Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir?

Gordon Bunshaft Nedir?

Gordon Bunshaft Nedir?, Gordon Bunshaft Nerededir?, Gordon Bunshaft Hakkında Bilgi?, Gordon Bunshaft Analizi? Gordon Bunshaft ilgili Gordon Bunshaft ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Gordon Bunshaft ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Gordon Bunshaft Ne Anlama Gelir Gordon Bunshaft Anlamı Gordon Bunshaft Nedir Gordon Bunshaft Ne Anlam Taşır Gordon Bunshaft Neye İşarettir Gordon Bunshaft Tabiri Gordon Bunshaft Yorumu 

Gordon Bunshaft Kelimesi

Lütfen Gordon Bunshaft Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Gordon Bunshaft İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı? Gordon Bunshaft Ne Demek? ,Gordon Bunshaft Ne Demektir? Gordon Bunshaft Ne Demektir? Gordon Bunshaft Analizi? , Gordon Bunshaft Anlamı Nedir?,Gordon Bunshaft Ne Demektir? , Gordon Bunshaft Açıklaması Nedir? ,Gordon Bunshaft Cevabı Nedir?,Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı?,Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Gordon Bunshaft Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı Nedir? Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Gordon Bunshaft Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Gordon Bunshaft - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Gordon Bunshaft

Gordon Bunshaft Nedir? Gordon Bunshaft Ne demek? , Gordon Bunshaft Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı? Gordon Bunshaft Ne Demek? Gordon Bunshaft Ne Demektir? ,Gordon Bunshaft Analizi? Gordon Bunshaft Anlamı Nedir? Gordon Bunshaft Ne Demektir?, Gordon Bunshaft Açıklaması Nedir? , Gordon Bunshaft Cevabı Nedir? , Gordon Bunshaft Kelimesinin Anlamı?


Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir?

Gordon Bunshaft

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gordon Bunshaft
Lever Yapısı, New York
Genel bilgiler
Doğum9 Mayıs 1909(1909-05-09)
New York, ABD
Ölüm6 Ağustos 1990 (81 yaşında)
New York, ABD
AlanıMimar
Etkin yıllar1951 - 1990
EtkilendikleriMies Van Der Rohe,
Le Corbusier
Ünlü yapıtlarıBeinecke Nadir Kitaplar ve El Yazmaları Kütüphanesi
Ödüller
Pritzker Mimarlık Ödülü

Gordon Bunshaft (d. 9 Mayıs 1909, New York – ö. 6 Ağustos 1990, New York) 20. yüzyılda ağırlıklı olarak ABD’de eserler vermiş bir mimardır.

New York Eyaleti'nde yer alan Buffalo şehrinde doğan Gordon Bunshaft, liseyi aynı şehirde tamamladı. Mimarlık eğitimini ise Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde tamamladı.

Gordon Bunshaft, Mies Van Der Rohe ve Le Corbusier'den oldukça etkilenmiş Modernist bir mimardır. En tanınmış eserleri arasında Lever Brothers adlı bir sabun firmasının genel müdürlük binası için tasarladığı Lever Yapısı projesidir. 1953 yılında tasarladığı Hanover Trust Branch Bankası projesi ise II. Dünya Savaşı sonrası ABD'nin doğu sahillerinde tasarlanmış ilk şeffaf yapıdır. Türkiye'deki ilk Uluslararası Uslüp eserlerinden ve ABD dışındaki ilk Hilton olan İstanbul Hilton'u Sedad Hakkı Eldem ortaklığında tasarlamıştır.[1]

Mimarlık kariyerinin ilk başlarında Edward Durell Stone ile çalışan Gordon Bunshaft, sonraları o zamanlar yeni kurulmuş olan Skidmore, Owings and Merrill mimarlık firmasında ortak olarak çalışmaya başladı.

Gordon Bunshaft’ın tasarladığı tek ev projesi, kendi ailesi için tasarladığı ve 210 metre kare alana yayılmış Traverten Evi’dir. Ölümünden sonra bu evi MoMA'ya bağışlamışsa da, müze sonradan bu evi Martha Stewart'a satmıştır. Daha sonra bu yapı tekrar el değiştirerek yıkılmıştır.[2]

1950’li yıllarda Gordon Bunshaft, ABD Dışişleri Bakanlığına Almanya'daki bazı konsoloslukların tasarımı için danışmanlık yapmıştır. 1988 yılında ise prestijli bir mimarlık ödülü olan Pritzker Mimarlık Ödülü'nü kazanmıştır.

6 Ağustos 1990 tarihinde vefat eden Gordon Bunshaft Buffalo’da, eşinin yanına gömülmüştür.

Önemli eserlerinden seçmeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Carol Herselle Krinsky, Gordon Bunshaft of Skidmore, Owings & Merrill, MIT Press, 1988
  • Nicholas Adams, Gordon Bunshaft and SOM: Building Corporate Modernism, Yale University Press, 2019

Dipnotlar[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Akcan, Esra. "Americanization and Anxiety: Istanbul Hilton Hotel by SOM and Eldem" [Amerikanizasyon ve Anksiyete: SOM ve Eldem'in İstanbul Hilton Oteli] (PDF). Association of Collegiate Schools of Architecture. 17 Kasım 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 16 Kasım 2023. 
  2. ^ "Un-Thoroughly Modern Martha, Nymag.com, 21 Mayıs 2005". 2 Temmuz 2006 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ocak 2010. 

Resim galerisi[değiştir | kaynağı değiştir]


Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Nedir? :Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? ile ilgili Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Ne Demektir? Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Açıklaması Nedir? Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Cevabı Nedir? Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Açıklaması? :Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Gerçek mi? :Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? ile ilgili Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Hakkında? :Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? ile ilgili Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? burada bulabilirsiniz. Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Gordon Bunshaft nedir?, Gordon Bunshaft anlamı nedir?, Gordon Bunshaft ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
1994 Kış Olimpiyatları, Marian Smoluchowski, Pekin, Çanakkalede 1991 Türkiye genel seçimleri, George Ramsay, Otostopçunun Galaksi Rehberi, Portekiz 15 yaş altı millî futbol takımı, Matfen, Afropavo, Vurguncular, Litvanya Tatarları, Tefsir, Toronto Film Festivali, Emma Mærsk, Ailton Goncalves Da Silva, Ailton Gonçalves da Silva, Evlilik içi tecavüz, Webcam, Keep the Faith, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı, Albert R. Broccoli, Bitlis, Luna 25, Gymnosomata, Sporohalobacter, B. V. Doshi, Brown hareketi, Nola, 2010 Kış Olimpiyatlarında Amerika Birleşik Devletleri, Microphthalma, Güvercingiller, Amoriler, I Believe in You (Kylie Minogue şarkısı), Isuzu MD, Metabolizma, Portekiz, Brezilya ve Algarve Birleşik Krallığı, December Will Be Magic Again, Agave subsimplex, Grandidierina, Sonsuz seri, Will.i.am Music Group, Kuzeybatı Sınır Eyaleti, Acemi Çapkın, Süreklilik hipotezi, My Secret Terrius, 2018, Mor bakteriler, Kaşak, Mutki, 17 Mayıs, Rassal yürüyüş, Flakturm, Didelta, Ateş yanıklığı, World in My Eyes, Pilosella albiflora, Le Vigan, Gard, Saparmurat Türkmenbaşı, Sella Sharlin, Yıldız, Büyük kütleli yıldızlar listesi, Civizelotes, Medellín, Creek County, Xerox, Mirza Alekber Sabir, Sadie Thompson, Palm Springs, Kaliforniya, Kablo, Coranthus, The Adventure of the Six Napoleons, Peptococcaceae, Alessandro Cambalhota, Helichrysopsis, Scaphinotus mexicanus, Bilimsel bir alanın babası veya annesi olduğu düşünülen kişilerin listesi, Merkez Yeşilbağlar, Olur, Kıbrıs, Vücut sıvıları, Terra, Sinoviyal sıvı, Başkasının zararına sevinme, Tulsa Irkçı Katliamı, Fay Wray, Francesco Gasparini, Elektron verici, Koçyazı, Düzce, D 877, Klášterec nad Ohří, Cemal Babaç, AK Parti, Lophaster densus, Ilche, Telitromisin, Sandy Kasırgası, Carnosauria, Barbara Krafftówna, Premenstrüel sendrom, Ökse otu, Fars, Balıkesirde 2004 Türkiye yerel seçimleri,
Topolojik Nedir?, Hasan Bitmez Kimdir?, Topoğrafik Nedir?, Sancak-ı Şerif Anlamı Nedir, Sancak-ı Şerif Nasıl Oluştu, Sancak-ı Şerif Tarihi, Sancak-ı Şerif Renkleri, Sancak-ı Şerif Tasarımı, Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?,