Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir?

Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir?

Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir?

Ahmet Üstün (şarkıcı) Nereli

Ahmet Üstün (şarkıcı) Kaç Yaşında? Ahmet Üstün (şarkıcı) Boyu Kaç Ahmet Üstün (şarkıcı) Kaç Kilo Ahmet Üstün (şarkıcı) Doğum Tarihi Ahmet Üstün (şarkıcı) Ne Demektir? Ahmet Üstün (şarkıcı) Anlamı Nedir?
Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? , Ahmet Üstün (şarkıcı) Nereli , Ahmet Üstün (şarkıcı) Kaç Yaşında? , Ahmet Üstün (şarkıcı) Boyu Kaç , Ahmet Üstün (şarkıcı) Kaç Kilo , Ahmet Üstün (şarkıcı) Doğum Tarihi , Ahmet Üstün (şarkıcı) Ne Demektir? , Ahmet Üstün (şarkıcı) Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Ahmet Üstün (şarkıcı)
Ahmet Üstün (şarkıcı) Kelimesinin Anlamı Nedir? Ahmet Üstün (şarkıcı) Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ahmet Üstün (şarkıcı) Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Ahmet Üstün (şarkıcı) - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Ahmet Üstün (şarkıcı) - Oranlamak Ahmet Üstün (şarkıcı) - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Ahmet Üstün (şarkıcı) - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Ahmet Üstün (şarkıcı) - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ahmet Üstün (şarkıcı) - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ahmet Üstün (şarkıcı)
Ahmet Üstün (şarkıcı) Nedir? Ahmet Üstün (şarkıcı) Ne demek? , Ahmet Üstün (şarkıcı) Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Ahmet Üstün (şarkıcı)
Ahmet Üstün (şarkıcı) Kelimesinin Anlamı? Ahmet Üstün (şarkıcı) Ne Demek? Ahmet Üstün (şarkıcı) Ne Demektir? ,Ahmet Üstün (şarkıcı) Analizi?
Ahmet Üstün (şarkıcı)
Ahmet Üstün (şarkıcı) Anlamı Nedir? Ahmet Üstün (şarkıcı) Ne Demektir?, Ahmet Üstün (şarkıcı) Açıklaması Nedir? , Ahmet Üstün (şarkıcı) Cevabı Nedir? , Ahmet Üstün (şarkıcı) Kelimesinin Anlamı?

Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir?

Ahmet Üstün (şarkıcı)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ahmet Üstün
Doğum 1925
İskeçe, Yunanistan
Ölüm 19 Şubat 1988 (63 yaşında)
İstanbul, Türkiye
Milliyet Türkiye
Meslek Şarkıcı · besteci · oyuncu
Etkin yıllar 1943-1988
Evlilik Necla İz
(e. 1950; b. 195?)
Ülkü Üründül
(e. 1957; b. 196?)
Saniye Döldüş
(e. 1970; ö. 1988)
Çocuk(lar) 3

Ahmet Üstün (1925, Yunanistan - 19 Şubat 1988, İstanbul), Türk ses sanatçısı, besteci ve oyuncu.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

1925 yılında Saffet Bey ve Havva Hanım'ın oğlu olarak İskeçe'de doğdu. İkinci Dünya Savaşı'nın olduğu 1940'ların başında ablasının oğlu Lütfi Güneri ile İstanbul'a geldi. Çeşitli işlerde çalışmalarının ardından 1943 yılında Maksim Gazinosu'nda sahnelenen Heykeller Konuşuyor adlı müzikalde önce Güneri, kısa bir süre sonra Ahmet Üstün çalışmaya başladı. 1945 yılında Ankara Radyosu sınavlarını kazandıktan sonra Ankara'da Salih Orak ve Nebahat Üner'den; daha sonraki yıllarda Fahri Kopuz, Veli Kanık ve Ruşen Ferit Kam'dan musiki dersleri aldı. 1949'da gazinolardan gelen tekliflerden birini kabul ederek İstanbul'a döndü. Aynı yıl Estergon Kalesi filminde başrol oynadı. Başrolü paylaştığı Necla İz ile 5 Ekim 1950'de evlendi. Serdar adında bir çocukları oldu, daha sonra boşandılar.

Solistliğinin yanı sıra Nihavend makamında Kırıldı Kalbim Sana, Yaprakları Göğsünde Açan Gonca İken Dün, O Yeşil Gözlerinde Gizlenir; Muhayyerkürdi makamında Yıllar Var Ben Onu Hiç Unutmadım; Hüzzam makamında Çoktan Pişmanım Ama Dönemem Artık Geri ve Hicaz makamında Son Aşkım Son Tesellim Son Ümidim Kayboldu gibi birçok eser besteledi. 1957'de İstanbul Belediye Konservatuarı Türk Müziği bölümü icra heyetine girdi ve birçok konsere katıldı. Aynı yıl Ülkü Üründül ile evlendi ve bu evlilikten Dehri adındaki ikinci oğlu doğdu, birkaç yıl sonra boşandı. 1962'de İsrail, 1963'te Avrupa turnesi yaptı. 1964'te Londra Piccadilly Meydanı'nda konser verdi. 1966'da Yenikapı Gar Gazinosu'nda assolist olarak, 1967'de Ankara'da sahne çalışmaları yaptı.

1970'te son evliliğini Saniye Döldüş ile yaptı ve Arzum adlı bir kızı oldu. Aynı yıl İzmir Fuarı, 1971'de Köşk Gazinosu, 1972'de Almanya ve İsviçre, 1973'te Dalyan Gazinosu ve 1974'te Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Sanat Kervanı ile birçok sahne programı yaptı, konserler verdi. 1983'te İstanbul Radyosu'ndan emekli oldu. Son yıllarında özel gecelerde ve televizyon programlarında sahne aldı. 19 Şubat 1988'de İstanbul'da yaşamını yitiren Ahmet Üstün Feriköy Mezarlığı'na defnedildi.[1][2]

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Taş plak ve 45'lik[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Limon Ektim Taşa / Ne Sor Bana (Odeon - 1950)[3][4]
 • Şikayet Bilmeyen Kalbim / Baharda Bu Yıl (Odeon - 1950)
 • Yaprakları Gögsünde / Bir Güzel Sevdim (Odeon - 1951)
 • Neyden Dökülen / Okudum Aşkı (Odeon - 1951)
 • Lamba Şişesiz Yanmaz mı / Yalnızım Gurbet Elde (Odeon - 1952)
 • Bana Aşkın Şarabını / Kaçma Sevgilim (Odeon - 1952)
 • Sevda Ne Demek / Bırak Beni (Odeon - 1953)
 • Kalbim Gibi / Gurbete Düştüğüm (Odeon - 1953)
 • Avare / Güzel İstanbul (Odeon - 1955)
 • Sevmek Ne Kadar Tatlıdır / Kırıldı Kalbim (Odeon - 1959)
 • Şoför Şarkısı / Sarı Kız (Pathe - 1959)
 • Sevgiliyi Kıskanmak / Bir Rüzgardır Gelir Geçer (Pathe - 1961)
 • Özleyiş / Unutulan Sevgi (Odeon - 1964)
 • Son Aşkım / Süreyya (Odeon - 1964)
 • İnleyen Nağmeler / Gizli Aşk (Columbia - 1968)
 • İnkisar / Eski Sevda (Columbia - 1968)
 • Başka Söz Söylemem Aşktan Yana Ben / Bitmez Tükenmez Bu Dert (Columbia - 1968)
 • Bu Hayatın Kahrını Sırtımda Taşıyamam / Ben Şakaya Gelemem (Uludağ - 19xx)
 • Nazar Boncuğu / İlimon Ektim Taşa (Uludağ - 19xx)
 • Bu Dünyanın Adına / Bulamam Sen Gibi (Aşkın- 19xx)
 • Bırakıp Kalkamadım / Kırıldı Kalbim Sana (RON-LY (İsrail) - 19xx)
 • İstemem Anacığım / Geceler (RON-LY (İsrail) - 19xx)
 • Aklımda Sen / Gül Kokulu Saçların (RON-LY (İsrail) - 19xx)
 • Nerdesin Şirin Sözlü Bebeğim / Kara Çadır Düzdedir (RON-LY (İsrail) - 19xx)
 • Nezaman Geleceksin / Mektubunu Aldım Yar (RON-LY (İsrail) - 19xx)
 • Tel Aviv Güzelleri / Sarı Gülüm Kopmazmı (RON-LY (İsrail) - 19xx)
 • İçim Yanıyor Hala / Ayşem Çıkmış Yollara (RON-LY (İsrail) - 19xx)

Albüm[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Ahmet Ustun / Turkish Songs (Koliphone (İsrail) - 19xx)
 • Trt Arşiv Serisi / Ahmet Üstün'den Seçmeler (Ulus Müzik - 2011)

Filmografisi[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Ahmet Üstün kimdir?". musikilugati.com. 30 Kasım 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 2. ^ "Ahmet Üstün'ün cenazesi". Cumhuriyet. 23 Şubat 1988. [ölü/kırık bağlantı]
 3. ^ Ünlü, Cemal (2004). Git zaman, gel zaman: fonograf, gramofon, taş plak. Pan Yayıncılık. 20 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Aralık 2020. 
 4. ^ Ahmet Üstün diskografisi 12 Şubat 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Diskotek (11 Aralık 2020)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Kimdir?:Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Kaç Yaşında?:Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Nereli?:Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Çarlık, Feminist hareket, Happn, Amanecer, Ahmed Bahja, Basildon, Dominique Pire, Yeşil Sol Parti, Mithatpaşa, Adapazarı, Ahmed Nami, Herpes simpleks virüsü, Urban Symphony, Land of Confusion, Kore Halk Cumhuriyeti, Kyohei Horikawa, Süperkritik akışkan, Orta Afrika Cumhuriyeti devlet başkanları listesi, Konarı, Tuzlukçu, Linda Blair, Cardanha, Kerte hattı, Super Formula, Osmanlı İmparatorluğunda kadının toplumdaki yeri, Fildişi gagalı ağaçkakan, Kolcular, Altınözü, Katar ekonomisi, Yapay yaşam, Julius Erving, Antik Yunan felsefesi, Kliment Kolesnikov, Nepalli, Ermeni Dansları, Endre Bajúsz, Ekrem Özsoy, Rumeli Eyaleti, Anteros, Emetofobi, Fuerteventura Havalimanı, Azerbaycan Saati, Moritanya devlet başkanları listesi, Eremospatha, Element, Gaborone, EcoRV, 2015 Burundi devlet başkanlığı seçimi, Timea Bacsinszky, Doğal kaynak yönetimi, Hadis bilginleri listesi, Crocodylus mindorensis, Tahir Hayreddin Bey, Crawley Town FC, İnka medeniyeti, Sayılar teorisi konularının listesi, Sour (albüm), Retorik soru, Rena Sofer, Patnos, feyenoord, 2023 UEFA Avrupa Konferans Ligi Finali, Cassie Scerbo, Abdullah Lami Bayur, Selanik Vilayeti, Kenya devlet başkanları listesi, Ömer Ünlü, Banvit, Guan Yu, Eşcinsel evlilik, Nikolay Çernişevski, Nikolay Çernışevski, NGC 2043, Saimaa Gölü, Marie Harf, Korkuteli Barajı, III. Muhammed Sadık Bey, Berching, NXT Womens Tag Team Championship, Konak Yalı Camii, Ziggurat, Tiflis, Beyaz tahta, Nevesin, Satoshi Oishi, Bahar Akbay, Lunchbox, Anatomi cinayeti, İrfan Can Eğribayat, Insei, Medeba, Abyek, Müsellem, Klaukkala, İstanbul Başakşehir FK, Vahid Halilhodžić, Hadımköy, Eşey, Giancarlo Giannini, South Park bölümleri listesi, Matematiksel analiz, Felsefi gerçekçilik, Carnot bataryaları,
Giden İsminin Anlamı Nedir?, Rio Moda Haftası, 8. Türkiye Hükûmeti, Port Harcourt Uluslararası Moda Haftası, Kıymetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Ethem Karahan Kimdir?, Archie Goodwin Kimdir?, Ottawa Moda Haftası, Adil Ahmed Kimdir?, Miami Mercedes-Benz Moda Haftası, 7. Türkiye Hükûmeti, Mexico City Moda Haftası, Çözümsel İsminin Anlamı Nedir?, Akılbek Caparov Kimdir?, Madrid Moda Haftası, Aykutalp Derkan Kimdir?, Tunç Bilekli İsminin Anlamı Nedir?, Los Angeles Moda Haftası, Saf Kan İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Altı İsminin Anlamı Nedir?, Maderzad İsminin Anlamı Nedir?, 2002 genel seçimleri, 6. Türkiye Hükûmeti, @portraits Kimdir?, PFDC Sunsilk Moda Haftası, Alper Yılmaz Kimdir?, Atkılı İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Reha Yereşen Kimdir?, Kahverengimsi İsminin Anlamı Nedir?, Lagos Moda Haftası, Jeffrey Archer Kimdir?, Gibisi İsminin Anlamı Nedir?, Gönlü Tok Nedir?, Jakarta Moda Haftası, Hakkı Öztürk Kimdir?, 5. Türkiye Hükûmeti, Detroit Moda Haftası, Kıymetli İsminin Anlamı Nedir?, @models Kimdir?, @alvinchyi Kimdir?, @influencer Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kim Oldu Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kim Olacak Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kimdir?, Yeni İstanbul Valisi Kim Kimdir?, @fashionable Kimdir?, Kopenhag Moda Haftası, @womenfashion Kimdir?, Şükran Efetürk Kimdir?, @streetwear Kimdir?, @modelmanagementco kimdir Kimdir?, @me nereli Kimdir?, @aestheticfeed nereli Kimdir?, [email protected] Kimdir?, @dressesonline kimdir Kimdir?, [email protected] Race Pro Kimdir?, Business @ the Speed of Thought Kimdir?, @ceydatun anlamı Kimdir?, [email protected] seminarioj Kimdir?, Dans@ Kimdir?, @sohoplace Kimdir?, @art anlamı Kimdir?, @goodvibes anlamı Kimdir?, @onlineshopping Kimdir?, Yenişehir Osmangazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, NGC 278, Chamartin Madrid, Trikala, Bastian Schweinsteiger, Denys Boyko, Türkiyedeki amfibiler listesi, tbmm 5. dönem milletvekilleri listesi, Aton, The Fame3, İhsan Raif Hanım, asagidolay bismil, bayrak asmak ne anlama gelir analizi ne demektir, Ngorongoro Koruma Alanı, Richard Penn (oyuncu), 438 sayı, Eisenberg an der Raab, Delio Toledo, NGC 3543, Ability Office, NGC 3789, Naftali Bennett, Habsburg Kontu Radbot, Oksana Slivenko, Ernst Haefliger, Sururi, Fatih, Nadi, Power On Self Test, Dumlupınar, Bismil, Coop İsviçre, Albenga, Torquay United FC, Felix Bloch (diplomat), D 957, Bahane Remixes, David Guetta1,