Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir?

Vikipedi:Taslak madde Nedir?

Vikipedi:Taslak madde Nedir?, Vikipedi:Taslak madde Nerededir?, Vikipedi:Taslak madde Hakkında Bilgi?, Vikipedi:Taslak madde Analizi? Vikipedi:Taslak madde ilgili Vikipedi:Taslak madde ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Vikipedi:Taslak madde ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Vikipedi:Taslak madde Ne Anlama Gelir Vikipedi:Taslak madde Anlamı Vikipedi:Taslak madde Nedir Vikipedi:Taslak madde Ne Anlam Taşır Vikipedi:Taslak madde Neye İşarettir Vikipedi:Taslak madde Tabiri Vikipedi:Taslak madde Yorumu 

Vikipedi:Taslak madde Kelimesi

Lütfen Vikipedi:Taslak madde Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Vikipedi:Taslak madde İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı? Vikipedi:Taslak madde Ne Demek? ,Vikipedi:Taslak madde Ne Demektir? Vikipedi:Taslak madde Ne Demektir? Vikipedi:Taslak madde Analizi? , Vikipedi:Taslak madde Anlamı Nedir?,Vikipedi:Taslak madde Ne Demektir? , Vikipedi:Taslak madde Açıklaması Nedir? ,Vikipedi:Taslak madde Cevabı Nedir?,Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı?,Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Vikipedi:Taslak madde

Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı Nedir? Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Vikipedi:Taslak madde - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Vikipedi:Taslak madde - Oranlamak Vikipedi:Taslak madde - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Vikipedi:Taslak madde - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Vikipedi:Taslak madde - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Vikipedi:Taslak madde - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Vikipedi:Taslak madde

Vikipedi:Taslak madde Nedir? Vikipedi:Taslak madde Ne demek? , Vikipedi:Taslak madde Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı? Vikipedi:Taslak madde Ne Demek? Vikipedi:Taslak madde Ne Demektir? ,Vikipedi:Taslak madde Analizi? Vikipedi:Taslak madde Anlamı Nedir? Vikipedi:Taslak madde Ne Demektir?, Vikipedi:Taslak madde Açıklaması Nedir? , Vikipedi:Taslak madde Cevabı Nedir? , Vikipedi:Taslak madde Kelimesinin Anlamı?


Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir?

Vikipedi:Taslak madde

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Bu makale, konusunun ansiklopedik kapsamını yeteri kadar sağlayamayacak kadar kısa olarak kabul edilen maddeleri ifade eden ve Vikipedi'ye özgü bir kavram olan "taslak madde" kavramıyla ilgili genel bir kılavuzdur.

İlk kısım (temel bilgiler) çoğu kullanıcı için tavsiye edilen bilgilendirmeleri, ikinci kısım (taslak türleri oluşturmak) ise daha deneyimli kullanıcılar için daha detaylı bilgileri içermektedir.

Temel bilgiler

Taslak maddeler, bazı yararlı bilgiler içerse de yeterli ansiklopedik kapsamı sağlayamayacak kadar kısa, genellikle birkaç cümlelik metin içeren ve geliştirilmeye açık maddelerdir. Uzun ve kapsamlı maddeler, yeteri kadar vikileştirilmemiş veya biçemleri uygun hale getirilmemiş olsa bile genellikle taslak kabul edilmezler; daha çok temizlik için etiketlenirler. Kısa bir maddedeki az miktarda bilginin kaynağı uygun bir şekilde belirtilmemişse veya konusu özünde (kendi başına) kayda değer değilse madde silinebilir veya alakalı başka bir maddeyle birleştirilebilir. Madde olmayan sayfalar (kategoriler, şablonlar, mesaj sayfaları, yönlendirmeler vb.) taslak olarak değerlendirilmez.

İyi bir tanım bir maddenin taslak olarak değerlendirilmesini mümkün kılsa da Vikipedi bir sözlük değildir. Sözlük ve ansiklopedi maddeleri arasındaki fark şu şekilde ifade edilebilir;

  • Bir sözlük maddesi bir sözcük veya sözcük öbeği ile ilgilidir ve genelde birkaç farklı tanımı vardır.
  • Bir ansiklopedi maddesi başlıkta belirtilen konuyla ilgilidir ve maddenin genelde tek bir tanımı (ya da bazen anlamı büyük ölçüde aynı birkaç tanımı) vardır; fakat aynı şeyi anlatmak için başka eşdeğer sözcükler veya sözcük öbekleri mevcut olabilir.
Croughton-London kuralı; bir maddenin taslak olup olmadığına karar vermek için potansiyelini gözönünde bulundurmak gerekir.

Bir maddenin ne zaman taslak madde olmaktan çıkacağını belirleyen bir boyut sınırı yoktur. Çok kısa maddelerin taslak olma ihtimali daha yüksek olsa da öyle konular vardır ki bu konularda yazılabilecekler zaten çok azdır. Ya da öyle konular olabilir ki bunlar hakkında çok fazla şey yazılabileceği için ait oldukları madde birkaç paragraf uzunluğunda bile olsa taslak madde olarak nitelendirilebilir. Bu ve benzeri sebeplerden bir maddenin yalnızca uzunluğuna dayalı olarak taslak olup olmadığına karar vermek imkansızdır ve editörler maddenin taslak olup olmadığı hakkında karar verirken bunu sezgilerini en iyi şekilde kullanarak yapmalıdır. (İngilizce Vikipedi'deki bir kullanıcının yazdığı Croughton-London kuralı makalesi bu konudaki kararsızlıklarda yardımcı olabilir) Benzer şekilde, taslak olma durumu, yalnızca maddenin giriş metni dikkate alınarak belirlenir. Listeler, şablonlar, görüntü dosyaları ve maddenin buna benzer diğer yardımcı öğeleri maddenin taslak olup olmadığına karar verirken kullanılamaz.

İdeal bir taslak madde

Herhangi bir kullanıcı taslak madde oluşturabilir.

Taslak madde yazarken, diğer editörlerin üzerine geliştirme yapabilmesine yetecek kadar bilgi sunmaya dikkat edin. Anahtar nokta yeterli bağlamı sunmaktır. Çok az bağlam sunan maddeler genelde hızlı silme kurallarından M1 gereğince silinir. İlk araştırma kitaplar veya güvenilir Internet siteleri aracılığıyla yapılabilir. Diğer kaynaklardan elde ettiğiniz bilgilerle de katkıda bulunabilirsiniz fakat ele aldığınız olgunun doğru ve tarafsız olduğundan emin olmak için biraz ön araştırma yapmakta fayda vardır. Kendi cümlelerinizle katkıda bulunun, kaynak göstermeden başka bir metinden alıntı yapmak intihaldir ve bazı durumlarda da telif hakkı ihlali olabilir.

Konunuzu tanımlamakla veya açıklamakla başlayın. Tanımlama hatası yapmaktan sakının. Açık ve bilgilendirici şekilde yazın. Örneğin bir kişinin neden ünlü olduğunu, bir yerleşim yerinin nerede bulunduğunu ve neyi ile bilindiğini ya da bir olayın temel ayrıntıları ile ne zaman meydana geldiğini yazın.

Daha sonra, bu temel tanım üzerinden konuyu geliştirmeye çalışın. İlişkili kelimelere iç bağlantılar kurun ki konu ile yakından ilgisi olmayan kişiler neden bahsettiğinizi anlayabilsin. Gereksiz kelimelere bağlantı kurmaktan kaçının; bunun yerine sıradan okuyucuların maddeyi anlamak için hangi kelimelerin tanımlanmasına ihtiyaç duyacağını göz önünde tutun. Son olarak, kritik bir nokta: taslağa yerleştirdiğiniz bilgi için kaynak gösterin. Vikipedi'de bunu nasıl yapabileceğinize ilişkin yönergeye göz atın.

Siz bir kere maddeyi oluşturup kaydettikten sonra diğer kullanıcıların da onu zenginleştirebilmesi mümkün olacaktır.

Maddenin taslak olarak işaretlenmesi

Kısa bir madde yazdığınızda veya işaretlenmemiş bir taslak madde ile karşılaştığınızda taslak şablonu yerleştirmeniz gerekir. Şu kategoride listelenmiş şablonlara göz atabilirsiniz: Vikiproje:taslak sınıflandırma.

Taslak şablonunu maddenin sonuna 'Dış bağlantılar' kısmından, dolaşım şablonlarından ve kategori etiketlerinden sonra yerleştirin ki taslak kategorisi madde içeriğinin tamamı bittikten sonra görünsün. Genelde ilk taslak şablonundan önce iki satır boşluk bırakmak tavsiye edilir. Bütün şablonlarda olduğu gibi '{{Vikipedi-taslak}}' şeklinde kıvırcık parantezler içinde yazılır ve taslak şablonları kopyalanma ({{kopyala:ÖrnekTaslakEtiketi}} olarak) şeklinde değil, dönüştürülmek üzere ({{ÖrnekTaslakEtiketi}}) eklenirler.

Bu şablonlar iki kısımdan oluşur: taslağın konusunu belirten ve editörleri geliştirme yapmaya teşvik eden kısa bir bildirim ve taslağı benzerleriyle aynı kategoriye yerleştiren bir kategori bağlantısı. Taslak şablonlarının isimlendirmesi genelde konu-taslak şeklinde olur. Bütün şablonların ismini öğrenmenize gerek yoktur, maddede hiç taslak şablonu yoksa {{taslak}} şablonunu koymak bile editörlere yardımcı olacaktır. Tabii ki maddenin daha uygun bir taslak kategorisine yerleştirilmesi daha sonra madde üzerinde çalışacak olan editörlerin işini kolaylaştırır.

Eğer bir madde birkaç taslak kategorisine giriyorsa birden fazla taslak şablonu kullanılabilir; fakat konuyu kayda değer kılan ana öğeleri kapsayan şablonların kullanılması tavsiye edilir. Mümkünse en fazla üç, eğer çok gerekliyse dört taslak şablonu kullanılmalıdır.

Taslaklarla ilgili işlemler 'VikiProje Taslak sınıflandırma' sayfasında toplanmıştır. Taslaklarla ilgili her türlü bilgi ve önerilerle ilgili ana sayfa burasıdır.

Maddenin taslak durumundan çıkması

Taslak madde düzgün şekilde gelişip daha büyük bir madde haline geldiği zaman herhangi bir editör taslak şablonunu kaldırabilir. Bu konuda hizmetli ilgisi veya önceden izin alma gereği yoktur.

Halen taslak olarak işaretlenmiş maddelerin çoğu aslında taslak olarak nitelendirilmesi gereken boyutu çoktan aşmış olabilir. Eğer bir madde taslak olarak nitelendirilemeyecek kadar genişlemiş olduğu halde daha da geliştirilmeye ihtiyaç duyuyorsa, taslak şablonu kaldırılıp uygun yerlere {{başlık genişlet}} şablonu koyulabilir. Bir maddede hem taslak şablonu hem de başlık genişlet şablonu aynı anda kullanılmamalıdır.

Açıkça taslak olmaktan çıkmış maddelerdeki taslak etiketini kaldırmaktan çekinmeyin, bu konuda cesur olun.

Taslakların konumu

  • Kategori:Taslak sayfası, taslak kategorilerini ve o kategorilerdeki maddeleri listeleyen ana sayfa görevini üstlenmiştir.
  • Özel:Kısasayfalar boyutundan dolayı taslak olması daha muhtemel sayfaları bulmakta faydalı olabilir.

Taslak türleri oluşturmak

Yeni taslak türlerinin oluşturulması için Vikipedi tartışma:VikiProje Taslak sınıflandırma sayfasında teklifte bulunabilirsiniz.

Genel olarak bir taslak türü taslak şablonu ve kendisine ait bir taslak kategorisinden ibarettir. Eğer bir grup taslak maddenin mevcut taslak kategorilerinden birine uymadığını düşünüyorsanız veya mevcu taslak kategorisinin yönetilemeyecek kadar büyümeye başladığını düşünüyorsanız Vikipedi tartışma:VikiProje Taslak sınıflandırma sayfasında yeni bir taslak türünün oluşturulması için teklif verebilirsiniz.

Örnek

{{Yazar-taslak}} şeklindeki örnek bir taslak şablonu, şunu üretir:

Kategori:Yazar taslakları kategorisi {{Yazar-taslak}} şablonunu içeren bütün maddeleri barındırır.

Rehber

Şu ilkelerden bazıları yeni bir taslak kategorisine gerçekten ihtiyaç olup olmadığını belirlemekte faydalı olabilir:

  1. Bu konu hakkında şu anda mevcut bir taslak türü bulunuyor mu?
  2. Yeni oluşturacağınız taslak türü iyi tanımlanmış mı? (Taslak kategorileri aynı zamanda editörler tarafından maddeleri geliştirmekte kullanılan bir araçtır. İyi bir taslak tanımlaması taslağın daha kolay sınıflandırılmasına yardımcı olmalıdır)
  3. Yeni taslak türü başka bir taslak türü tarafından ele alınmayan bir konuyu mu kapsıyor? Ya da daha iyi bir tanımlama yapan bir alt taslak türü oluşumuna yardımcı olabiliyor mu?
  4. Yeni taslak kategorisi, mevcut taslak maddelerin kayda değer bir kısmını kapsayacak mı?
  5. Taslak türü şu anki taslak türleri hiyerarşisi içinde bir yere otruacak mı?
  6. Yeni bir alt taslak sınıflandırması yapacaksanız bu taslak madde sınıfı bir üstündeki taslak kategorisindeki madde sayısının ciddi ölüçde azalmasına katkı sağlayacak mı? (Bu mutlak bir gereklilik değildir fakat yüzlerce madde içeren taslak kategorilerinin artık alt taslak kategorilerine ayrılması gerekiyor olabilir)

Eğer başlatmayı düşündüğünüz taslak kategorisinin bu kriterleri karşıladığını düşünüyorsanız. Yeni bir taslak sınıfı oluşturulması için Vikipedi tartışma:VikiProje Taslak sınıflandırma sayfasında önerinizi sunabilirsiniz. Bu öneri taslak kategorisini oluşturmak isteyen kullanıcının gözünden kaçabilecek noktaların tartışılmasını sağlar ve bu sayede yeni bir taslak kategorisinin gerekliliği yönündeki karşıt görüşler de belirtilmiş olur. Birkaç gün beklediğinizde itirazla karşılaşmazsanız ele aldığınız taslak kategorisini oluşturabilirsiniz.

Yeni taslak şablonları

Vikipedi tartışma:VikiProje Taslak sınıflandırma sayfasında yeni bir taslak türünün oluşturulması tartılıp üzerinde anlaşma sağlandakıtan sonra yeni bir taslak şablonu oluşturulabilir. Bu şablonun adı şablon türlerinin isimlendirilmesiyle uyumlu olmalı ve tartışmanın sonucuna göre karara bağlanmalıdır.

Bütün taslak şablonları bir taslak kategorisine bağlantı vermelidir. Bu, şablonun konusu ile ilgili bir kategori olabileceği gibi, biraz daha genel bir kategori de olabilir. Örneğin Andorra tarihi hakkındaki taslak şablonu Avrupa tarihi ile ilgili bir kategoriye ve aynı zamanda Andorra taslakları kategorisine bağlantı verebilir. Bu durum özellikle yeni bir taslak türü için, şu an yeterli sayıda sayfa içermediği halde ileriki zamanlarda kullanılması öngörülüyorsa; veya şu anki taslak türlerinden birisi sonlu sayıda iyi tanımlanmış alt bölümlere sahipse (bazılarında çok taslak, diğerlerinde ise az taslak olduğunda) faydalı olacaktır.

Taslak şablonuna eklenecek simege Wikipedia sunucularında yük oluşturmayacak boyutlarda olmalı kamu malu veya özgür lisanslı olmalıdır. Adil kullanım gerektiren görüntü dosyaları taslak şablonlarında kullanılmamalıdır. Taslak simgeleri tercihen 40px'ten büyük olmamalıdır.

Taslak şablonları için standart şurada bulunabilir: {{Mtkutusu}}. Bu şablon dönüştürme işlemi yapılmadan kullanılmalıdır.

Yeni taslak kategorileri (ulamları)

Taslak kategorisinin adına da teklif aşamasında karar verilmelidir. Bunlar da isimlendirme yönergelerine uymalıdır.

Bir taslak kategorisindeki metin içinde ne tür taslaklar barındırdığına dair bir tanım ve maddeleri bu kategoriye yerleştirmek için hangi şablonun kullanıldığına dair bir açıklama içermelidir. Vikiproje Taslak sınıflandırma tartışma sayfasında tartışılabilir. Yeni taslak kategorisi Vikipedi:VikiProje Taslak sınıflandırma adresindeki taslak türleri listesine eklenmelidir.

Yeni taslak kategorisi doğru şekilde diğer kategorilerin içine yerleştirilmelidir. Bunlar özellikle şu üç kategoriyi içermelidir:

Bu yüzden, örneğin Kategori:Fransa taslakları, aynı zamanda hem sabit bir kategori olan (Kategori: Fransa), bir üst taslak kategorisi olan (Kategori:Avrupa taslakları), hem de Kategori:Taslak kategorileri içinde yer almalıdır.

Hâlihazırdaki maddeleri taslağa çevirmek

Ender de olsa bazen bir madde içeriğinin büyük kısmı problem içerdiğinden dolayı taslak hâline çevrilmek istenebilir. Bu durum, yüksek ölçüde taraflı olan, aşırı reklam, tanıtım veya saldırı içeren, veya telif haklarını ihlal eden içeriğe sahip maddelerde veya şikâyet gibi diğer bazı problemlerde uygulanabilir.

Eğer çıkartılan içerik, kalan yazının yalnızca bir taslak olmasına yetecek içerik bırakıyorsa, maddede ilgili düzenlemeden önce taslak şablonu yoksa, uygun bir tanesi eklenmelidir.

Taslak türleri, Vikiprojeler ve kalite ölçütleri

Yeni bir Vikiproje başladığı zaman bunu başlatan kişilerin genelde aklına ilk gelenlerden biri, proje için yeni bir taslak türü oluşturup oluşturmamak olur. Aslında çoğu zaman bu önemli bir sıkıntı oluşturmaz; çünkü Vikiproje konuları sıklıkla varolan belirli taslak türlerinin konularıyla örtüşür. Fakat bazen konuya özgü bir taslak kategorisi olmayabilir ve yeni bir taslak türü oluşturulması gerekebilir.

Bazen bir Vikiproje diğer taslakların sınıfılandırılmasına uygun olmayan bir taslak türü oluşturmak isteyebilir, bu konuda ilgili Vikiproje ile taslak sınıflandırma projesi arasında anlaşmazlık yaşanabilir. Hatta anlaşmazlık o taslak türü ile başka taslak türleri arasında da meydana gelebilir. Bir taslak türü var olsa bile çatışma meydana gelebilir çünkü Vikiprojede kullanılan taslak türünün tanımlaması taslak sınıflandır projesinin sınıflandırması ile uyuşmuyor olabilir. Böyle bir durumda belirli bir Vikiprojenin kendi ilgi alanı ile ilgili çözüm arama çabası yanında Taslak sınıflandırma projesinin bütün editörler için tutarlı ve kapsamlı bir çözüm bulmaya çalıştığı dikkate alınmalıdır. Sistem bütün Vikiprojelerle mümkün olduğu kadar uyumlu olmaya çalışırken herhangi bir projenin üyesi olmayan, kendi başına veya geçici olarak katkı yapan editörlerin de ihtiyaçlarına uyum sağlamalıdır.

Araçlar

Taslakları bulabilmek ve sınıflandırmak için bulunan birçok araç vardır. Birkaç tanesi şunlardır:

Ayrıca bakınız


Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Nedir? :Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? ile ilgili Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Ne Demektir? Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Açıklaması Nedir? Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Cevabı Nedir? Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Açıklaması? :Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Gerçek mi? :Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? ile ilgili Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Hakkında? :Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? ile ilgili Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? burada bulabilirsiniz. Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Vikipedi:Taslak madde nedir?, Vikipedi:Taslak madde anlamı nedir?, Vikipedi:Taslak madde ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Felsefe ve edebiyat, Henry McMahon, Bombardier Challenger 600, vanya, Surp Vartanants Kilisesi, 2007 J. League Division 1, Dördüncü Doktor, Santa Monica Üniversitesi, Çin hükümdarları listesi, São Tomé ve Príncipe dobrası, EASTMAN KODAK COMPANY, Alacakaranlık, Guguk, Buttermere, Cumbria, Neolitik Dönem, Ufuk Sarıca, Osmanlı devleti, Sinopta Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri, Otoyol 54, Tuğba Daşdemir, Wayne Eyalet Üniversitesi, Seks işçisi, Halıcı Damadı Mustafa Paşa, Ceyhun Eriş, NGC 255, Da Game Is to Be Sold, Not to Be Told, Mario Party 10, Elektromanyetik tayf, Yunanistanın adaları listesi, Ömer Niyazi Karataş, Aşık Dertli, Celalettin Korkmazov, Uluslararası Kadın Sünnetine Karşı Sıfır Tolerans Günü, Robyn Fenty, Raşit Bigat, Ahmet Tahtakılıç, Lamar, Same Girl, Three Days Grace, Sırlar ve Yalanlar, Quirky subject, Lebanon, Nijer bayrağı, Yahşi Cazibe, Kayabaşı, İslahiye, Opovo, Yas Marina Pisti, Françoise Christophe, Lars Ulrich, Electronic Arts oyunları listesi, Egremont, Cumbria, Hasan Muaz Fellate, Açığa yakın ön düz ünlü, Ekonofizik, Osmaniye ili genel seçim sonuçları, Feyruze, Baktarça, Gleb Wataghin, Yoncalıbayır, Bophuthatswana, Çoklu platform yazılımı, Uruguaylı, Böcekçillik, Tomas, Türk halkları, Queen (grup), Annem Annem, Jon Vitti, Mazlum Kiper, Air Force One, Agassiz Gölü, 1996 Tunceli saldırısı, Telesur, Württemberg Hanedanı, 1848 Prag Slav Kongresi, Kubota, Tüdanya, Hadrian Kapısı, Aşık kemiği, Bud Spencer, PFK Botev Plovdiv, Türkiye Büyük Millet Meclisi yasama dönemleri listesi, Neretva Nehri, Erişte pilavı, 2004 Fransa Kupası Finali, Muhakkime, Yazılım mühendisliği tarihi, Unknown (film, 2006), Vezin, PFK Çerno More, Yunanistan millî futbol takımı, Çift kabuklu yumuşakça, Oppland, Macroscelidea, Salepçioğlu Camii, HTC Touch 3G, Cemal Metin Bulutoğluları, Javier Zanetti, FC Bayern Munich, Sanat stüdyosu,
2004 yerel seçimleri, Ön Sezili Nedir?, São Paulo Moda Haftası, Makyajlı Nedir?, Kaideli İsminin Anlamı Nedir?, Alper Çağlar Kimdir?, Giden İsminin Anlamı Nedir?, Rio Moda Haftası, 8. Türkiye Hükûmeti, Port Harcourt Uluslararası Moda Haftası, Kıymetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Ethem Karahan Kimdir?, Archie Goodwin Kimdir?, Ottawa Moda Haftası, Adil Ahmed Kimdir?, Miami Mercedes-Benz Moda Haftası, 7. Türkiye Hükûmeti, Mexico City Moda Haftası, Çözümsel İsminin Anlamı Nedir?, Akılbek Caparov Kimdir?, Madrid Moda Haftası, Aykutalp Derkan Kimdir?, Tunç Bilekli İsminin Anlamı Nedir?, Los Angeles Moda Haftası, Saf Kan İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Altı İsminin Anlamı Nedir?, Maderzad İsminin Anlamı Nedir?, 2002 genel seçimleri, 6. Türkiye Hükûmeti, @portraits Kimdir?, PFDC Sunsilk Moda Haftası, Alper Yılmaz Kimdir?, Atkılı İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Reha Yereşen Kimdir?, Kahverengimsi İsminin Anlamı Nedir?, Lagos Moda Haftası, Jeffrey Archer Kimdir?, Gibisi İsminin Anlamı Nedir?, Gönlü Tok Nedir?, Jakarta Moda Haftası, Hakkı Öztürk Kimdir?, 5. Türkiye Hükûmeti, Detroit Moda Haftası, Kıymetli İsminin Anlamı Nedir?, @models Kimdir?, @alvinchyi Kimdir?, @influencer Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kim Oldu Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kim Olacak Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kim Kimdir?, @fashionable Kimdir?, Kopenhag Moda Haftası, @womenfashion Kimdir?, Şükran Efetürk Kimdir?, @streetwear Kimdir?, @modelmanagementco kimdir Kimdir?, @me nereli Kimdir?, @aestheticfeed nereli Kimdir?, [email protected] Kimdir?, @dressesonline kimdir Kimdir?, [email protected] Race Pro Kimdir?, Business @ the Speed of Thought Kimdir?, @ceydatun anlamı Kimdir?, [email protected] seminarioj Kimdir?, Dans@ Kimdir?, @sohoplace Kimdir?, @art anlamı Kimdir?, @goodvibes anlamı Kimdir?, @onlineshopping Kimdir?, Yenişehir Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, NGC 278, Chamartin Madrid, Trikala, Bastian Schweinsteiger, Denys Boyko, Türkiyedeki amfibiler listesi, tbmm 5. dönem milletvekilleri listesi, Aton, The Fame3, İhsan Raif Hanım, asagidolay bismil, bayrak asmak ne anlama gelir analizi ne demektir, Ngorongoro Koruma Alanı, Richard Penn (oyuncu), 438 sayı, Eisenberg an der Raab, Delio Toledo, NGC 3543, Ability Office, NGC 3789, Naftali Bennett, Habsburg Kontu Radbot, Oksana Slivenko, Ernst Haefliger, Sururi, Fatih, Nadi, Power On Self Test, Dumlupınar, Bismil, Coop İsviçre,