Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir?

Bakacak, Biga Nedir?

Bakacak, Biga Nedir?, Bakacak, Biga Nerededir?, Bakacak, Biga Hakkında Bilgi?, Bakacak, Biga Analizi? Bakacak, Biga ilgili Bakacak, Biga ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Bakacak, Biga ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Bakacak, Biga Ne Anlama Gelir Bakacak, Biga Anlamı Bakacak, Biga Nedir Bakacak, Biga Ne Anlam Taşır Bakacak, Biga Neye İşarettir Bakacak, Biga Tabiri Bakacak, Biga Yorumu 

Bakacak, Biga Kelimesi

Lütfen Bakacak, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Bakacak, Biga İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı? Bakacak, Biga Ne Demek? ,Bakacak, Biga Ne Demektir? Bakacak, Biga Ne Demektir? Bakacak, Biga Analizi? , Bakacak, Biga Anlamı Nedir?,Bakacak, Biga Ne Demektir? , Bakacak, Biga Açıklaması Nedir? ,Bakacak, Biga Cevabı Nedir?,Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı?,Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Bakacak, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Bakacak, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Bakacak, Biga - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Bakacak, Biga

Bakacak, Biga Nedir? Bakacak, Biga Ne demek? , Bakacak, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı? Bakacak, Biga Ne Demek? Bakacak, Biga Ne Demektir? ,Bakacak, Biga Analizi? Bakacak, Biga Anlamı Nedir? Bakacak, Biga Ne Demektir?, Bakacak, Biga Açıklaması Nedir? , Bakacak, Biga Cevabı Nedir? , Bakacak, Biga Kelimesinin Anlamı?


Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir?

Bakacak, Biga

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Bakacak
Harita
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale üzerinde Bakacak
Bakacak
Bakacak
Bakacak'ın Çanakkale'deki konumu
ÜlkeTürkiye Türkiye
İlÇanakkale
İlçeBiga
Coğrafi bölgeMarmara Bölgesi
Rakım30 m
Nüfus
 (2020)
 • Toplam228
Zaman dilimiUTC+03.00 (TSİ)
İl alan kodu0286
İl plaka kodu17
Posta kodu17202

Bakacak, Çanakkale ilinin Biga ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Köyün adı, 1902 yılı kayıtlarında Çerkes Bakacak, 1928 yılı kayıtlarında ise İbkaiye olarak geçmektedir.[3]

Coğrafya[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, Çanakkale il merkezine 95 km, Biga ilçe merkezine 18 km uzaklıktadır.[4]

Nüfus[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıllara göre köy nüfus verileri
2020 228[2]
2019 233[2]
2018 221[2]
2017 237[2]
2016 238[2]
2015 250[2]
2014 285[2]
2013 293[2]
2012 297[2]
2011 299[2]
2010 318[2]
2009 333[2]
2008 329[2]
2007 320[2]
1990 413[5]
1985 469[6]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Bakacak, Turkey Page" (İngilizce). Fallingrain.com. 13 Temmuz 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  2. ^ a b c d e f g h i j k l m n o "Çanakkale Biga Bakacak Köy Nüfusu". Nufusune.com. 28 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  3. ^ Nişanyan, Sevan. "Index-Anatolicus: Türkiye yerleşim birimleri envanteri". nisanyanmap.com. 7 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  4. ^ "Bakacak Köyü". YerelNet.org.tr. 25 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  5. ^ Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü (1991). "1990 Genel Nüfus Sayımı İdari Bölünüş" (PDF). sehirhafizasi.sakarya.edu.tr. 19 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  6. ^ Başbakanlık Devlet İstatistik Enstitüsü (1986). "1985 Genel Nüfus Sayımı İdari Bölünüş" (PDF). sehirhafizasi.sakarya.edu.tr. 19 Şubat 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Nedir? :Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? ile ilgili Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Ne Demektir? Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Açıklaması Nedir? Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Cevabı Nedir? Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Açıklaması? :Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Gerçek mi? :Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? ile ilgili Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Hakkında? :Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? ile ilgili Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Bakacak, Biga nedir?, Bakacak, Biga anlamı nedir?, Bakacak, Biga ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
8. Türkiye Hükûmeti, NGC 6136, Klaus Kinkel, Kilikya Ermeni Krallığı, Paleoliberalizm, 2024 Noto Yarımadası depremi, Klaus Fischer, Kabartma tozu, Qingpu, Klaus Barbie, Anacostia Nehri, Klaus Allofs, Stylobates, NGC 6088, Schokland, Klaus Toppmöller, Tere otu, Drama Dizilerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Primetime Emmy Ödülü, İnsanlı Ay yolculukları, Klaus Iohannis, NGC 6082, Klaus Hasselmann, NGC 5749, Çağla aşı, Ivo Andrić, Buckland Filleigh, NGC 6111, NGC 6090, Damion Lowe, Klasik teizm, Short 330, Vanua Balavu, islak kimya, Islak kimya, Telekomünikasyonda alan şiddeti, Junco hyemalis, Ronco Scrivia, Balıklı Ermeni Mezarlığı, Araknid, Esenşehir, Ümraniye, Rus Fütürizmi, Hizmet Modülü, Özveren, Hilvan, Jesus Is King, Klasik arkeoloji, Azha, TED Konferansları, Klasik Türk müziği, Ötümlü dişyuvasıl patlamalı ünsüz, Serafim, Klasik Sefe değişeni, Muhyiddin İbnül Arabî, NGC 6091, NGC 6093, NGC 6092, NGC 3779, NGC 6094, NGC 6095, Klasik filoloji, FN Herstal, Barok gitar, Klasik Türk mûsikisi, Klasik Antik Çağ, İran minyatürü, Klan, Trinidad, Kaliforniya, NGC 6052 Grubu, UGC 3378, Apple Music, Kladno, Adnane Tighadouini, Kladderadatsch, Ankara ili genel seçim sonuçları, Cebeci Asri Mezarlığı, Musandam valiliği, Klaas Jan Huntelaar, Marlyn Meltzer, Antiocheia, Pisidya, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, Kilikya Denizi, Allocasuarina luehmannii, Wolsingham, Klæmint Matras, NGC 7595, Avrupa Bölgesel Diller ve Azınlık Dillerini Koruma Anlaşması, Cumartesi Cumartesi, Batı Sahili Ana Hattı, Walter Montoya, Brugada sendromu, Religious Society of Friends, NGC 3171, Kjetil Rekdal, Daewoo Magnus, Kilis ili genel seçim sonuçları, Francisco de Quevedo, Kjetil Mørland, Nusoncus, Passiflora racemosa, Pseudonaja, NGC 6071,
Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?,