The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir?

The Goonies Nedir?

The Goonies Nedir?, The Goonies Nerededir?, The Goonies Hakkında Bilgi?, The Goonies Analizi? The Goonies ilgili The Goonies ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  The Goonies ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. The Goonies Ne Anlama Gelir The Goonies Anlamı The Goonies Nedir The Goonies Ne Anlam Taşır The Goonies Neye İşarettir The Goonies Tabiri The Goonies Yorumu 

The Goonies Kelimesi

Lütfen The Goonies Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. The Goonies İlgili Sözlük Kelimeler Listesi The Goonies Kelimesinin Anlamı? The Goonies Ne Demek? ,The Goonies Ne Demektir? The Goonies Ne Demektir? The Goonies Analizi? , The Goonies Anlamı Nedir?,The Goonies Ne Demektir? , The Goonies Açıklaması Nedir? ,The Goonies Cevabı Nedir?,The Goonies Kelimesinin Anlamı?,The Goonies Kelimesinin Anlamı Nedir? ,The Goonies Kelimesinin Anlamı Ne demek?,The Goonies Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

The Goonies Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

The Goonies Kelimesinin Anlamı Nedir? The Goonies Kelimesinin Anlamı Ne demek? , The Goonies Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

The Goonies Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! The Goonies - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

The Goonies

The Goonies Nedir? The Goonies Ne demek? , The Goonies Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

The Goonies Kelimesinin Anlamı? The Goonies Ne Demek? The Goonies Ne Demektir? ,The Goonies Analizi? The Goonies Anlamı Nedir? The Goonies Ne Demektir?, The Goonies Açıklaması Nedir? , The Goonies Cevabı Nedir? , The Goonies Kelimesinin Anlamı?


The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir?

Define Avcıları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(The Goonies sayfasından yönlendirildi)
Define Avcıları
The Goonies
The Goonies filminin sinema afişi
YönetmenRichard Donner
YapımcıHarvey Bernhard
Richard Donner
SenaristChris Columbus
(Steven Spielberg'ün hikâyesinden)
OyuncularSean Astin
Josh Brolin
MüzikDave Grusin
Görüntü yönetmeniNick McLean
KurguMichael Kahn, Steven Spielberg
StüdyoAmblin Entertainment
Warner Bros. Pictures
DağıtıcıWarner Bros. Pictures
CinsiSinema filmi
TürüMacera, komedi
RenkRenkli Technicolor
Yapım yılı1985
Çıkış tarih(ler)i7 Haziran 1985, ABD
1 Ocak 1996, Türkiye (TV)
Süre114 dak.
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri ABD
Dilİngilizce
Yer yer İspanyolca, İtalyanca, Çince
Resmî sitesi

Define Avcıları,[1][2] 1985 ABD yapımı macera komedi filmdir. Özgün adı The Goonies olan film Ocak 1996'da Kanal D televizyonunda gösterilmişti.

Yönetmenliğini Richard Donner'ın yaptığı filmin senaryosunu Steven Spielberg'in hikâyesine dayandırarak Chris Columbus yazmıştır. Steven Spielberg filme, hikâyesi dışında icracı yapımcı ve kurgucu olarak da katkıda bulunmuştur.

Özet[değiştir | kaynağı değiştir]

ABD'nin batı sahilinde olan Oregon'da bir kasabada yaşayan bir grup çocuk, evleri golf sahası yapılmak için yıkılmak üzere iken, tavan arasında buldukları tarihi bir harita ile efsanevi korsan "Tek Göz Willie" 'nin definesini aramaya çıkarlar. Yerin altında, deniz mağaralarında devam eden yolculukları sırasında sayısız korsan tuzaklarının yanı sıra, polisin aradığı "aile çetesi" "Fratelli"'lerle de mücadele etmek zorunda kalan çocukların umudu bulacakları korsan hazinesinin yardımı ile evlerini ve mahallelerini golf sahası olmaktan kurtarmaktır.

Oyuncu kadrosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Aktör/Aktris Rolü
Sean Astin Mikey Walsh
Josh Brolin Brand Walsh
Jeff Cohen Lawrence 'Chunk' Cohen
Martha Plimpton Stef Steinbrenner
Robert Davi Jake Fratelli
Joe Pantoliano Francis Fratelli
Anne Ramsey Mama Fratelli

Filmin Müziği[değiştir | kaynağı değiştir]

Filmin müzikleri şöyledir (Soundtrack); [1]24 Nisan 2008 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.

 • "Wherever You're Goin,It's Alright" Reo Speedwagon
 • "Good Enough" Cyndi Lauper
 • "Love Is Alive" Philp Baliey
 • "I Got Nothin" The Bangles
 • "Save The Night" Joseph Williams
 • "Eight Arms" The Goon Squad
 • "14K" Teena Marie
 • "What A Thrill" Cyndi Lauper
 • "She's So Good To Me" Luther Vandross

Film hakkında notlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Filmle ilgili bir illüstrasyon
 • Anne Ramsey filmdeki "Mama Fratelli" rolü için,1986 "ABD Bilimkurgu,Fantazi ve Korku Filmleri Akademisi" nin "En iyi yardımcı kadın oyuncu" "Satürn Ödülü" 'nü aldı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Milliyet Gazetesi Arşivi". gazetearsivi.milliyet.com.tr. 16 Aralık 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2010. 
 2. ^ "The Goonies (1985)/Release dates" (İngilizce). IMDb. 1 Haziran 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Mart 2010. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Nedir? :The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? ile ilgili The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Ne Demektir? The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Açıklaması Nedir? The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Cevabı Nedir? The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Kelimesinin Anlamı? The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Açıklaması? :The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Gerçek mi? :The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? ile ilgili The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Hakkında? :The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? ile ilgili The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? burada bulabilirsiniz. The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler The Goonies nedir?, The Goonies anlamı nedir?, The Goonies ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Migmatit, Gabriel Noradunkyan, Kuvars, Vanessa Crone, NGC 1765, Straw Dogs, 16 Blocks, 1627, Sihirbazlar listesi, Ԛ (Kiril), Gurlu, Britanya Ordusu, Fort St. George (Hindistan), Tavas Karahisar Höyüğü, II. Nikolay (Rusya), Halk Bankası, Popüler Türk müziği kronolojisi, Kuular Çerligool, Hollanda Prensesi Margriet, Özerk, Grenddy Perozo, Kutuz, Cihan, Tekman, Mieke Telkamp, Ayhan Bilgen, Olimpiyat Oyunlarında Çin, Kutuplar, Pickelhaube, 2023 Türkiye anayasa krizi, Alpirsbach, Kutup yıldızı, Solanum multivenosum, Asperula pontica, Kutup ışıkları, İlk veba salgını, 2012 Fransa genel seçimleri, Baykal Kulaksızoğlu, Görkem Altun, Halil Kale Fen Lisesi, NGC 1796, Carlo Caneva, NGC 1771, 2010 Stockholm bombalı saldırısı, NGC 2237, NGC 1809, Alan, Cumhuriyet, Tekkeköy, NGC 2234, NGC 2236, NGC 2238, Brenda Milner, NGC 2239, Kıraç, Dick Clark, Dinden, İçerik sağlayıcı, Getúlio, Kutup (kataklizmik değişen), Dominik Cumhuriyeti devlet başkanları listesi, Oratorio, Boş kafalılar, 2007 J. League Division 2, Sofia Tarasova, Percile, Gurzivan ilçesi, Oreosomatidae, NGC 3296, Jay Park, 2000 Sidney Olimpiyatları, Dominique Bussereau, Into the Fire (albüm), Daniel Salazar, Bode Akindele, Kan Oozı bölgesi, Stevan Jovetić, NGC 1824, NGC 1853, NGC 1892, Kutubçuluk, NGC 2235, Münevver Karabulut cinayeti, NGC 2233, Augustów, John Gilbert Baker, Zincirlikuyu, Tepebaşı, 28. Antalya Altın Portakal Film Festivali, Sudetenland Madalyası, Esvatini millî futbol takımı, Dingil mesafesi, Kutu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Fellah, Kutsallık, Banya Luka, Gesees, Kutsal Vadi, Kingdom Hearts II, Son Kale, Ballas, Valdagno,
Hurşit Çetin Kimdir?, Fadik Temizyürek Kimdir?, Toparlağımsı Nedir?, Toparlacık Nedir?, Osmanlı bayrağı Anlamı Nedir, Osmanlı bayrağı Nasıl Oluştu, Osmanlı bayrağı Tarihi, Osmanlı bayrağı Renkleri, Osmanlı bayrağı Tasarımı, Ülkü Doğan Kimdir?, Mehmet Akif Perker Kimdir?, Necmi Özgül Kimdir?, Top Sakallı Nedir?, Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?,