Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir?

Hoşoba, Biga Nedir?

Hoşoba, Biga Nedir?, Hoşoba, Biga Nerededir?, Hoşoba, Biga Hakkında Bilgi?, Hoşoba, Biga Analizi? Hoşoba, Biga ilgili Hoşoba, Biga ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Hoşoba, Biga ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Hoşoba, Biga Ne Anlama Gelir Hoşoba, Biga Anlamı Hoşoba, Biga Nedir Hoşoba, Biga Ne Anlam Taşır Hoşoba, Biga Neye İşarettir Hoşoba, Biga Tabiri Hoşoba, Biga Yorumu 

Hoşoba, Biga Kelimesi

Lütfen Hoşoba, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Hoşoba, Biga İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı? Hoşoba, Biga Ne Demek? ,Hoşoba, Biga Ne Demektir? Hoşoba, Biga Ne Demektir? Hoşoba, Biga Analizi? , Hoşoba, Biga Anlamı Nedir?,Hoşoba, Biga Ne Demektir? , Hoşoba, Biga Açıklaması Nedir? ,Hoşoba, Biga Cevabı Nedir?,Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı?,Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hoşoba, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Hoşoba, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Hoşoba, Biga - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Hoşoba, Biga

Hoşoba, Biga Nedir? Hoşoba, Biga Ne demek? , Hoşoba, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı? Hoşoba, Biga Ne Demek? Hoşoba, Biga Ne Demektir? ,Hoşoba, Biga Analizi? Hoşoba, Biga Anlamı Nedir? Hoşoba, Biga Ne Demektir?, Hoşoba, Biga Açıklaması Nedir? , Hoşoba, Biga Cevabı Nedir? , Hoşoba, Biga Kelimesinin Anlamı?


Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir?

Hoşoba, Biga

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hoşoba
Harita
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale üzerinde Hoşoba
Hoşoba
Hoşoba
Hoşoba'nın Çanakkale'deki konumu
ÜlkeTürkiye Türkiye
İlÇanakkale
İlçeBiga
Coğrafi bölgeMarmara Bölgesi
Rakım54 m
Nüfus
 (2020)
 • Toplam216
Zaman dilimiUTC+03.00 (TSİ)
İl alan kodu0286
İl plaka kodu17
Posta kodu17202

Hoşoba, Çanakkale ilinin Biga ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, 1902 yılı kayıtlarında Demirci Obası adıyla geçmekte olup, 1928 yılından beri aynı adı taşımaktadır.[3]

Coğrafya[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, Çanakkale il merkezine 104 km, Biga ilçe merkezine 12 km uzaklıktadır.[4]

Nüfus[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıllara göre köy nüfus verileri
2020 216[2]
2019 222[2]
2018 229[2]
2017 224[2]
2016 238[2]
2015 250[2]
2014 276[2]
2013 296[2]
2012 301[2]
2011 313[2]
2010 302[2]
2009 312[2]
2008 310[2]
2007 316[2]
1990 452[5]
1985 470[6]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Hosoba, Turkey Page" (İngilizce). Fallingrain.com. 28 Haziran 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2021. 
  2. ^ a b c d e f g h i j k l m n o "Çanakkale Biga Hoşoba Köy Nüfusu". Nufusune.com. 28 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2021. 
  3. ^ Nişanyan, Sevan. "Index-Anatolicus: Türkiye yerleşim birimleri envanteri". nisanyanmap.com. 8 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2021. 
  4. ^ "Hoşoba Köyü". YerelNet.org.tr. 25 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Aralık 2021. 
  5. ^ Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü (1991). "1990 Genel Nüfus Sayımı İdari Bölünüş" (PDF). sehirhafizasi.sakarya.edu.tr. 19 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 8 Aralık 2021. 
  6. ^ Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü (1986). "1985 Genel Nüfus Sayımı İdari Bölünüş" (PDF). sehirhafizasi.sakarya.edu.tr. 19 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 8 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Nedir? :Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? ile ilgili Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Ne Demektir? Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Açıklaması Nedir? Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Cevabı Nedir? Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Açıklaması? :Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Gerçek mi? :Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? ile ilgili Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Hakkında? :Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? ile ilgili Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Hoşoba, Biga nedir?, Hoşoba, Biga anlamı nedir?, Hoşoba, Biga ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Great Sampford, Arap Demokratik Birlik Partisi, Astana Uluslararası Havalimanı, Haris Harba, Memluklu, Antalyada 1927 Türkiye genel seçimleri, Great Waltham, Kasım 1963 Irak askerî darbesi, Devrimci Komuta Konseyi (Irak), Rod Fletcher, Livonya Savaşı, Eight Ash Green, Su Jet, Askr ve Embla, Kuzey güney yonga setleri, Sırtlan, Carlsberg, Sideritis lacaitae, Muammer Birdal, İskele İlçesi, East Mersea, Apache Cordova, Ulsan, Great Burstead and South Green, Lale Devrimi, Lihtenştayn pasaportu, Balfour Deklarasyonu (1926), Kay Ivey, Suriye Sosyal Milliyetçi Partisi, Salcott, Ask ve Embla, Darren Moore, Aad de Mos, Güherçile, Abdullah bin Abdülaziz Al Suud, Numenius, Yeniköy, Göynük, Çekmece, Defne, Kuzey İngirya Cumhuriyeti, Yunan işgali, Filistin Halk Mücadelesi Cephesi, Stondon Massey, Ali Çatalbaş, Nazofarenks, Broxted, Pharsalia, Sol Campbell, TCDD E14000, Cumhuriyet Meydanı (Erivan), Kayışlı, Seyhan, Battery Park City, Sadie Sink, Balfour Deklarasyonu (1917), Shillong, Mikail Müşfik, Kaspar Rostrup, Piper gelalae, Cha cóng con, Gündüzlü, Sarıkaya, Nuctenea umbratica, Ermenistan Kamu Televizyonu, Ürdün Radyo ve Televizyon Kurumu, Darren Ferguson, Archosauromorpha, Aythorpe Roding, Itsukuşima Tapınağı, Makedonya Radyo Televizyonu, Nederlandse Publieke Omroep, Sırbistan Radyo Televizyonu, Split, Kaliopi, Cotulla, Teksas, Piper concinnifolium, Ràdio i Televisió dAndorra, Tunus Radyo ve Televizyon Kurumu, Éder Militão, Kvas, Doğal bolluk, Kuzey Makedonya taşıt plaka kodları, Margaretting, Antakya Medeniyetler Korosu, Toplumsal cinsiyet kalıp yargısı, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, Salmanlar, Sivaslı, 1726, Kimyasal tehlike sembolü, Marksist Leninist Komünist Parti, Sarıoğlan Barajı, Aydın, Queer İsyan ve Kurtuluş Ordusu, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Türkiye İşçi Partisi (1961), Mini dizi ya da Filmlerde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Emmy Ödülü, Türkiyede zorunlu askerlik, Almaty Uluslararası Havalimanı, Liaodong Yarımadası, Taklamakan Çölü, Stentoquintius, David Marshall Lang, Enternasyonalist Özgürlük Taburu,
Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?, Mehmet Gültekin Uğur Kimdir?, Hüseyin Atılgan Kimdir?, Ömer Albayrak Kimdir?, Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kimdir? Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Nereli Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kaç Yaşında?, Ahmet Yorgun Kimdir?, Özhan Aşkın Öztürk Kimdir?, Fethi Buluş Kimdir?, Rümeysa Ataseven Kimdir?, Leyla Serin Kırık Kimdir?, Filiz Turak Kimdir?, Ali Fuat Kardaş Kimdir?, Nursen Yücesoy Temizkan Kimdir?, Abdulkadir Erbağcı Kimdir?, Hakan Hakkoymaz Kimdir?, Emre Yılmaz Kimdir?, Alipaşa Naipoğlu Kimdir?, Nahide Doğan Kimdir?, Hasan Ufuk Çakır Kimdir?, Nesli Gökçe Kondu Çağlayan Kimdir?, Talat Dinçer Kimdir?, Selahattin Yılmaz Kimdir?,