Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir?

Sienna Nedir?

Sienna Nedir?, Sienna Nerededir?, Sienna Hakkında Bilgi?, Sienna Analizi? Sienna ilgili Sienna ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Sienna ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Sienna Ne Anlama Gelir Sienna Anlamı Sienna Nedir Sienna Ne Anlam Taşır Sienna Neye İşarettir Sienna Tabiri Sienna Yorumu 

Sienna Kelimesi

Lütfen Sienna Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Sienna İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Sienna Kelimesinin Anlamı? Sienna Ne Demek? ,Sienna Ne Demektir? Sienna Ne Demektir? Sienna Analizi? , Sienna Anlamı Nedir?,Sienna Ne Demektir? , Sienna Açıklaması Nedir? ,Sienna Cevabı Nedir?,Sienna Kelimesinin Anlamı?,Sienna Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Sienna Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Sienna Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Sienna Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Sienna Kelimesinin Anlamı Nedir? Sienna Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Sienna Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Sienna Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Sienna - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Sienna

Sienna Nedir? Sienna Ne demek? , Sienna Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Sienna Kelimesinin Anlamı? Sienna Ne Demek? Sienna Ne Demektir? ,Sienna Analizi? Sienna Anlamı Nedir? Sienna Ne Demektir?, Sienna Açıklaması Nedir? , Sienna Cevabı Nedir? , Sienna Kelimesinin Anlamı?


Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir?

Siena

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Sienna sayfasından yönlendirildi)
Siena
Città di Siena
Siena görüntüsu_
Siena arması
Arma
Siena'nin Siena ili ve Toskana Bölgesi'nde konumu
Siena'nin Siena ili ve Toskana Bölgesi'nde konumu
İtalya üzerinde Siena
Siena
Siena
Siena'nin İtalya'daki konumu
Ülkeİtalya İtalya
BölgeToskana
İlSiena
İdare
 • Belediye BaşkanıLuigi De Mossi
Yüzölçümü
 • Toplam118 km²
Rakım322 m
Nüfus
 (2017)
 • Toplam53,901
 • Yoğunluk460/km²
Zaman dilimiUTC+01.00 (OAS)
 • Yaz (YSU)UTC+02.00 (OAYS)
Posta kodu
53100, 53010
Alan kodu0577
"Piazza del Campo" Meydanı
Konum İtalya
KriterKültürel: i , ii , iv
Referans717
Tescil1985 (9. oturum)
BölgeAvrupa ve Kuzey Amerika
Koordinatlar43°19′7″K 11°10′54″D / 43.31861°K 11.18167°D / 43.31861; 11.18167

Siena, orta İtalya'da Toskana bölgesinde bir şehirdir. Siena İlinin de idari merkezidir.

Siena'nın tarihi şehir merkezi, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır.

Siena İtalya'nın en çok turist sayıda çeken şehridir; örneğin 2008'de 163.000 kişi yabancı turist şehri ziyaret etmiştir.[1]

Siena şehri özel yöresel mutfağı, şehirde bulunan sanat eserleri ve müzeler ve şehrin Orta Çağ görüntüsü ile çok iyi bilinmekle beraber şehirdeki Piaza del Campo meydanı ve bu meydan etrafında geleneksel olarak her yıl şehir mahalleleri arasında yapılan at yarışlarıyla (Palio) ile çok ünlüdür.

Ekonomik faaliyet[değiştir | kaynağı değiştir]

Şehir ve civarında en önemli ekonomik faaliyet alanları tarım, turizm, hizmetler, el sanatları ve hafif sanayidir.

Siena'nın ana ekonomik faaliyet alanı tarım sektörüdür. Şehrin belediye sınırları içindeki arazisinin 1/30'i tarıma ayrılmıştır ve bu alan da 909 tane şirket faaliyet göstermektedir.[2]

Sanayi sektörü fazla gelişmemiştir fakat son yıllarda bazı önemli imalat sanayi şirketleri şehirde kurulmuştur. Şehirde bulunan şekerleme ve besin maddeleri sanayi geleneksel Siena özelliklerini üretmektedirler. Ezme bademden yapılmış Ricciarelli biskiüleri, zencefilli çörekleri ve "Noto" adlı bal, badem ve karabiberli tatlı şekeri Siena'ya özeldir. Ayrıca mevsimsel kestane şekerlemeleri ve 1 Kasım Santi Festivali için özel çörek birçok İtalyan şehir ekmek ve pasta dükkanlarında satılmaktadır. Son yıllarda "Novartis aşıları" üretmek üzere büyük bir aşı imalat merkezi kurulmuş ve bunun yan üreticileri ile "bioteknoloji" sanayii gelişmeye başlamıştır.

İtalya Telecom'nin özel "Progetto Socrate (Sokrat Projesi)" ile Siena şehrinin tümü fiber-optik kablo ile donatılmış olup şehirdeki her bina hızlı bağlanım sağlayabilen internet sistemine bağlanmıştır. Bu gelişme için şehirde fiber-optik kablosu imalatı önem kazanmıştır. Bu sistemin kurulması ile internet kullanan medya sistemi hızla gelişmiştir. Şehirde önemli finansal hizmet şirketi olan Monte dei Paschi di Siena bankasının merkezi bulunmaktadır. Ayrıca Siena'da yaklaşık 10.000 sayıda, özellikle ticaret ve turizm ile bağlantılı, yoğun bir küçük ve orta çaplı işletme ağı vardır.

Eğitim[değiştir | kaynağı değiştir]

"Siena Üniversitesi" 1240'ta kurulmuştur ve tarihi boyunca hukuk ve tıp fakülteleri ve yetiştirdiği öğrencileri ile ismini duyurmuştur. Üniversite günümüzde de en önemli İtalyan üniversitelerinin başında gelmektedir. Şehirdeki bir diğer üniversite olan Siena Yabancılar Üniversitesi (Universita Per Stranieri di Siena)'ne her sene çok sayıda Türk öğrenci Erasmus ve diğer programlarla gitmektedir.

Kardeş şehirler[değiştir | kaynağı değiştir]

Siena şu kentlerle kardeş şehir bağlantısı kurmuştur:

Palio di Siena[değiştir | kaynağı değiştir]

Yarışları izlemek için toplanmış kalabalık Palio di Siena ya da yerel olarak kısaca Il Palio, İtalya'nın Siena kentinde her yıl 2 Temmuz ve 16 Ağustos günlerinde olmak üzere iki kez düzenlenen geleneksel at yarışı oyunlarıdır. Bu yarışlarda her bir at ve binicisi şehrin Contrada adı verilen 17 semtinden birini temsil eder. Yarış boyunca büyük bir insan topluluğu yarış atlarını izler. Her yıl bu popüler yarışı izlemek için Siena kentine dünyanın her yanından binlerce turist gelir.

Yarışa katılan tüm at ve biniciler temsil ediyor oldukları semtin renklerine ve simgelerine uygun olarak giyinirler: Aquila (Kartal), Bruco (Tırtıl), Chiocciola (Salyangoz), Civetta (Baykuş), Drago (Ejderha), Giraffa (Zürafa), Istrice (Kirpi), Leocorno (Tekboynuz), Lupa (Dişi kurt), Nicchio (Deniz kabuğu), Oca (Kaz), Onda (Dalga), Pantera (Kara Panter), Selva (Orman), Tartaruga (Tosbağa), Torre (Kule) ve Valdimontone (Montone olarak kısaltılır)

Oyunların Geçmişi[değiştir | kaynağı değiştir]

Meydanda satılan semt bayrakları Antik Roma döneminde düzenlenen yarışlarla herhangi bir ilgisi bulunmayan Palio oyunlarının bilinen en yakın akrabaları Orta Çağ'dan kalmadır. Oyunların düzenlediği şehir merkezi, piazza, geçmişte ölüm dövüşlerinin, çoklu boks maçlarının, 16. yüzyılda ise boğaz güreşlerinin düzenlendiği bir açık alandır. Contrada denen semtler arasında düzenlenen bu yarışlar 14. yüzyıldan bugüne büyük ilgi çekmektedir.

1590 yılında boğa güreşleri yasaklanınca, bu tip yarışmalara başlandı. Yarışların ilk örnekleri bufalo sırtında yapılıyordu ve bufalate olarak adlandırılıyordu. Daha sonra assinate denen eşek-sırtı yarışlara geçildi ve at-sırtı yarışlarda bu süreçte düzenleniyordu. Palio alla tonda adı verilen ilk modern Polio yarışları 1650 dolaylarında ilk kez yapıldı. Başlangıçta her yıl bir kez olmak üzere yapılan yarışlara, daha sonradan bir gün daha eklendi. Yarışların düzenlendiği alanda, yarışa katılan atlar sırtlarında binicileriyle 3 tur atarlar.

Resimler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Euromonitor Internationals Top City Destinations Ranking > Euromonitor archive". Euromonitor.com. 12 Aralık 2008. 28 Şubat 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  2. ^ İSTATV Censimento ağrıcoltura 2000 (V. Tarım Sayımı 2000)"

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Nedir? :Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? ile ilgili Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Ne Demektir? Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Açıklaması Nedir? Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Cevabı Nedir? Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Açıklaması? :Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Gerçek mi? :Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? ile ilgili Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Hakkında? :Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? ile ilgili Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? burada bulabilirsiniz. Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Sienna nedir?, Sienna anlamı nedir?, Sienna ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Gucerat Sultanlığı, Can I Have It Like That, Valsavarenche, can i have it like that, Tevvabin ayaklanması, Saad bin Ladin, Hasan Akay, Mezitlispor, Doggystyle Records, Collelongo, Mycobacteriaceae, Ford Edge, The Best of Both Worlds, Whiskas, NGC 4889, Albert Anker, Fahri Görgülü, Hotarubi no Mori e, Platì, 1976 yapımı Türk filmleri, Rubus mirus, Nathalie Sarraute, Aşk Bu, Kalkankaya, Karakoçan, Süleyman bin Surad, Havran Barajı, İnisiye, Balliol Koleji, Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu, Gırtlaksıl patlamalı ünsüz, Kuruağıl, Kozaklı, Camlı dolap, Vitulazio, Ensemble Studios, Yerdeniz, Aster lindenii, Lee Pace, İt Ürür Kervan Yürür, Vezir Orucov, Barcelona, Fernando Saucedo, Monster Energy NASCAR Cup Series, Son Durak 3, Çankırıda 2011 Türkiye genel seçimleri, Paenungulata, Euclydes da Cunha, Meslek yüksek okulu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Festuca monguensis, Buray Hoşsöz, Godus, Osmanlı Ermenileri listesi, Don Kişot, Batı Bölünmesi, Generalitat de Catalunya, Kuzey Kivu, Obed Ampong, Yazılım mühendisliği, Muhammed ibn Ebu Sac, 1848 Fransız devrimi, Soleirolia, Eğitim kurumları, No Time to Die (şarkı), Colle Santa Lucia, İkinci Fitne, R. Standard de Liège, Heteropoda meriani, Hoşyar Kadın Çeşmesi, Abdurrahim Dursun, Haakon Magnusson, Marion, Georgia, Mija Martina, 7.5 cm Infanteriegeschütz 42, Pontchartrain Gölü Geçidi, Kelenderis, Kürek kemiği, Katrina and the Waves, Golden Joystick Ödülleri, Gallus sonneratii, Rusya İmparatorluğu, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kütüphanesi, Osmanlı İmparatorluğunun askerî rütbeleri, Yanbolu, Bulgaristan, 1. Yeşilçam Ödülleri, Dan Bilzerian, Bilgisayar öğretmenliği, Romilda Vane, Khoratpithecus, Kızıl ibikli kız kuşu, Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi, Xining, Dünya Gazeteler Birliği, NGC 3219, I Get Crazy, VII. Heinrich, Afropithecidae, Arafat, Mekke, En İyi Yabancı Dilde Film Altın Küre Ödülü, İradenin Zaferi, Kōchi,
Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?,