Dick Tracy (film, 1990)

Dick Tracy (film, 1990)

Dick Tracy (film, 1990)
Dick Tracy (film, 1990) Kelimesinin Anlamı Nedir? Dick Tracy (film, 1990) Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Dick Tracy (film, 1990) Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Dick Tracy (film, 1990) - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Dick Tracy (film, 1990) - Oranlamak Dick Tracy (film, 1990) - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Dick Tracy (film, 1990) - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Dick Tracy (film, 1990) - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Dick Tracy (film, 1990) - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Dick Tracy (film, 1990)
Dick Tracy (film, 1990) Nedir? Dick Tracy (film, 1990) Ne demek? , Dick Tracy (film, 1990) Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Dick Tracy (film, 1990)
Dick Tracy (film, 1990) Kelimesinin Anlamı? Dick Tracy (film, 1990) Ne Demek? Dick Tracy (film, 1990) Ne Demektir? ,Dick Tracy (film, 1990) Analizi?
Dick Tracy (film, 1990)
Dick Tracy (film, 1990) Anlamı Nedir? Dick Tracy (film, 1990) Ne Demektir?, Dick Tracy (film, 1990) Açıklaması Nedir? , Dick Tracy (film, 1990) Cevabı Nedir? , Dick Tracy (film, 1990) Kelimesinin Anlamı?

Dick Tracy (film, 1990)

Dick Tracy (film, 1990)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Dick Tracy
Film afişi
Yönetmen Warren Beatty
Yapımcı Warren Beatty
Hikâye (eser) Jim Cash
Jack Epps, Jr.
Uyarlama Dick Tracy
Chester Gould
Oyuncular Madonna
Al Pacino
Warren Beatty
Müzik Danny Elfman
Stephen Sondheim
Görüntü yönetmeni Vittorio Storaro
Kurgu Richard Marks
Dağıtıcı Buena Vista Pictures
Cinsi Sinema filmi
Renk Renkli
Yapım yılı 15 Haziran, 1990
Süre 105 dakika
Dil İngilizce
Bütçe $46.000.000
Hasılat $162,738,726 (dünya çapında)

Dick Tracy Chester Gould tarafından yaratılan 1930'lardaki çizgi film karakterine dayalı 1990 Amerikan aksiyon filmidir. Warren Beatty yönetmenliğinde filmde Al Pacino, Charles Durning, Madonna, Dustin Hoffman, William Forsythe, Glenne Headly, Paul Sorvino, Dick Van Dyke, ve Charlie Korsmo destekleyici rollerde filmde rol aldılar. Dick Tracy 'de Breathless Mahoney ve Tess Truehart adında dedektiflerin aşk ilişkilerini, ve hem de suç patronu Alphonse "Big Boy" Caprice" ile olan çatışmalar gösterir. Tracy'de onun yetişmesi için başlar "The Kid."

Filmin gelişimi ve senaryosuna atanan Tom Mankiewicz 1980'lerin başında işe başladı. ama Senary yerine Jim Nakit ve Jack Epps, Jr,, Top Gun'ı hazırlanmış olacaktırlar. Proje aynı zamanda Beatty gelmeden önce yönetim ile Steven Spielberg, John Landis, Walter Hill, ve Richard Benjamin gibi birçok yönetmen'e gitti. Çekimler çoğunlukla Universal Studios'ta yapıldı. Danny Elfman film müziği oluşturmak için işe alındı​​, ve üç ayrı film müziği albümünde yer aldı. Bir netice planlanan ancak film üzerinde, Beatty ve Tribune Media Services arasında bir tartışma yol açan ikinci bir filmin çekildiği ortaya çıktı ama Beatty daha ikinci film üretilmiş durumda değildir dedi.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana Karakterler
 • Warren Beatty - Dick Tracy: Kare çeneli dedektif sarı palto ve fötr şapka takar. şehirde infests organize suçları kırmaya kararlıdır. Buna ek olarak, Tracy bir "masa başı işi" küçümsüyordu, o polis şefi olmak için uyumludur.
 • Al Pacino Alphonse "Big Boy" Caprice: antagonistir ve şehrin önde gelen suç patronudur. çok sayıda suç faaliyetleri ile ilgilenmesine rağmen Tracy eylemlerde onu yakalatmak ya da ifade vermek üzere bir tanık bulması mümkün olmamıştı, kanıtlanmamıştıda.
 • Madonna - Breathless Mahoney: Tracy'nin arkadaşı Club Ritz adlı bir gece kulübünde şovmendir. Ayrıca Caprice suçları için tek tanıktır ve sonunda Boş olduğu ortaya çıkar.
 • Glenne Headly - Tess Trueheart: Dick Tracy'nın kız arkadaşı. Ona hayattan zevk aldırtmak, ve hem de onunla evlenmek için çalışır.
 • Charlie Korsmo - The Kid: Çöp kutuları dışındaki yemekleri yiyerek dolaşır ve clız bir sokak yetimidir. O Tracy ve Trueheart peşine düşer ve bir müttefik haline gelir.
Hukuk Karakterleri
Mafya
 • Dustin Hoffman - Mumbles: Caprice en hızlı konuşan adam.
 • William Forsythe - Flattop: Caprice'deki en iyi Tetikçi.
 • Ed O'Ross - Itchy: Caprice'dkei diğer tetikçi. genellikle Flattop ile eşleştirilmiştir.
 • James Tolkan - Numbers: Caprice muhasebecisi.
 • Mandy Patinkin - 88 Keys: Boş bir köledir, kulüp ritz'in piyanistidir.
 • R. G. Armstrong - Pruneface: Caprice en iyi kölelerinden biri haline gelir, bir deforme suç patronudur. Çok Tracy öldürüyor saplantılı suçlarla yargılandı.
 • Henry Silva - Influence: Caprice ile dış cephe kaplaması içine girer, en uğursuz üst silahlıdır.
 • Paul Sorvino - Lips Manlis: Klüo Ritz ve Caprice'nin orijinal akıl hocası ve sahibi. varlıkları üzerinde imzalayarak Caprice tarafından öldürüldü.
 • James Caan - Spud Spaldoni: Caprice'ye gönderilmek için reddediyor ve bir suç patronu tarafından bir araba Bomba patlamasında ölür.
 • Catherine O'Hara - Texie Garcia: Caprice'ye arz eden kadın suçlu.
 • Robert Beecher - Ribs Mocca: Caprice arz eden suçlu.

Hamilton Camp bir mağaza sahibi olarak görünür. Lips Manlis'in koruması olarak Robert Costanzo görülür. Allen Garfield, John Schuck ve Charles Fleischer gazeteciler olarak görülür. Walker Edmiston, John Moschitta Jr, ve Neil Ross radyo spikerinin seslerini sağlar. Mike Mazurki (Dick Tracy filminde Patlatmada oynadı) küçük bir rol'de görünür.

Gelişme[değiştir | kaynağı değiştir]

Warren Beatty 1975 yılında bir Dick Tracy film için bir kavrama vardı. Zamanda, film hakları o Hollywood stüdyoları için Dick Tracy atışı başarısız oldu sonra Tribune Media Services onun seçeneğinden vazgeçti ve film Michael Laughlin ait edildi. Floyd Mutrux ve Sanat Linson 1977 yılında Tribune'den gelen film haklarını satın aldı ve 1980 yılında, United Artists Dick Tracy/finansman dağıtım ile ilgilenmeye başladı. Tom Mankiewicz Superman (1978) ve Superman II (1980) ile bir önceki başarısına dayanan, senaryo yazmak için görüşmeler altındaydı. Chester Gould'un sıkı mali ve sanatsal kontrol'leri ısrar edilse de zaman zaman anlaşma suya düştü.

Disney, Warren Beatty $ 25.000.000 içinde üretimi bütçe'de tutmak koşuluyla 1988 yılında Dick Tracy 'e onay verdi. film bir kez yükselmeye başladı. Hızla $ 30.000.000 atladı ve sonra $ 47.000.000 nihai üretim bütçesine geldi. Disney genel harcanan $ 101.000.000 toplam sonuçlanan pazarlama kampanyasına ek bir $ 54.000.000 harcadı. Dick Tracy için finansman, hem de Beatty kendi yapım şirketi olarak, Walt Disney Pictures (sadece Kuzey Amerika) ve Silver Screen Partners IV için geldi. Mulholland Productions ve Touchstone Pictures'.

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncular

Al Pacino Alphonse "Big Boy" Caprice rolü için Warren Beatty'nin ilk tercihi olmasına rağmen, Robert De Niro göz altındaydı. Beatty ile bir görüşme daha Madonna ile oldu, Breathless Mahoney parçasını takip etti, ama adam kayırma için herhangi biri görünümünü önlemek için ölçekli bir çalışma sundu. Film için onun maaşı $35.000. Sean Young cinsel iddialar için Beatty'e gitti sonra (sonunda Glenne Headly'e gittiği için) Tess Truehart rolü dışında kaldı. 1989'da bir açıklamada, Beatty ben kısmında bir hata olarak Sean'i Genç yaptım ve ben bu konuda kendimi çok kötü hissettim "dedi. Mike Mazurki yani Dick Tracy (1945)'te bir cameo olarak ortaya çıkmıştı.

Çekim

Dick Tracy için temel fotoğrafçılığa 2 Şubat 1989 tarihinde başladı. Yapımcılar Chicago'da film çekimini kabul ettiler, ama Yapım tasarımcısı, Richard Sylbert Dick Tracy'nin Universal City, Kaliforniya Universal Stüdyoları'nda ses aşamaları ve backlots kullanarak daha iyi olacağına inandığını belirtti. Diğer film Burbank Warner Bros. Stüdyoları'nda gerçekleşti. Toplamda, 53 iç ve 25 dış set yeri inşa edilmiştir. Beatty, mükemmeliyetçi olmak için genellikle her sahneyi alır.

Çekimlere devam ederken, Disney ve Max Allan Collins novelization üzerinde çatıştı. Stüdyo el yazmasını reddetti: "Ben çok daha tutarlı şeridi elle yapılır, senaryo daha sadık olan bir onbirinci saat için yeniden yazma yapılmak için sarılır," Collins, devam etti "ve Benimki gibi birçok arsa delikleri sabit olabilir. Disney bu sürüm gibi değildi, ama arsada delik endişeleri çözüldü ve çekim senaryosu başladı, içine Collins'in bazı yazılarını birleştirmek Beatty ısrarı dayalı kabul etti. Post-prodüksiyon dublaj sayesinde, Collins'in diyalog'ta bazıları da filmin içine dahil oldu. Dick Tracy için ana çekimler Mayıs 1989'da sona erdi.

Dizayn

Tam olarak ayrıcalıklı renklerin kabul edildiği; Dick Tracy gelişiminde, Warren Beatty öncelikle, kırmızı, yeşil, mavi ve sarı-için filmin çizgi roman kökeni uyandırmak sadece yedi renk, ve sınırlı bir palet kullanarak filmi yapmaya karar verdi Beatty'nin tasarım ekibi yapım tasarımcısı Richard Sylbert, set dekoratörü Rick Simpson, görüntü yönetmeni Vittorio Storaro, görsel efektler denetçiler Michael Lloyd ve Harrison Ellenshaw, protez makyaj tasarımcıları John Caglione, Jr ve Doug Drexler, ve kostüm tasarımcısı Milena Canonero ekibe dahildi. Onların temel amacı 1930'lardan Chester Gould'un orijinal çizimine yakın kalmaktı. Diğer etkilerde Art Deco hareketi ve Alman Dışavurumculuk'tan geldi.

Müzik

Warren Beatty, Batman ile bir önceki başarısına dayanan film müziği oluşturmak için Danny Elfman'ı kiraladı. Elfman orkestra için kompozisyonlar düzenlemek için Oingo Boingo gitaristi Steve Bartek ile Shirley Walker yardıma çağırdı. "Tamamen farklı bir şekilde," Elfman yorumladı, "Dick Tracy'de benim için Batman bulduğum olduğu kadar bu filmde de eşsiz kalite vardır. Bunda olmayan gerçeklik inanılmaz bir fikir verir. Buna ek olarak, Beatty beş orijinal şarkı yazmak için: "Sooner or Later," "More," "Live Alone and Like It," "Back in Business," and "What Can You Lose?" gibi şarkıların sahibi alkışlanan söz yazarı Stephen Sondheim'i işe aldı.

Pazarlama

Disney yüksek kavramdaki promosyona dayalı Batman'ın başarısından sonra pazarlama kampanyası ile modellenmiştir. Buna McDonald's'ın tanıtımı tie-ve 20/20 üzerine Barbara Walters tarafından yapılan bir Warren Beatty görüşmeside dahil. "Ben promosyon ile medya takıntısı bulmak ve demografik üzücü," Beatty dedi. "Bütün bu anti-kültürel'liği bulabilirsiniz." Küçük çocuklar için Dick Tracy için çalışırken, Disney yeni Roger Rabbit karikatürü kısaca eklendi (Roller Coaster Rabbit) ve The Kid (Charlie Korsmo) merkezli iki özel televizyon reklamı yaptı. Toplamda, Disney 28 TV reklamları devreye girdi. Oyun Oyuncakları için 14 Dick Tracy çizgi film oyuncağı imal etti.

Blond Ambition World Tour'u bir parça olarak filme dahil etmek Madonna'nın fikriydi. Önce Haziran 1990 tiyatral yayın için, Disney Stephen Sondheim ve Danny Elfman'nın müzik kullanarak Disneyland ve Walt Disney World Resort, müzikallerinde tiyatro sahne gösterilerinde Dick Tracy'de yer vardı. New York Times'ta başka bir şey Tracy ile ilgili mal satan Disney Mağazalarını Haziran 1990 yılında yazdı. Disney bile 1988 yılında Dick Tracy onay verdi ama önce Max Allan Collins'in uzun filmin novelization yazmak için ikna etmeye çalıştılar. "Ben herkesten bir Tracy roman yazma fikrinden nefret ederim," diye açıkladı Collins. Disney ile fazla çatışma sonrası, novelization yedi farklı baskılara yol açan, kitap Bantam Books tarafından yayınlandı Mayıs 1990 yılında ise piyasaya sürüldü. filmin sürümü neredeyse bir milyon kopya sattı. Filmin çizgi roman uyarlaması da, Kyle Baker tarafından yazıldı ve resim edildi.

Resepsiyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Kiralama

Dick Tracy Orlando, Florida Walt Disney World Resortda galası vardı. Film açılış hafta sonu kendi içinde $ 22.540.000 kazanç 15 Haziran 1990 tarihinde 2.kez sinemalarda ABD'de piyasaya sürüldü. Bu 1990 yılının üçüncü ve en yüksek açılış hafta sonu oldu. Dick Tracy sonunda $ 162.740.000 dünya çapında toplam gelir elde etti, ABD'de ise toplamları $ 103.740.000 ve $ 59.000.000 hasılat elde etti. Dick Tracy de 1990 yılının dokuzuncu en yüksek gişe hasılatı elde eden Amerikan filmi oldu, ve dünya çapında toplam sayı on iki oldu.

Kritik Analiz

Rotten Tomatoes tarafından toplanan 45 yoruma göre, eleştirmenlerin %64 Dick Tracynin zevk verdiğini düşündü. Dick Tracy, şık benzersiz ve inkâr edilemez bir teknik zaferi bir film", ama sonuçta onun iki boyutlu yapaylık üzerinde yükselmeye mücadele etti: ama uzlaşma olur. Roger Ebert, Warren Beatty'nin filmi için mükemmel Nostalji sesi yarattığına inanıyordu. Ebert çoğunlukla mat resim, sanat yönetmenliği ve protez makyaj tasarımını övdü. ve "Dick Tracy bir ekranda gördüğüm en orijinal ve vizyoner fantezilerden biridir," diye yazdı.

Övgüler[değiştir | kaynağı değiştir]

John Caglione, Jr ve Doug Drexler En İyi Makyaj kazandı 63.Akademi Ödülleri'nde, yapım tasarımcısı Richard Sylbert ve set dekoratörü Rick Simpson, En iyi Sanat Yönetmenliği'ni kazandı. Stephen Sondheim da "Sooner or Later (I Always Get My Man)", şarkısını Madonna ödül töreninde canlı seslendirdi ve En İyi Orijinal Şarkı ödülünü kazandırdı. Dick Tracy, 3 Oscar, ile The Dark Knight (2008) ardından en çok kazanan 2. çizgi roman filmi oldu.

Home Media Açıklaması[değiştir | kaynağı değiştir]

Film 19 Aralık 1990 tarihinde VHS yayınlandı ve ilk kez 2000 yılında Avrupa'da DVD olarak yayınlandı, ancak ABD'de iç sürüm 2 Nisan 2002 yılına kadar ertelendi, ve herhangi bir özel özelliği olmadan. Görüntüleri en az on dakika ekstra da dahil olmak üzere; söylentiler kısa bir süre Warren Beatty Disney'in "Vista Serisi" etiketi altında bir yönetmenin kesim serbest bırakmak için planladığı ABD'de DVD yayımlanmasından sonra Web üzerinden dağıtılmıştır. Blu-ray'i 11 Aralık 2012 tarihinde ABD ve Kanada'da piyasaya sürüldü. Bu sürümün aynı zamanda bir dijital kopyasını kaydetmek için özel özellikleri yoktu.

Devamı ve yasal konular[değiştir | kaynağı değiştir]

Disney Dick Tracy'i Indiana Jones serisi gibi, başarılı bir seri başlatmasını umuyordu, ama hayal kırıklığı yaratan bir gişe performansı'nın ardından Disney planları durdurdu. Buna ek olarak, yönetici yapımcıları Sanat Linson ve Floyd Mutrux onların filminden kar katılımına borçlu oldukları iddia edildi, kısa bir süre filmin yayımlanmasından sonra Beatty dava açtı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]Haberler Kategorisinden Haberler


 • Dick Tracy (film, 1990) Nedir?:Dick Tracy (film, 1990) ile ilgili Dick Tracy (film, 1990) burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Dick Tracy (film, 1990) Ne Demektir? Dick Tracy (film, 1990) Açıklaması Nedir? Dick Tracy (film, 1990) Cevabı Nedir? Dick Tracy (film, 1990) Kelimesinin Anlamı? Dick Tracy (film, 1990) konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Dick Tracy (film, 1990) Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Dick Tracy (film, 1990) Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Dick Tracy (film, 1990) Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Dick Tracy (film, 1990) İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
 • Dick Tracy (film, 1990) Açıklaması?:Dick Tracy (film, 1990) Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir. Dick Tracy (film, 1990) Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Dick Tracy (film, 1990) Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Dick Tracy (film, 1990) Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Dick Tracy (film, 1990) Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
 • Dick Tracy (film, 1990) Gerçek mi?:Dick Tracy (film, 1990) ile ilgili Dick Tracy (film, 1990) burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Dick Tracy (film, 1990) sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Dick Tracy (film, 1990) Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
 • Dick Tracy (film, 1990) Hakkında?:Dick Tracy (film, 1990) ile ilgili Dick Tracy (film, 1990) burada bulabilirsiniz. Dick Tracy (film, 1990) Detaylar için sitemizi geziniz Dick Tracy (film, 1990) Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Dick Tracy (film, 1990) resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz

Doktor Jivago (film), Çambulak, Almus, Galata Mevlevihanesi, Gaziantepte 1954 Türkiye genel seçimleri, John Duns Scotus, RCD Espanyol, Muhammed Ali bin Ramazan, Bayağı dil balığı, Check list, NGC 568, Salih Ragıp Üner, Charlotte Dawson, 2020–2021 Doğu Akdeniz krizi, Kam Büre Bey Oğlu Bamsı Beyrek, Turhal, Xianfeng, Değirmendere, Ceyhan, 2022 İstanbul saldırısı, Mervani, Malgaç Baskını, Mehmet Rauf, Kefernahum, Yansızlık Yasaları, Adanada 1999 Türkiye yerel seçimleri, Orhan Ferruh Eyüpoğlu, Rita Rocks, D 190, Gaşerbrum I, Zbigniew Messner, NASA, 2021 Formula 1 sezonu, Tunus Cephesi, Paul Walsh, sovyet filmleri listesi, Dar Alluş, Mirounga leonina, Fındıkzade, Joanna Cassidy, José Santacruz Londoño, 2020 Tokyo Olimpiyatları, Mars Pathfinder, Galya, Real Virtuality, Adenozin monofosfat, Adem Uzun, Deneycilik, UNICEF İyi Niyet Elçisi, Aziz Gall Manastırı, Stanton under Bardon, Hugo Lloris, Timurlular, Bigaspor, V. Olav, TBMM TV, Kufstein, İyi Bir Yalan, Telgraf, Temel oran safsatası, Strax, Pelagius, Shenzhou 11, Brugge, Vikiveri, Radyo Üniversite, Gould Kuşağı, Pansebastos sebastos, NARA, Türkkuşu, Darłowo, NGC 902, Luis Carniglia, Clary Fray, Iván López Mendoza, 2021 Türkiye nüfus kayıt sistemi sonuçları, Isparta Müzesi, Blastula, Elene Gedevanişvili, Geleneksel Anadolu Halk Hekimliği, Chiquitita, Betahistin, Kamil Su, Kim Possible, Allah Yazdıysa Bozsun, FC Hegelmann, Wednesday Addams, CONMEBOL, 1989 UEFA ülkeler sıralaması, Ramazan Efendi Camii, Saab 21R, GNU Hurd, Alfred Russel Wallace, Ateş duvarı, Emir Kalenuyi, 24 Canum Venaticorum, Barut ağacı, İsrail İşçi Partisi, Marcel Ndjeng, Ride (video klip), ATP World Tour 250 Serisi, 62. BAFTA Ödülleri,
2019 yerel seçimleri, Sevil Aracı Kimdir?, Alperen Yeşil Kimdir?, Adil Aydın (1940 doğumlu siyasetçi) Kimdir?, Kaknem İsminin Anlamı Nedir?, Kızartılı İsminin Anlamı Nedir?, Giriftar İsminin Anlamı Nedir?, Göreci Nedir?, Daireli Nedir?, İsa Ayanoğlu Kimdir?, 28. Türkiye Hükûmeti, Çullu İsminin Anlamı Nedir?, Avam İsminin Anlamı Nedir?, @beauty Kimdir?, Aylin Daşdelen Kimdir?, 27. Türkiye Hükûmeti, Akın Aral Kimdir?, Turkuvaz İsminin Anlamı Nedir?, Safkan İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Sekiz İsminin Anlamı Nedir?, Mafevk İsminin Anlamı Nedir?, 2018 genel seçimleri, 26. Türkiye Hükûmeti, Aval İsminin Anlamı Nedir?, Malın Gözü Nedir?, Abdulkerim Buğra Şimşek Kimdir?, Kakmalı İsminin Anlamı Nedir?, Kızartıcı İsminin Anlamı Nedir?, Girgin İsminin Anlamı Nedir?, Daireciksiz Nedir?, Aylin Coşkun Kimdir?, 25. Türkiye Hükûmeti, Çukurlu İsminin Anlamı Nedir?, Arda Aydın Kimdir?, Adil Aşırım Kimdir?, 24. Türkiye Hükûmeti, 2014 yerel seçimleri, Akın Alptuna Kimdir?, 23. Türkiye Hükûmeti, Aylin Aslım Kimdir?, Mustafa Çelik Kimdir?, Turistik İsminin Anlamı Nedir?, Safi İsminin Anlamı Nedir?, Otuz İki İsminin Anlamı Nedir?, Orhan Toklu Kimdir?, Madun İsminin Anlamı Nedir?, Salpak Nedir?, Malezyalı Nedir?, Kakavan İsminin Anlamı Nedir?, Giranbaha İsminin Anlamı Nedir?, Kızarık İsminin Anlamı Nedir?, Dairecikli Nedir?, Avustralya bayrağı Anlamı Nedir, Avustralya bayrağı Nasıl Oluştu, Avustralya bayrağı Tarihi, Avustralya bayrağı Renkleri, Avustralya bayrağı Tasarımı, 22. Türkiye Hükûmeti, Çukurca İsminin Anlamı Nedir?, Audible İsminin Anlamı Nedir?, Hakan Uykız Kimdir?, 2011 genel seçimleri, 21. Türkiye Hükûmeti, Aylin Arasıl Kimdir?, 20. Türkiye Hükûmeti, Adil Aliyev Kimdir?, Ucubelik Nedir?, Malayca Nedir?, Atonal İsminin Anlamı Nedir?, Kakaolu İsminin Anlamı Nedir?, Gineli İsminin Anlamı Nedir?, Turfanda İsminin Anlamı Nedir?, Safdil İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Dört İsminin Anlamı Nedir?, Madrus İsminin Anlamı Nedir?, Kızamıklı İsminin Anlamı Nedir?, 19. Türkiye Hükûmeti, Çuhalı İsminin Anlamı Nedir?, Aylar Lie Kimdir?, 2010 anayasa değişikliği referandumu, Alperen Duymaz Kimdir?, 18. Türkiye Hükûmeti, Manuela Arcuri Kimdir?, Şaban Polat Kimdir?, Atomik İsminin Anlamı Nedir?, @california Kimdir?, 17. Türkiye Hükûmeti, Malayani Nedir?, Kâin İsminin Anlamı Nedir?, Gidimli İsminin Anlamı Nedir?, Gönüllüce Nedir?, Ayla Oral Kimdir?, Akın Algan Kimdir?, Kıytırık İsminin Anlamı Nedir?, Münir Korkmaz Kimdir?, Mehmet Selim Akman Kimdir?, Turfa İsminin Anlamı Nedir?, Safderun İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Dokuz İsminin Anlamı Nedir?, Madrup İsminin Anlamı Nedir?, Burak Yiğenoğlu Kimdir?, 2009 yerel seçimleri, 16. Türkiye Hükûmeti, Archundia González Kimdir?,