Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir?

Hristiyan Demokratik Hareket Nedir?

Hristiyan Demokratik Hareket Nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket Nerededir?, Hristiyan Demokratik Hareket Hakkında Bilgi?, Hristiyan Demokratik Hareket Analizi? Hristiyan Demokratik Hareket ilgili Hristiyan Demokratik Hareket ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Hristiyan Demokratik Hareket ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Hristiyan Demokratik Hareket Ne Anlama Gelir Hristiyan Demokratik Hareket Anlamı Hristiyan Demokratik Hareket Nedir Hristiyan Demokratik Hareket Ne Anlam Taşır Hristiyan Demokratik Hareket Neye İşarettir Hristiyan Demokratik Hareket Tabiri Hristiyan Demokratik Hareket Yorumu 

Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesi

Lütfen Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Hristiyan Demokratik Hareket İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı? Hristiyan Demokratik Hareket Ne Demek? ,Hristiyan Demokratik Hareket Ne Demektir? Hristiyan Demokratik Hareket Ne Demektir? Hristiyan Demokratik Hareket Analizi? , Hristiyan Demokratik Hareket Anlamı Nedir?,Hristiyan Demokratik Hareket Ne Demektir? , Hristiyan Demokratik Hareket Açıklaması Nedir? ,Hristiyan Demokratik Hareket Cevabı Nedir?,Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı?,Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hristiyan Demokratik Hareket Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı Nedir? Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Hristiyan Demokratik Hareket Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Hristiyan Demokratik Hareket - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Hristiyan Demokratik Hareket

Hristiyan Demokratik Hareket Nedir? Hristiyan Demokratik Hareket Ne demek? , Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı? Hristiyan Demokratik Hareket Ne Demek? Hristiyan Demokratik Hareket Ne Demektir? ,Hristiyan Demokratik Hareket Analizi? Hristiyan Demokratik Hareket Anlamı Nedir? Hristiyan Demokratik Hareket Ne Demektir?, Hristiyan Demokratik Hareket Açıklaması Nedir? , Hristiyan Demokratik Hareket Cevabı Nedir? , Hristiyan Demokratik Hareket Kelimesinin Anlamı?


Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir?

Hristiyan Demokratik Hareket

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Hristiyan Demokratik Hareket
Kresťanskodemokratické hnutie
KısaltmaKDH
Genel başkanMilan Majerský
KurucuJán Čarnogurský
Başkan yardımcılarıTomáš Merašický
Marián Čaučík
Igor Janckulík
Kuruluş tarihi17 Şubat 1990 (34 yıl önce) (1990-02-17)
MerkezŠafárikovo námestie 77/4, Bratislava
Gençlik koluSlovakya Hristiyan Demokratik Gençliği
Üyelik (2021)azalış 6,356[1]
İdeolojiHristiyan demokrasi[2][3]
Sosyal muhafazakârlık[4]

Pro-Avrupacılık[5]
Siyasi pozisyonMerkez sağ[6][7]
Uluslararası üyelikMerkezci Demokratlar Enternasyonali (gözlemci)
Avrupa üyeliğiAvrupa Halk Partisi
Ulusal Konsey
12 / 150
Avrupa Parlamentosu
2 / 14
Slovakya Bölgeleri
1 / 8
Bölgesel parlamentolar
62 / 419
Yerel konseyler
2.497 / 20.462
İnternet sitesi
Parti bayrağı
Hristiyan Demokratik Hareket'in Bayrağı
Slovakya

Hristiyan Demokratik Hareket (Slovakça: Kresťanskodemokratické hnutie, KDH) Avrupa Halk Partisi (EPP) üyesi ve Merkezci Demokratlar Enternasyonali'nin gözlemcisi olan Slovakya'da Hristiyan demokratik[3] bir siyasi partidir.

Tarih[değiştir | kaynağı değiştir]

Parti 1990 yılında kuruldu. 1990'larda Ján Čarnogurský ve ardından 2000'den beri Pavol Hrušovský tarafından yönetildi. 2016 seçimlerinden önce Ján Figeľ liderliğindeydi. Seçimlerdeki yenilginin ardından Figeľ görevden çekildi ve Pavol Zajac, 19 Mart 2016'daki belirleyici parti toplantısına kadar geçici lider oldu. Figeľ liderlik için Levoča belediye başkanı Milan Majerský'yı destekledi.

KDH, hükûmet koalisyonunun bir üyesiydi, ancak bu koalisyonu, Slovakya ile Papalık arasında dini gerekçelerle vicdani reddi ele alan uluslararası bir anlaşma konusundaki anlaşmazlık nedeniyle 7 Şubat 2006'da terk etti.

17 Haziran 2006'daki parlamento seçimlerinde, parti halk oylarının %8,3'ünü ve 150 sandalyenin 14'ünü kazandı.

Önde gelen dört milletvekili (František Mikloško, Vladimír Palko, Rudolf Bauer ve Pavol Minárik), partinin liderliğinden ve politikalarından memnuniyetsizlikleri nedeniyle 21 Şubat 2008'de partiden ayrıldı ve Temmuz ayında Muhafazakar Slovakya Demokratlarını kurdu.

2012 Parlamento seçimlerinde KDH, oyların %8.82'sini aldı ve 16 milletvekili ile Ulusal Konsey'deki en büyük ikinci parti oldu.

2014 Avrupa seçimlerinde KDH, oyların %13.21'ini alarak 2 milletvekili çıkardı.[8]

2016 parlamento seçimlerinde parti, oyların yalnızca %4,94'ünü kazanarak tüm sandalyelerini kaybetti. Bu, partinin kuruluşundan bu yana ilk defa oldu. Seçim yenilgisinin ardından KDH, Alojz Hlina'yı yeni lideri seçti.[9]

Parti liderleri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Ján Čarnogurský (1990-2000)
 • Pavol Hrušovský (2000-2009)
 • Ján Figeľ (2009-2016)
 • Alojz Hlina (2016-2020)
 • Pavol Zajac (2020)
 • Milan Majerský (2020-)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Výročná správa politickej strany: KDH" (PDF). Ministry of the Interior (Slovakia) (Slovakça). 2021. s. 52. 10 Temmuz 2022 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. 
 2. ^ Bakke, Elisabeth (2010), "Central and East European party systems since 1989", Central and Southeast European Politics Since 1989, Cambridge University Press, s. 80, 24 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi, erişim tarihi: 16 Mayıs 2021 
 3. ^ a b Contemporary European Politics: A Comparative Introduction. Routledge. 2010. s. 456. ISBN 978-0-203-84639-1. 29 Temmuz 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Mayıs 2021. 
 4. ^ Bodnárova, Bernardína (2006), "Social Policy", Slovakia 2005: A Global Report on the State of Society, Institute for Public Affairs, s. 307 
 5. ^ Lansford, Tom (2012). Thomas Muller; Judith Isacoff; Tom Lansford (Ed.). Political Handbook of the World 2012. Los Angeles, California: CQ Press. s. 1284. ISBN 978-1-60871-995-2. 
 6. ^ Henderson, Karen (1999), "Minorities and Politics in the Slovak Republic", Minorities in Europe: Croatia, Estonia and Slovakia, Cambridge University Press, s. 150 
 7. ^ Bunce, Valerie; Wolchik, Sharon L. (2011), Defeating Authoritarian Leaders in Postcommunist Countries, Cambridge University Press, s. 64 
 8. ^ "Elections to the European Parliament 2014". 2 Mayıs 2014. 28 Mayıs 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Mayıs 2017. 
 9. ^ "Novým predsedom KDH sa stal suverénne Alojz Hlina". TA3.com. 12 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Haziran 2016. 

Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Nedir? :Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? ile ilgili Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Ne Demektir? Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Açıklaması Nedir? Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Cevabı Nedir? Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Açıklaması? :Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Gerçek mi? :Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? ile ilgili Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Hakkında? :Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? ile ilgili Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? burada bulabilirsiniz. Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Hristiyan Demokratik Hareket nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket anlamı nedir?, Hristiyan Demokratik Hareket ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Valon Brabant, Dağköy, Dikmen, Ed Asner, Kickoff (Amerikan Futbolu), Öklid (anlam ayrımı), Be My Guest, Guélor Kanga, Roma Britanyası, Sága ve Sökkvabekkr, Penahali Han Cavanşir, NGC 7559A, Kladogenez, Sait Uçar, Fiyort, Batı Kap, Kickers Offenbach, Cavia, Umurbey, Hayrabolu, Madrid Kraliyet Sarayı, Mariestad, En İyi Norveçli Sanatçı MTV Avrupa Müzik Ödülü, Arinae, Jorge Guagua, Mehmet Ali Büklü, IV. Mehmet, Remagen, Stoulton, Kick boks, Haş şehristanı, Naime, Torbalı, 1980 Yaz Olimpiyatlarında basketbol, İbrahim Tevfik Kutlar, İsmet Büyükataman, Kibirreoton, Kağıttan Hayatlar, Kibira, Mayalanma, Isididae, Gana İmparatorluğu, Portsmouth, Falez, MK Hapoel Haifa, Üstün Bilgi, Panzerkampfwagen III, Kibarca Öldürmek, V. Gustav, Midun, Lübnan kültürü, Görümcek, Dikmen, Trabzonspor yabancı futbolcuları listesi, NGC 7554, Luka Milivojević, NGC 7559, Fyodor Smolov, NGC 7562, NGC 7555, Kia Sportage, NGC 7557, NGC 7556, Kungälv, Sisler Rıhtımı, NGC 7563, NGC 7565, Sezer Sezgin, Doğal kemer, Still Breathing, Tellürik asit, En Kötü Yardımcı Kadın Oyuncu Altın Ahududu Ödülü, Sawyer Ailesi, Synsepalum dulcificum, Joseph Laniel, Banite, Hiyerarşik kümeleme yöntemi, Denizaltı kanyonu, Steven Gerrard, Kuyucu Murat Paşa, Lewannick, Redbone, Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, Apple I, Kişisel tanrı, Emile Mbouh, São Tomé ve Príncipe pasaportu, Murphy Kanunları, NGC 7536, Kişisel mülkiyet, NGC 1198, Paris–Roubaix, Deniz mağarası, NGC 7363, NGC 7539, Meiji Üniversitesi, Heykeltıraşlar listesi, Koçkor, NGC 7348, Deniz köpüğü, Müşteri hizmetleri, Bengal Sultanlığı, Gürhan Titrek, NGC 7540,
Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?,