İsmet Güneşhan Kimdir?

İsmet Güneşhan Kimdir?

İsmet Güneşhan Kimdir?

İsmet Güneşhan Nereli

İsmet Güneşhan Kaç Yaşında? İsmet Güneşhan Boyu Kaç İsmet Güneşhan Kaç Kilo İsmet Güneşhan Doğum Tarihi İsmet Güneşhan Ne Demektir? İsmet Güneşhan Anlamı Nedir?
İsmet Güneşhan Kimdir? , İsmet Güneşhan Nereli , İsmet Güneşhan Kaç Yaşında? , İsmet Güneşhan Boyu Kaç , İsmet Güneşhan Kaç Kilo , İsmet Güneşhan Doğum Tarihi , İsmet Güneşhan Ne Demektir? , İsmet Güneşhan Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

İsmet Güneşhan
İsmet Güneşhan Kelimesinin Anlamı Nedir? İsmet Güneşhan Kelimesinin Anlamı Ne demek? , İsmet Güneşhan Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
İsmet Güneşhan - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek İsmet Güneşhan - Oranlamak İsmet Güneşhan - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
İsmet Güneşhan - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
İsmet Güneşhan - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! İsmet Güneşhan - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

İsmet Güneşhan
İsmet Güneşhan Nedir? İsmet Güneşhan Ne demek? , İsmet Güneşhan Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
İsmet Güneşhan
İsmet Güneşhan Kelimesinin Anlamı? İsmet Güneşhan Ne Demek? İsmet Güneşhan Ne Demektir? ,İsmet Güneşhan Analizi?
İsmet Güneşhan
İsmet Güneşhan Anlamı Nedir? İsmet Güneşhan Ne Demektir?, İsmet Güneşhan Açıklaması Nedir? , İsmet Güneşhan Cevabı Nedir? , İsmet Güneşhan Kelimesinin Anlamı?

İsmet Güneşhan Kimdir?

İsmet Güneşhan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
İsmet Güneşhan
Türkiye Büyük Millet Meclisi
28. Dönem Çanakkale Milletvekili
Seçim bölgesi 2023Çanakkale
Kişisel bilgiler
Doğum 1962 (60-61 yaşında)
Besni, Adıyaman
Milliyeti Türk
Partisi CHP
Evlilik(ler) Nilden Güneşhan
Çocuk(lar) 1
Ebeveyn(ler) Ahmet Güneşhan[1]
Mesleği Siyasetçi

İsmet Güneşhan (d. 1962, Besni, Adıyaman) Türk siyasetçi.

Güneşhan, 1962 yılında Adıyaman'ın Besni ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi Çanakkale'de tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.[2]

1988 yılında SHP'de İl Gençlik Kolları Yönetiminde görev alarak siyasete başladı. 1992'de CHP'ye katıldı ve iki dönem CHP Çanakkale İl Başkan Yardımcılığı ve İl Saymanlığı yaptı. 1999-2009 yılları arasında Çanakkale Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2008 yılında yapılan kongrede, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı'na seçildi. Bu süreçte Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği, İnsan Hakları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Çanakkale Dardanelspor Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.

2023 genel seçimlerinde ise Çanakkale seçim bölgesinde 1. sıradan milletvekili adayı oldu ve 28. dönem TBMM'ye CHP Çanakkale milletvekili olarak girdi. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik Ve Spor Komisyonu üyeliğinde görev aldı.[3]

Özel hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Nilden Güneşhan ile evlidir.[4] Çiftin 1 çocuğu var.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Güneşhan ailesinden hayır pilavı". Burası Çanakkale. 21 Ekim 2019. 3 Temmuz 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Temmuz 2023. 
  2. ^ "İsmet Güneşhan Kimdir?". Haberler.com. 3 Temmuz 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Temmuz 2023. 
  3. ^ "Güneşhan ilk komisyon toplantısına katıldı". Çanakkale Gündem. 15 Haziran 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Temmuz 2023. 
  4. ^ "Rozetleri eşleri taktı! - Çanakkale Olay". Çanakkale Olay. 3 Temmuz 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Temmuz 2023. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • İsmet Güneşhan Kimdir? Kimdir?:İsmet Güneşhan Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? İsmet Güneşhan Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. İsmet Güneşhan Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. İsmet Güneşhan Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • İsmet Güneşhan Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, İsmet Güneşhan Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. İsmet Güneşhan Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. İsmet Güneşhan Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. İsmet Güneşhan Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • İsmet Güneşhan Kimdir? Kaç Yaşında?:İsmet Güneşhan Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. İsmet Güneşhan Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. İsmet Güneşhan Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • İsmet Güneşhan Kimdir? Nereli?:İsmet Güneşhan Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. İsmet Güneşhan Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. İsmet Güneşhan Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. İsmet Güneşhan Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Adana (eyalet), Durugöl, Nahum kitabı, Moai, Pia Marais, Maxi Rodríguez, Uluslararası Boks Organizasyonu, Halit Nazmi Keşmir, Çanakkale Savaşı, Ares Tepesi, Thuja, Ahmet Bahir Ersoy, Tunus (eyalet), Ekin Atalar, Network News Transfer Protocol, Spor Toto Bisiklet Takımı, Édith Cresson Hükûmeti, Kisvárda FC, K2 Dağı (Karakurum), Kuşan İmparatorluğu, Ahmed Paşa (şair), Cavaillon, Artistik patinaj, Krizalit, 2021 FIVB Voleybol Kadınlar Uluslar Ligi, Baba ganuş, Arapsaçı, Babürlüler, Macaristan Ulusal Ayaklanması, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı, Alfred Ott, Camille Saviola, Hymenops, 1161, Aneflomorpha, Deniz şeytanı, Frossasco, UEFA Kupa Galipleri Kupası kazanan teknik direktörler listesi, Hudson Irmağı, His Prehistoric Past, Peter Doherty, Akademi Onur Ödülü, Aprilia, Bokel, Newcastle upon Tyne, Oniki Adalar, Vienne, Omur, Giambattista Vico, Beyşehir Gölü Millî Parkı, Rope, Fransa Prusya Savaşı, Azot grubu, Maggie Gee (pilot), NGC 7339, Camiatik, Kepsut, Kigali Eyaleti, Deborah Kerr, Ceratonia siliqua, Finlandiya Körfezi, Kafkas Üniversitesi (Azerbaycan), Benjamin Ingrosso, Nickelodeon Kanada, 2023 Ibrahim Moustafa Turnuvası, Pescopagano, Paskalya Ayaklanması, Antoni Krauze, İyimser Bir Gül, İstanbul Vilayeti, Castelletto sopra Ticino, Sahel, Giles Nuttgens, Elsevier Science, Wang Fei Fei, Floransa, Forest, 1950 yapımı Türk filmleri, Ulusal Uçak Havacılık ve Uzay Mühendisliği Kurultayı, Wat Tyler Ayaklanması, Gönül Çolak, Half Life, Mersin Büyükşehir Belediyespor, Karadağ millî futbol takımı, Vedat Demiröz, NXT Arrival, Puerto Rico Islanders, Adam Stachowiak, Bujumbura Rural ili, Aleksandros Kalimaki Paşa, Ruhçuluk, Akimi Barada, Toplumsal sınıflaşma, 1554, Uganda, Tarık Sabit, Biga, Halk Temsilcileri Meclisi, Transpersonel psikoloji, Ukrayna çingeneleri, Devre elemanları,
Yaratıcı İsminin Anlamı Nedir?, Söğüt Yaprakböceği İsminin Anlamı Nedir?, Muhtel İsminin Anlamı Nedir?, Saadet Diriarın Kimdir?, Mesut Niziplioğlu Kimdir?, Mehmet Çetin Kimdir?, Şapşalca Nedir?, Ekvator Gineli İsminin Anlamı Nedir?, Ekvator Gineli Nedir?, Yaraşır İsminin Anlamı Nedir?, Söbe İsminin Anlamı Nedir?, Bekir Atahan Kimdir?, Muhtekir İsminin Anlamı Nedir?, Yılkı Nedir?, Şapşalak Nedir?, Aygerim Kojakanova Kimdir?, Ekvadorlu İsminin Anlamı Nedir?, Ekvadorlu Nedir?, Yaraşıksız İsminin Anlamı Nedir?, Soyut İsminin Anlamı Nedir?, Muhtar İsminin Anlamı Nedir?, Aybüke Gezerel Kimdir?, Yılışkan Nedir?, Mültesim Nedir?, Ekşimtırak İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimtırak Nedir?, Papua Yeni Gine bayrağı Anlamı Nedir, Papua Yeni Gine bayrağı Nasıl Oluştu, Papua Yeni Gine bayrağı Tarihi, Papua Yeni Gine bayrağı Renkleri, Papua Yeni Gine bayrağı Tasarımı, Ayfer Tunç Kimdir?, Nevra İmamoğlu Kimdir?, Yaraşıklı İsminin Anlamı Nedir?, Soyungan İsminin Anlamı Nedir?, Şapkasız Nedir?, Muhtaç İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimsi İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Murat Yaprak Kimdir?, Şapkalık Nedir?, Ekşili İsminin Anlamı Nedir?, Gökhan Özer Kimdir?, Yaraş İsminin Anlamı Nedir?, Soyu Tükenmiş İsminin Anlamı Nedir?, Muhrik İsminin Anlamı Nedir?, Metin Karadeniz Kimdir?, Songül Koçdağ Kimdir?, Ayfer Er Kimdir?, Yıldızsı Nedir?, Şapkalı Nedir?, Mülhit Nedir?, Yararsız İsminin Anlamı Nedir?, Soysuz İsminin Anlamı Nedir?, Muhnik İsminin Anlamı Nedir?, Feime Akıncı Kimdir?, Ayfer Dönmez Kimdir?, Ekstra İsminin Anlamı Nedir?, Yararlı İsminin Anlamı Nedir?, Bilsay Kanat Kimdir?, Soylu Soplu İsminin Anlamı Nedir?, Muhlis İsminin Anlamı Nedir?, Panama bayrağı Anlamı Nedir, Panama bayrağı Nasıl Oluştu, Panama bayrağı Tarihi, Panama bayrağı Renkleri, Panama bayrağı Tasarımı, Ayfer Akansel Altay Kimdir?, Yıldızlararası Nedir?, Eksiltili İsminin Anlamı Nedir?, Eksiltili Nedir?, Rahmi Vardi Kimdir?, Yararcı İsminin Anlamı Nedir?, Soylu İsminin Anlamı Nedir?, Muhkem İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızlama Nedir?, Eksiksiz İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Altunbaş Kimdir?, Ayhan Aras Kimdir?, Jordan Ayew Kimdir?, Burak Sarıbıyık Kimdir?, Yarar İsminin Anlamı Nedir?, Soy İsminin Anlamı Nedir?, Muhip İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızı Düşük Nedir?, Şanlı Şöhretli Nedir?, Eksikli İsminin Anlamı Nedir?, Eksikli Nedir?, Ayesha A. Malik Kimdir?, Yaramaz İsminin Anlamı Nedir?, Sosyolojik İsminin Anlamı Nedir?, Muhil İsminin Anlamı Nedir?, Eksik İsminin Anlamı Nedir?, Ayelet Şaked Kimdir?, Tuğrul Gök Kimdir?, Palau bayrağı Anlamı Nedir, Palau bayrağı Nasıl Oluştu, Palau bayrağı Tarihi, Palau bayrağı Renkleri, Palau bayrağı Tasarımı, Yıldırımlı Nedir?, Şanjanlı Nedir?, Hikmet Hatunoğlu Kimdir?, Eksi İsminin Anlamı Nedir?, Onur Tosunöz Kimdir?, Yaralı İsminin Anlamı Nedir?, Sosyokültürel İsminin Anlamı Nedir?, Muhik İsminin Anlamı Nedir?, Ayduk Koray Kimdir?, Ekseri İsminin Anlamı Nedir?, Medine İlay Yıldırım Kimdir?, Yaraksız İsminin Anlamı Nedir?, Sosyoekonomik İsminin Anlamı Nedir?,