William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir?

William Daniel Phillips Nedir?

William Daniel Phillips Nedir?, William Daniel Phillips Nerededir?, William Daniel Phillips Hakkında Bilgi?, William Daniel Phillips Analizi? William Daniel Phillips ilgili William Daniel Phillips ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  William Daniel Phillips ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. William Daniel Phillips Ne Anlama Gelir William Daniel Phillips Anlamı William Daniel Phillips Nedir William Daniel Phillips Ne Anlam Taşır William Daniel Phillips Neye İşarettir William Daniel Phillips Tabiri William Daniel Phillips Yorumu 

William Daniel Phillips Kelimesi

Lütfen William Daniel Phillips Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. William Daniel Phillips İlgili Sözlük Kelimeler Listesi William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı? William Daniel Phillips Ne Demek? ,William Daniel Phillips Ne Demektir? William Daniel Phillips Ne Demektir? William Daniel Phillips Analizi? , William Daniel Phillips Anlamı Nedir?,William Daniel Phillips Ne Demektir? , William Daniel Phillips Açıklaması Nedir? ,William Daniel Phillips Cevabı Nedir?,William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı?,William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı Nedir? ,William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı Ne demek?,William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

William Daniel Phillips

William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı Nedir? William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı Ne demek? , William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

William Daniel Phillips - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek William Daniel Phillips - Oranlamak William Daniel Phillips - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

William Daniel Phillips - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

William Daniel Phillips - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! William Daniel Phillips - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

William Daniel Phillips

William Daniel Phillips Nedir? William Daniel Phillips Ne demek? , William Daniel Phillips Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı? William Daniel Phillips Ne Demek? William Daniel Phillips Ne Demektir? ,William Daniel Phillips Analizi? William Daniel Phillips Anlamı Nedir? William Daniel Phillips Ne Demektir?, William Daniel Phillips Açıklaması Nedir? , William Daniel Phillips Cevabı Nedir? , William Daniel Phillips Kelimesinin Anlamı?


William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir?

William Phillips

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(William Daniel Phillips sayfasından yönlendirildi)
William Daniel Phillips
William Phillips-physicist photo.jpg
William Daniel Phillips
Doğum 5 Kasım 1948
Wilkes-Barre, Pensilvanya, ABD
Milliyet Amerikalı
Mezun olduğu okul(lar) Juniata College, Massachusetts Institute of Technology
Ödüller Nobel prize medal.svg 1997 Nobel Fizik Ödülü
Kariyeri
Dalı Fizikçi
Çalıştığı kurumlar Maryland Üniversitesi, (College Park)
Metodisttir, Uluslararası Bilim ve Din Toplumu 'nu kurmuştur.

William Daniel Phillips (5 Kasım 1948 doğumlu) "atomları lazer ışığıyla soğutma ve hapsetme yöntemlerini geliştirdikleri için" Claude Cohen-Tannoudji ve Steven Chu ile birlikte 1997 Nobel Fizik Ödülü'nü kazanan fizikçidir.

Phillips günümüzde Maryland Üniversitesi'nde ders vermektedir.

5 Kasım 1948 tarihinde Pensilvanya, ABD'de; İtalyan ve Gal kökenli bir Amerikalı olarak; William Cornelius Phillips ve Mary Catherine Savino çiftine doğdu. Phillips 1959 yılında ailesi ile birlikte Camp Hill 'e taşınmalarının ardından girdiği Camp Hill Lisesi 'nden mezun oldu. 1970 yılında Juniata College'deki eğitimini onur listesine geçerek tamamladı. Daha sonra Massachusetts Institute of Technology'de fizik doktorası yaptı.

Doktora tezini H2O'daki protonun manyetik momenti üzerine yapması, Phillips'in daha sonraki araştırmaları için birtakım bağlantılar kurmasına yardımcı oldu. Daha sonra Bose-Einstein yoğunlaşması üzerine çalışmalar yürüttü. 1997 yılında Claude Cohen-Tannoudji ve Steven Chu ile birlikte Ulusal Standart ve Teknoloji Enstitüsü 'ndeki (NIST) çalışmaları sırasında "gaz halindeki atomların hareketlerini yavaşlatmak için kullanılan bir teknik olan lazer soğutmaya olan katkıları için" Nobel Fizik Ödülü'nü kazandı.

Özel yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

MIT'ye girmeden kısa bir süre önce Jane Van Wynen ile evlendi. Çift 1979 yılında, diğer kiliselerden farklı olduğunu düşündüklerinden dolayı, Maryland'deki Fairhaven Birleşik Metodist Kilisesi 'ne katıldı. Phillips ayrıca, Uluslararası Bilim ve Din Toplumu 'nun (International Society for Science & Religion) kurucu üyesidir.

UMCP Kimya ve Biyokimya Departmanı'ndaki Optik Tuzaklamalarda Uyumlu Atomlar başlıklı bir seminer sırasında, Phillips "Rubidyum Bose-Einstein yoğunlaşmasına Tanrı'nın bir armağanıdır" diye konuşmuştur.

Phillips çiftinin iki çocukları vardır; Rebound Designs 2 Haziran 2007 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.'ın kurucusu Caitlin Phillips (d. 1979) ve İngiltere'de arkeoloji okuyan Christine Phillips (d. 1981).

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Nedir? :William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? ile ilgili William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Ne Demektir? William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Açıklaması Nedir? William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Cevabı Nedir? William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Kelimesinin Anlamı? William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Açıklaması? :William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Gerçek mi? :William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? ile ilgili William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Hakkında? :William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? ile ilgili William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? burada bulabilirsiniz. William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler William Daniel Phillips nedir?, William Daniel Phillips anlamı nedir?, William Daniel Phillips ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
WWE Network, Los Angeles Galaxy, Vizontele, Trujillo, Tuna Bulgar Hanlığı, Barthélemy Charles Joseph Dumortier, Uluhan, Nallıhan, Sozopol, Futbolnaya Natsionalnaya Liga, Denis Papin, Besim Bey, Gliwice, Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu, Galileo Galilei, Vardar Bölgesi, çöreotu, Bagaceratops, 1082, Vigilantizm, Ülkeye göre ortalama insan boyu, USL First Division, Umman mutfağı, Uffizi, Tilbe Saran, Eobiont, Orta Çağ sanatı, Helen Bannerman, Survivor 2023, Flashing Lights, Commedia dellarte, Cangzhou, Justice League of America, Sandık Lekesi, Selami Tekkazancı, Lütufsuz Yaz, François Mitterand, Antik Yunan tiyatrosu, Arben İmami, Maniyerizm, Rodniki, Disposable Teens, San Jose Earthquakes, Final GSK, Dağılgan Stadyumu, Koyunabdal, Drew Carey, Kızım ve Ben (film, 1960), Turhan Selçuk, Ehidna, Edimbilim, Amerika Matematik Derneği, Carla Barbarino, Cankurtaran Tren İstasyonu, Vasilis Torosidis, Igor Korobov, Varsayım, Malawi Gölü, Friedrich Hölderlin, Johannes Krüger (mimar), Serious Sam 4, Maher Zain, C Sharp sözdizimi, Dario Fo, Beş İmparator Yılı, Vi maler byen rød, Video oyunu kopyası, Antonio Canova, Eugenio Montale, Ali İzzet Özkan, Salvatore Quasimodo, Alaşt, İki tekerlekten çekiş, Heybeli, Sason, Robin Li, Luigi Pirandello, İdadi, Dosya, Astragalus vallaris, Grazia Deledda, Dünya Mirasları listesi, Sarkaç, Éva Risztov, Basketbol Süper Ligi şampiyonluğu kazanan koçlar listesi, Giosue Carducci, Yeongjo, Nobel Ödülü, Çok satanlar, Altın dikdörtgen, Çubukspor 1959, Fütürist Bildirge, İbadet, Filippo Tommaso Marinetti, Dünya Tatar Kongresi, Dunkerque, Çocukluk sosyolojisi, Viminacium Muharebeleri, Real Salt Lake, Cannon Street İstasyonu, SRF zwei, Viola Davis,
Türbanlı Nedir?, Öksüzdoyuran Nedir?, Mahsusa Nedir?, Kafası Kıyak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilimli İsminin Anlamı Nedir?, Göçücü Nedir?, Kıtı Kıtına İsminin Anlamı Nedir?, Amerikan Samoası bayrağı Anlamı Nedir, Amerikan Samoası bayrağı Nasıl Oluştu, Amerikan Samoası bayrağı Tarihi, Amerikan Samoası bayrağı Renkleri, Amerikan Samoası bayrağı Tasarımı, Çok Partili İsminin Anlamı Nedir?, Ara Sarafyan Kimdir?, Asude İsminin Anlamı Nedir?, Alp Kırşan Kimdir?, Akdağ Saydut Kimdir?, Tövbesiz İsminin Anlamı Nedir?, Sabunsuz İsminin Anlamı Nedir?, Oryantal İsminin Anlamı Nedir?, Lüleli İsminin Anlamı Nedir?, Kafası İyi İsminin Anlamı Nedir?, Gerili İsminin Anlamı Nedir?, Çözümsüz Nedir?, Astropikal İsminin Anlamı Nedir?, Ara Malikian Kimdir?, Kıt İsminin Anlamı Nedir?, Alp Gürkan Kimdir?, Çok Ortaklı İsminin Anlamı Nedir?, Astronomik İsminin Anlamı Nedir?, Ara Haçatryan Kimdir?, Tövbeli İsminin Anlamı Nedir?, Sabunluk İsminin Anlamı Nedir?, Oruçsuz İsminin Anlamı Nedir?, Lüle Lüle İsminin Anlamı Nedir?, Tüplü Nedir?, Öksürüklü Tıksırıklı Nedir?, Kafası Dumanlı İsminin Anlamı Nedir?, Gerileyici İsminin Anlamı Nedir?, Kışlık İsminin Anlamı Nedir?, Alp Ersönmez Kimdir?, Çok Katlı İsminin Anlamı Nedir?, Astrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Aquivaldo Mosquera Kimdir?, Öksürüklü Nedir?, Kafası Çatlak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilek İsminin Anlamı Nedir?, Göçeri Nedir?, Tövbekâr İsminin Anlamı Nedir?, Çözümlemeli Nedir?, Sabunlu İsminin Anlamı Nedir?, Oruçlu İsminin Anlamı Nedir?, Lüksemburglu İsminin Anlamı Nedir?, Alp Eden Kimdir?, Astragan İsminin Anlamı Nedir?, Kışkırtıcı İsminin Anlamı Nedir?, Javier Aquino Kimdir?, Çok Hücreli İsminin Anlamı Nedir?, Astözel İsminin Anlamı Nedir?, Tümleyici Nedir?, Öksürtücü Nedir?, Mahsuldar Nedir?, Kafası Bulutlu İsminin Anlamı Nedir?, Gerici İsminin Anlamı Nedir?, Göçer Konar Nedir?, Alberto Aquilani Kimdir?, Alp Çoker Kimdir?, Törpülü İsminin Anlamı Nedir?, Sabunculuk İsminin Anlamı Nedir?, Ortopedik İsminin Anlamı Nedir?, Lüks İsminin Anlamı Nedir?, Kısmi İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tasarımı, Almanya bayrağı Anlamı Nedir, Almanya bayrağı Nasıl Oluştu, Almanya bayrağı Tarihi, Almanya bayrağı Renkleri, Almanya bayrağı Tasarımı, Åland bayrağı Anlamı Nedir, Åland bayrağı Nasıl Oluştu, Åland bayrağı Tarihi, Åland bayrağı Renkleri, Åland bayrağı Tasarımı, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Anlamı Nedir, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Nasıl Oluştu, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tarihi, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Renkleri, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tasarımı, Afganistan bayrağı Anlamı Nedir, Afganistan bayrağı Nasıl Oluştu, Afganistan bayrağı Tarihi, Afganistan bayrağı Renkleri, Afganistan bayrağı Tasarımı, Abhazya bayrağı Anlamı Nedir, Abhazya bayrağı Nasıl Oluştu, Abhazya bayrağı Tarihi, Abhazya bayrağı Renkleri, Abhazya bayrağı Tasarımı, Çok Fazlı İsminin Anlamı Nedir?, Astımlı İsminin Anlamı Nedir?, Aqeela Asifi Kimdir?, Alp Bayramoğlu Kimdir?, Kafası Boş İsminin Anlamı Nedir?, Geri Zekâlı İsminin Anlamı Nedir?, Çört Nedir?, Kısmık İsminin Anlamı Nedir?, Astarlı İsminin Anlamı Nedir?, Töretanımaz İsminin Anlamı Nedir?, Sabote İsminin Anlamı Nedir?, Ortodoks İsminin Anlamı Nedir?, Lübnanlı İsminin Anlamı Nedir?, April Tobie Kimdir?, Çok Eşli İsminin Anlamı Nedir?, Alopua Petoa Kimdir?, Tümler Nedir?, Ökçesiz Nedir?, Mahruz Nedir?, Kafalı İsminin Anlamı Nedir?, Geri Kalmış İsminin Anlamı Nedir?, Çöreklik Nedir?, April Glaspie Kimdir?, Kısmetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Zekeriya Akçam Kimdir?, Töresel İsminin Anlamı Nedir?,