Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir?

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nedir?

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nerededir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Hakkında Bilgi?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Analizi? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ilgili Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Anlama Gelir Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Anlamı Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nedir Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Anlam Taşır Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Neye İşarettir Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Tabiri Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Yorumu 

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesi

Lütfen Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demek? ,Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Analizi? , Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Anlamı Nedir?,Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir? , Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Açıklaması Nedir? ,Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Cevabı Nedir?,Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı?,Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Nedir? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nedir? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne demek? , Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demek? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir? ,Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Analizi? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Anlamı Nedir? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Açıklaması Nedir? , Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Cevabı Nedir? , Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı?


Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir?

Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali

Koordinatlar: 38°20′56″K 40°01′17″D / 38.34889°K 40.02139°D / 38.34889; 40.02139
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kralkızı Barajı
Harita
Havza
KonumDicle, Diyarbakır, Türkiye
Koordinatlar38°20′56″K 40°01′17″D / 38.34889°K 40.02139°D / 38.34889; 40.02139
Genel bilgiler
AmaçEnerji
DurumKullanımda
Yapım süresi1985-1997
Maliyet31 Milyon Türk lirası
İşletmeDevlet Su İşleri
TürDolgu baraj
Gövde dolgu tipiKaya
Gövde hacmi15.172.000 m3 (19.844.000 cu yd)
Yükseklik126 m (413 ft)
Oluşturduğu GölKralkızı Baraj Gölü
Akarsu (gelen)Maden Çayı
Akarsu (giden)Dicle nehri
Su hacmi1.919 hm3 (1,919×109 m3)
Göl alanı57,50 km2 (22,20 sq mi)
Kurulu güç± 90 MW (0,090 GW)
Yıllık enerji üretimi± 146 GWh (530 TJ)

Kralkızı Barajı ve HES, Diyarbakır ili sınırları içerisinde Diyarbakır'a 81 km, Dicle ilçesine 6 km mesafede Dicle Nehri'nin ana kolu olan Maden Çayı üzerinde yer almaktadır. Enerji üretmek amacıyla 1985-1997 yılları arasında inşa edilmiştir.

Kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 15.172.000 , akarsu yatağından yüksekliği 126,00 m., normal su kotunda göl hacmi 1919,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 57,50 km²'dir. Baraj 90 MW güç ile yıllık 146 KWh'lik elektrik enerjisi üretmektedir.

Elektrik üretimi için gölünde 2 milyar metreküp su olması gereken Kralkızı Barajı'ndaki su miktarı kuraklık nedeniyle 520 milyon metreküpe indi. Su seviyesinin düşmesi nedeniyle barajda Ocak 2007 de 46 gün elektrik üretimine ara verilirken, enerji üretimi için su seviyesinin en az 700 milyon metreküp olması gerektiği bildirildi.

Kralkızı-Dicle entegre projesinin bir parçası olan enerji amaçlı bu projede yılda 146 milyon KWh elektrik enerjisi üretilerek, ekonomiye 1997 yılı fiyatlarıyla 1 milyon 460 bin TL sağlanmaktadır. Kralkızı Barajı ayrıca, Dicle barajı için depolama görevi görmektedir. 25 Ekim 1997'de su tutulmaya başlayan projede 30 Aralık 1997'de inşaat bitirilerek üretime geçilmiştir. 1997 yılı fiyatlarıyla hesaplanın proje maliyeti yaklaşık 31 milyon TL'dır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Nedir? :Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? ile ilgili Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Ne Demektir? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Açıklaması Nedir? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Cevabı Nedir? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Açıklaması? :Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Gerçek mi? :Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? ile ilgili Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Hakkında? :Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? ile ilgili Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? burada bulabilirsiniz. Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Kralkızı Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
NGC 5688, Kisecik, Antakya, Mitsuo Fuchida, Zygmunt Wróblewski, Türkiye coğrafyası, Almanya kadın millî voleybol takımı, Tornerò, CS Sfaxien, Kiryū, Bagratuni Hanedanlığı, Kiruna, Laos bayrağı, Kemikler, Milas, Kirte Bağları Muharebesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Nişanı, Kartaca, Kirstie Alley, Beyaz dumanlı nitrik asit, Yolindi, Biga, Kirsti Sparboe, Kuraklık, Saksağan, Carex alata, Kirpi Sonic 2, Dromicodryas, Meslek okulu, Akbil skandalı, Kirpi, NGC 5716, NGC 5712, NGC 5734, Çeken akıntı, 2000lerin Azerbaycan filmleri listesi, NGC 5706, NGC 5741, Kirovabad Pogromu, NGC 5703, Nutopia, NGC 5704, Bretanya Bölgesi, Kirov Oblastı, Ellyes Skhiri, Kirov, Amasra, Abdül Fettah Yunus, Büşruye şehristanı, 1992 Kürdistan Bölgesel Yönetimi seçimleri, Meşrutî monarşi, Spiker, Kiros Silindiri, Pedro Petrone, RoboCop (karakter), Sagittaria natans, Even If, Physeteridae, Kiros Stanlley Soares Ferraz, Doris Day, Necdet Kambur, Kirman Selçuklu Devleti, NGC 5742, NGC 5726, Anthoscopus punctifrons, NGC 5728, Zonguldak Limanı, Lady Starlight, NGC 5729, Sazak, Yenice, İOS 17, Kirman Eyaleti, Kintomo Mushanokōji, Bürokrat, Tuğluk uruğu, matematikte bilimde ve mühendislikte kullanılan yunan harfleri, Kirman (şehir), Karar (gazete), Çifte Sıkıştırma bağı, Kirmanşah Eyaleti, Semra Sezer, Araknid, Atikhisar Barajı, NGC 5743, Lee, Güney Karolina, NGC 5744, Tere otu, Arthur Ashkin, Luciobarbus maghrebensis, Kirmanşah (şehir), NGC 5745, NGC 5749, Pirata felix, Korsan Partiler listesi, NGC 2403, Meclis soruşturması, Hesperis, Kirli Sırlar, Kirkcaldy, 17. Afife Tiyatro Ödülleri, Selim Melhame, Limon köpek balığı, Kör bağırsak,
Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?,