Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir?

Çakırlı, Biga Nedir?

Çakırlı, Biga Nedir?, Çakırlı, Biga Nerededir?, Çakırlı, Biga Hakkında Bilgi?, Çakırlı, Biga Analizi? Çakırlı, Biga ilgili Çakırlı, Biga ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Çakırlı, Biga ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Çakırlı, Biga Ne Anlama Gelir Çakırlı, Biga Anlamı Çakırlı, Biga Nedir Çakırlı, Biga Ne Anlam Taşır Çakırlı, Biga Neye İşarettir Çakırlı, Biga Tabiri Çakırlı, Biga Yorumu 

Çakırlı, Biga Kelimesi

Lütfen Çakırlı, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Çakırlı, Biga İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı? Çakırlı, Biga Ne Demek? ,Çakırlı, Biga Ne Demektir? Çakırlı, Biga Ne Demektir? Çakırlı, Biga Analizi? , Çakırlı, Biga Anlamı Nedir?,Çakırlı, Biga Ne Demektir? , Çakırlı, Biga Açıklaması Nedir? ,Çakırlı, Biga Cevabı Nedir?,Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı?,Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Çakırlı, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Çakırlı, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Çakırlı, Biga - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Çakırlı, Biga

Çakırlı, Biga Nedir? Çakırlı, Biga Ne demek? , Çakırlı, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı? Çakırlı, Biga Ne Demek? Çakırlı, Biga Ne Demektir? ,Çakırlı, Biga Analizi? Çakırlı, Biga Anlamı Nedir? Çakırlı, Biga Ne Demektir?, Çakırlı, Biga Açıklaması Nedir? , Çakırlı, Biga Cevabı Nedir? , Çakırlı, Biga Kelimesinin Anlamı?


Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir?

Çakırlı, Biga

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Çakırlı
Harita
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale üzerinde Çakırlı
Çakırlı
Çakırlı
Çakırlı'nın Çanakkale'deki konumu
ÜlkeTürkiye Türkiye
İlÇanakkale
İlçeBiga
Coğrafi bölgeMarmara Bölgesi
Rakım40 m
Nüfus
 (2020)
 • Toplam176
Zaman dilimiUTC+03.00 (TSİ)
İl alan kodu0286
İl plaka kodu17
Posta kodu17950

Çakırlı, Çanakkale ilinin Biga ilçesine bağlı bir köydür.

Köy, 1928 yılından beri aynı adı taşımaktadır.[3]

Köy, Çanakkale il merkezine 90 km, Biga ilçe merkezine 20 km uzaklıktadır.[4]

Yıllara göre köy nüfus verileri
2020 176[2]
2019 176[2]
2018 187[2]
2017 170[2]
2016 180[2]
2015 195[2]
2014 211[2]
2013 213[2]
2012 218[2]
2011 231[2]
2010 234[2]
2009 246[2]
2008 262[2]
2007 266[2]
2000 289[4]
1990 296[4]
1985 310[4]
  1. ^ "Cakirli, Turkey Page" (İngilizce). Fallingrain.com. 12 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  2. ^ a b c d e f g h i j k l m n o "Çanakkale Biga Çakırlı Köy Nüfusu". Nufusune.com. 28 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  3. ^ Nişanyan, Sevan. "Index-Anatolicus: Türkiye yerleşim birimleri envanteri". nisanyanmap.com. 7 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  4. ^ a b c d "Çakırlı Köyü". YerelNet.org.tr. 25 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]

Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Nedir? :Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? ile ilgili Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Ne Demektir? Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Açıklaması Nedir? Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Cevabı Nedir? Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Açıklaması? :Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Gerçek mi? :Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? ile ilgili Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Hakkında? :Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? ile ilgili Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Çakırlı, Biga nedir?, Çakırlı, Biga anlamı nedir?, Çakırlı, Biga ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Emevi Devleti, 2022 FIVB Erkekler Voleybol Challenger Kupası, Metalik bağ, Rubus navus, Futura Volley Busto Arsizio, Bilkent, Üç Dönem, Eşcinsel hakları, ABD kadın millî voleybol takımı, İtalya Kadınlar Voleybol Ligi, TRT 1, Tim Conway, Micha Hancock, Flanders ailesi, Rachael Adams, Theodor Herzl, Izu Veledromu, Isabelle Haak, Kamboçya soykırımı, Buhari, Türk Yahudisi, MEB 100 temel eser listesi (ortaöğretim), Sirinayka Emirliği, Drama (şehir), Epiklesis, 2014 FIVB Dünya Grand Prix, Ferland Mendy, 2000 FIVB Dünya Grand Prix, Vezirköprü Barajı, Isabella Amara, Palaemonetes, 40. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti, Fraticelli, Toph, Messier 70, Karen Allen, Hacılı, Pülümür, Yūki Ishikawa, Betta, 1997 FIVB Dünya Grand Prix, 1981 Federasyon Kupası Finali, 1999 Film Eleştirmenleri Ödülleri, Arkeler, En eski şirketler listesi, Ateles, Seregno, Zeren (kadın voleybol takımı), Antikonvülzanlar, Markus Merk, Amerika Birleşik Devletleri Afrika Komutanlığı, Ham and Stone, Heksakosioiheksekontaheksafobi, Paramount Pictures, Coğrafya felsefesi, Karaşar, Çerkeş, Çukurova Belediyespor (kadın voleybol takımı), Astragalus anemophilus, Androloji, Auglaize County, Gymnocalycium, Öyle Olsun, Yelp, Kliodinamik, NGC 2411, Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent SK, Dead Space 3, Johnny Galecki, Yemenli Hasan Paşa, Scott D. Sampson, Vietnam kadın millî voleybol takımı, Dilek Kınık, Büşra Güneş, Spandau Ballet, 2023 FIVB Erkekler Voleybol Challenger Kupası, Telesur, Ekim Devrimi, Arslan Ekşi, Nuristan, 2023 Avrupa Erkekler Voleybol Ligi, Siyanür, Erzurum Lala Mustafa Paşa Camii, Milovan Cilas, Anthonomus rubidus, Milovan Đilas, Myokardit, Laguna San Rafael Millî Parkı, Asal sayı, Chevrolet Silverado, Steran, Gerard Butler, Seaton Valley, XV. İoannes, Kalburlu, Terence Tao, Ethelred, Jön Türk, Instagram, İnstagram, Dünya Bankası, Acımasız Tanrı,
Ferit Şenyaşar Kimdir?, Aslı Öz Kimdir?, Nilsu İrem Koçyiğit Kimdir?, Neşe Kangüleç Kimdir?, Dilan Kunt Ayan Kimdir?, Orkun Şıktaşlı Kimdir?, Suat Yıldız Kimdir?, Gürhan Özcan Kimdir?, Mehmet Özdağ Kimdir?, Mehmet Koç Kimdir?, Nazan Güneysu Kimdir?, Ayten Kordu Kimdir?, Filiz Tuğçe Ayrancı İplikçi Kimdir?, Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kimdir? Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Nereli Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kaç Yaşında?, Mustafa Yeşilyurt Kimdir?, İsmail Cavga Kimdir?, Hasan Eryılmaz Kimdir?, Mehmet Karaman Kimdir?, Murat Çan Kimdir?, Nurettin Karadeniz Kimdir?, Özer Özçınar Kimdir?, İbrahim Baykan Kimdir?, Menije Nur Özcan Kimdir?, Ali Fethi Gürler Kimdir?, Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?,