Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir?

Malta bayrağı Nedir?

Malta bayrağı Nedir?, Malta bayrağı Nerededir?, Malta bayrağı Hakkında Bilgi?, Malta bayrağı Analizi? Malta bayrağı ilgili Malta bayrağı ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Malta bayrağı ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Malta bayrağı Ne Anlama Gelir Malta bayrağı Anlamı Malta bayrağı Nedir Malta bayrağı Ne Anlam Taşır Malta bayrağı Neye İşarettir Malta bayrağı Tabiri Malta bayrağı Yorumu 

Malta bayrağı Kelimesi

Lütfen Malta bayrağı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Malta bayrağı İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı? Malta bayrağı Ne Demek? ,Malta bayrağı Ne Demektir? Malta bayrağı Ne Demektir? Malta bayrağı Analizi? , Malta bayrağı Anlamı Nedir?,Malta bayrağı Ne Demektir? , Malta bayrağı Açıklaması Nedir? ,Malta bayrağı Cevabı Nedir?,Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı?,Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Malta bayrağı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı Nedir? Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Malta bayrağı Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Malta bayrağı - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Malta bayrağı

Malta bayrağı Nedir? Malta bayrağı Ne demek? , Malta bayrağı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı? Malta bayrağı Ne Demek? Malta bayrağı Ne Demektir? ,Malta bayrağı Analizi? Malta bayrağı Anlamı Nedir? Malta bayrağı Ne Demektir?, Malta bayrağı Açıklaması Nedir? , Malta bayrağı Cevabı Nedir? , Malta bayrağı Kelimesinin Anlamı?


Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir?

Malta bayrağı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Malta bayrağı
Malta bayrağı
Sivil bayrak
Sivil bayrak
Ayrıntılar
Kullanan(lar)Malta
Kabul tarihi21 Eylül 1964
Oran2:3

Malta Bayrağı, Malta devleti tarafından kullanılan resmi ulusal bayrak.

Zemini beyaz (gönder tarafı) ve kırmızı olmak üzere iki eşit dikey şeritten oluşur. Bayrağın gönder kısmının üst tarafından VI. George tarafından Malta halkına hediye edilen ve Aziz George’u temsil eden haç dizaynlı George Nişanıkırmızı renk ile çevrelenmiştir.[1]

Haç içinde at üzerinde Aziz George elinde bulunan mızrakla ejderha öldürmektedir. Aziz George, ejderha avcısı olarak bilinmektedir.

Bayrak 1964'ten beri yürürlüktedir.

Tasarım[değiştir | kaynağı değiştir]

Malta bayrağındaki kırmızı renk tonu resmi olarak Pantone 186 C , RGB (207,20,43), Hex #CF142B veya Spot Renk - %50 yakut kırmızısı • %50 sıcak kırmızı olarak belgelenmiştir.[2] Malta anayasası ayrıca beyaz rengin daima direk tarafında, kırmızı rengin dalgalanan tarafta olması gerektiğini belirtir.[3]

Bayrağın ölçüleri

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Geleneksel olarak Malta bayrağının renklerini Güney İtalya'nın Normanlar tarafından fethi sırasında Sicilya Kontu I. Rugerro tarafından aldığı kabul edilir.[4] Bir başka görüşe göre Malta'nın eski naşkenti Mdina'nın şehir bayrağının aynı renklere sahip olduğu bilinir.[5] Beyaz ve kırmızı bayrak, Eylül 1798'de Fransız işgaline karşı bir isyan sırasında Maltalı isyancılar tarafından da kullanılmıştır.

George Nişanı[değiştir | kaynağı değiştir]

George Nişanı, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Kralı VI. George döneminden itibaren verilen bir Birleşik Krallık Nişanıdır. Malta Kolonisi, bu nişanı 15 Nisan 1942'de almıştır. Kral VI. George tarafından bir mektup ile koloni adına alması için Genel Vali Korgeneral William Dobbie'ye verilmiştir.

Tarihi bayraklar[değiştir | kaynağı değiştir]

Galeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "LEĠIŻLAZZJONI MALTA". legislation.mt. 15 Mayıs 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Kasım 2022. 
  2. ^ Gonzi, Lawrence (2008). Graphical Specifications for the National Flag of Malta (Maltaca). Office of the Prime Minister of Malta. s. 2. 
  3. ^ Mifsud, Ivan (21 Mart 2022). Constitutional Law in Malta (İngilizce). Kluwer Law International B.V. ISBN 978-94-035-4430-4. 
  4. ^ Rudolf, Uwe Jens; Berg, Warren G. (27 Nisan 2010). Historical Dictionary of Malta (İngilizce). Scarecrow Press. s. 94. ISBN 978-0-8108-7390-2. 
  5. ^ "World unites in Fair Play". Times of Malta (İngilizce). 28 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Kasım 2022. 

Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Nedir? :Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? ile ilgili Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Ne Demektir? Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Açıklaması Nedir? Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Cevabı Nedir? Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Açıklaması? :Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Gerçek mi? :Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? ile ilgili Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Hakkında? :Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? ile ilgili Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? burada bulabilirsiniz. Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Malta bayrağı nedir?, Malta bayrağı anlamı nedir?, Malta bayrağı ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Konya metrosu, Austin Reaves, Jetmir Topalli, Gümüşhane milletvekilleri listesi, Konya ili genel seçim sonuçları, Ön insan dili, Konya Selçuk Üniversitesi, Cehennem Silahı, Gülnar, Jenkins, Konya Mavi Treni, Hadrut (il), Konya Hukuk Mektebi, Hasan Bacanlı, Söderköping, NGC 2597, NGC 2600, NGC 2601, NGC 2589, Kastilya Krallığı, 1964 Manyas depremi, Konya Ayaklanması, Asil, Konya Atatürk Anıtı, Langston Hughes, Jamel Saihi, Konya (il), Sosyoloji maddeleri listesi, Türkiye florasındaki vaccinium taksonları listesi, Uçuş bilgi bölgesi, Sınıfsız alanlar arası yönlendirme, NGC 2614, NGC 2613, Rümpel, NGC 2626, NGC 2627, Alakent, Demre, Karayolu 99 (İran), Kral Yeongjo, Çatalca milletvekilleri listesi, The Human League, Ovadya kitabı, Pius Ndiefi, 1417, Oskarshamn, Andra Day, Topkaya, Mut, NGC 2643, NGC 2645, Hande Yener, NGC 2650, Konya Garı, NGC 2629, Miğfer Dibi Savaşı, Alonnisos Ulusal Deniz Parkı, Abdim leyleği, Konyada Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri, Bulbophyllum pseudofilicaule, Belkıs Dilligil, Konyada 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Gelibolu milletvekilleri listesi, Damsa Barajı, Edenílson, Sakarya milletvekilleri listesi, Konyada 2014 Türkiye yerel seçimleri, 37. Altın Kelebek Ödülleri, NGC 2760, Konstandinos Karamanlis, Teletabiler, Evarcha proszynskii, Permanganat, Konyada 2011 Türkiye genel seçimleri, Gulam Rıza Rızayi, Mustafa Arif Deymer, Konyada 2002 Türkiye genel seçimleri, Vazzola, Konyada 1999 Türkiye genel seçimleri, Soulsvari oyun, NGC 2653, NGC 2652, European Article Number, Konyada 1995 Türkiye genel seçimleri, NGC 2656, NGC 2658, Japan Tobacco, NGC 2659, NGC 2660, Birleşik Krallık bayrağı, Dereköy, Aşkale, Uluslararası Astronomi ve Astrofizik Olimpiyatı, Konverso, 1950 fifa dünya kupası finali, 1950 FIFA Dünya Kupası Finali, Konveksiyon bölgesi, Alan Smith (1962 doğumlu futbolcu), Cryptoheros, St. Johnstone FC, Beşinci kol, NGC 2663, Nili ilçesi,
Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?,