Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir?

Sidney Lumet Nedir?

Sidney Lumet Nedir?, Sidney Lumet Nerededir?, Sidney Lumet Hakkında Bilgi?, Sidney Lumet Analizi? Sidney Lumet ilgili Sidney Lumet ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Sidney Lumet ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Sidney Lumet Ne Anlama Gelir Sidney Lumet Anlamı Sidney Lumet Nedir Sidney Lumet Ne Anlam Taşır Sidney Lumet Neye İşarettir Sidney Lumet Tabiri Sidney Lumet Yorumu 

Sidney Lumet Kelimesi

Lütfen Sidney Lumet Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Sidney Lumet İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı? Sidney Lumet Ne Demek? ,Sidney Lumet Ne Demektir? Sidney Lumet Ne Demektir? Sidney Lumet Analizi? , Sidney Lumet Anlamı Nedir?,Sidney Lumet Ne Demektir? , Sidney Lumet Açıklaması Nedir? ,Sidney Lumet Cevabı Nedir?,Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı?,Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Sidney Lumet Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı Nedir? Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Sidney Lumet Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Sidney Lumet - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Sidney Lumet

Sidney Lumet Nedir? Sidney Lumet Ne demek? , Sidney Lumet Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı? Sidney Lumet Ne Demek? Sidney Lumet Ne Demektir? ,Sidney Lumet Analizi? Sidney Lumet Anlamı Nedir? Sidney Lumet Ne Demektir?, Sidney Lumet Açıklaması Nedir? , Sidney Lumet Cevabı Nedir? , Sidney Lumet Kelimesinin Anlamı?


Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir?

Sidney Lumet

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Sidney Lumet
Doğum25 Haziran 1924
Philadelphia, Pensilvanya, Amerika Birleşik Devletleri
Ölüm9 Nisan 2011 (86 yaşında)
New York, Birleşik Devletler
MeslekYönetmen, yapımcı, oyuncu
Etkin yıllar1939-2007

Sidney Lumet (d. 25 Haziran 1924 - ö. 9 Nisan 2011), Amerikalı sinema yönetmeni. Bir süre televizyon için çalıştıktan sonra 1957 yılında çektiği 12 Angry Men (12 Öfkeli Adam) ile sinemaya başarılı bir geçiş yapmış, Serpico, Dog Day Afternoon (Köpeklerin Günü), Network (Şebeke) ve The Verdict (Hüküm) gibi filmlerle ününü artırmıştır. 5 defa çeşitli dallarda Oscar'a aday olmasına rağmen hiçbirini kazanamamış, ancak 2005 yılında Ampas tarafından kendisine Yaşam Boyu Başarı Ödülü verilmiştir.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Ebeveynleri oyuncu olan Lumet'in kendisi de tiyatronun çeşitli dallarında çalıştıktan sonra yeni canlanmaya başlayan televizyon sektöründe kendisine yer buldu ve çeşitli diziler çekti. İlk sinema filmi olan 12 Angry Men, Lumet'in kuvvetli sinema tekniğinin yanı sıra oyunculardan da üst düzey performanslar aldığı bir film oldu ve zamanla bir klasik haline geldi. Bu filmde 12 jüri üyesi bir cinayet sanığı hakkında tartışırken hukuk sistemi, ahlak ve vicdan gibi konular da seyirci nezdinde tartışmaya açılıyordu. 12 Angry Men daha sonra Lumet'e atfedilen çeşitli niteliklerin de gözlenebildiği bir filmdi: Sağlam bir sinema dili, oyuncu yönetimindeki başarı ve toplumsal bir tezin samimiyetle irdelenmesi.

Lumet 2 yıl sonra 1959'da Marlon Brando, Anna Magnani ve Joanne Woodward'la birlikte ünlü Amerikalı oyun yazarı Tennessee Williams'ın bir oyunundan yola çıkarak The Fugitive Kind adlı filmini çekti. Yine nitelikli bir eser olarak kabul edilebilecek bu filmle Lumet başarılı tiyatro uyarlamalarına bir başlangıç yapmış oldu. 1962'de bu kez Eugene O'Neill'in bir oyunundan yola çıkarak Long Day's Journey Into Night'ı; 1964'teyse İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi toplama kamplarından kurtularak Amerika'da yaşamına devam etmeye çalışan Yahudi jenerasyonuna bir bakış atan The Pawnbroker'ın yanı sıra 1962 Küba Füze Krizi'yle ortaya çıkan nükleer savaş ihtimaline dikkat çeken Fail-Safe adlı filmlerini çekti. Bunlardan ilki, sinema tekniğindeki nitelik ve geri dönüşlerin etkili kullanımıyla sinema okullarında ders niyetine gösterilen bir film haline geldi. Bu ilk dönemde daha çok Henry Fonda'yla çalışan Lumet, sonraki dönemde Sean Connery'yle birkaç film çekti. The Anderson Tapes, bir soygun filmi parodisi olmasına rağmen Watergate Skandalı'yla ilgili kehanetler içeriyordu. The Offence ise bir tecavüzcünün peşindeki bir polisin, bu takibinin yavaş yavaş kendisiyle yüzleşmesine dönüştüğü ilginç bir polisiyedir.

1970'li yıllarda Lumet'in filmlerindeki sosyal duyarlılık arttı, ancak bu filmlerin didaktik olmaktan çok mesafeli ve seyirciyi spekülasyonlar yapmaya iten filmler olduğu söylenebilir. Örneğin başrolünde Al Pacino'nun bulunduğu Serpico, dürüst bir polisin yozlaşmış mafya-polis ilişkilerini bozmaya çalışmasını ve mafyadan nasiplenen polislerin bir anda hedefi haline gelişini anlatırken bir yandan da yozlaşmanın topluma ne kadar derinden nüfuz ettiğini gösteren küçük ama önemli bir filmdi. 1974'te dev bir kadroyla çektiği Agatha Christie uyarlaması Murder on the Orient Express'in kadrosunun gücünü ekrana yansıtmakta başarısız bir uyarlama olduğu söylenebilir. Yine Al Pacino'lu Dog Day Afternoon en bilindik filmlerinden biriydi, ancak Lumet'in 1976 tarihli filmi Network, medya dünyasındaki iktidar ilişkilerini ve serbest piyasa ekonomisinin medyadaki yansımalarını ele alan ve Peter Finch'in sinema tarihine geçen performansıyla öne çıkan kalburüstü bir filmdi.

Lumet, 1981 yılında Prince of the City'yle Serpico'nun temalarını panoramik boyutlara taşıyarak bir bakıma o filmin devamını çekmiş oldu. Ertesi yıl Paul Newman ve James Mason'ın en önemli performanslarını sundukları kabul edilen The Verdict adlı mahkeme dramasıyla o türe tekrar dönüş yaptı. Bu filmin en ilginç özelliklerinden biri, kariyerinin sonlarına gelmiş yaşlı ve alkolik bir avukatın iç dünyasındaki çöküşü sinematografisine yansıtabilmekteki büyük başarısıdır.

Lumet 1980'lerin devamında ve 1990'larda filmlerine devam etti. Dönemin modasına uyarak Running on Empty gibi sıradan bir aile draması, John Cassavetes filmi Gloria'nın yeniden çevrimi ve aksiyon filmleriyle ünlü Vin Diesel'le çekilmiş bir mahkeme draması olan Find Me Guilty gibi filmlerden sonra yönetmenlik hayatına devam etti. 9 Nisan 2011'de Manhattan'daki evinde öldü.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Nedir? :Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? ile ilgili Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Ne Demektir? Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Açıklaması Nedir? Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Cevabı Nedir? Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Açıklaması? :Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Gerçek mi? :Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? ile ilgili Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Hakkında? :Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? ile ilgili Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? burada bulabilirsiniz. Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Sidney Lumet nedir?, Sidney Lumet anlamı nedir?, Sidney Lumet ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Jamaika bayrakları listesi, Efkan Bekiroğlu, Ukayloğulları, II. Elizabeth, Halep, Suriye, Amfi tiyatrolar listesi (çağdaş), Sevimli Hırsız, J. P. Mallory, Ergatif dil, Erich von Manstein, Cevdet Coşkun, Motta di Livenza, NGC 1221, Akune, Junín bölgesi, Taksonomist, Proconsul, Deutschland, Madenler, Akyazı, Aygün Attar, Oxford İslam Araştırmaları Merkezi, Nilüfer Açıkalın, Kitabı Mukaddes, Delphine (Belçika prensesi), Euophrys marmarica, Ejderhaların Dansı, Avrupa Futbol Taraftarları, Armutlu, Yalova, Android Debug Bridge, NGC 60, Mehmet Baydur (siyasetçi), Büyük Avustralya Körfezi, Appleton Roebuck, 1873 Guatemala genel seçimi, Estonya Sanat Müzesi, Garp Cephesi, Hicri takvim, Bobota, Oberkochen, İran tarihi, Herman Moll, Aster savatieri, Pedrinho (1992 doğumlu futbolcu), XRCO Awards, Dawn Olivieri, Ushuaia, Gülova, Kumlu, Stuart Beattie, Phymosomatoida, Yıldırımlar, Ortaköy, Leskofçalı Galip, Palm Pilot, Palyaço Krusty, Aktaş, Karaisalı, Saraylar listesi, Vincennes, Shogo Nishikawa, Crestview, Florida, Beton bariyer, Mélanie Cohl, Laura Esquivel, Lavandeira, Tocantins, Leksori Kilisesi, Altan Günbay, Theo De Raadt, 77. Akademi Ödüllerinde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü başvuruları, Nicușor Stanciu, Japygidae, Joseph Arthur Rank, Yagnobiler, Vincent Spano, Herzendice, Mirdâsîler, Büyük İran, Dunbuliler, Marylise Lebranchu, Awa (vilayet, Tokushima), MKE Ankaragücü, Arsak Krallığı, 80. kuzey enlemi, 1962 Tour de France, Gökçe alabalığı, Opel Insignia, Ali Kaan Güneren, Franz Beckenbauer, Cirrus unkinus, Rhizobium lupini, Video oyunu haberciliği, İclal Ar, Kozmik ışınların sağlık tehdidi, Butel, BOOTP, Çekya kadın millî basketbol takımı, Eğil Beyliği, Armin Shimerman, Bitinya ve Pontus, Mücahitler Tren İstasyonu, Anthropoid, İrani diller, Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı,
Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?,