Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir?

Oleg Kuznetsov Nedir?

Oleg Kuznetsov Nedir?, Oleg Kuznetsov Nerededir?, Oleg Kuznetsov Hakkında Bilgi?, Oleg Kuznetsov Analizi? Oleg Kuznetsov ilgili Oleg Kuznetsov ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Oleg Kuznetsov ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Oleg Kuznetsov Ne Anlama Gelir Oleg Kuznetsov Anlamı Oleg Kuznetsov Nedir Oleg Kuznetsov Ne Anlam Taşır Oleg Kuznetsov Neye İşarettir Oleg Kuznetsov Tabiri Oleg Kuznetsov Yorumu 

Oleg Kuznetsov Kelimesi

Lütfen Oleg Kuznetsov Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Oleg Kuznetsov İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı? Oleg Kuznetsov Ne Demek? ,Oleg Kuznetsov Ne Demektir? Oleg Kuznetsov Ne Demektir? Oleg Kuznetsov Analizi? , Oleg Kuznetsov Anlamı Nedir?,Oleg Kuznetsov Ne Demektir? , Oleg Kuznetsov Açıklaması Nedir? ,Oleg Kuznetsov Cevabı Nedir?,Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı?,Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Oleg Kuznetsov Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı Nedir? Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Oleg Kuznetsov Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Oleg Kuznetsov - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Oleg Kuznetsov

Oleg Kuznetsov Nedir? Oleg Kuznetsov Ne demek? , Oleg Kuznetsov Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı? Oleg Kuznetsov Ne Demek? Oleg Kuznetsov Ne Demektir? ,Oleg Kuznetsov Analizi? Oleg Kuznetsov Anlamı Nedir? Oleg Kuznetsov Ne Demektir?, Oleg Kuznetsov Açıklaması Nedir? , Oleg Kuznetsov Cevabı Nedir? , Oleg Kuznetsov Kelimesinin Anlamı?


Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir?

Oleh Kuznetsov

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Oleg Kuznetsov sayfasından yönlendirildi)
Oleg Kuznetsov
Kişisel bilgileri
Tam adı Олег Володимирович Кузнєцов
Doğum tarihi 22 Mart 1963 (61 yaşında)
Doğum yeri Magdeburg, Doğu Almanya
Boyu 1,84 m (6 ft 12 in)
Mevkisi Defans
Altyapı kariyeri
1971-1980 FK Desna Çernihiv
Profesyonel kariyeri*
Yıllar Takım Maç (Gol)
1981-1982 FK Desna Çernihiv 14 (0)
1983-1990 Dinamo Kyiv 181 (5)
1990-1994 Rangers FC 35 (1)
1995-1995 Makkabi Hayfa 6 (0)
1995-1997 CSKA-Borisfen Kiev 11 (1)
1981-1997 Toplam 247 (7)
Toplam 494 (14)
Millî takım kariyeri
1986-1991  Sovyetler Birliği 58 (1)
1992  BDT 5 (0)
1992-1994  Ukrayna 3 (0)
1986-1994 Toplam 66 (1)
Teknik direktörlük kariyeri
1998-2001 Arsenal Kyiv (Asistan)
2001-2002 Arsenal Kyiv
2002-2004 Dinamo Kyiv (Asistan)
2002-2007 Ukrayna (Asistan)
2008 FK Moskva (Asistan)

* Yalnızca lig maçları ve gollerini içerir.
Güncelleme: 25 Şubat 2012


Oleg Vladimiroviç Kuznetsov (Ukraynaca: Олег Володимирович Кузнєцов, Rusça: Олег Владимирович Кузнецов) (d. 22 Mart 1963 Magdeburg, Doğu Almanya), Sovyet ve Ukraynalı eski futbolcu ve futbol antrenörü.[1]

Futbolculuk kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kulüp takımları kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kuznetzov futbol kariyerine Desna Çernigiv genç takımında 1981 yılında başlar. 1983'ten 1990’a kadar Sovyetler Birliği'nde o dönemin en başarılı kulübü olan Dinamo Kiev’de oynar. Dinamo ile 1985-1986 ve 1990 yıllarında Çempionat SSSR Po Futbolu şampiyonluğu, yine 1985,1987 ve 1990 yıllarında Kubok SSSR şampiyonluğu yaşar. 1985-86 sezonunda takımıyla beraber Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nı kazanır.

Eylül 1990’da İskoç’nın Rangers takımına transfer olur. Bu kulüpteki ikinci maçında çapraz bağları yırtılır. Sakatlığına rağmen kadroya girmeyi başarsa da sonraki yıllarda sadece yedek oyuncu olarak kalır. 1994 yılında İsrail’in Makkabi Hayfa takımına transfer olan Kuznetsoz bir sezon sonra Ukrayna’ya geri döner ve 1997 yılında Arsenal Kyiv takımında profesyonel kariyerini bitirir.

Millî takımlar kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Sovyetler Birliği millî futbol takımı için 63 kez (Bağımsız Devletler Topluluğu da dahil) oynar ve bir gol atar. 1986 ve 1990 Dünya Kupalarına katılır. 1988 Avrupa Futbol Şampiyonasının finalinde, şampiyon olan Hollanda’nın karşısındaki Sovyet millî takımında bulunur.

1992 yılında İsveç’teki Avrupa Şampiyonasında Bağımsız Devletler Topluluğu takımında oynar. Ukrayna millî futbol takımında 1992 ile 1994 arasında 3 maç çıkarır.

Antrenörlük kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Antrenörlük kariyerine, önce ZSKA Kiev sonrasında Dinamo Kiev olmak üzere asistan antrenör olarak başlar. Birkaç yıldır Ukrayna teknik heyetinin bir üyesidir ve 2006 Almanya’daki Dünya Kupasına katılmıştır. Şu anda U-18 Ukrayna millî takımını çalıştırmaktadır.

Ödülleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Ballon d'Or[değiştir | kaynağı değiştir]

  • 1988 - 11 nci
  • 1989 - 17 nci

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Oleg Kuznetsov". fifa.com. 22 Ocak 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Şubat 2012.  (İngilizce)

Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Nedir? :Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? ile ilgili Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Ne Demektir? Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Açıklaması Nedir? Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Cevabı Nedir? Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Açıklaması? :Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Gerçek mi? :Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? ile ilgili Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Hakkında? :Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? ile ilgili Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? burada bulabilirsiniz. Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Oleg Kuznetsov nedir?, Oleg Kuznetsov anlamı nedir?, Oleg Kuznetsov ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Thymus willdenowii, Britanya Libyası, Jamboard, Lozan Konferansı, Gürcü şarabı, Dunkerque, Piper longiauriculatum, Piper lunulibracteatum, Anita Thallaug, 1. Petrus, Kurban Bayramı, Happily Ever After (Lost), Piper millepunctulatum, Ftalat, Japonya hükûmeti, Piper ollantaitambanum, Alberto Gómez Fernández, Kaizer Chiefs FC, Piper nigriconnectivum, 1. FC Köln, Birûni, 2006 Kış Olimpiyatlarında ABD, Sağlık teknolojisi, Bodrum Hakimi, Roger Seydoux, Savunma Sanayii Başkanlığı, YouTube, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı, Andrei Sakharov, Dağdelen, Durağan, FIDE unvanları, Pişi, A las barricadas, José Sosa, Cobot, Avrupalı, Sinapis, Piper phytolaccifolium, Piper piluliferifolium, Gudbrandsdal, İmperia, Piper pseudodivulgatum, Imperia, 1976 FA Cup Finali, Piper pseudofuligineum, Amasyada 2018 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Recep Tayyip Erdoğan, Rákóczi Bağımsızlık Savaşı, Anacapri, Özdemir Sabancı, João Pedro Maturano dos Santos, Mehmed Emin Efendi, Eski Kırım, İsmail Fakirullah Türbesi, Georgios Akropolites, Amerika Birleşik Devletleri başkanları listesi, Ambient müzik, Alcalá Üniversitesi, Ahlak felsefesi, Albaicin, Papirüs, Papirus, Edward Lucas (gazeteci), Douglas Adams, Koray Aydın, Piper pseudomollicomum, Piper pseudohastulatum, Just Dance 4, Piper pseudoperuvianum, NGC 2467, Piper puberuliciliatum, Alçiçek Değirmenkaya, Nurhak, RED Hareketi, Piper quinqueangulatum, Kehlen, NGC 6949, Devin the Dude, İstiklal, Adapazarı, The Wolf Among Us 2, Trastámara Hanedanı, Alflyse, Çayırbaşı, Bitlis, Atina Savaş Müzesi, Kosta Rika, Ezoterik Hitlerizm, XI. Ioannes, Pholcus spilis, Piper scabridulilimbum, Game Boy Micro, Piper strigillosicaule, Inari Dağı, Lewis satranç figürleri, Ali Saip, Piper subsessilifolium, Adil Aliyev, 30 Rock, Gaten Matarazzo, Vukovi umiru sami, Dernek, Kombine malonik ve metilmalonik asidüri,
Hasan Bitmez Kimdir?, Topoğrafik Nedir?, Sancak-ı Şerif Anlamı Nedir, Sancak-ı Şerif Nasıl Oluştu, Sancak-ı Şerif Tarihi, Sancak-ı Şerif Renkleri, Sancak-ı Şerif Tasarımı, Lütfi İlteriş Öney Kimdir?, Ufuk Değerliyurt Kimdir?, Folklorik Nedir?, Rana Berk Kimdir?, Toplum Dışı Nedir?, Fokurdak Nedir?, Toplum Bilimsel Nedir?, Fodulca Nedir?, Ayla Bedirhan Çelik Kimdir?, Harun Özgür Yıldızlı Kimdir?, Samara bayrağı Anlamı Nedir, Samara bayrağı Nasıl Oluştu, Samara bayrağı Tarihi, Samara bayrağı Renkleri, Samara bayrağı Tasarımı, Figen Yıldırım Kimdir?, Flüoresan Nedir?, Ayhan Özçelik Kimdir?, Toplanık Nedir?, İzzet Kaplan Kimdir?, Mühip Kanko Kimdir?, Prensin Bayrağı Anlamı Nedir, Prensin Bayrağı Nasıl Oluştu, Prensin Bayrağı Tarihi, Prensin Bayrağı Renkleri, Prensin Bayrağı Tasarımı, Recep Bozdemir Kimdir?, Ali Topçu Kimdir?, Toparlakça Nedir?, Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?,