Ali Rıza Hurşidi Kimdir?

Ali Rıza Hurşidi Kimdir?

Ali Rıza Hurşidi Kimdir?

Ali Rıza Hurşidi Nereli

Ali Rıza Hurşidi Kaç Yaşında? Ali Rıza Hurşidi Boyu Kaç Ali Rıza Hurşidi Kaç Kilo Ali Rıza Hurşidi Doğum Tarihi Ali Rıza Hurşidi Ne Demektir? Ali Rıza Hurşidi Anlamı Nedir?
Ali Rıza Hurşidi Kimdir? , Ali Rıza Hurşidi Nereli , Ali Rıza Hurşidi Kaç Yaşında? , Ali Rıza Hurşidi Boyu Kaç , Ali Rıza Hurşidi Kaç Kilo , Ali Rıza Hurşidi Doğum Tarihi , Ali Rıza Hurşidi Ne Demektir? , Ali Rıza Hurşidi Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Ali Rıza Hurşidi
Ali Rıza Hurşidi Kelimesinin Anlamı Nedir? Ali Rıza Hurşidi Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ali Rıza Hurşidi Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Ali Rıza Hurşidi - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Ali Rıza Hurşidi - Oranlamak Ali Rıza Hurşidi - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Ali Rıza Hurşidi - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Ali Rıza Hurşidi - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ali Rıza Hurşidi - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ali Rıza Hurşidi
Ali Rıza Hurşidi Nedir? Ali Rıza Hurşidi Ne demek? , Ali Rıza Hurşidi Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Ali Rıza Hurşidi
Ali Rıza Hurşidi Kelimesinin Anlamı? Ali Rıza Hurşidi Ne Demek? Ali Rıza Hurşidi Ne Demektir? ,Ali Rıza Hurşidi Analizi?
Ali Rıza Hurşidi
Ali Rıza Hurşidi Anlamı Nedir? Ali Rıza Hurşidi Ne Demektir?, Ali Rıza Hurşidi Açıklaması Nedir? , Ali Rıza Hurşidi Cevabı Nedir? , Ali Rıza Hurşidi Kelimesinin Anlamı?

Ali Rıza Hurşidi Kimdir?

Ali Rıza Hurşidi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ali Rıza Hurşidi
Kişisel bilgileri
Tam adı Ali Rıza Hurşidi
Doğum tarihi 1952
Doğum yeri Hürremabad, İran
Mevkii Forvet
Profesyonel kariyeri*
Yıllar Takım Maç (Gol)
1970-1978 Homa FC
Millî takım kariyeri
1971-1977 İran İran 18 (5)

* Yalnızca lig maçları ve gollerini içerir.


Ali Rıza Hurşidi (d. 1952), forvet pozisyonunda görev yapmış İranlı millî futbolcudur.

Futbol kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Kulüp takımları kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Profesyonel kariyerine 1970 yılında Homa FC kulübünde başladı.

Millî takım kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

İran millî futbol takımı ile birlikte 1976 AFC Asya Kupası'nda şampiyonluk kazandı.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Kimdir?:Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Kaç Yaşında?:Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Nereli?:Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Ali Rıza Hurşidi Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Bern Alpleri, Nihat Erim suikastı, Virbhadra Singh, Mehmet Can, Xabier Arzalluz, Little Boy, Yasak Elma karakterleri listesi, Aleksey Slapovski, Britanya Guyanası, 1461 Trabzon, Agama boueti, The Private Life of Plants, Stickwitu, Ebekuşağı, Gökhan Ünal, Çekrice, Mudanya, Karayemiş, Sualtı savaş, Chactidae, Lökosit, Greene, Kezban, DigitAlb, Yekaterina Ryabova, Vivipar, Yamyam, Ladik Gölü, Rockne Brubaker, Kızıldağ, Akdağmadeni, Mirket, Buteo lagopus, Fraxinus ornus, San Vitale Kilisesi, Enstrümental müzik, Alev Deneyleri, Olympique Lyonnais teknik direktörleri listesi, Eleanor Rigby, Have You Ever Really Loved a Woman, Atlético Madrid C, Cumhuriyet Senatosu tabii senatörleri listesi, I. Clovis, Aconitum alboviolaceum, Haguenau, Çerkezköyspor, Arachnida, Cisalpin Cumhuriyeti, Nukleus, Scorpionidae, Ovaryum, Ortahisar, Municipality of Anchorage, İhşidiler, Vinnie Paul, Dominic Adiyiah, Gerhard Richter, Pleistosen Çağ, Telafer, Florent Sinama Pongolle, Aktoprak, Kepez, Huizong, Nostalji, Montaj odaklı tasarım, Art deco, Faraşbend şehristanı, Myanmar Futbol Federasyonu, Suisei no Gargantia, XIII Ptolemaios, Mukurra, Hisarözü, Göynük, Arthrobacter agilis, RB Leipzig, Güney Lefkoşa, Opera evleri listesi, Kara Blok, Örümcek Adam, Kurtulma hızı, Ford Tourneo Connect, Asamoah Gyan, 1995 Türkiye genel seçimleri, Türkiyedeki teknokentler listesi, The Notorious B.I.G, Gördes Barajı, Nahl, Türkistan Millî Özerk Hükûmeti, Hedda Gabler, Soundtrack, Windows IoT, Resaena Savaşı, Meslek yüksekokulu, Péguy Luyindula, Hristo Stoiçkov, Hakkın Sesleri, Gök katları, Dirse Han Oğlu Boğaç Han, Taban, Kayapınar, Sony Xperia T2 Ultra, Davraz Dağı, Mike Pompeo, Vlado Isolda, Rayen,
Ademir Santos Kimdir?, Türbanlı Nedir?, Öksüzdoyuran Nedir?, Mahsusa Nedir?, Kafası Kıyak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilimli İsminin Anlamı Nedir?, Göçücü Nedir?, Kıtı Kıtına İsminin Anlamı Nedir?, Amerikan Samoası bayrağı Anlamı Nedir, Amerikan Samoası bayrağı Nasıl Oluştu, Amerikan Samoası bayrağı Tarihi, Amerikan Samoası bayrağı Renkleri, Amerikan Samoası bayrağı Tasarımı, Çok Partili İsminin Anlamı Nedir?, Ara Sarafyan Kimdir?, Asude İsminin Anlamı Nedir?, Alp Kırşan Kimdir?, Akdağ Saydut Kimdir?, Tövbesiz İsminin Anlamı Nedir?, Sabunsuz İsminin Anlamı Nedir?, Oryantal İsminin Anlamı Nedir?, Lüleli İsminin Anlamı Nedir?, Kafası İyi İsminin Anlamı Nedir?, Gerili İsminin Anlamı Nedir?, Çözümsüz Nedir?, Astropikal İsminin Anlamı Nedir?, Ara Malikian Kimdir?, Kıt İsminin Anlamı Nedir?, Alp Gürkan Kimdir?, Çok Ortaklı İsminin Anlamı Nedir?, Astronomik İsminin Anlamı Nedir?, Ara Haçatryan Kimdir?, Tövbeli İsminin Anlamı Nedir?, Sabunluk İsminin Anlamı Nedir?, Oruçsuz İsminin Anlamı Nedir?, Lüle Lüle İsminin Anlamı Nedir?, Tüplü Nedir?, Öksürüklü Tıksırıklı Nedir?, Kafası Dumanlı İsminin Anlamı Nedir?, Gerileyici İsminin Anlamı Nedir?, Kışlık İsminin Anlamı Nedir?, Alp Ersönmez Kimdir?, Çok Katlı İsminin Anlamı Nedir?, Astrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Aquivaldo Mosquera Kimdir?, Öksürüklü Nedir?, Kafası Çatlak İsminin Anlamı Nedir?, Gerilek İsminin Anlamı Nedir?, Göçeri Nedir?, Tövbekâr İsminin Anlamı Nedir?, Çözümlemeli Nedir?, Sabunlu İsminin Anlamı Nedir?, Oruçlu İsminin Anlamı Nedir?, Lüksemburglu İsminin Anlamı Nedir?, Alp Eden Kimdir?, Astragan İsminin Anlamı Nedir?, Kışkırtıcı İsminin Anlamı Nedir?, Javier Aquino Kimdir?, Çok Hücreli İsminin Anlamı Nedir?, Astözel İsminin Anlamı Nedir?, Tümleyici Nedir?, Öksürtücü Nedir?, Mahsuldar Nedir?, Kafası Bulutlu İsminin Anlamı Nedir?, Gerici İsminin Anlamı Nedir?, Göçer Konar Nedir?, Alberto Aquilani Kimdir?, Alp Çoker Kimdir?, Törpülü İsminin Anlamı Nedir?, Sabunculuk İsminin Anlamı Nedir?, Ortopedik İsminin Anlamı Nedir?, Lüks İsminin Anlamı Nedir?, Kısmi İsminin Anlamı Nedir?, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Anlamı Nedir, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Nasıl Oluştu, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tarihi, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Renkleri, Amerika Birleşik Devletleri bayrağı Tasarımı, Almanya bayrağı Anlamı Nedir, Almanya bayrağı Nasıl Oluştu, Almanya bayrağı Tarihi, Almanya bayrağı Renkleri, Almanya bayrağı Tasarımı, Åland bayrağı Anlamı Nedir, Åland bayrağı Nasıl Oluştu, Åland bayrağı Tarihi, Åland bayrağı Renkleri, Åland bayrağı Tasarımı, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Anlamı Nedir, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Nasıl Oluştu, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tarihi, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Renkleri, Ağrotur ve Dikelya bayrağı Tasarımı, Afganistan bayrağı Anlamı Nedir, Afganistan bayrağı Nasıl Oluştu, Afganistan bayrağı Tarihi, Afganistan bayrağı Renkleri, Afganistan bayrağı Tasarımı, Abhazya bayrağı Anlamı Nedir, Abhazya bayrağı Nasıl Oluştu, Abhazya bayrağı Tarihi, Abhazya bayrağı Renkleri, Abhazya bayrağı Tasarımı, Çok Fazlı İsminin Anlamı Nedir?, Astımlı İsminin Anlamı Nedir?, Aqeela Asifi Kimdir?, Alp Bayramoğlu Kimdir?, Kafası Boş İsminin Anlamı Nedir?, Geri Zekâlı İsminin Anlamı Nedir?, Çört Nedir?, Kısmık İsminin Anlamı Nedir?, Astarlı İsminin Anlamı Nedir?, Töretanımaz İsminin Anlamı Nedir?, Sabote İsminin Anlamı Nedir?, Ortodoks İsminin Anlamı Nedir?, Lübnanlı İsminin Anlamı Nedir?, April Tobie Kimdir?, Çok Eşli İsminin Anlamı Nedir?, Alopua Petoa Kimdir?, Tümler Nedir?, Ökçesiz Nedir?, Mahruz Nedir?, Kafalı İsminin Anlamı Nedir?, Geri Kalmış İsminin Anlamı Nedir?, Çöreklik Nedir?, April Glaspie Kimdir?, Kısmetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Zekeriya Akçam Kimdir?,