Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir?

Birleşik Krallık bayrağı Nedir?

Birleşik Krallık bayrağı Nedir?, Birleşik Krallık bayrağı Nerededir?, Birleşik Krallık bayrağı Hakkında Bilgi?, Birleşik Krallık bayrağı Analizi? Birleşik Krallık bayrağı ilgili Birleşik Krallık bayrağı ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Birleşik Krallık bayrağı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Birleşik Krallık bayrağı Ne Anlama Gelir Birleşik Krallık bayrağı Anlamı Birleşik Krallık bayrağı Nedir Birleşik Krallık bayrağı Ne Anlam Taşır Birleşik Krallık bayrağı Neye İşarettir Birleşik Krallık bayrağı Tabiri Birleşik Krallık bayrağı Yorumu 

Birleşik Krallık bayrağı Kelimesi

Lütfen Birleşik Krallık bayrağı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Birleşik Krallık bayrağı İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı? Birleşik Krallık bayrağı Ne Demek? ,Birleşik Krallık bayrağı Ne Demektir? Birleşik Krallık bayrağı Ne Demektir? Birleşik Krallık bayrağı Analizi? , Birleşik Krallık bayrağı Anlamı Nedir?,Birleşik Krallık bayrağı Ne Demektir? , Birleşik Krallık bayrağı Açıklaması Nedir? ,Birleşik Krallık bayrağı Cevabı Nedir?,Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı?,Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Birleşik Krallık bayrağı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı Nedir? Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Birleşik Krallık bayrağı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Birleşik Krallık bayrağı - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Birleşik Krallık bayrağı

Birleşik Krallık bayrağı Nedir? Birleşik Krallık bayrağı Ne demek? , Birleşik Krallık bayrağı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı? Birleşik Krallık bayrağı Ne Demek? Birleşik Krallık bayrağı Ne Demektir? ,Birleşik Krallık bayrağı Analizi? Birleşik Krallık bayrağı Anlamı Nedir? Birleşik Krallık bayrağı Ne Demektir?, Birleşik Krallık bayrağı Açıklaması Nedir? , Birleşik Krallık bayrağı Cevabı Nedir? , Birleşik Krallık bayrağı Kelimesinin Anlamı?


Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir?

Birleşik Krallık bayrağı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Birleşik Krallık bayrağı
Birleşik Krallık Bayrağı (3:5 oran)
Birleşik Krallık Bayrağı (1:2 oran)
Birleşik Krallık Bayrağı (1:2 oran)
Ayrıntılar
Kabul tarihi1 Ocak 1801
Oran
KullanımıBirleşik Krallık

Birleşik Krallık bayrağı veya Birliğin Bayrağı (ingilizce: Union Jack) Birleşik Krallık devletinin resmî bayrağı.

Union Jack'in tasarımı, Büyük Britanya Krallığı ile İrlanda Krallığı'nı birleştirerek Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı'nı oluşturan 1801 tarihli Birlik Yasası'na dayanmaktadır.

İngiltere'nin koruyucu azizi, aynı zamanda Galler'i temsil eden Aziz Yorgi'nin beyaz kenarlı kırmızı haçı ile İrlanda'nın koruyucu azizi olan Aziz Patrik'in kırmızı renkli çarpı şeklindeki haçı ve İskoçya azizi Aziz Andreas'ın mavi renkli çarpı şeklindeki haçı'nın birleşiminden oluşur. Bayrakta Galler azizi Aziz David'in temsil edilmeme sebebi Galler'in o dönemde İngiltere Krallığı'nın bir parçası olmasından kaynaklanır.

Karadaki bayrak ile Birleşik Krallık Ordusu tarafından kullanılan savaş bayrağı en-boy 3:5 oranlarına sahiptir.[4] Bayrağın denizdeki en-boy oranı 1:2'dir.[5]

İngiltere Bayrak Enstitüsü kırmızı ve koyu mavi renkleri sırasıyla Pantone 186 C ve Pantone 280 C olarak tanımlasa da, resmi olarak standartlaştırılmış renkler belirtilmemiştir.[6]

Tasarım[değiştir | kaynağı değiştir]

Bayrakta kullanılan renk kodları ve ölçüler aşağıda belirtilmiştir.[7]

Renk Kodları Mavi[8] Kırmızı[9] Beyaz
Pantone 280 C 186 C Safe
HEX #012169 #C8102E #FFFFFF
Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı 8711D 8711 8711J
NATO 8305.99.130.4580 8305.99.130.4584 8305.99.130.4585
CMYK 100.85.5.22 2.100.85.6 0.0.0.0
RGB 1, 33, 105 200, 16, 46 255, 255, 255
3:5 construction sheet
3:5 oranlı bayrak ölçüleri
1:2 construction sheet
1:2 oranlı bayrak ölçüleri

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

1603'te İskoçya Kralı VI. James Galler Kanunları 1535 ve 1542 uyarınca İngiltere Krallığı'na eklenen Galler ile sık sık birleşik bir krallık olarak tanımladığı Büyük Britanya adasının tamamına hükmediyordu. 1603 yılında kişisel birliğinin ardından, Aziz Yorgi Haçı ile Aziz Andreas Haçı'nı yan yana getiren yeni bir bayrak için birkaç tasarım hazırlattı ancak hiçbiri kabul edilmedi.

12 Nisan 1606'da, İngiltere ve İskoçya arasındaki krallık birliğini temsil edecek yeni bir bayrak, bir kraliyet kararnamesinde belirlendi ve kullanıma başladı. Bu kraliyet bayrağı ilk başta sadece denizde hem İngiltere hem de İskoçya'nın sivil ve askeri gemilerinde kullanılacaktı. Kara kuvvetleri kendi ulusal bayraklarını kullanmaya devam etti. 1707 Birlik Yasası'ndan sonra bayrak, "Büyük Britanya Krallığı'nın sancak arması" olarak yasal bir statü kazandı. Yeni oluşturulan bayrak daha sonra kara kuvvetleri tarafından da benimsendi.

Mevcut ve ikinci Union Jack, 1 Ocak 1801'de Büyük Britanya Krallığı ile İrlanda Krallığı'nı birleştirerek Büyük Britanya ve İrlanda Birleşik Krallığı'nı oluşturan 1800 tarihli Birlik Yasası'na dayanmaktadır. Yeni tasarım, İrlanda için Aziz Patrik Haçı olan kırmızı bir çapraz haç eklenerek oluşturuldu.

Birleşik Krallık bayrağının oluşumunu gösteren tablo
(England: İngiltere, Scotland: İskoçya, Ireland: İrlanda)

Kamuda kullanımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Eski kraliçe II.Elizabeth'in doğum günü için sokaklara asılan bayraklar
Eski kraliçe II.Elizabeth'in ölümü ile birlikte yarıya indirilen bayrak

Kültür, Medya ve Spor Dairesi (DCMS) tarafından kararlaştırılan ve devlet kurumlarında bayrak dalgalandırılması gereken bayrak günleri arasında Kraliyet Ailesi üyelerinin doğum günleri , Hükümdarın evlilik yıl dönümü , İngiliz Milletler Topluluğu Günü , Katılım Günü, Taç Giyme Günü, Kralın Resmi Doğum Günü, Pazar Anma Günü ve (Büyük Londra bölgesinde) Eyalet Açılışı ve Parlamentonun tatil günleri bulunur.

2023 yılından bu yana ilgili günler:

 • 9 Ocak: Galler Prensesi'nin doğum günü
 • 20 Ocak: Edinburgh Düşesi'nin doğum günü
 • 19 Şubat: York Dükü'nün doğum günü
 • Mart ayının ikinci Pazar günü: Milletler Topluluğu Günü
 • 10 Mart: Edinburgh Dükü'nün doğum günü
 • 9 Nisan: Kral ve Kraliçe'nin evlilik yıldönümü.
 • 6 Mayıs: Kral ve Kraliçe'nin 2023 taç giyme töreninin yıldönümü .
 • Haziranda Bir Cumartesi: Kralın Resmi Doğum Günü
 • 21 Haziran: Galler Prensi'nin doğum günü
 • 17 Temmuz: Kraliçe'nin doğum günü
 • 15 Ağustos: Kraliyet Prensesi'nin doğum günü
 • 8 Eylül: 2022'de Kral'ın tahta çıkışının yıldönümü
 • Kasım ayının ikinci Pazar günü: Anma Pazarı
 • 14 Kasım: Kralın doğum günü

Ayrıca bayrak, belirtilen günlerde aşağıdaki alanlarda dalgalanmalıdır:

Diğer bayraklarda kullanımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Tüm Britanya Krallığının ulusal bayrağı olan Birlik Bayrağı, İngiltere'nin birçok kolonisinin bayraklarının kantonunda (bayrak direğinin üst tarafı) bulunurken, bayrakların arka planı donanma rengi olan maviydi. Eski Britanya İmparatorluğu'ndan bağımsızlık kazanan ülkeler bayraklarındaki bu Union Jack adı verilen simgeyi kullanımdan kaldırdı. Okyanusya'da artık bağımsız ülkeler olan dört eski İngiliz kolonisi, ulusal bayraklarının bir parçası olarak Union Jack'i kullanmaya devam etmektedir. Bu ülkeler sırasıyla: Avustralya, Fiji, Tuvalu ve Yeni Zelanda'dır.

Union Jack, Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk bayrağı olan Büyük Birlik bayrağı'nda da kullanıldı. Bu bayrak, İngiliz Doğu Hindistan Şirketi tarafından kullanılana benzer bir tasarıma sahipti. Amerika Birleşik Devletleri'nin bir eyaleti olan ancak orta Pasifik'te bulunan Hawaii, eyalet bayrağında hala Union Jack kullanır.

Union Jack ayrıca Güney Afrika Cumhuriyeti'nın hem 1910–1928 hem de 1928–1994 bayraklarında kullanılmıştır.

Günümüz bayrakları[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Union Flag: approved designs". College of Arms. 15 Temmuz 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ekim 2021. For the avoidance of doubt and the sake of convenience, Garter King of Arms, under the authority of the Earl Marshal, has approved two versions of the Union flag as being accurate representations suitable for use. These are of the proportions 5:3, commonly flown on land; and 2:1, commonly flown at sea. 
 2. ^ "UK Flag Protocol | Free online guide | With illustrations". The Flag Institute (İngilizce). 18 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ekim 2021. The normal proportions for the national flags of the United Kingdom are 3:5 on land, but ensigns are customarily made in proportion 1:2. 
 3. ^ "United Kingdom Flag | Free official image and info | UK Flag Registry". The Flag Institute (İngilizce). 25 Mayıs 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Ekim 2021. The flag is 3:5 on land and 1:2 at sea. 
 4. ^ The Flag Institute 10 Eylül 2022 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. It says "The proportions of the flag are 30 units wide by 50 units long", or in other words; the flag proportions are 3:5.
 5. ^ United Kingdom, flag of the 17 Mayıs 2013 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., for flag ratio see flag caption
 6. ^ "Union Flag: Specification". The Flag Institute (İngilizce). 7 Ağustos 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 7 Ağustos 2021. 
 7. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; Flagsofworld isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
 8. ^ PANTONE. "PANTONE 280 C – find a PANTONE Color". www.pantone.com (İngilizce). 29 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Kasım 2017. 
 9. ^ PANTONE. "PANTONE 186 C – find a PANTONE Color". www.pantone.com (İngilizce). 15 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Kasım 2017. 

Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Nedir? :Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? ile ilgili Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Ne Demektir? Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Açıklaması Nedir? Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Cevabı Nedir? Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Açıklaması? :Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Gerçek mi? :Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? ile ilgili Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Hakkında? :Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? ile ilgili Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Birleşik Krallık bayrağı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı anlamı nedir?, Birleşik Krallık bayrağı ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Kontür integrali, Poster, Lamassu, Konstanz Gölü, Tokuz Tabduz, Elalan, Bafra, Konstantinos Mitroglou, NGC 4496A, Hip hop türleri listesi, Evarcha proszynskii, Hababam Sınıfı Yeniden, Çaka Bey, Nişan Hançer, Jon Rahm, NGC 2733, NGC 2739, NGC 2742, NGC 2740, Konstantinopolis Surları, Karel Dobbelaere, Yeni Uygur Türkçesi, Jan Tomaszewski, Život je sklopio krug, Konstantinopolis Kuşatması (1391), Konstantinopolis Kuşatması (1204), Samandar Hamrakulov, Oyalı, İdil, Konstantin Zyryanov, Onur Bulut (1994 doğumlu futbolcu), NGC 1758, Türkiye Muay Thai Federasyonu, Anı, Balıklı Ermeni Mezarlığı, Konstantin Zıryanov, NGC 1754, Konstantin Züreyk, Paleoliberalizm, Junco hyemalis, Carrousel, Konstantin Vassiljev, Demirdöven Barajı, Cebeci Asri Mezarlığı, Castelbelforte, Konstantin Stanislavski, NGC 2760, NGC 2756, NGC 3721, NGC 2762, NGC 6094, NGC 3722, Konstantin Hanedanı, Minsk, NGC 2757, Ve işareti, Konstantin Fehrenbach, Mavi Dağlar Millî Parkı, Konstantin Dragaš, Nathan Chapman, Konstantin (şehir), Carkin, Afif, NGC 2820A, Konstantin ve Frujin İsyanı, Çağla aşı, Göğüs dekoltesi, NGC 6082, Belçikadaki havalimanları listesi, Konstantin takı, Metagonia quadrifasciata, Kızıl Gökler, NGC 2805 Grubu, Konstantin Muhammed Budiaf Havalimanı, Göçmen karşıtlığı, Gülüç Barajı, Konstantin Çaços, Zorin OS, Taşnaksutyun, Konstandinos Kollias, Anacostia Nehri, Dismas (aziz), Lucas Severino, NGC 3779, Logaritmik spiral, Konstandinos Karamanlis, Karim Benzema, Brugada sendromu, Büyükkarayün, Muğlada 2018 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Ona Munson, NGC 6133, 1981, istimna, Konsolosluk, Klaus Toppmöller, Konsolos, Yeniköy, Aladağ, NGC 2769, NGC 2772, Kalem çeşitleri ve markaları listesi, Konservatuvar,
Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?,