Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir?

Değirmencik, Biga Nedir?

Değirmencik, Biga Nedir?, Değirmencik, Biga Nerededir?, Değirmencik, Biga Hakkında Bilgi?, Değirmencik, Biga Analizi? Değirmencik, Biga ilgili Değirmencik, Biga ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Değirmencik, Biga ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Değirmencik, Biga Ne Anlama Gelir Değirmencik, Biga Anlamı Değirmencik, Biga Nedir Değirmencik, Biga Ne Anlam Taşır Değirmencik, Biga Neye İşarettir Değirmencik, Biga Tabiri Değirmencik, Biga Yorumu 

Değirmencik, Biga Kelimesi

Lütfen Değirmencik, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Değirmencik, Biga İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı? Değirmencik, Biga Ne Demek? ,Değirmencik, Biga Ne Demektir? Değirmencik, Biga Ne Demektir? Değirmencik, Biga Analizi? , Değirmencik, Biga Anlamı Nedir?,Değirmencik, Biga Ne Demektir? , Değirmencik, Biga Açıklaması Nedir? ,Değirmencik, Biga Cevabı Nedir?,Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı?,Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Değirmencik, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Değirmencik, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Değirmencik, Biga - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Değirmencik, Biga

Değirmencik, Biga Nedir? Değirmencik, Biga Ne demek? , Değirmencik, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı? Değirmencik, Biga Ne Demek? Değirmencik, Biga Ne Demektir? ,Değirmencik, Biga Analizi? Değirmencik, Biga Anlamı Nedir? Değirmencik, Biga Ne Demektir?, Değirmencik, Biga Açıklaması Nedir? , Değirmencik, Biga Cevabı Nedir? , Değirmencik, Biga Kelimesinin Anlamı?


Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir?

Değirmencik, Biga

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Değirmencik
Harita
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale üzerinde Değirmencik
Değirmencik
Değirmencik
Değirmencik'in Çanakkale'deki konumu
ÜlkeTürkiye Türkiye
İlÇanakkale
İlçeBiga
Coğrafi bölgeMarmara Bölgesi
Rakım101 m
Nüfus
 (2020)
 • Toplam290
Zaman dilimiUTC+03.00 (TSİ)
İl alan kodu0286
İl plaka kodu17
Posta kodu17950

Değirmencik, Çanakkale ilinin Biga ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, 1928 yılından beri aynı adı taşımaktadır.[3]

Coğrafya[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, Çanakkale il merkezine 91 km, Biga ilçe merkezine 38 km uzaklıktadır.[4]

Nüfus[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıllara göre köy nüfus verileri
2020 290[2]
2019 308[2]
2018 358[2]
2017 330[2]
2016 348[2]
2015 367[2]
2014 378[2]
2013 422[2]
2012 408[2]
2011 436[2]
2010 453[2]
2009 476[2]
2008 490[2]
2007 481[2]
2000 818[4]
1990 495[4]
1985 583[4]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Degirmencik, Turkey Page" (İngilizce). Fallingrain.com. 12 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  2. ^ a b c d e f g h i j k l m n o "Çanakkale Biga Değirmencik Köy Nüfusu". Nufusune.com. 28 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  3. ^ Nişanyan, Sevan. "Index-Anatolicus: Türkiye yerleşim birimleri envanteri". nisanyanmap.com. 7 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 
  4. ^ a b c d "Değirmencik Köyü". YerelNet.org.tr. 25 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Nedir? :Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? ile ilgili Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Ne Demektir? Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Açıklaması Nedir? Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Cevabı Nedir? Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Açıklaması? :Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Gerçek mi? :Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? ile ilgili Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Hakkında? :Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? ile ilgili Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Değirmencik, Biga nedir?, Değirmencik, Biga anlamı nedir?, Değirmencik, Biga ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
2014 Supercopa de España, NXT TakeOver, Üniformitaryanizm, Gingerbread, Balkan dilleri, Sachsen Leipzig, Kor (film, 2016), Nenê, Epiphany (Angel bölümü), 8 Haziran, 1708, Ufa Havalimanı, Agata Muceniece, Optik derinlik, Bransford, M (sanal asistan), Lalo Rodríguez, Space (Slavko Kalezić şarkısı), Adıge Cumhuriyeti Başkanı, Güney Kore Ulusal Meclisi, Circa, Piper lanceifolium, Piper lechlerianum, Mustafa Dağıstanlı, Piper latibracteum, Arda Berk Kaya, Vulva, Piper lehmannianum, Cücence, Piper lessertianum, On Dört Masum, Great Sampford, Haydar Saltık, Seni Sevmek Kaderim, Kastilya Krallığı, Ashikaga şogunluğu, José Gaspar Rodríguez de Francia, NGC 6653, Pardosa monticola, Franz Josef Popp, Daichi Shibata, Platon Akademisi, Batıkent, Karaköprü, Zeyd bin Ali, Piper leucophyllum, VIZ Media, Viz Media, Doğrusal olmayan optik, Piper linguliforme, Abana, Piper lingshuiense, Eurypon, Piper longiappendiculatum, Helicoverpa assulta, Piper longepilosum, Pendleton, Lop dili, Yeni Dereneci, Kızılcahamam, Yok olma olayı, Cr1TiKaL, Beyaz dumanlı nitrik asit, Çin devlet başkanı, Kerry Von Erich, Türkiye Gümrük ve Tekel Bakanı, Güney Kolhis Savaşı, Tesiophora, Nikolai (Monpezat kontu), Euporie (uydu), Denial of service saldırısı, Piper premnospicum, Amasyalı Beyazıd Paşa, Piper pothophyllum, Polydacrys, Ben 10 bölümleri listesi, Trisopterus, Leucauge abbajae, Piper potamophilum, Atmosferik dağılım, Beatles (şarkı), Najwa Karam, Gül Kendine, Piper longichaetum, Piper platyphyllum, 1950 İtalya Bisiklet Turu, Piper polysyphonum, Türkiye eklem bacaklılar listesi, Piper macbrideanum, Gürcüler listesi, Horslips, Terrassa, Fanatik (gazete), Piper macerispicum, Piper macrotrichum, Piper magnantherum, Artephius, Piper planadosense, Friedrich Wilhelm Nietzsche, 1961 İtalya Bisiklet Turu, Tahsin Tarhan, Telli Palmiye,
Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?,