Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

Ayhan Sicimoğlu Nereli

Ayhan Sicimoğlu Kaç Yaşında? Ayhan Sicimoğlu Boyu Kaç Ayhan Sicimoğlu Kaç Kilo Ayhan Sicimoğlu Doğum Tarihi Ayhan Sicimoğlu Ne Demektir? Ayhan Sicimoğlu Anlamı Nedir?
Ayhan Sicimoğlu Kimdir? , Ayhan Sicimoğlu Nereli , Ayhan Sicimoğlu Kaç Yaşında? , Ayhan Sicimoğlu Boyu Kaç , Ayhan Sicimoğlu Kaç Kilo , Ayhan Sicimoğlu Doğum Tarihi , Ayhan Sicimoğlu Ne Demektir? , Ayhan Sicimoğlu Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Ayhan Sicimoğlu
Ayhan Sicimoğlu Kelimesinin Anlamı Nedir? Ayhan Sicimoğlu Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ayhan Sicimoğlu Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Ayhan Sicimoğlu - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Ayhan Sicimoğlu - Oranlamak Ayhan Sicimoğlu - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Ayhan Sicimoğlu - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Ayhan Sicimoğlu - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ayhan Sicimoğlu - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ayhan Sicimoğlu
Ayhan Sicimoğlu Nedir? Ayhan Sicimoğlu Ne demek? , Ayhan Sicimoğlu Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Ayhan Sicimoğlu
Ayhan Sicimoğlu Kelimesinin Anlamı? Ayhan Sicimoğlu Ne Demek? Ayhan Sicimoğlu Ne Demektir? ,Ayhan Sicimoğlu Analizi?
Ayhan Sicimoğlu
Ayhan Sicimoğlu Anlamı Nedir? Ayhan Sicimoğlu Ne Demektir?, Ayhan Sicimoğlu Açıklaması Nedir? , Ayhan Sicimoğlu Cevabı Nedir? , Ayhan Sicimoğlu Kelimesinin Anlamı?

Ayhan Sicimoğlu Kimdir?

Ayhan Sicimoğlu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ayhan Sicimoğlu
DoğumAyhan Sinan Sicimoğlu
25 Ağustos 1950 (73 yaşında)
Niğde, Türkiye
EğitimTalas Amerikan Okulu
Tarsus Amerikan Koleji
MeslekMüzisyen, gezgin, radyocu, TV programcısı ve iş insanı
OrganizasyonTINA
TelevizyonRenkler
Renkler ve Sesler
Gastronomi Maceraları
Ayhan Sicimoğlu ile Renkler
Limonata
Çocuk(lar)Ayşe Sicimoğlu
Ebeveyn(ler)Şahap Sicimoğlu (babası)
Şükriye Sicimoğlu (annesi)
Resmî sitehttp://www.sicimoglu.com

Ayhan Sinan Sicimoğlu (d. 25 Ağustos 1950, Niğde), Türk müzisyen, gezgin, radyocu, TV programcısı ve iş insanı.

Özellikle çeşitli televizyon kanallarında hem yapımcılığını, hem sunuculuğunu üstlendiği gezi-kültür programlarıyla geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Latin müziği konusunda üniversite yıllarından beri araştırmalar yapmakta ve performanslar sergilemektedir. Türkiye'nin önde gelen perküsyon sanatçılarından biridir.[1]

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kayseri kökenli bir aileye mensuptur. 1957-1959 arasında Kayseri belediye başkanlığı yapan Şahap Sicimoğlu'nun oğludur.[2] Talas Amerikan Okulu ve Tarsus Amerikan Koleji'nde eğitim gördükten sonra, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde eğitim almıştır. Üniversiteden sonra fotoğraf ve film bölümlerinde okumak için İngiltere'ye gitmiştir. Daha sonra moda fotoğrafçılığı yapmak için Roma'ya gitmiş ve dört sene orada yaşamıştır. 1981'de döndükten sonra da New York'a yerleşmiştir.

Ayhan Sicimoğlu, hayatını çoğunlukta müzikten ve sanattan kazanmış, yaşadığı şehirlerde funk, latin, pop gibi değişik türlerde performanslar sergilemiştir. Üniversite yıllarından tanıştığı Mazhar Alanson, Fuat Güner, Özkan Uğur, Galip Boransu gibi isimlerle 1970'li yıllarda İpucu Beşlisi adlı bir funk grubu kurmuşlar ve bir müddet Seyyal Taner ile çalmışlardır. Heyecanlı, Hop Otur Hop Kalk gibi dönemde ses getiren şarkılarda Ayhan Sicimoğlu'nun düzenlemeleri mevcuttur. Grubun düzenlediği şarkılar arasında yer alan Ele Güne Karşı, daha sonra MFÖ grubunun kült şarkılarından biri haline gelecektir. Grubun 1970'lerin sonunda dağılmasının akabinde Ayhan Sicimoğlu kariyerine ağırlıklı solo olarak devam etmiştir. İlerleyen yıllarda MFÖ grubunun popüler şarkılarından olan Peki Peki Anladık parçasının, Ayhan Sicimoğlu'na ithaf edildiği yakın arkadaşı Mazhar Alanson tarafından açıklanmıştır.[3]

Bir dönem tekstil işiyle de uğraşan sanatçı, son yıllarda çeşitli TV kanallarında Ayhan Sicimoğlu ile Renkler adlı gezi-kültür programını yapmakta ve kurmuş olduğu Latin All Stars grubu ile perküsyon performansları sergilemektedir. Ayrıca Joy FM'de Latin Lover isimli radyo programını düzenlemekte ve Hürriyet Seyahat gazetesinde her pazar yazmaktadır. Gezi programlarında beğendiği durumlar için kullandığı "hastasıyım" sözü izleyicileri tarafından da sıklıkla kullanılmıştır. Kızı Ayşe Sicimoğlu da kendisi gibi müzikle uğraşmakta ve opera-şan sanatçılığı yapmaktadır. Sicimoğlu İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce konuşabilmektedir.[4]

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıl Tür Albüm / Tekli Parçalar Eşlik Edenler Plak Şirketi
2006 Dünya Friends & Family [5] Paşa Baba, Istanbul Pas Constantinople, Ahi Na' Ma Kaynana, Historia De Un Amor, Amapola, Latin Passport, Baila Mi Ritmo, Reggaeturkaton, Güle Güle, Esperaré, Bir Aşk Hikâyesi Ayşe Sicimoğlu, Özkan Uğur Doublemoon Records
2011 Latin En Estambul [6] En Estambul, Arkana Bakma, Padre E Hija, Yaptığınla Kalma Dünya, Mutlu Bütün Şarkılar, Bırakma Beni, Quando Men Vo, Nadie Como Tu Armando Miranda, Ayşe Sicimoğlu, Banu Kunt, Burcu Güneş, Esin İris, Hüsnü Şenlendirici, Rodrigo Rodriguez, Serdar Ortaç, Sibel Tüzün Muzikotek
2021 Latin Gidiyorum (Aranje) [7] Gidiyorum Latin All Stars Bridgestone Studio

Kitapları[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Ayhan Sicimoğlu kim, nereli? Şef Ayhan Sicimoğlu hayatı..." Milliyet. 28 Eylül 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Eylül 2021. 
 2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 7 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Nisan 2020. 
 3. ^ "AYHAN SİCİMOĞLU Kimdir? - Güncel AYHAN SİCİMOĞLU Haberleri". www.sabah.com.tr. 9 Kasım 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Eylül 2021. 
 4. ^ "Ayhan Sicimoğlu kimdir? (Ayhan Sicimoğlu kaç yaşında ve nerelidir?)". www.ntv.com.tr. 30 Haziran 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 28 Eylül 2021. 
 5. ^ "Apple Müzik"in kaynağından 3 Eylül 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. ve "Spotify"ın kaynağından 3 Eylül 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.; 3 Eylül 2021 tarihinde arşivlendi.
 6. ^ "Apple Müzik"in kaynağından 3 Eylül 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. ve "Spotify"ın kaynağından 3 Eylül 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.; 3 Eylül 2021 tarihinde arşivlendi.
 7. ^ "Apple Müzik"in kaynağından 3 Eylül 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., "Spotify"ın kaynağından 3 Eylül 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. ve "YouTube"un kaynağından ; 3 Eylül 2021 tarihinde arşivlendi.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


 • Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Kimdir?:Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
 • Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
 • Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Kaç Yaşında?:Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
 • Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Nereli?:Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Ayhan Sicimoğlu Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Vila Velha, Ulusal Olimpiyat Komitesi, Mihrişah Sultan, Kuzey Kore nükleer tartışmasının yakın tarihçesi, 2022 Kış Olimpiyatları, Yapay uydular, Noomi Rapace, Müjgan Ağralı, Tuncay Özinel, Yemame Sarayı, Ünlü operalar listesi, Bahar Toksoy, Olimpiyat Oyunları adaylıkları, Turón, Misakımillî, Evrimde Usul ve Makam, TürkMedya, Ayten Erman, Gadidae, Jay Jay Okocha, Brian Laudrup, Catriona Gray, Joseph Johnson, Mehmet Karaca, Pedro Larrea, Celia Johnson, V. Stefan Uroş, Tepken, Lüneburg, Gil Vicente FC, Alev Oraloğlu, Perama, Top Industrial Managers for Europe, Sihirli Annem, Avustralyalılar, Nurettin Aynuksa, Hanyu Pinyin, Thor Hushovd, Sunny Lane, Sinopta 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Yırtıcı kuş, Nokia Lumia 1320, 1998 Beker van België Finali, 1893 Osmanlı İmparatorluğu nüfus sayımı, Semender, Belalı Baldız, Dizi arama algoritması, Erhard Eppler, Jean Smart, Normatif etik, Standart Liège, İletişim ağı, Arnold Schönberg, Catherine Deneuve, Crusoe (dizi), Platanus, GSP Stadyumu, Gökçe Fırat, Donji Vakuf, Kız Tavlama Sanatı, Quique Setién, Apocalypse Now, Yvonne Ryding, Anton Ponkrashov, NGC 1171, 1502, Pallacanestro Treviso, Muhsin Ertuğrul, Saša Ognenovski, CE işareti, Marstrand, League of Ireland Cup, Traianus, Giuseppe Bergomi, Melike Öcalan, Yankı (dergi), Waterford FC, Mümtaz Turhan, Central Intelligence Agency, Sabin, Moskova ve Tüm Rusya başpiskoposları ve patrikleri listesi, Sosyokrasi, Iğdır Soykırım Anıtı ve Müzesi, György Szűcs, Wolfsberger AC, Gamze Özçelik, Eskikızılca, RCD Mallorca, Depremler, Mert Asutay, Legacy Recordings, Sovyetler Birliği Komünist Partisi genel sekreteri, Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi, Roger Milla, Frank Leboeuf, Lepsi Nehri, Cañaveral de León, Alemin Kıralı, Thomas Horsfield, Josh Howard,
Yüksüz İsminin Anlamı Nedir?, Şivesiz İsminin Anlamı Nedir?, Fanfan Nedir?, Gökhan Kargı Kimdir?, Teleütçe Nedir?, Nadi Sarı Kimdir?, Yüksekçe İsminin Anlamı Nedir?, Şiveli İsminin Anlamı Nedir?, Jolly Roger Anlamı Nedir, Jolly Roger Nasıl Oluştu, Jolly Roger Tarihi, Jolly Roger Renkleri, Jolly Roger Tasarımı, Teleüt Türkçesi Nedir?, Yüksek İsminin Anlamı Nedir?, Şivekâr İsminin Anlamı Nedir?, Haydar Altıntaş Kimdir?, Yrd Doç Dr Ayşe Demir Kimdir? Yrd Doç Dr Ayşe Demir Nereli Yrd Doç Dr Ayşe Demir Kaç Yaşında?, Teleskobik Nedir?, Güner Basut Kimdir?, Yüklü İsminin Anlamı Nedir?, Şişmanca İsminin Anlamı Nedir?, Hüseyin Şahin Erturun Kimdir?, Telepatik Nedir?, Falanıncı Nedir?, Yüklemcil İsminin Anlamı Nedir?, Şişman İsminin Anlamı Nedir?, Bilal Uzun Kimdir?, Teleolojik Nedir?, İngriya bayrağı Anlamı Nedir, İngriya bayrağı Nasıl Oluştu, İngriya bayrağı Tarihi, İngriya bayrağı Renkleri, İngriya bayrağı Tasarımı, Yüğrük İsminin Anlamı Nedir?, Şişlik İsminin Anlamı Nedir?, Seda Kâya Ösen Kimdir?, Seval Başkesen Kimdir?, Yüceltici İsminin Anlamı Nedir?, Şişko İsminin Anlamı Nedir?, Falakasız Nedir?, Abdurrahman Öztürk Kimdir?, Falakalı Nedir?, Yüce Gönüllü İsminin Anlamı Nedir?, Şişkince İsminin Anlamı Nedir?, Erhan Özkan Kimdir?, Tektürel Nedir?, Falafelsiz Nedir?, Güngör Dincer Kimdir?, Yüce İsminin Anlamı Nedir?, Şişkin İsminin Anlamı Nedir?, Hristiyan bayrağı Anlamı Nedir, Hristiyan bayrağı Nasıl Oluştu, Hristiyan bayrağı Tarihi, Hristiyan bayrağı Renkleri, Hristiyan bayrağı Tasarımı, Falafelli Nedir?, Yuvarlak İsminin Anlamı Nedir?, Şişirmece İsminin Anlamı Nedir?, Tekten Nedir?, Nuray Onuk Kimdir?, Yuvarlacık İsminin Anlamı Nedir?, Şişirme İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Ünveren Kimdir?, Tekstilci Nedir?, Fakirce Nedir?, Yuvalı İsminin Anlamı Nedir?, Şişe İsminin Anlamı Nedir?, Barbaros Hayrettin Mahiroğulları Kimdir?, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Anlamı Nedir, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Nasıl Oluştu, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Tarihi, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Renkleri, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi Tasarımı, Yuvaksı İsminin Anlamı Nedir?, Şiş İsminin Anlamı Nedir?, Şehnaz Güvendik Arık Kimdir?, Yusyuvarlak İsminin Anlamı Nedir?, Şistli İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Timurtaş Kimdir?, Yusyumru İsminin Anlamı Nedir?, Şirret İsminin Anlamı Nedir?, Müştehi İsminin Anlamı Nedir?, Failimuhtar Nedir?, Ali Uçak Kimdir?, Eriş Cesur Kimdir?, Yurtsuz İsminin Anlamı Nedir?, Şirin İsminin Anlamı Nedir?, Müştak İsminin Anlamı Nedir?, Failimeçhul Nedir?, Yurtsever İsminin Anlamı Nedir?, Şireli İsminin Anlamı Nedir?, Müşrik İsminin Anlamı Nedir?, Tekli Nedir?, Yurtsal İsminin Anlamı Nedir?, Şipşirin İsminin Anlamı Nedir?, Müşkülpesent İsminin Anlamı Nedir?, Şadi Özdemir Kimdir?, Yurt İçi İsminin Anlamı Nedir?, Müşkülâtlı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Akgün Kimdir?, Tekidi Nedir?, Yurt Dışı İsminin Anlamı Nedir?, Şinas İsminin Anlamı Nedir?, Müşkül İsminin Anlamı Nedir?, Endülüs bayrağı Anlamı Nedir, Endülüs bayrağı Nasıl Oluştu, Endülüs bayrağı Tarihi, Endülüs bayrağı Renkleri, Endülüs bayrağı Tasarımı, Uğur Sevim Kimdir?, Tekgövde Nedir?, Yüksel Taşkın Kimdir?, Yundusuz İsminin Anlamı Nedir?, Şimşekli İsminin Anlamı Nedir?, Müşfik İsminin Anlamı Nedir?, Tekerli Nedir?, Yunanca İsminin Anlamı Nedir?, Şimdiki İsminin Anlamı Nedir?, Müşevvik İsminin Anlamı Nedir?,