Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir?

Karaçomak Barajı Nedir?

Karaçomak Barajı Nedir?, Karaçomak Barajı Nerededir?, Karaçomak Barajı Hakkında Bilgi?, Karaçomak Barajı Analizi? Karaçomak Barajı ilgili Karaçomak Barajı ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Karaçomak Barajı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Karaçomak Barajı Ne Anlama Gelir Karaçomak Barajı Anlamı Karaçomak Barajı Nedir Karaçomak Barajı Ne Anlam Taşır Karaçomak Barajı Neye İşarettir Karaçomak Barajı Tabiri Karaçomak Barajı Yorumu 

Karaçomak Barajı Kelimesi

Lütfen Karaçomak Barajı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Karaçomak Barajı İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı? Karaçomak Barajı Ne Demek? ,Karaçomak Barajı Ne Demektir? Karaçomak Barajı Ne Demektir? Karaçomak Barajı Analizi? , Karaçomak Barajı Anlamı Nedir?,Karaçomak Barajı Ne Demektir? , Karaçomak Barajı Açıklaması Nedir? ,Karaçomak Barajı Cevabı Nedir?,Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı?,Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Karaçomak Barajı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı Nedir? Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Karaçomak Barajı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Karaçomak Barajı - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Karaçomak Barajı

Karaçomak Barajı Nedir? Karaçomak Barajı Ne demek? , Karaçomak Barajı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı? Karaçomak Barajı Ne Demek? Karaçomak Barajı Ne Demektir? ,Karaçomak Barajı Analizi? Karaçomak Barajı Anlamı Nedir? Karaçomak Barajı Ne Demektir?, Karaçomak Barajı Açıklaması Nedir? , Karaçomak Barajı Cevabı Nedir? , Karaçomak Barajı Kelimesinin Anlamı?


Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir?

Karaçomak Barajı

Koordinatlar: 41°19′08″K 33°44′41″D / 41.31889°K 33.74472°D / 41.31889; 33.74472
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Karaçomak Barajı
Harita
Havza
KonumKastamonu Merkez, Kastamonu, Türkiye
Koordinatlar41°19′08″K 33°44′41″D / 41.31889°K 33.74472°D / 41.31889; 33.74472
Genel bilgiler
Amaçİçme suyu, sulama, taşkın önleme
DurumKullanımda
Yapım süresi1968-1973
Açılış1973 (51 yıl önce) (1973)
İşletmeDevlet Su İşleri
TürDolgu baraj
Gövde dolgu tipiToprak
Gövde hacmi1.100.000 m3 (1.400.000 cu yd)
Yükseklik49 m (161 ft)
Oluşturduğu GölKaraçomak Baraj Gölü
Akarsu (giden)Karaçomak Deresi
Su hacmi23,10 hm3 (23.100.000 m3)
Göl alanı1,43 km2 (0,55 sq mi)
Sulama alanı2.596 ha (6.410 akre)

Karaçomak Barajı, Kastamonu'da, Karaçomak Deresi üzerinde, sulama, taşkın kontrolü, içme suyu temini amacı ile 1968 - 1973 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 1.100.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 49,00 m, normal su kotunda göl hacmi 23,10 hm³, normal su kotunda göl alanı 1,43 km²'dir. 2.596 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermekte, yılda 3 hm³ içme suyu sağlamaktadır.

Doğal yaşam[değiştir | kaynağı değiştir]

Bitki ve kuş çeşitliliği açısından zengin olan Karaçomak baraj gölünde 2015-2016 tarihlerinde yapılan su kuşları tespit çalışmasında barajda yoğunluklu olarak 17 kuş türüne rastlanmıştır. Bunlardan 6 kuş türü takım, 9 kuş türü familya olmak üzere baraj gölünde yoğunlaştığı görülmektedir. Baraj gölünde yaşayan kuş familyası incelendiğinde kuşların göç statüleri 10 kuş türünün yerli tür, 7 kuş türünün yaz aylarında göç ettiği, 3 türün ise yaz aylarında transit göçlerde bulunduğu, 1 tür kuşun ise kış aylarında göç ettiği gözlemlenmiştir.

Kuş türleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Angıt
 • Bahri kuşu
 • Dere düdükçünü
 • Erguvani balıkçıl
 • Gri balıkçıl
 • Halkalı küçük cılıbıt
 • Karabatak
 • Küçük ak balıkçıl
 • Küçük batağan
 • Leylek
 • Orman düdükçünü
 • Pasbaş patka
 • Yeşilbaş
 • Yüyük ak balıkçıl

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Nedir? :Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? ile ilgili Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Ne Demektir? Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Açıklaması Nedir? Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Cevabı Nedir? Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Açıklaması? :Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Gerçek mi? :Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? ile ilgili Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Hakkında? :Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? ile ilgili Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Karaçomak Barajı nedir?, Karaçomak Barajı anlamı nedir?, Karaçomak Barajı ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
NGC 2864, Yenişehir, Yenişehir, Tungsten karbür, Akçakese, Dikmen, Hücre teorisi, NGC 1024, Morro dOro, Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti, İzzet Ziya, NGC 6800, Ege Denizi, Mauricio Pinilla, NGC 6799, NGC 6805, Mehmed Uzun, San Cesario sul Panaro, Ken Brown (futbolcu), NGC 6802, NGC 6806, Kütahyada 1961 Türkiye genel seçimleri, Palestina do Pará, Messier 35, Sen Mühimsin, Kazu Naoki, IV. Petar Krešimir, SG Dynamo Dresden, OnePlus 5T, PayU, Vytautas Magnus Üniversitesi, Cajarc, Tapyoka, App Inventor, Ken Anderson (güreşçi), Murat Bölükbaşı, Namık Günel, Askersund, Ahmed Avad bin Avf, Ken Watanabe, NGC 7028, Karim Benzema, Yemin, Ken Parker, NGC 6882, Biafra Savaşı, Dumanlı, Dikmen, Muş ilindeki yerleşim yerleri listesi, NGC 6754, Gymnadenia, Kempsford, Sivasspor, 1968 İspanya Bisiklet Turu, Charles T. R. Wilson, Saray ekonomisi, Kemiriciler, Streptopelia orientalis, İkinci Viyana Kuşatması, 2022 Luding depremi, Damsa Barajı, Kemik, Bilgisayar korsanı, NGC 7194, Tompkins County, Tswana dili, 2019 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Houses of the Holy, Bezmiâlem Valide Sultan, Kemerspor, Ölüm içgüdüsü, Kemerovo Oblastı, Tatar böreği, Kemerburgaz, Eyüpsultan, NGC 6808, NGC 6823, NGC 7156, NGC 6815, NGC 6809, NGC 6812, NGC 6813, 2021 Boğaziçi Üniversitesi protestoları kronolojisi, Kemeraltı, NGC 6816, NGC 6818, Süleyman Sani Ahundov, NGC 7167, NGC 6817, Paulie Pennino, 1998, Kemer sıkma politikası, Kumçiftliği, Kemer Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Muneyhile, Rizede 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Motorola Photon Q, Narayanganj, Sahne ışıklandırması, Kemer, Antalya, Antonio Stoppani, UNAIDS, Paramparça bölümleri listesi, Çanakkalede 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri,
Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?,