Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir?

Ramazanlar, Biga Nedir?

Ramazanlar, Biga Nedir?, Ramazanlar, Biga Nerededir?, Ramazanlar, Biga Hakkında Bilgi?, Ramazanlar, Biga Analizi? Ramazanlar, Biga ilgili Ramazanlar, Biga ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Ramazanlar, Biga ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Ramazanlar, Biga Ne Anlama Gelir Ramazanlar, Biga Anlamı Ramazanlar, Biga Nedir Ramazanlar, Biga Ne Anlam Taşır Ramazanlar, Biga Neye İşarettir Ramazanlar, Biga Tabiri Ramazanlar, Biga Yorumu 

Ramazanlar, Biga Kelimesi

Lütfen Ramazanlar, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Ramazanlar, Biga İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı? Ramazanlar, Biga Ne Demek? ,Ramazanlar, Biga Ne Demektir? Ramazanlar, Biga Ne Demektir? Ramazanlar, Biga Analizi? , Ramazanlar, Biga Anlamı Nedir?,Ramazanlar, Biga Ne Demektir? , Ramazanlar, Biga Açıklaması Nedir? ,Ramazanlar, Biga Cevabı Nedir?,Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı?,Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Ramazanlar, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı Nedir? Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Ramazanlar, Biga Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ramazanlar, Biga - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ramazanlar, Biga

Ramazanlar, Biga Nedir? Ramazanlar, Biga Ne demek? , Ramazanlar, Biga Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı? Ramazanlar, Biga Ne Demek? Ramazanlar, Biga Ne Demektir? ,Ramazanlar, Biga Analizi? Ramazanlar, Biga Anlamı Nedir? Ramazanlar, Biga Ne Demektir?, Ramazanlar, Biga Açıklaması Nedir? , Ramazanlar, Biga Cevabı Nedir? , Ramazanlar, Biga Kelimesinin Anlamı?


Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir?

Ramazanlar, Biga

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ramazanlar
Harita
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale'nin Türkiye'deki konumu
Çanakkale üzerinde Ramazanlar
Ramazanlar
Ramazanlar
Ramazanlar'ın Çanakkale'deki konumu
ÜlkeTürkiye Türkiye
İlÇanakkale
İlçeBiga
Coğrafi bölgeMarmara Bölgesi
Rakım279 m
Nüfus
 (2020)
 • Toplam174
Zaman dilimiUTC+03.00 (TSİ)
İl alan kodu0286
İl plaka kodu17
Posta kodu17202

Ramazanlar, Çanakkale ilinin Biga ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, 1902 yılından beri aynı adı taşımaktadır.[3] Daha önceleri Lapseki ilçesine bağlıyken, 2 Mayıs 1949'da Biga ilçesine bağlandı.[4]

Coğrafya[değiştir | kaynağı değiştir]

Köy, Çanakkale il merkezine 58 km, Biga ilçe merkezine 36 km uzaklıktadır.[5]

Nüfus[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıllara göre köy nüfus verileri
2020 174[2]
2019 170[2]
2018 176[2]
2017 171[2]
2016 178[2]
2015 180[2]
2014 189[2]
2013 193[2]
2012 201[2]
2011 208[2]
2010 214[2]
2009 230[2]
2008 241[2]
2007 241[2]
2000 255[5]
1990 280[5]
1985 298[5]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Ramazanlar, Turkey Page" (İngilizce). Fallingrain.com. 12 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Aralık 2021. 
  2. ^ a b c d e f g h i j k l m n o "Çanakkale Biga Ramazanlar Köy Nüfusu". Nufusune.com. 28 Nisan 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Aralık 2021. 
  3. ^ Nişanyan, Sevan. "Index-Anatolicus: Türkiye yerleşim birimleri envanteri". nisanyanmap.com. 10 Aralık 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Aralık 2021. 
  4. ^ "Kararlar" (PDF). Resmî Gazete. 2 Mayıs 1949. 25 Kasım 2020 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Aralık 2021. 
  5. ^ a b c d "Ramazanlar Köyü". YerelNet.org.tr. 25 Mayıs 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Aralık 2021. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Nedir? :Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? ile ilgili Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Ne Demektir? Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Açıklaması Nedir? Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Cevabı Nedir? Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Açıklaması? :Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Gerçek mi? :Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? ile ilgili Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Hakkında? :Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? ile ilgili Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? burada bulabilirsiniz. Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Ramazanlar, Biga nedir?, Ramazanlar, Biga anlamı nedir?, Ramazanlar, Biga ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Verdun Muharebesi, Magdalena Rybarikova, Frans Jeppsson Wall, Avokado üretimine göre ülkeler listesi, Rahid Emirguliyev, Gavin Rajah, Avni Memedoğlu, Kyösti Kallio, Avni Arbaş, Ideye Aide Brown, Avlonya Sancağı, Carabus, Soul Militia, Ulviye Mithat, Kıbrıs Bankası, Medik Barajı, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu, Giovanni Luigi Bonelli, Averroes, Elias Jelert, Avdala, Avala Kulesi, Eureka Kulesi, Spiricoelotes, Bathyblennius, Nikki McCray, Sapotes, Martyropolis Kuşatması (531), Battle for the Planet of the Apes, Salvia potaninii, Genetik parmakizi, Salvia prionitis, Salvia pratensis, Yeraltı suları, Av köpeği, Salvia pulchella, Salvia pseudomisella, Salvia quitensis, Avşarlar, Salvia recognita, Panama, Yamaga, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı, Sağlık tanrıları listesi, Haile Selassie, Bağlıca, Kurtalan, Attika (idari birim), Protestan Reformasyonu, Atropin, Tanju Çolak, Hülya Avşar, Celeste Holm, Atom kütlesi, Cedar Falls, Iowa, Thymus zygioides, Salvia rubescens, Sağız Nehri, Salvia splendens, Lisan Okulu, Yasi Dönence Kuşağı Kasırgası, Salvia sagittata, Atom, Mount Lemmon Gözlemevi, Salvia serpyllifolia, Kokainli Roman, Atlas Okyanusu, Apple A9X, Blaise Kouassi, Or Nehri, Atabey Çiçek, Leş ili, Atlantik Ortası Sırtı, Piper belloi, Acanthocereus, Centenário, Tocantins, Geometry Dash, Iman Benson, Arjuna, Sydney Nettleton Fisher, Stenodeza, Algis Uždavinys, Abyek, Atinalı Apollodoros, Atilla Galatalı, Yasak Bölge 9, 2010 Çaylı çatışmaları, Salvia spathacea, III. Mamia Gurieli, Levililer (Tevrat), Psychotria thailandensis, Salvia subincisa, Acanthocnema, Salvia taraxacifolia, Salvia rosmarinus, Shock Value 2, Salvia thermarum, Free Four, Begonia consobrina, Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı, Castellalto,
Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?,