Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında?

Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında?

Nami Çağan Kimdir? , Nami Çağan Nereli , Nami Çağan Kaç Yaşında? , Nami Çağan Boyu Kaç , Nami Çağan Kaç Kilo , Nami Çağan Doğum Tarihi , Nami Çağan Ne Demektir? , Nami Çağan Anlamı Nedir?

Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Nami Çağan Boyu Kaç Nami Çağan Kaç Kilo Nami Çağan Doğum Tarihi Nami Çağan Ne Demektir? Nami Çağan Anlamı Nedir?

Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında?

İbrahim Nami Çağan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Nami Çağan sayfasından yönlendirildi)
İbrahim Nami Çağan
Türkiye Orman Bakanı
Görev süresi
28 Mayıs 1999 - 18 Kasım 2002
Başbakan Bülent Ecevit
Yerine geldiği Arif Sezer
Yerine gelen Osman Pepe
Türkiye Maliye Bakanı
Görev süresi
24 Şubat 1999 - 28 Mayıs 1999
Başbakan Bülent Ecevit
Yerine geldiği Zekeriya Temizel
Yerine gelen Sümer Oral
Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Görev süresi
30 Haziran 1997 - 24 Şubat 1999
Başbakan Mesut Yılmaz
Bülent Ecevit
Yerine geldiği Necati Çelik
Yerine gelen Hakan Tartan
Türkiye Büyük Millet Meclisi
19., 20. ve 21. dönem milletvekili
Seçim bölgesi 1991 – İstanbul
1995 – İstanbul
1999 – İstanbul
Kişisel bilgiler
Doğum 06 Şubat 1947(1947-02-06)
Amasya, Türkiye
Ölüm 19 Haziran 2017 (70 yaşında)[1]
Ankara, Türkiye
Partisi Demokratik Sol Parti
(1991-1992, 1995-2002)
Cumhuriyet Halk Partisi
(1992-1994, 1995)
Sosyaldemokrat Halkçı Parti
(1994-1995)
Bitirdiği okul Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

İbrahim Nami Çağan (d. 6 Şubat 1947; Amasya, Türkiye - ö. 18 Haziran 2017; Ankara, Türkiye), Türk akademisyen ve siyasetçi.

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

İbrahim Nami Çağan, 6 Şubat 1947'de, Sultan Mualla ve Ahmet Selahattin Çağan'ın oğlu olarak Amasya'da doğdu. 1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1970 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Maliye Kürsüsü'nde asistan oldu. 1975 yılında aynı fakültede Vergi Hukuku dalında doktorasını tamamladı. 1981 yılında Doçent unvanını kazandı.1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne atandı. 1988’de Mali Hukuk Profesörü oldu.

1977-1978 yılları arasında Amsterdam Üniversitesi’nin lisansüstü ‘Avrupa Bütünleşmesi Programı’na katılan Çağan, Ankara Üniversitesi’nin Hukuk, Siyasal Bilgiler Fakülteleri ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde ; Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda ve Adalet Yüksek Okulu ile Kara Harp Okulu’nda Kamu Maliyesi, Bütçe Teorileri ve Teknikleri ve Vergi Hukuku dersleri okuttu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “ Uluslararası Vergilendirme” ve “ Avrupa Topluluğu Bütçesi” derslerini okuttu.

1982-1984 yılları arasında Ankara Üniversitesi Adalet Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı; 1987-1997 yılları arasında da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1991, 1995 ve 1999 yıllarında yapılan genel seçimlere katılarak üç dönem İstanbul Milletvekili olarak görev yaptı. Milletvekilliği sırasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu’nda ve TBMM Kültür, Sanat ve Yayın Kurulu’nda üye olarak görev aldı.

30 Haziran 1997 tarihinde kurulan 55. Hükûmet'te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, 11 Ocak 1999 tarihinde kurulan 56. Hükûmet'te önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, daha sonra Maliye Bakanı olarak görev yaptı. 28 Mayıs 1999 tarihinde kurulan 57. Hükûmet'te Orman Bakanı olarak görev aldı.

Siyasal yaşamında önce 1991 yılında DSP'den İstanbul milletvekili seçildi. 1992 yılında DSP'den ayrılarak yeniden açılan CHP'ye katıldı; daha sonra SHP'ye geçti. Bu partinin 1995 yılında CHP'ye katılmasıyla yeniden CHP'li oldu. Kısa bir süre sonra CHP'den tekrar ayrıldı ve DSP'ye döndü. 3 Kasım 2002 seçimleriyle birlikte siyasetten çekildi.

3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Vergi Hukuku dersi okuttu.

19 Ağustos 2003 tarihinde Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin Dekanlığına atandı ve ölünceye dek bu görevi sürdürdü. Evli ve iki çocuk babasıdır.[2]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ TBMM/AA (19 Haziran 2017). "Eski bakan İbrahim Nami Çağan vefat etti". 27 Haziran 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Haziran 2017. 
  2. ^ "İbrahim Nami Çağan, Atılım Üniversitesi". 13 Ağustos 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Mayıs 2010. 
Siyasi görevi
Önce gelen:
Arif Sezer
Türkiye Orman Bakanı
28 Mayıs 1999 - 18 Kasım 2002
Sonra gelen:
Osman Pepe
Önce gelen:
Zekeriya Temizel
Türkiye Maliye Bakanı
24 Şubat 1999 - 28 Mayıs 1999
Sonra gelen:
Sümer Oral
Önce gelen:
Necati Çelik
Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
30 Haziran 1997 - 24 Şubat 1999
Sonra gelen:
Hakan Tartan


Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Kimdir?:Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Biyografisi?:Biyografi, Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Kaç Yaşında?:Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Nereli?:Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Nami Çağan Kimdir? Nami Çağan Nereli Nami Çağan Kaç Yaşında? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Anjelika Krılova, Serravalle, Pure and Applied Chemistry, Uranyum izotopları, Liversidge Ödülü, Tiago Splitter, Chinatown, Philadelphia, Vuelta a España, Göle, Truva atı (bilgisayar), 1923 Krakow isyanı, Zamanda Aşk, El yanlılık ve cinsel yönelim, Jádson, İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Tarrare, Compact Disc, Pedro Franco, Gelir vergisi, Roko Ukić, İrina Lobaçeva, Psi (harf), Kategori:Fox ağı programları, Heinrich Muller, Heinrich Müller, Volatile, Harkiv, Bettina Soriat, Brunei Futbol Federasyonu, Kadın üreme organları, Cem Özdemir, İspanya kadın millî basketbol takımı, Eşkenar dörtgen, Alvise Pisani, Sosyologların listesi, Bitkisel tıp, İdeal (etik), Adıyaman Atatürk Stadyumu, Bas (çalgı), MATLAB, Kategori:1988 Afrika Uluslar Kupası futbolcuları, Little Bighorn Muharebesi, Reformizm, Ricardo Quaresma, Tim Krul, Santino Marella, Naomi Foner, Nightmares, Türk alfabesi, 2003 FIFA Konfederasyonlar Kupası, Bar ve Bat Mitzvah, Nantes, Ürdün Futbol Federasyonu, Reşat Nuri Güntekin, Cemil Merdam Bey, Amédée Achard, Berke Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Asya fili, Gyeongju, Pixiv, Kategori:12. yüzyılda geçen filmler, Kan Davası, Jason Petkovic, Marshall Adaları, 2006 Van saldırısı, Çar, Miguel (futbolcu), PSFK Çernomorets Burgas, Neoklasizm, Take a Bow (Madonna şarkısı), Dizi, GoldSrc, 60. Türkiye Hükûmeti, Ichthyostega, Hussein Ali Mwinyi, Hermenötik, 1978 FA Charity Shield, Hidrokarbon, 2021 İspanya Bisiklet Turu, Acı Günler (film, 1981), Frankie Jonas, İsmail Gaspıralı, Contemporary RB, Kategori:Amerika Birleşik Devletlerinde feminizm, Makri, Kategori:Türkiye tarihi, Ejderha, TalkTalk TV, Leyla ile Mecnun karakterleri listesi, Sarı İmparator, Kategori:Resim aranan müzisyenler, Bir Geyşanın Anıları (film), Elizabeth: Altın Çağ, Material Girl, Otomobil fuarı, Saklıkent Millî Parkı, Stern, Hazar kaplanı, Hanbalık, Jung, Seul,
Douglas Teixeira Kimdir? Douglas Teixeira Nereli Douglas Teixeira Kaç Yaşında?, Tiago Lopes Kimdir?, Turgay Semercioğlu Kimdir?, Gölhisar Nüfusu Kaçtır , Gölhisar Kaç Mahallesi Vardır? , Gölhisar Köyleri , Gölhisar Tarihi , Gölhisar Mahalleleri, Pervin Salman Kimdir? Pervin Salman Nereli Pervin Salman Kaç Yaşında?, Ziya Kütevin Kimdir? Ziya Kütevin Nereli Ziya Kütevin Kaç Yaşında?, Douglas Pereira dos Santos Kimdir? Douglas Pereira dos Santos Nereli Douglas Pereira dos Santos Kaç Yaşında?, Gunnar Heidar Thorvaldsson Kimdir?, Turgay Gölbaşı Kimdir?, Pervin Nedim Bal Kimdir? Pervin Nedim Bal Nereli Pervin Nedim Bal Kaç Yaşında?, Ziya İshan Kimdir? Ziya İshan Nereli Ziya İshan Kaç Yaşında?, Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kimdir? Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Nereli Douglas (Nisan 1990 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Thomas Heurtaux Kimdir?, Sinan Turan Kimdir?, Çeltikçi Nüfusu Kaçtır , Çeltikçi Kaç Mahallesi Vardır? , Çeltikçi Köyleri , Çeltikçi Tarihi , Çeltikçi Mahalleleri, Pervin Erdem Kimdir? Pervin Erdem Nereli Pervin Erdem Kaç Yaşında?, Ziya İhsan Kimdir? Ziya İhsan Nereli Ziya İhsan Kaç Yaşında?, Doudou Mangni Kimdir? Doudou Mangni Nereli Doudou Mangni Kaç Yaşında?, Bernd Thijs Kimdir?, Aykut Turan Kimdir?, Pervin Dallıağ Kimdir? Pervin Dallıağ Nereli Pervin Dallıağ Kaç Yaşında?, Ziya Eryılmaz Kimdir? Ziya Eryılmaz Nereli Ziya Eryılmaz Kaç Yaşında?, Giovani dos Santos Kimdir? Giovani dos Santos Nereli Giovani dos Santos Kaç Yaşında?, Thievy Bifouma Kimdir?, Önder Turacı Kimdir?, Şanlıurfa Nüfusu Kaçtır Şanlıurfa Kaç İlçesi Vardır? Şanlıurfa Köyleri Şanlıurfa Tarihi Şanlıurfa Mahalleleri, Çavdır Nüfusu Kaçtır , Çavdır Kaç Mahallesi Vardır? , Çavdır Köyleri , Çavdır Tarihi , Çavdır Mahalleleri, Perran Yavuz Kimdir? Perran Yavuz Nereli Perran Yavuz Kaç Yaşında?, Ziya Ekrem Bayrak Kimdir? Ziya Ekrem Bayrak Nereli Ziya Ekrem Bayrak Kaç Yaşında?, Dória Kimdir? Dória Nereli Dória Kaç Yaşında?, Thierry Fidjeu-Tazemeta Kimdir?, Onur Tuncer Kimdir?, Perran Fügen Özülkü Kimdir? Perran Fügen Özülkü Nereli Perran Fügen Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Çelebi Kimdir? Ziya Çelebi Nereli Ziya Çelebi Kaç Yaşında?, Donis Avdijaj Kimdir? Donis Avdijaj Nereli Donis Avdijaj Kaç Yaşında?, Thibault Moulin Kimdir?, Tuncer Çimenli Kimdir?, Bucak Nüfusu Kaçtır , Bucak Kaç Mahallesi Vardır? , Bucak Köyleri , Bucak Tarihi , Bucak Mahalleleri, Perran F Özülkü Kimdir? Perran F Özülkü Nereli Perran F Özülkü Kaç Yaşında?, Ziya Ceren Kimdir? Ziya Ceren Nereli Ziya Ceren Kaç Yaşında?, Mitchell Donald Kimdir? Mitchell Donald Nereli Mitchell Donald Kaç Yaşında?, Theódór Elmar Bjarnason Kimdir?, Emrah Tuncel Kimdir?, Perran F Kutlu Kimdir? Perran F Kutlu Nereli Perran F Kutlu Kaç Yaşında?, Ziya Celayiroğlu Kimdir? Ziya Celayiroğlu Nereli Ziya Celayiroğlu Kaç Yaşında?, Álvaro Domínguez Kimdir? Álvaro Domínguez Nereli Álvaro Domínguez Kaç Yaşında?, Théo Mendy Kimdir?, Fevzi Tuncay Kimdir?, Altınyayla Nüfusu Kaçtır , Altınyayla Kaç Mahallesi Vardır? , Altınyayla Köyleri , Altınyayla Tarihi , Altınyayla Mahalleleri, Perizat Urfalı Kimdir? Perizat Urfalı Nereli Perizat Urfalı Kaç Yaşında?, Ziya Aydin Kimdir? Ziya Aydin Nereli Ziya Aydin Kaç Yaşında?, Domagoj Vida Kimdir? Domagoj Vida Nereli Domagoj Vida Kaç Yaşında?, Theo Bongonda Kimdir?, Mehmet Ali Tunç Kimdir?, Perim Ozan Kimdir? Perim Ozan Nereli Perim Ozan Kaç Yaşında?, Ziya Avşar Kimdir? Ziya Avşar Nereli Ziya Avşar Kaç Yaşında?, Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kimdir? Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Nereli Dodô (1987 doğumlu futbolcu) Kaç Yaşında?, Emmanuel Tetteh Kimdir?, Halil İbrahim Tuna Kimdir?, Sivas Nüfusu Kaçtır Sivas Kaç İlçesi Vardır? Sivas Köyleri Sivas Tarihi Sivas Mahalleleri, Ağlasun Nüfusu Kaçtır , Ağlasun Kaç Mahallesi Vardır? , Ağlasun Köyleri , Ağlasun Tarihi , Ağlasun Mahalleleri, Perihan Uysal Kimdir? Perihan Uysal Nereli Perihan Uysal Kaç Yaşında?, Ziya Avcı Kimdir? Ziya Avcı Nereli Ziya Avcı Kaç Yaşında?, Bořek Dočkal Kimdir? Bořek Dočkal Nereli Bořek Dočkal Kaç Yaşında?, Teófilo Gutiérrez Kimdir?, Mehmet Uğur Tülümen Kimdir?, Perihan Sevde Nacak Kimdir? Perihan Sevde Nacak Nereli Perihan Sevde Nacak Kaç Yaşında?, Ziya Aksoy Kimdir? Ziya Aksoy Nereli Ziya Aksoy Kaç Yaşında?, Silvian Dobre Kimdir? Silvian Dobre Nereli Silvian Dobre Kaç Yaşında?, Rodrigo Tello Kimdir?, Aaron Tshibola Kimdir?, Burdur Nüfusu Kaçtır , Burdur Kaç Mahallesi Vardır? , Burdur Köyleri , Burdur Tarihi , Burdur Mahalleleri, Perihan Kuturman Kimdir? Perihan Kuturman Nereli Perihan Kuturman Kaç Yaşında?, Zişan Sarı Kimdir? Zişan Sarı Nereli Zişan Sarı Kaç Yaşında?, Milton do Ó Kimdir? Milton do Ó Nereli Milton do Ó Kaç Yaşında?, Alex Telles Kimdir?, Eren Tozlu Kimdir?, Perihan Korkut Kimdir? Perihan Korkut Nereli Perihan Korkut Kaç Yaşında?, Zinare Xamo Kimdir? Zinare Xamo Nereli Zinare Xamo Kaç Yaşında?, Dmitro Korkişko Kimdir? Dmitro Korkişko Nereli Dmitro Korkişko Kaç Yaşında?, Admir Teli Kimdir?, Murat Tosun Kimdir?, Yeniçağa Nüfusu Kaçtır , Yeniçağa Kaç Mahallesi Vardır? , Yeniçağa Köyleri , Yeniçağa Tarihi , Yeniçağa Mahalleleri, Perihan Korkmaz Kimdir? Perihan Korkmaz Nereli Perihan Korkmaz Kaç Yaşında?, Zileli Alkım Kimdir? Zileli Alkım Nereli Zileli Alkım Kaç Yaşında?, Dmitro Hreçişkin Kimdir? Dmitro Hreçişkin Nereli Dmitro Hreçişkin Kaç Yaşında?, Teenage Hadebe Kimdir?, Berat Tosun Kimdir?, Perihan Anaç Kimdir? Perihan Anaç Nereli Perihan Anaç Kaç Yaşında?, Zikri Altun Kimdir? Zikri Altun Nereli Zikri Altun Kaç Yaşında?, Johan Djourou Kimdir? Johan Djourou Nereli Johan Djourou Kaç Yaşında?, Bernard Tchoutang Kimdir?, Alaattin Tosun Kimdir?, Sinop Nüfusu Kaçtır Sinop Kaç İlçesi Vardır? Sinop Köyleri Sinop Tarihi Sinop Mahalleleri, Seben Nüfusu Kaçtır , Seben Kaç Mahallesi Vardır? , Seben Köyleri , Seben Tarihi , Seben Mahalleleri, Perihan Akbıyık Kimdir? Perihan Akbıyık Nereli Perihan Akbıyık Kaç Yaşında?, Zihni Küçümen Kimdir? Zihni Küçümen Nereli Zihni Küçümen Kaç Yaşında?, Arnaud Djoum Kimdir? Arnaud Djoum Nereli Arnaud Djoum Kaç Yaşında?, Taye Taiwo Kimdir?, Aydın Toscalı Kimdir?,