Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir?

Kurtboğazı Barajı Nedir?

Kurtboğazı Barajı Nedir?, Kurtboğazı Barajı Nerededir?, Kurtboğazı Barajı Hakkında Bilgi?, Kurtboğazı Barajı Analizi? Kurtboğazı Barajı ilgili Kurtboğazı Barajı ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Kurtboğazı Barajı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Kurtboğazı Barajı Ne Anlama Gelir Kurtboğazı Barajı Anlamı Kurtboğazı Barajı Nedir Kurtboğazı Barajı Ne Anlam Taşır Kurtboğazı Barajı Neye İşarettir Kurtboğazı Barajı Tabiri Kurtboğazı Barajı Yorumu 

Kurtboğazı Barajı Kelimesi

Lütfen Kurtboğazı Barajı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Kurtboğazı Barajı İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı? Kurtboğazı Barajı Ne Demek? ,Kurtboğazı Barajı Ne Demektir? Kurtboğazı Barajı Ne Demektir? Kurtboğazı Barajı Analizi? , Kurtboğazı Barajı Anlamı Nedir?,Kurtboğazı Barajı Ne Demektir? , Kurtboğazı Barajı Açıklaması Nedir? ,Kurtboğazı Barajı Cevabı Nedir?,Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı?,Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Kurtboğazı Barajı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı Nedir? Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Kurtboğazı Barajı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Kurtboğazı Barajı - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Kurtboğazı Barajı

Kurtboğazı Barajı Nedir? Kurtboğazı Barajı Ne demek? , Kurtboğazı Barajı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı? Kurtboğazı Barajı Ne Demek? Kurtboğazı Barajı Ne Demektir? ,Kurtboğazı Barajı Analizi? Kurtboğazı Barajı Anlamı Nedir? Kurtboğazı Barajı Ne Demektir?, Kurtboğazı Barajı Açıklaması Nedir? , Kurtboğazı Barajı Cevabı Nedir? , Kurtboğazı Barajı Kelimesinin Anlamı?


Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir?

Kurtboğazı Barajı

Koordinatlar: 40°16′11″K 32°42′03″D / 40.26972°K 32.70083°D / 40.26972; 32.70083
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kurtboğazı Barajı
Harita
Havza
KonumKahramankazan, Ankara, Türkiye
Koordinatlar40°16′11″K 32°42′03″D / 40.26972°K 32.70083°D / 40.26972; 32.70083
Genel bilgiler
Amaçİçme suyu, sulama
Yapım süresi1963-1967
Açılış1967 (57 yıl önce) (1967)
İşletmeDevlet Su İşleri
TürDolgu baraj
Gövde dolgu tipiToprak
Gövde hacmi834.000 m3 (1.091.000 cu yd)
Yükseklik54 m (177 ft)
Akarsu (giden)Kurtboğazı Çayı
Su hacmi101,50 hm3 (101.500.000 m3)
Göl alanı5,50 km2 (2,12 sq mi)
Sulama alanı3.780 ha (9.300 akre)
Yıllık içme suyu67 hm3 (67.000.000 m3)
Wikimedia Commons

Kurtboğazı Barajı, Ankara'da, Kurtboğazı Çayı üzerinde, sulama ve içme suyu temini amacı ile 1963 - 1967 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 834.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 54,00 m, normal su kotunda göl hacmi 101,50 hm³, normal su kotunda göl alanı 5,50 km²'dir. 3.780 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermekte, yılda 67 hm³ içme-kullanma suyu temini sağlamaktadır.

Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca barajın yakınında Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı bulunmaktadır. Alanda gezi, mangal etkinlikleri düzenlenebilir.[1][2][3][4]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Son dakika... Ankaralılar piknik alanlarına akın etti | Video". CNN Türk. 3 Ağustos 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ocak 2022. 
  2. ^ "Kurtboğazı Barajı -". ankara.ktb.gov.tr. 13 Ocak 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ocak 2022. 
  3. ^ "Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir - ANKARA". Seyyah Defteri. 1 Temmuz 2021. 11 Ocak 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ocak 2022. 
  4. ^ "Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Nerededir? Nasıl Gidilir? Yol Tarifi ve Canlı Video Tanıtımı". Medya Uzmanı. 13 Şubat 2023. 3 Mart 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Mart 2023. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Nedir? :Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? ile ilgili Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Ne Demektir? Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Açıklaması Nedir? Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Cevabı Nedir? Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Açıklaması? :Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Gerçek mi? :Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? ile ilgili Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Hakkında? :Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? ile ilgili Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Kurtboğazı Barajı nedir?, Kurtboğazı Barajı anlamı nedir?, Kurtboğazı Barajı ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Norveç Krallığı, Ülkücü, Swedish House Mafia Diskografisi, Finlandiya bayrağı, Dirt (Alice in Chains albümü), Kesriye (il), Zelotes kazachstanicus, Kozalak, Wilhelm Uhde, NGC 2, Richard Peebles, İngiltere Kralı, Bilim ve Ütopya, İTÜ İnşaat Fakültesi, Julius Randle, Orman bahçeciliği, Papua ve Yeni Gine Bölgesi, NGC 109, Benim İçin Ağlama, Hacı Bektaşı Veli, NGC 4833, Hypocolius, Hidden Palms, Bir Selam Yeter, San Cristóbal de las Casas, Kuruluş dönemi Osmanlı sadrazamları listesi, Lewis, Tennessee, World Bank Group, Yurttaş Kane, Heysel Faciası, Soul Intent, NGC 1659, Honduras, Live (Alice in Chains albümü), Güney Kaliforniya, Carl Sagan Enstitüsü, Mr. Bennet, Matthew Wilder, Bar (mekan), Yumurtalık tüpü kanseri, Antranik Ozanyan, Göz (siklon), Ali Macit Arda, Paranın zaman değeri, Mu kıtası, Live action, Gassan Mesud, 1991 Portekiz Grand Prix, Lebohang Morula, Yeni Yüzler Partisi, 2000 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri, Ya Tutarsa, Bergelmir, Goodhue County, Ezra Hendrickson, Fuat Çapa, Happy Sugar Life, The Essential Alice in Chains, Burnet County, Damga vergisi, Mantinealı Diotima, Randy Couture, Azerbaycan emlak meseleleri üzere devlet komitesi başkanları listesi, Siirtin Sırrı, Jenny Slate, Sincap Çocuk, Berlin metrosu, Portal 2, Güney Afrika Cumhuriyeti millî futbol takımı, 20 Ağustos, Otus rufescens, Urakeran, Yardımlı, Karlsbad Kararnamesi, Selasphorus, The Ballad of Buster Scruggs, Burdur Saat Kulesi, Geilenkirchen, Hieronymus, Greatest Hits (Alice in Chains albümü), I. Aleksandar, NGC 1401, Suheyp Karafakıoğlu, Antalya Atatürk Evi Müzesi, Mesih Mehmed Paşa Camii, Cosmetidae, Ardanuç, Donald Pleasence, Almanya, 61. BAFTA Ödülleri, Yeni Nesil 2, Malhun Hatun, NGC 4005, Kemal Doğulu, Love Injected, Daniel Álvarez López, Obağan Nehri, Stormy Monday, Futbol, Julio César Romero, 17. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri,
Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?,