Başbakanlık Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Türk Haberler Ajansı'na hazırlatılmıştır. s. 27. 

İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Nedir? :İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? ile ilgili İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Ne Demektir? İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Açıklaması Nedir? İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Cevabı Nedir? İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Kelimesinin Anlamı? İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Açıklaması? :İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Gerçek mi? :İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? ile ilgili İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Hakkında? :İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? ile ilgili İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? burada bulabilirsiniz. İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler İç Anadolu Bölgesi nedir?, İç Anadolu Bölgesi anlamı nedir?, İç Anadolu Bölgesi ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
RCW 120, MÖ 27. yüzyıl, Before I Self Destruct, Nefes (Ayşegül Aldinç albümü), Göteborg Uluslararası Film Festivali, Google Search Console, Cocijo, Neusiedl am See, NGC 2173, 3 Dev Adam, Stenorrhynchos, Anna Kurnikova, Francavilla al Mare, Ahmet Ayık, Yahudi–Roma savaşları, Cichla monoculus, Raba Nehri, Alhaurín de la Torre, Tinder Avcısı, Bissau, Olimpos’lu Methodius, Kemal Satır, Jenna Louise Coleman, Babagannuş, Bolu Dağı, SN 1987A, Mikrop, Mad Men, Joyce Kozloff, İnegöl, Brahma, Evrimsel antropoloji, Yusuf Bey Karam, Adobe Dreamweaver, İsfahan Havalimanı, Fort Zoutman, Hacı Ömer Sabancı Vakfı, Plitvice Gölleri, Apistogramma similis, Rapunzel, NGC 4588, Tibellus bruneitarsis, Princess Protection Program, Michelson interferometresi, Antsiranana, Cry (Kelly Clarkson şarkısı), Murat 124, Adyabatik, Nörobilim, 1870, Kevin Schmidt, Dead Wrong, Kervansaray, Yeni Platonculuk, Akdoğan, Haliliye, Suna Korat, Afganistan İslam Emirliği, Carrhae savaşı, Azerbaycan savunma sanayii bakanları listesi, İzberbaş, 2004 Vuelta a España, Mithra, Robin Quaison, Nükleer fizik, Kınalı Kar, Basra Üniversitesi, Enosis, After Life (dizi), Anthony Minghella, Baas Partisi, Yemen riyali, Sivil toplum kuruluşu, Patrick van Aanholt, Krosno, Yunan felsefesi, Elektrokardiyograf, Çalgı, WWE Raw Tag Team Championship sahipleri listesi, Ad Dammam, Mehmet Turgut (siyasetçi), NGC 2588, New Age, Kurumsal Devrimci Parti, Zephyrinus, Teselya, Mutlugün, Yusufeli, Eve Best, Gözde Mutluer, Fritz Witt, Microsoft Mağazası, FIVB Dünya Grand Prix, NGC 5748, Yleisradio, Cefa Tabiat Parkı, Adana Kurtuluş Yarı Maratonu, Aníbal Capela, Parazit (film, 2019), Kağanlık, Kentum ve satem dilleri, XIII. Gregorius,
Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?,