Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir?

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nedir?

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nerededir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Hakkında Bilgi?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Analizi? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ilgili Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Anlama Gelir Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Anlamı Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nedir Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Anlam Taşır Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Neye İşarettir Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Tabiri Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Yorumu 

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesi

Lütfen Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demek? ,Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Analizi? , Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Anlamı Nedir?,Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir? , Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Açıklaması Nedir? ,Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Cevabı Nedir?,Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı?,Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Nedir? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Nedir? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne demek? , Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demek? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir? ,Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Analizi? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Anlamı Nedir? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Ne Demektir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Açıklaması Nedir? , Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Cevabı Nedir? , Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali Kelimesinin Anlamı?


Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir?

Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali

Koordinatlar: 36°54′31″K 31°31′54″D / 36.90861°K 31.53167°D / 36.90861; 31.53167
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Oymapınar Barajı
Harita
Havza
KonumManavgat, Antalya, Türkiye
Koordinatlar36°54′31″K 31°31′54″D / 36.90861°K 31.53167°D / 36.90861; 31.53167
Genel bilgiler
AmaçEnerji
DurumKullanımda
Yapım süresi1977-1984
Açılış1984 (40 yıl önce) (1984)
İşletmeDevlet Su İşleri
TürKemer barajı
Gövde dolgu tipiBeton
Gövde hacmi575.000 m3 (752.000 cu yd)
Yükseklik185 m (607 ft)
Oluşturduğu GölOymapınar Baraj Gölü
Akarsu (gelen)Manavgat nehri
Akarsu (giden)Manavgat nehri
Su hacmi300 hm3 (300.000.000 m3)
Göl alanı4,70 km2 (1,81 sq mi)
Kurulu güç± 540 MW (0,54 GW)
Yıllık enerji üretimi± 1.620 GWh (5.800 TJ)
Wikimedia Commons
Oymapınar Baraj Gölü'nden bir görünüm (Haziran 2012)

Oymapınar Barajı, Antalya'da, Manavgat Nehri üzerinde, elektrik enerjisi üretimi amacı ile 1977-1984 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

Beton kemer tipi olan barajın gövde hacmi 575.000 , akarsu yatağından yüksekliği 185,00 m, normal su kotunda göl hacmi 300,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 4,70 km²'dir. Bir mühendislik harikası olan baraj 540 MW güç kapasiteli HES (hidroelektrik santral) ile yılda 1.620 GWh elektrik enerjisi üretimi sağlamaktadır.

50 Yılda 50 Eser[değiştir | kaynağı değiştir]

İnşaat Mühendisleri Odası odanın kuruluşundan itibaren 50 yıl içerisinde ülkede gerçekleştirilmiş 50 büyük inşaat projesini bir juri tarafından saptayarak bu projeleri 50 Yılda 50 Eser adı altında ilan etmiştir. Liste bölgesel kalkınma, binalar, ulaşım, hidroloji ve endüstri alt başlıklarını taşımaktadır. Bu proje de o liste içerisinde yer almaktadır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Nedir? :Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? ile ilgili Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Ne Demektir? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Açıklaması Nedir? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Cevabı Nedir? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Açıklaması? :Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Gerçek mi? :Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? ile ilgili Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Hakkında? :Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? ile ilgili Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? burada bulabilirsiniz. Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali anlamı nedir?, Oymapınar Barajı ve Hidroelektrik Santrali ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi karakterleri listesi, Apple EarPods, Fionnula Flanagan, Thymus kosteleckyanus, Tong Yabgu Kağan, Tıbbi, Susan Blakely, Lochmaeotrochus, Kaarlo Juho Ståhlberg, Orhan Alimoğlu, Amazona amazonica, Vügar Alekperov, Mehmet Nusret Sun, Kist, 20. yüzyıl öncesi kadın bilim insanları listesi, Yazılım kategorileri, Uluslararası Virüs Taksonomisi Komitesi, Leninizm, Wireshark, Moustoir Stadyumu, Kaos Yürüyüşü, Yaroslava Shvedova, Gordon Freeman, Yörünge düğümü, Covasna ili, Refah ekonomisi, fastlane 2021, Özdenk, Alpu, Harun Tüfekci, Fahrettin Koca, Wilhelm Grewe, ZyNOS, Bazochesli Gervase, Birinci Dağlık Karabağ Savaşı, Benjamin Franklin, Yayılmacılık, Esteghlal Khuzestan FC, Letonya millî basketbol takımı, Engürü, Kayıp Çocukluk, Stalinets Leningrad, ESIM, 1390, Burao, Tornike Kipiani, Paul Sabatier, Romano Prodi, Abdülkadir Arun, Almas Kulesi, Çizmeli, Eruh, The Flintstones, Volkan Öktem, Tennessee, The Mercury News, III. Vittorio Emanuele, Michael Shannon, Raul Hacımba, Agriotes, Venezuela Körfezi, Lara Croft, Praefectus urbi, Heteretrof, Vicente del Bosque, Kadınlar çekiç atma dünya rekorunun gelişimi, Grup dinamiği, Bad Bergzabern, Silistre (il), Demokrasi ve Barış Partisi, Halkalı galaksi, Ziyad Duveyri, Palmela, Asgari endişe altındaki türler, Polideizm, Kathak, Mona Goya, Lottomatica Roma, Kirsten Dunst, Dinî savaş, Kültepe Barajı, Timothy Dalton, Neukirchen, Google Nexus, Tamer Hassan, Walter, Fosil yakıt, Protestan Reformasyonu, Piute, Orta Avrupa Saati, Nelo Vingada, Martin Lewis Perl, Yeltsin, Bart damlacığı, Kayapınar, Taşköprü, NGC 448, 1939 FA Cup Finali, NGC 4253, Marton Csokas, Thomas Jefferson, Mehmet Ali Alabora, Brasfemes,
Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı, Şeref Tamtürk Kimdir?, Onur Sergen Doğan Kimdir?, Ziyadar İsminin Anlamı Nedir?, İsmail Büyükkayıkçı Kimdir?, Filolojik Nedir?, Canan Kebenç Özkan Kimdir?, Tipsiz Nedir?, Tipolojik Nedir?, Zirai İsminin Anlamı Nedir?, Okan Işıktaş Kimdir?, Tipili Nedir?, Arap İsyanı bayrağı Anlamı Nedir, Arap İsyanı bayrağı Nasıl Oluştu, Arap İsyanı bayrağı Tarihi, Arap İsyanı bayrağı Renkleri, Arap İsyanı bayrağı Tasarımı, Zingal İsminin Anlamı Nedir?, Zinde İsminin Anlamı Nedir?, Yrd Doç Dr Berat Ahi Kimdir? Yrd Doç Dr Berat Ahi Nereli Yrd Doç Dr Berat Ahi Kaç Yaşında?, İsmail Keskin Kimdir?, Zincirleme İsminin Anlamı Nedir?, Filantrop Nedir?, Özgen Aydıncak Kimdir?, Zimmetli İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Konfedere Devletleri bayrağı Tasarımı, Atakan Özkan Kimdir?, Necdet Kayra Kimdir?, Zilli İsminin Anlamı Nedir?, Semra Kıratlı Kimdir?, Zilingir İsminin Anlamı Nedir?, Tiksinç Nedir?, Fil Dişi Nedir?, Ümit Özer Kimdir?, Zikzaklı İsminin Anlamı Nedir?, Abdülvahit Vardar Kimdir?, Tiko Nedir?, Ak Sancak Anlamı Nedir, Ak Sancak Nasıl Oluştu, Ak Sancak Tarihi, Ak Sancak Renkleri, Ak Sancak Tasarımı, Meryem Tanrıverdi Göktaş Kimdir?, Tikel Nedir?, Zihnî İsminin Anlamı Nedir?, Abdulmecit Yıldırım Kimdir?, Hami Korkmazlı Kimdir?, Tiilinen Nedir?, Zihinsel İsminin Anlamı Nedir?, Fikirdeş Nedir?, Tiheähkö Nedir?, Zihayat İsminin Anlamı Nedir?, Buse Albayrak Kimdir?, Fijili Nedir?, İbrahim Yüksel Kimdir?, Fiili Bozuk Nedir?, Burhan Bahadır Özsoy Kimdir?, Zifirî İsminin Anlamı Nedir?, Burcugül Çubuk Kimdir?, Tıynetli Nedir?, Zibidi İsminin Anlamı Nedir?, Yaşar Dursun Kimdir?, Tırtılsı Nedir?, Zıypak İsminin Anlamı Nedir?, Arzu Şimşek Kimdir?, Figürlü Nedir?, Zıvanalı Sigara İsminin Anlamı Nedir?, Yunis Aksu Kimdir?, İrfan Hülakü Kimdir?, Tırsınç Nedir?, Zıvanalı İsminin Anlamı Nedir?, Tırsak Nedir?, Fiddire Nedir?, Zıt Anlamlı İsminin Anlamı Nedir?, Fidan Boylu Nedir?, Aşkın Genç Kimdir?, Meliha Apaydın Kimdir?, Berfin Kara Kimdir?, Zıt İsminin Anlamı Nedir?, Zırzop İsminin Anlamı Nedir?, Fıtıklı Nedir?, Ergün Şimşek Kimdir?, Zırtlak İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Demir Kimdir?, Fışkırdak Nedir?, Ziver Kaplan Kimdir?, Tırı Vırı Nedir?, Fıskiyesiz Nedir?, Zırtapoz İsminin Anlamı Nedir?, Hürana Güngör Kimdir?, Sami bayrağı Anlamı Nedir, Sami bayrağı Nasıl Oluştu, Sami bayrağı Tarihi, Sami bayrağı Renkleri, Sami bayrağı Tasarımı, Tırhallı Nedir?, Fıskiyeli Nedir?, Zırlak İsminin Anlamı Nedir?, Abdullah Karapıçak Kimdir?, Mehmet Şerif Öner Kimdir?, Zırhlı İsminin Anlamı Nedir?, Kadir Yalçın Kimdir?, Fırtına Gibi Nedir?, Zırdeli İsminin Anlamı Nedir?, İlyas Topsakal Kimdir?, Şule Ağaçayak Ersoy Kimdir?, Pan-Afrika bayrağı Anlamı Nedir, Pan-Afrika bayrağı Nasıl Oluştu, Pan-Afrika bayrağı Tarihi, Pan-Afrika bayrağı Renkleri, Pan-Afrika bayrağı Tasarımı, Zırcahil İsminin Anlamı Nedir?, Tıpasız Nedir?, Fırınlı Nedir?, Tıpalı Nedir?,