Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir?

Yukarıdemirci, Biga Nedir?

Yukarıdemirci, Biga Nedir?, Yukarıdemirci, Biga Nerededir?, Yukarıdemirci, Biga Hakkında Bilgi?, Yukarıdemirci, Biga Analizi? Yukarıdemirci, Biga ilgili Yukarıdemirci, Biga ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Yukarıdemirci, Biga ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Yukarıdemirci, Biga Ne Anlama Gelir Yukarıdemirci, Biga Anlamı Yukarıdemirci, Biga Nedir Yukarıdemirci, Biga Ne Anlam Taşır Yukarıdemirci, Biga Neye İşarettir Yukarıdemirci, Biga Tabiri Yukarıdemirci, Biga Yorumu 

Yukarıdemirci, Biga Kelimesi

Lütfen Yukarıdemirci, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Yukarıdemirci, Biga İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı? Yukarıdemirci, Biga Ne Demek? ,Yukarıdemirci, Biga Ne Demektir? Yukarıdemirci, Biga Ne Demektir? Yukarıdemirci, Biga Analizi? , Yukarıdemirci, Biga Anlamı Nedir?,Yukarıdemirci, Biga Ne Demektir? , Yukarıdemirci, Biga Açıklaması Nedir? ,Yukarıdemirci, Biga Cevabı Nedir?,Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı?,Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Yukarıdemirci, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Yukarıdemirci, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Yukarıdemirci, Biga - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Yukarıdemirci, Biga

Yukarıdemirci, Biga Nedir? Yukarıdemirci, Biga Ne demek? , Yukarıdemirci, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı? Yukarıdemirci, Biga Ne Demek? Yukarıdemirci, Biga Ne Demektir? ,Yukarıdemirci, Biga Analizi? Yukarıdemirci, Biga Anlamı Nedir? Yukarıdemirci, Biga Ne Demektir?, Yukarıdemirci, Biga Açıklaması Nedir? , Yukarıdemirci, Biga Cevabı Nedir? , Yukarıdemirci, Biga Kelimesinin Anlamı?


Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir?

Yukarıdemirci, Biga

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Yukarıdemirci
Harita
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale üzerinde Yukarıdemirci
Yukarıdemirci
Yukarıdemirci
Yukarıdemirci'nin Çanakkale'deki konumu
ÜlkeTürkiye Türkiye
İlÇanakkale
İlçeBiga
Coğrafi bölgeMarmara Bölgesi
Rakım122 m
Nüfus
 (2020)
 • Toplam84
Zaman dilimiUTC+03.00 (TSİ)
İl alan kodu0286
İl plaka kodu17
Posta kodu17300

Yukarıdemirci, Çanakkale ilinin Biga ilçesine bağlı bir köydür.

Köyün adı, 1928 yılı kayıtlarında Türk Demirci olarak geçmektedir.[3]

Köy, Çanakkale il merkezine 104 km, Biga ilçe merkezine 13 km uzaklıktadır.[4]

Yıllara göre köy nüfus verileri
2020 84[2]
2019 85[2]
2018 74[2]
2017 78[2]
2016 76[2]
2015 83[2]
2014 78[2]
2013 96[2]
2012 101[2]
2011 94[2]
2010 103[2]
2009 106[2]
2008 118[2]
2007 110[2]
2000 108[4]
1990 145[4]
1985 161[4]
  1. ^ "Yukaridemirci, Turkey Page" (İngilizce). Fallingrain.com. Erişim tarihi: 10 Aralık 2021. 
  2. ^ a b c d e f g h i j k l m n o "Çanakkale Biga Yukarıdemirci Köy Nüfusu". Nufusune.com. 28 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Aralık 2021. 
  3. ^ Nişanyan, Sevan. "Index-Anatolicus: Türkiye yerleşim birimleri envanteri". nisanyanmap.com. 10 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Aralık 2021. 
  4. ^ a b c d "Yukarıdemirci Köyü". YerelNet.org.tr. 25 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]

Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Nedir? :Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? ile ilgili Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Ne Demektir? Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Açıklaması Nedir? Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Cevabı Nedir? Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Açıklaması? :Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Gerçek mi? :Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? ile ilgili Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Hakkında? :Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? ile ilgili Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Yukarıdemirci, Biga nedir?, Yukarıdemirci, Biga anlamı nedir?, Yukarıdemirci, Biga ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
2001 Voleybol Dünya Ligi, Voleybol üzrə Azərbaycan Superliqası, 2003 Voleybol Dünya Ligi, Ayna, Vaişnavizm, Près de ma rivière, Uluköy Barajı, Sweet Child o Mine, Sophie Daumier, Naruto karakterleri listesi, Liksoz, Etki Altında, Wilfried Zaha, Biriktirme, Segway polo, Thomas Verheydt, Winsford, Kirman Selçuklu Devleti, Can Ulun, Mini Anden, Plesiobatidae, Jean Paul Akono, Salvia altissima, Sevim Çalışgir, Sri Lanka Parlamentosu, Taktik Tatbikat ve Seyahati, Nihat İlhan, Tijjani Reijnders, 2004 Voleybol Dünya Ligi, Uzundere Rekreasyon Alanı, 2006 Voleybol Dünya Ligi, 2005 Voleybol Dünya Ligi, Manon Flier, Cam özelliklerinin hesaplanması, 2007 Voleybol Dünya Ligi, 2008 Voleybol Dünya Ligi, 2009 Voleybol Dünya Ligi, Kul Himmet, Makilingana, 1283, Thapelo Tale, Volpi En İyi Erkek Oyuncu Kupası, Plech, Selen Köse, Soko (şarkıcı), MÖ 225, Evlilik dışı cinsel ilişki, Antimadde, Derebaşı, Nazilli, Çeviri belleği, Nekrofobi, Growtopia, Jeanette Hain, Giampaolo Pazzini, Koya Kazama, Terespol, Blyth Spartans AFC, 1993 Voleybol Dünya Ligi, 1995 Voleybol Dünya Ligi, Emlakçı, 1994 Voleybol Dünya Ligi, Harita Genel Komutanlığı, Elvin Levinler, Jaguar XJ, Avro Lincoln, Ecesu Soner, Diller, Daniel Ciugureanu, Seyahat sigortası, Galata SK, Dalsze, 2019 FIVB Voleybol Kadınlar Uluslar Ligi, Romansleigh, 1260, 2022 FIVB Voleybol Kadınlar Uluslar Ligi, Google Sky, Tischofer Mağarası, Kuantum Hall etkisi, BRCA, Optik, Frontenis, 1993 Bayanlar World Grand Champions Cup, Zé Roberto (voleybolcu), Best of Chris Isaak, 2021 Bulgaristan cumhurbaşkanlığı seçimi, Altan Erbulak, Peter Suber, İspanya İmparatorluğu, Aktif karbon, Buckland Filleigh, Petenia, Ayfer Atay, Mary Astell, Akdede, Zara, Akülü tekerlekli sandalye futbolu, İLike, Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, Sarıyer Belediyespor (kadın voleybol takımı), Molibden, Aydınalan, Kars,
Özler Yılmaz Kimdir?, Ferit Şenyaşar Kimdir?, Aslı Öz Kimdir?, Nilsu İrem Koçyiğit Kimdir?, Neşe Kangüleç Kimdir?, Dilan Kunt Ayan Kimdir?, Orkun Şıktaşlı Kimdir?, Suat Yıldız Kimdir?, Gürhan Özcan Kimdir?, Mehmet Özdağ Kimdir?, Mehmet Koç Kimdir?, Nazan Güneysu Kimdir?, Ayten Kordu Kimdir?, Filiz Tuğçe Ayrancı İplikçi Kimdir?, Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kimdir? Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Nereli Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kaç Yaşında?, Mustafa Yeşilyurt Kimdir?, İsmail Cavga Kimdir?, Hasan Eryılmaz Kimdir?, Mehmet Karaman Kimdir?, Murat Çan Kimdir?, Nurettin Karadeniz Kimdir?, Özer Özçınar Kimdir?, İbrahim Baykan Kimdir?, Menije Nur Özcan Kimdir?, Ali Fethi Gürler Kimdir?, Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?,