Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir?

Light novel Nedir?

Light novel Nedir?, Light novel Nerededir?, Light novel Hakkında Bilgi?, Light novel Analizi? Light novel ilgili Light novel ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Light novel ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Light novel Ne Anlama Gelir Light novel Anlamı Light novel Nedir Light novel Ne Anlam Taşır Light novel Neye İşarettir Light novel Tabiri Light novel Yorumu 

Light novel Kelimesi

Lütfen Light novel Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Light novel İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Light novel Kelimesinin Anlamı? Light novel Ne Demek? ,Light novel Ne Demektir? Light novel Ne Demektir? Light novel Analizi? , Light novel Anlamı Nedir?,Light novel Ne Demektir? , Light novel Açıklaması Nedir? ,Light novel Cevabı Nedir?,Light novel Kelimesinin Anlamı?,Light novel Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Light novel Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Light novel Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Light novel

Light novel Kelimesinin Anlamı Nedir? Light novel Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Light novel Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Light novel - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Light novel - Oranlamak Light novel - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Light novel - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Light novel - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Light novel - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Light novel

Light novel Nedir? Light novel Ne demek? , Light novel Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Light novel Kelimesinin Anlamı? Light novel Ne Demek? Light novel Ne Demektir? ,Light novel Analizi? Light novel Anlamı Nedir? Light novel Ne Demektir?, Light novel Açıklaması Nedir? , Light novel Cevabı Nedir? , Light novel Kelimesinin Anlamı?


Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir?

Light novel

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Light novel, Japonya’da ortaya çıkmış bir roman tipidir. İngilizce “light ve “novel” kelimelerinin birleşiminden oluşmuş Japon yapımı İngilizce (waseieigo) bir terimdir. Genellikle “Ranobe", “Rainobe" olarak kısaltılır. Ender olarak keibungaku (hafif edebiyat), keishōsetsu (hafif roman) olarak da geçer.

Tanımı[değiştir | kaynağı değiştir]

Light novel'in tanımı ile ilgili olarak birçok farklı düşünce vardır. Yayıncılık dünyası içinde light novellarla ilgili bir standart oluşturulmamıştır. Nikkei BP Şirketi Light Novel El Kitabında “Kapakta ya da içindeki resimlerde sıklıkla anime tipi ilistürasyonlar (çizimler) kullanan , gençlere yönelik roman” olarak tanımlamıştır. Aki Enomoto ise kendi işlerini “ortaokul-lise öğrencilerine yönelik, kolay okunan eğlencelik roman” olarak tanımlamıştır. Bir başka tanım ise "genç okuyucalara yönelik, kahramanları ‘anime ve manga karakterlerini anımsatan’ olarak yaratılan ve buna uygun illüstrasyonlarla desteklenen roman grubu" dur.

Özellikleri ve hedef yaş grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Light noveller genellikle kâğıt kapaklı formatta olup, görece uygun fiyatlıdır. Ancak 1990'ların sonlarından itibaren okuyucu kitlesi ve tercihlerdeki değişim gibi sebeplerle satışlarda artış görülmüştür. Hedeflenen okuyucu kitlesi çoğunlukla gençler olmakla birlikte, okuyucu kitlesinin otuzlu yaşlara kadar genişlediği söylenebilir.

Türleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Tür olarak romantik, bilimkurgu, fantastik, gizem, korku gibi farklı çeşitleri içinde barındırır. Bilgisayar oyunları, film, anime ya da mangaların roman haline getirilmesi ile ortaya çıkan kitaplar da sıkça görülebilir. Tersine, light novel temel alınarak yapılmış anime, manga, film, bilgisayar oyunu ya da figürlerin sayısı da artmaktadır.

Son yıllarda ise, eserler ve okuyucu yaş kitlesinde değişim görülmektedir. Madoka Takadano, Kisetsu Morita, İzuki Kougyoku gibi light novel dışındada kitap yazan yazarların ortaya çıkması, Otsuichi, Tou Upukata, Kazuki Sakuraba gibi edebiyat dünyasına light novel yazarı olarak girmiş yazarların çoğunlukla popüler yazarların aldığı "Naoki Shō" (Naoki-Edebiyat-Ödülü) gibi edebiyat ödüllerini almaları ile o zamana kadar algılanan light novel tanımının genişlediği söylenebilir.

Terim ve tür özellikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Light novel terimi[değiştir | kaynağı değiştir]

”Light novel” terimi 1990'ların başında NIFTY SERVE adlı bir bilgisayar iletişim hizmetleri sisteminde “bilimkurgu, fantastik forumu” içinde, sistem operatörü olan Keita Kamikita’nın 'Light Novel' adı altında yeni bir chatroom kurması ile ortaya çıkmıştır. Light novel terimi oluşmadan önce “genç yetişkin kitapları” olarak geçmektedir. Light novel terimi ortaya çıktıktan sonra hemen kabul görmemiştir. Terimin yaygınlaşması internet kullanımının arttığı 2000'li yıllarda, okuyucuların birbirleriyle daha fazla konuşmaya başlaması ile olmuştur.

Light novel terimi Japon yapımı İngilizce bir kelime olmasından dolayı yurtdışında anlaşılamacağı ya da yanlış anlanacağı (artık ‘anime’ ve ‘manga’ ile benzer bir şekilde Japonyaya özel bir tür olarak görülmektedir.), İngilizceye ‘hafif roman’ olarak çevrilmesi ve bunun okuyucular tarafından nasıl algılanacağını göz önünde bulundurmadan ‘light novel’ terimini kullanan yayıncılar ve yazarlar bulunmaktadır. Ancak edebiyat sözlükleri içinde light novel terimi nadiren geçer ve kütüphanelerde uluslararası olarak kabul görmüş bir terim olarak ‘genç yetişkin romanı’ kullanılır.

Light novel teriminin belirsizliği[değiştir | kaynağı değiştir]

Light novel tanımının belirsizliği, onları diğer romanlardan ayıran sınırları da belirsizleştirir. Tanımın açıklaması ile ilgili farklı düşünceler vardır.

  • Light novel yayınlayan bir yayıncıdan çıkmış olması
  • Light novel yayıncıların pazarlama amacı ile yarattığı bir tür olduğu için, onların bu adı verdikleri eserler
  • Anime-manga tipi illüstrasyonları sıklıkla kullanan, karakterleri ve dünyasının önceden tasarlanmış olması
  • Karakter merkezli bir tarza sahip olması
  • Genç bir okuyucu kitlesi hedef alınarak yazılmış olması

gibi birçok farklı tanımı bulunmaktadır. Ancak değişen tanımı sebebiyle ‘Light novel’ üzerine konuşulurken yukarıdaki tanımlar kullanılmakla birlikte “henüz tam olarak netleşmemiş” olduğu kabul edilir. Buna örnek olarak ünlü internet forumu 2channel’da “Light novel olarak adlandırılan her şey light noveldir. Ancak başkalarının bunu kabul etmesi beklenmemelidir.” diye yazılmıştır.

Kono Raito Noberu wa Sugoi (Bu light noveller harika) adlı eserin indeksinde, 1970'lerden sonra yazılmış bilimkurgu romanlarını da içine alan, geniş kapsamlı fantastik edebiyat ürünleri light novel kategorisinde değerlendirilmiştir. Bu değerlendirme ile birlikte daha önce Light novel basan yayıncılarla çalışmamış olan eski yazarlarda' Light novel yazarı' kategorisi içine girmiştir. Savaş romanı yazarları bu kategoriye dahil değildir.

Ayrıca Genji Monogatari ve Nansou Satomi Hakkenden gibi eski eserlerde de Light novelle benzerlik gösteren özellikler olduğu tartışılmaktadır. Bu durum şöyle açıklanabilir;

  1. Çoğu okuyucunun belli bir eser ya da yazarın hayranı olmalarına rağmen, özellikle Light novel türünün okuyucusu olmamaları
  2. Light novel dahilinde kabul edilen kitapların tek bir türe ait olacak kadar benzer özellik göstermiyor olması

Yazarlar açısından baktığımızda da çoğunlukla Light novel ve diğer kitaplarını belirgin bir ayrım içerisinde yazmadıklarını görebiliriz. Yayıncılar açısından incelediğimizde ise, Sadece Light novel çıkaran yayıncılar dışındaki yayıncıların, Light novel ve diğer kitaplar arası bir ayrım yapmadıkları görülür.

Kızlar için de bu türde yazılan kitaplar olmakla birlikte, Light novel kavramı genel olarak erkeklere yönelik yazılan kitapları kapsar. Kızlar için yazılan kitaplar genellikle Light novelin bir alt türü olarak algılanır. Hiroshi Mori Tsubone no Katorinu adlı eserinde “kolay okunabilen, bol konuşmalı, içinde resim olup kolay anlaşılabilen” roman olarak bahseder. Eiji Ootsuka ise Karakter romanı yazma yolları adlı eserinde, light noveli karakter romanı olarak tanımlar ve "anime ya da mangada görülebilen bir kurgu dünya içine sokan tavrı ile natüralist edebiyatın tersi bir duruş gösterir” demiştir.

Resimler ve illüstrasyonların önemi[değiştir | kaynağı değiştir]

Light novelde bulunan illüstrasyonlar ve bunların okuyucu kitlesi üzerinde bıraktığı etki diğer roman türlerine oranla çok daha önemlidir. Bu azımsanmayacak sayıda okuyucunun illüstrasyona göre veya illüstrasyon için kitap alması ile de alakalıdır. Bunun fazlalığının sebebi, Light novel hedef kitlesinin çoğunluğunun yazıdan çok anime veya manga ile ilgili olması olarak görülür.

Light novellerin kapak ya da içteki illüstrasyonlarını popüler illüstratörlerin yapması durumunda satışlarda artış olduğu görülür. Aki Enomoto “ tabii ki eserin popüler olması kendi çekiciliğinden geliyor” diye başlar ve “ama illüstrasyonların gücünün satışları arttırdığına şüphe yok” diye devam etmiştir. Light novel dışındaki roman çeşitlerinde de buna benzer durumlarla karşılaşılmıştır. 2007 yılında Shuueisha yayıncılık eski edebi eserleri yeniden basarken Osamu Dazai’ın Ningen Shikkaku adlı eserinin kapağında bulunan illüstrasyonu Takeshi Obata (Death Note) çizmiştir ve o yıl Ningen Shikkaku’nun satışları rekor bir sayı olan doksan bine ulaşmıştır (yıllık ortalama on-yirmi bin arası). Light novel dışı romanlarda bu tarz illüstrasyonlar kullanmak son yıllarda artan bir trend olmuştur.

Farklı bir durum olarak, No Game No Life adlı Light novelın yazarı Yuu Kamiya (Thiago Furukawa Lucas) gibi kendi illüstrasyonlarını yapan yazarlarda ortaya çıkmaktadır. Light novel satış politikası içinde illüstrasyonların kapladığı yer çok büyüktür ve illüstratörün beceresi ve tarzı çok önemlidir. Ancak bu durumla beraber illüstratörün işi bırakmasına sebep olacak bir durum oluştuğunda, kitap serisi bundan kötü etkilenir ve serinin iptaline kadar gidebilen problemler ortaya çıkar. Çoğu eserde illüstrasyonlar kullanılırken, özel olarak illüstrasyon kullanmayan eserlerde vardır. Bunlar “kitapçıdan alırken utanıyoruz” diyen orta yaş ve üstü kesim ya da “illüstrasyonlar olunca eserin tarzı sınırlandırılıyor” diyen okuyucu grubu için yapılmaktadır.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Ortaya çıkışı[değiştir | kaynağı değiştir]

Light novellerin ortaya çıkış yılı Sonorama Bunko Yayınevi'nin kurulduğu 1975 ya da Motoki Arai ve Saeko Himuro gibi popüler yazarların ortaya çıktığı 1977 olarak alınabilir. Yazar Yuuji Nakazato ise light novellerin çıkışını 1914-1962 yılları arasında yayınlanan ''Shōnen Kurabu'' adlı aylık dergiye bağlar.

Yükselme dönemi[değiştir | kaynağı değiştir]

Light novellar, 2000'li yılların sonlarında Japon 2D kültüründe önemli bir pay edindi. Her yıl yayınlanan light novel sayısı artmakta, genelde bunlar Pixiv'deki en sevilen çizerler tarafından çizilip en başarılarının da manga, anime ve oyun adaptasyonları yapılmaktadır.

2000'li yılların ortalarında internetin gelişimiyle yayıncılar, kendi bloglarında veya Shōsetsuka ni Narō gibi novel paylaşım sitelerinde paylaşım yapan yazarlarla görüşmeye ve daha sonra o yazarların eserlerini başka editör ve çizerlerle de anlaşıp light novel formatına geçirmeye başladılar. Bunlara örnek olarak Sword Art Online, Tensei Shitara Slime Datta Ken, Overlord, Re:Zero, Konosuba ve Kumo desu da verilebilir.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]


Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Nedir? :Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? ile ilgili Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Ne Demektir? Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Açıklaması Nedir? Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Cevabı Nedir? Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Açıklaması? :Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Gerçek mi? :Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? ile ilgili Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Hakkında? :Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? ile ilgili Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? burada bulabilirsiniz. Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Light novel nedir?, Light novel anlamı nedir?, Light novel ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Kürdistan, Formulaz, İlyaslı, Vakfıkebir, Missulena, Kireç taşı, Tece Kalesi, Serez Arkeoloji Müzesi, Pekin Ulusal Stadyumu, Taribo West, Alianza Lima, Lütfullah Kayalar, Buddy Holly, Pep Guardiola, MetroLyrics, Hestia, Gariplik, Oğuz grubu, Kerç Boğazı, Merdehek, Jamie, PETKİM, Paddy Bush, Sidiclei de Souza, Ahmet Samim, Kafka, 2. Korintoslular, Bojnice, Tematik park, İç hastalıkları, Otto Barić, Keops Piramidi, Viljandi, Hughan Gray, Çocuk hakları, Fernando Botero, Tarantula Bulutsusu, Armadillo, San José del Guaviare, İyi ideası, Kolibri, Milano metrosu, Mario Cuomo, Giuditta Pasta, Tunja, Hylocitreidae, United Artist, 1135 Colchis, Antioquia, Pasto, Sergey Kiryakov, Amazon İşbirliği Antlaşması Örgütü, Riohacha, Büyük Kolombiya, Yopal, Neiva, Soledad, Atlántico, papalar listesi, Turner sendromu, Havacılık, Apple EarPods, John Goodman, Mahya Dağı, Tosya, And Milletler Topluluğu, Brasilia Üniversitesi, Kenzaburo Oe, Montería, Genlik modülasyonu, İlerlemeci Dönem, Muscogee County, Mitú, Soacha, Mustafa Kalemli, Arauca, Casanare, Tek gözlük, Zondag met Lubach, Giuditta Negri Pasta, Kolumbiya, Kampuçya Halk Cumhuriyeti, Bisiklet, Chocó, Ganja, Ruhbani Kod, Paleozoik zaman, Aurelian, Panama, Cauca, Sanfins de Ferreira, Florian Cajori, Zenobia, William Huggins, Seni düşündükçe, Kenya Kolonisi, Santander (Kolombiya), Ramazanoğlu, Çaycuma, Caldas, Kolombiya Kızılderilileri, Kapı, Kolombiya arması,
İplik İplik İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri: Tam Gaz, Fistanlık İsminin Anlamı Nedir?, Kavurma İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Li Kimdir?, Anna Lee Fisher Kimdir?, Temtek İsminin Anlamı Nedir?, Pörtlek İsminin Anlamı Nedir?, Nişanlık İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Üstün (şarkıcı) Kimdir?, Ali Perret Kimdir?, Alçakça İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri (film, 2019), Çapar İsminin Anlamı Nedir?, Putrelli Nedir?, Nursuz Pirsiz Nedir?, İpliğimsi İsminin Anlamı Nedir?, Fistanlı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Lazareva Kimdir?, Çarliston Marka Nedir?, Kavurgan İsminin Anlamı Nedir?, Alçak Gönüllü İsminin Anlamı Nedir?, Charlie'nin Melekleri (film, 2000), Ali Peçen Kimdir?, Ahmet Levendoğlu Kimdir?, Temsili İsminin Anlamı Nedir?, Nişancı İsminin Anlamı Nedir?, Anna Kurnikova Kimdir?, Cezalandırıcı, Çapalı İsminin Anlamı Nedir?, Alçak İsminin Anlamı Nedir?, Nursuz Nedir?, İpince İsminin Anlamı Nedir?, Fiske İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız Nedir?, Kavunumsu İsminin Anlamı Nedir?, Ali Palabıyık Kimdir?, Cehennem Silahı 4, Abraham Løkin Hansen Kimdir?, Alçacık İsminin Anlamı Nedir?, Temposuz İsminin Anlamı Nedir?, Pozsuz İsminin Anlamı Nedir?, Nispetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Ahmet Akyol Kimdir?, Çapaksız İsminin Anlamı Nedir?, Nurlu Nedir?, İpil İsminin Anlamı Nedir?, Cehennem Silahı 3, Fiskal İsminin Anlamı Nedir?, Kavunsu İsminin Anlamı Nedir?, Anna Korakaki Kimdir?, Alca İsminin Anlamı Nedir?, Cehennem Silahı 2, Ahmet Kuyaş Kimdir?, Tempolu İsminin Anlamı Nedir?, Pozitivist İsminin Anlamı Nedir?, Nispetli İsminin Anlamı Nedir?, Adnan Mersinli Kimdir?, İpi Kırık İsminin Anlamı Nedir?, Anna Karlin Kimdir?, Çapaklı İsminin Anlamı Nedir?, Albüminli İsminin Anlamı Nedir?, Fire İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt Nedir?, Cehennem Silahı, Kavuklu İsminin Anlamı Nedir?, Anna Kalinskaya Kimdir?, Albinos İsminin Anlamı Nedir?, Cazcı Kardeşler 2000, Ali Öztürk (masa tenisçi) Kimdir?, Ahmet Kurtcebe Alptemoçin Kimdir?, Pusulasız Nedir?, İpi Çürük İsminin Anlamı Nedir?, Firaklı İsminin Anlamı Nedir?, Temkinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarıksız Nedir?, Pozitiv İsminin Anlamı Nedir?, Çapaçul İsminin Anlamı Nedir?, Nispetçi İsminin Anlamı Nedir?, Kavruk İsminin Anlamı Nedir?, Cazcı Kardeşler (film), Albinistinen İsminin Anlamı Nedir?, Anna Júlia Donáth Kimdir?, Ali Özsoy Kimdir?, Cattle Stampede, Pusulalı Nedir?, Nur Topu Gibi Nedir?, İpekli İsminin Anlamı Nedir?, Finlandiyalı İsminin Anlamı Nedir?, Çap İsminin Anlamı Nedir?, Albenisiz İsminin Anlamı Nedir?, Anna Johansson Kimdir?, Temkinli İsminin Anlamı Nedir?, Pozitif İsminin Anlamı Nedir?, Nisai İsminin Anlamı Nedir?, Zhang Ziyi Kimdir?, Kavrayışsız İsminin Anlamı Nedir?, Catfight (film), Albenili İsminin Anlamı Nedir?, Anna Jesień Kimdir?,