Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir?

Karahamzalar, Biga Nedir?

Karahamzalar, Biga Nedir?, Karahamzalar, Biga Nerededir?, Karahamzalar, Biga Hakkında Bilgi?, Karahamzalar, Biga Analizi? Karahamzalar, Biga ilgili Karahamzalar, Biga ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Karahamzalar, Biga ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Karahamzalar, Biga Ne Anlama Gelir Karahamzalar, Biga Anlamı Karahamzalar, Biga Nedir Karahamzalar, Biga Ne Anlam Taşır Karahamzalar, Biga Neye İşarettir Karahamzalar, Biga Tabiri Karahamzalar, Biga Yorumu 

Karahamzalar, Biga Kelimesi

Lütfen Karahamzalar, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Karahamzalar, Biga İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı? Karahamzalar, Biga Ne Demek? ,Karahamzalar, Biga Ne Demektir? Karahamzalar, Biga Ne Demektir? Karahamzalar, Biga Analizi? , Karahamzalar, Biga Anlamı Nedir?,Karahamzalar, Biga Ne Demektir? , Karahamzalar, Biga Açıklaması Nedir? ,Karahamzalar, Biga Cevabı Nedir?,Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı?,Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Karahamzalar, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Karahamzalar, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Karahamzalar, Biga - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Karahamzalar, Biga

Karahamzalar, Biga Nedir? Karahamzalar, Biga Ne demek? , Karahamzalar, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı? Karahamzalar, Biga Ne Demek? Karahamzalar, Biga Ne Demektir? ,Karahamzalar, Biga Analizi? Karahamzalar, Biga Anlamı Nedir? Karahamzalar, Biga Ne Demektir?, Karahamzalar, Biga Açıklaması Nedir? , Karahamzalar, Biga Cevabı Nedir? , Karahamzalar, Biga Kelimesinin Anlamı?


Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir?

Karahamzalar, Biga

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Karahamzalar
Harita
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale üzerinde Karahamzalar
Karahamzalar
Karahamzalar
Karahamzalar'ın Çanakkale'deki konumu
ÜlkeTürkiye Türkiye
İlÇanakkale
İlçeBiga
Coğrafi bölgeMarmara Bölgesi
Rakım42 m
Nüfus
 (2020)
 • Toplam275
Zaman dilimiUTC+03.00 (TSİ)
İl alan kodu0286
İl plaka kodu17
Posta kodu17202

Karahamzalar, Çanakkale ilinin Biga ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, 1902 yılından beri aynı adı taşımaktadır.[3]

Coğrafya[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, Çanakkale il merkezine 85 km, Biga ilçe merkezine 22 km uzaklıktadır.[4]

Nüfus[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıllara göre köy nüfus verileri
2020 275[2]
2019 282[2]
2018 287[2]
2017 293[2]
2016 300[2]
2015 314[2]
2014 321[2]
2013 328[2]
2012 348[2]
2011 362[2]
2010 366[2]
2009 371[2]
2008 374[2]
2007 376[2]
2000 412[4]
1990 414[4]
1985 497[4]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Karahamzalar, Turkey Page" (İngilizce). Fallingrain.com. 19 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Aralık 2021. 
  2. ^ a b c d e f g h i j k l m n o "Çanakkale Biga Karahamzalar Köy Nüfusu". Nufusune.com. 28 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Aralık 2021. 
  3. ^ Nişanyan, Sevan. "Index-Anatolicus: Türkiye yerleşim birimleri envanteri". nisanyanmap.com. 9 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Aralık 2021. 
  4. ^ a b c d "Karahamzalar Köyü". YerelNet.org.tr. 25 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Nedir? :Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? ile ilgili Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Ne Demektir? Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Açıklaması Nedir? Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Cevabı Nedir? Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Açıklaması? :Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Gerçek mi? :Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? ile ilgili Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Hakkında? :Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? ile ilgili Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Karahamzalar, Biga nedir?, Karahamzalar, Biga anlamı nedir?, Karahamzalar, Biga ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
A Case of Identity, Davutlarköyü Tren İstasyonu, Yeşilyurt Tren İstasyonu (Tokat), Chubby Johnson, Hamit Macit Selekler, Zehir Hafiye, 10. Piyade Tümeni (Osmanlı), İran devrimi, Kenneth Silverman, Davul, Eskişehir ili genel seçim sonuçları, 16. Piyade Tümeni (Osmanlı), Dianus, 19. Piyade Tümeni (Osmanlı), Sefer Aycan, Piper callosum, Tomşuk, Nikaragua bayrağı, Moench, Elbistan Ulu Camii, Tıp Eğitimi, 23. Piyade Tümeni (Osmanlı), Jabber.org, Davranışsal nörobilim, 25. Piyade Tümeni (Osmanlı), Bicladinae, Galah, Bordekhon bahşı, Paul Otellini, Otonom sinir sistemi, Siyam, Boş fonksiyon, Thomas Edison, Zeynep Kerman, San Sebastián International Film Festival, Hanok kitabı, Alev Alev (film), Hidayet Sayın, IDEA, Davranışçılık, Istavroz, Lut Gölü, Galatasaray Beyoğlu Hasnun Galip Kulüp Merkezi, Mike Dunleavy (siyasetçi), Sırtlangiller, Alexander Zorniger, Volkan (gazete), Davide Santon, 2018 Kış Olimpiyatlarında buz hokeyi, Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu, Miraç Kandili, Tekirdağ ili genel seçim sonuçları, Glossopsitta porphyrocephala, Çira İlçesi, Annan Planı, Motor Fabrikası Tren İstasyonu, Kumrovec, East Clandon, Sarıkamış Muharebesi (1920), Türk Kurtuluş Savaşı kronolojisi, Heptranchias perlo, Yukarı Senegal ve Nijer, 9. Ordu (Osmanlı İmparatorluğu), IAAF Dünya Kupası, Somerset Arthur Gough Calthorpe, Uluslararası Adana Film Festivali ödülleri, Türk Kurtuluş Savaşı İç Cephesi, Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Quanzhen Okulu, Demirci Mehmet Efe Ayaklanması, Motor Durağı Tren İstasyonu, Demirlibahçe Tren İstasyonu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Japonya Ulusal Stadyumu, Hacırahmanlı Tren İstasyonu, Skanlite, Piper piojoanum, Marşandiz hızlı tren kazası, Tahsin Özgüç, Yüksek standartlı demiryolu, Yenişehir Yüksek Hızlı Tren Garı, Stoma, Pervin Buldan, Mustafa Kemalin Samsuna çıkışı, Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri Üssü, Köylü karakter çalışmaları (Van Gogh serisi), Anas gracilis, Tuva vadisi, Lojman, Mehmed Feridun Bey, Standart çözünürlüklü televizyon, Kumtura Mağaraları, Soğuk iklimler, Pleasantville (film), Dış Güvenlik Genel Müdürlüğü, Safvan bin Muattal, Amaretto, Lisa Gerrard, Derailed, Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi,
Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?, Mehmet Gültekin Uğur Kimdir?, Hüseyin Atılgan Kimdir?, Ömer Albayrak Kimdir?, Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kimdir? Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Nereli Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kaç Yaşında?, Ahmet Yorgun Kimdir?, Özhan Aşkın Öztürk Kimdir?, Fethi Buluş Kimdir?, Rümeysa Ataseven Kimdir?, Leyla Serin Kırık Kimdir?, Filiz Turak Kimdir?, Ali Fuat Kardaş Kimdir?, Nursen Yücesoy Temizkan Kimdir?, Abdulkadir Erbağcı Kimdir?, Hakan Hakkoymaz Kimdir?, Emre Yılmaz Kimdir?, Alipaşa Naipoğlu Kimdir?, Nahide Doğan Kimdir?, Hasan Ufuk Çakır Kimdir?, Nesli Gökçe Kondu Çağlayan Kimdir?, Talat Dinçer Kimdir?, Selahattin Yılmaz Kimdir?,