Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir?

Superman II Nedir?

Superman II Nedir?, Superman II Nerededir?, Superman II Hakkında Bilgi?, Superman II Analizi? Superman II ilgili Superman II ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Superman II ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Superman II Ne Anlama Gelir Superman II Anlamı Superman II Nedir Superman II Ne Anlam Taşır Superman II Neye İşarettir Superman II Tabiri Superman II Yorumu 

Superman II Kelimesi

Lütfen Superman II Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Superman II İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Superman II Kelimesinin Anlamı? Superman II Ne Demek? ,Superman II Ne Demektir? Superman II Ne Demektir? Superman II Analizi? , Superman II Anlamı Nedir?,Superman II Ne Demektir? , Superman II Açıklaması Nedir? ,Superman II Cevabı Nedir?,Superman II Kelimesinin Anlamı?,Superman II Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Superman II Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Superman II Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Superman II Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Superman II Kelimesinin Anlamı Nedir? Superman II Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Superman II Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Superman II Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Superman II - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Superman II

Superman II Nedir? Superman II Ne demek? , Superman II Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Superman II Kelimesinin Anlamı? Superman II Ne Demek? Superman II Ne Demektir? ,Superman II Analizi? Superman II Anlamı Nedir? Superman II Ne Demektir?, Superman II Açıklaması Nedir? , Superman II Cevabı Nedir? , Superman II Kelimesinin Anlamı?


Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir?

Superman II

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Superman II
Film afişi
YönetmenRichard Lester
Richard Donner
YapımcıIlya Salkind
Pierre Spengler
Hikâye (eser)Jerry Siegel
Joe Shuster
UyarlamaMario Puzo
David Newman
Leslie Newman
OyuncularGene Hackman
Christopher Reeve
Terence Stamp
Ned Beatty
Jackie Cooper
Margot Kidder
Sarah Douglas
Jack O'Halloran
Clifton James
E. G. Marshall
MüzikKen Thorne
Konular:
John Williams
Görüntü yönetmeniRobert Paynter
(Lester footage)
Geoffrey Unsworth
(Donner footage)
KurguJohn Victor-Smith
(Lester footage)
Stuart Baird
(Donner footage)
DağıtıcıWarner Bros.
CinsiSinema filmi
TürüAksiyon, Macera, Romantik [1]
RenkRenkli
Yapım yılı1979 [2]
Çıkış tarih(ler)iAralık 1980 (1980-12)  Avustralya [1]
Haziran 1981 (1981-06)  ABD [1]
Mart 1982 (1982-03)  Türkiye [1]
Süre127 dakika [2]
Ülkeİngiltere
Dilİngilizce
Bütçe54,000,000 $ [3]
Hasılat108,185,706 $ [3]
Önceki filmSuperman
Devam filmiSuperman III

Superman II, 1978 yılında çıkan ilk Superman filminin başarısı üzerine sadece Christopher Reeve'in değil, Gene Hackman, Susannah York gibi isimlerin de geri döndüğü 1979 [2] İngiltere yapımı ikinci Superman filmidir. 1980 yılının Aralık ayında Avustralya'da ve çeşitli Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülmüştür.[1] Süper-kötüleri canlandıran Terence Stamp, Sarah Douglas ve Jack O'Halloran'ın oyunculukları beğenilmiştir.

Film, 4 Aralık 1980'de Avustralya ve anakara Avrupa'da[4] ve 1981 boyunca diğer ülkelerde yayınlandı. Superman II'nin seçkin prömiyeri çekimleri, Sensurround'a benzer yüksek etkili bir surround ses sistemi olan Megasound'da sunuldu.

1977'de, Mart 1977'de başlayıp Ekim 1978'de sona eren, hem Superman'ın (1978) hem de devam filminin eşzamanlı olarak çekilmesine karar verildi. Richard Donner ve devam filmini çekmeyi durdurma kararı verilen yapımcılar arasında gerginlikler ortaya çıktı. yüzde 75'i tamamlanmış ve ilk filmi bitirmişti. Superman'ın Aralık 1978'de piyasaya sürülmesinin ardından, Donner tartışmalı olarak yönetmen olarak kovuldu ve yerine Richard Lester geçti. Oyuncular ve çekim ekibinin birkaç üyesi Donner'in çağrısı sonrasında geri dönmeyi reddetti. Yeni yönetmen olarak Lester, filmin çoğunu Eylül 1979'da başlayıp 1980 yılının Mart ayında sona eren yeni bir alternatif açılış ve bitişle yeniden çekti.

Film, Reeve, Stamp ve Hackman'ın performanslarını, görsel efektleri ve mizahı öven film eleştirmenlerinden olumlu eleştiriler aldı. 54 milyon dolarlık üretim bütçesine karşı 190 milyon dolar hasılat elde etti. Lester'ın yönetmen olarak geri döndüğü bir neticede, Süpermen III gösterime girdi.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Krypton gezegeni yok olmadan önce, suçlular General Zod, Ursa ve Non, Phantom Bölgesi denilen başka bir boyuta hapsedilmişlerdir. Bu arada bir haber için Paris'e giden sevgilisi gazeteci Lois Lane'nin zor durumda kaldığı bir terör saldırısına müdahale eden Süpermen, teröristlerin ele geçirdiği nükleer bir roketi, patlamadan saniyeler önce uzaya gönderir. Ancak uzaydaki patlamadan kaynaklanan şok dalgaları başka boyutta hapsedilen Üç suçlunun serbest kalmasına yol açar ve kendilerini Güneş'in sarı ışığı tarafından verilen süper güçlerle bulurlar. Ay'a inip orada keşif yapan bir astronot ekibini öldürdükten sonra, gezegeni fethetme planları ile Dünya'ya giderler.

Daily Planet, gizli kimliği Süpermen olan gazeteci Clark Kent'i ve meslektaşı Lois Lane'i Niagara Şelalelerine gönderir. Lois, Clark ve Superman'ın, Superman göründüğünde ve düşen bir çocuğu kurtardığında Clark'ın yokluğundan sonra aynı kişi olduğundan şüphelenir. O gece, Clark bir halı üzerinde gezindiğinde, eli yanan bir şömineye düştüğünde, Lois elinin yanmadığını keşfederek Clark'ı Süpermen olduğunu kabul etmeye zorlar. Onu Kuzey Kutbu'ndaki Yalnızlık Kalesine götürür ve ona enerji kristallerinde depolanmış geçmişinin izlerini gösterir. Superman, Lois'e olan sevgisini ve hayatını onunla geçirmek arzusunu açıklar. Annesi Lara'nın yapay zekası ile görüştükten sonra, Superman süper güçlerini kristal bir odada kırmızı Kripton güneş ışığına maruz bırakarak ortadan kaldırır ve ölümlü hale gelir. Clark ve Lois geceyi birlikte geçirir, sonra Kaleden ayrılır ve Kuzey Kutbu'ndan otomobille geri döner. Bir lokantaya gelen Clark, Rocky adlı bir kamyon şoförü tarafından dayak yer.

Bu arada, Zod ve arkadaşları Dünya'ya alıştıktan sonra Beyaz Saray'a gider ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanını uluslararası bir televizyon yayını sırasında tüm gezegen adına teslim olmaya zorlar. Başkan Süpermen'in Dünya'yı kurtarmasını istediğinde, General Zod Süpermen'in gelmesini ve "Zod'un önünde diz çökmesini" ister. Clark ve Lois, Zod'un fetih planını öğrenir ve insanlığın Zod ile savaşamayacağını fark eden Clark, korkunç bir hata yaptığını anlar ve güçlerini yeniden kazanıp kazanamayacağını görmek için Kale'ye döner.

Lex Luthor, Eve Teschmacher'ın yardımıyla hapishaneden kaçar. Yalnızlık Kalesi'ne sızarlar ve Luthor, Süpermen'in Jor-El ve General Zod ile bağlantısını öğrenir. Zod'u Beyaz Saray'da bulur ve ona Süpermen'in gardiyanları Jor-El'in oğlu olduğunu söyler ve Avustralya'nın kontrolü karşılığında onu Süpermen'e götürmeyi teklif eder. Üç Kriptonlu Luthor'la ittifak kurar ve Daily Planet'e gider. Süpermen, güçlerini geri kazandıktan sonra gelir ve üçüyle savaşır. Zod, Süpermen'in insanlara değer verdiğini fark eder ve çevredekileri tehdit ederek avantaj elde eder. Süpermen, Zod ve diğerlerini durdurmanın tek yolunun onları Kale'ye çekmek olduğunu anlar ve Zod, Ursa ve Non'un peşinde uçup Lois'i kaçırır ve Luthor'u da yanına alır. Süpermen, Luthor'un üçünü kristal odaya çekip onları etkisiz hale getirmesini sağlamaya çalışır. Ancak Luthor, odanın sırrını kötü adamlara açıklar. Zod, Süpermen'i odaya ɡirmeye zorlar ve onu etkinleştirir. Daha sonra Zod, güçlerinden mahrum kaldığını zannederek Süpermen'e diz çöküp elini öpmesini söyler; bunun yerine Süpermen, Zod'un elini ezer ve onu bir çatlağa fırlatır. Luthor, Süpermen'in üçlüyü kırmızı güneş ışığına maruz bırakacak şekilde odayı yeniden yapılandırdığı ve Süpermen'in bundan korunduğu sonucuna varır. Non, üzerinden uçmaya çalışırken başka bir yarığa düşer ve Lois, Ursa'yı üçüncü yarığa düşürür. Süpermen medeniyete geri döner, Lois'i evine geri getirir ve Lex'i Kale'de mahsur bırakır.

Ertesi gün Daily Planet'te Clark, Lois'i öper ve yeteneklerini kullanarak Lois'in son birkaç gününe dair bildiklerini aklından çıkarır. Daha sonra lokantaya döner ve kamyon şoförü Rocky'den intikamını alır. Süpermen, Beyaz Saray'ın tepesindeki Amerikan bayrağını değiştirerek Zod'un verdiği hasarı onarır ve Başkan'a dünyayı koruma görevinden bir daha vazgeçmeyeceğini söyler.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Gene Hackman, Lex Luthor rolünde: Suç dehası ve Süpermen'in baş düşmanı. Muazzam kaynaklarla ve bilimsel dehayla donanmış olan Luthor'un insanlığa yönelik küçümsemesi, yalnızca Süpermen'e olan nefretiyle gölgede kalmıştır. Luthor, Süpermen'i yok etmek amacıyla üç Kriptonlu suçluyla bir pazarlık yapar.[5]
 • Christopher Reeve, Clark Kent/Süpermen rolünde: Kripton'da doğan ve Dünya'da büyüyen Süpermen, muazzam güce, hıza ve güce sahip bir varlıktır. Ahlaki açıdan dürüst ve güçlü bir görev duygusu aşılanmış olan Süpermen, Dünya'nın sarı Güneşinden aldığı müthiş güçlerini, evlat edindiği ana dünyasının insanlarını korumak için yorulmadan kullanır. Onun ikinci kişiliği yumuşak huylu Daily Planet muhabiri Clark Kent'tir. Süpermen'in yetenekleri şunları içerir: X-ışını ve ısı görüşü, muazzam güç, hız ve hasar görmezlik, süper zeka ve uçuş.
 • Ned Beatty Otis rolünde: Luthor'un beceriksiz sağ kolu.
 • Jackie Cooper, Perry White rolünde: Daily Planet gazetesinin Mercurial baş editörü ve Lois ile Clark'ın patronu.
 • Sarah Douglas, Ursa rolünde: Zod'un ikinci komutanı ve yoldaşı. Ursa'nın kötü iradesi ve güç arzusu General Zod'unkine eşittir ve bazen onu aşar. İnsanları, erkekleri küçümsemesi ve tamamen umursamaması, onu çok ölümcül bir düşman haline getiriyor. Öldürdüğü kolluk kuvvetleri ve askeri görevlilerden sembol ve rozetler toplama ve takma konusunda bir tutku sergiler.
 • Margot Kidder, Lois Lane rolünde: Daily Planetin başarılı muhabiri ve Süpermen'in aşkı. Lois, bir sonraki büyük hikâyeyi anlatmanın ve rakip muhabirleri yakalamanın önünde hiçbir şeyin durmasına izin vermeyen, kendini bazen tehlikeye atan potansiyel sonuçları göz ardı eden, azimli bir kariyer gazetecisidir. Clark'ın Süpermen olduğunu öğrenir ancak Clark onu öpünce hafızası silinir.
 • Jack O'Halloran, Non olarak: Kriptonlu suçluların üçüncüsü olan Non, "sesi olmadığı kadar düşüncesizdir." Uzun boylu olan Non, Süpermen'in gücüne kolayca uyum sağlayan, ancak bir çocuğun zekasına ve bazen merakına sahip olan ve yalnızca gırtlağından gelen homurtular ve hırıltılarla iletişim kuran, müthiş hantal olan bir dilsiz'dir. Güçlerini etkili bir şekilde kullanacak zihinsel yetenekten yoksun olmasına rağmen, Kriptonlu arkadaşlarıyla aynı yıkım zevkine sahiptir ve fiziksel gücü Zod ve Ursa'nınkinden bile daha büyüktür.
 • Valerie Perrine, Eve Teschmacher rolünde: Lex Luthor'un güzel asistanı ve hapishaneden kaçmasına yardım eden kız arkadaşı.
 • Susannah York, Lara rolünde: Jor-El'in karısı ve Süpermen'in biyolojik annesi.
 • Clifton James Şerif rolünde.
 • E.G. Marshall, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı rolünde.
 • Marc McClure, Jimmy Olsen rolünde: Daily Planetteki genç fotoğrafçı.
 • Terence Stamp, Üç Kriptonlu suçlunun acımasız, kibirli ve megaloman lideridir. Hayalet Bölge'ye sürüldü ve farkında olmadan Süpermen tarafından serbest bırakıldı. Zod, Dünya'ya indiğinde ve Süpermen'le aynı süper güçlere sahip olduğunda, insanları hemen zayıf ve önemsiz bir alt tür olarak görür ve dünya hakimiyeti için kötü iradesini empoze eder. Ancak kibri, güçlerinden hızla sıkılmasına neden olur ve insanların ne kadar az zorluk içerdiği konusunda neredeyse hayal kırıklığına uğrar. Ancak Jor-El'in oğlunun, gezegeni mutlak olarak yönetmesinin önünde engel olduğunu öğrendiğinde, doyumsuz güç arzusunun yerini intikam alır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ a b c d e IMDb'de Superman II
 2. ^ a b c "Superman II". AFI. 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ağustos 2016. 
 3. ^ a b "Superman". Box Office Mojo. 14 Ocak 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Ağustos 2016. 
 4. ^ Langford, David (2005). The Sex Column and Other Misprints. Wildside Press. s. 42. ISBN 978-1-930997-78-3. 
 5. ^ "Superman II (1980) – Cast, Credits and Awards". Baseline & All Movie Guide. 2008. 1 Şubat 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Mayıs 2011The New York Times vasıtasıyla. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Nedir? :Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? ile ilgili Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Ne Demektir? Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Açıklaması Nedir? Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Cevabı Nedir? Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Açıklaması? :Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Gerçek mi? :Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? ile ilgili Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Hakkında? :Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? ile ilgili Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? burada bulabilirsiniz. Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Superman II nedir?, Superman II anlamı nedir?, Superman II ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Arionidae, İlhame Guliyeva, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi, Türkiye Komünist İşçi Hareketi, D 650, Herolind Shala, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Dönence, Karaisalıbucağı Tren İstasyonu, Patrice Lecornu, Yenice Tren İstasyonu (Mersin), Renklerin Hikayesi, NGC 5301, Birinci Fransız Cumhuriyeti, Jimmy Bain, Bulgaristan Ulusal Televizyonu, Yüksek çözünürlüklü televizyon, Hermann Ebbinghaus, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Comondú, Pottiaceae, Diplomonad, Hamidiye Çeşmesi (Küçükçekmece), Türkiye Komünist Partisi (2001), Kaynarca, Varto, Aşağıemirler, Sorgun, NGC 1815, Strukdorf, Niğdede 1923 Türkiye genel seçimleri, Billy Zane, Tunguslar, Trabzan, Çukurova Futbol Ligi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 353 sayılı kararı, Trianon Antlaşması, Barthélemy Louis Joseph Schérer, 1950 Başbakanlık Kupası, NBA Yılın Savunma Oyuncusu Ödülü, Bay Hiçkimse, Real Sociedad, Anti semitizm, Pîrî Reis Haritası, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Sergey Obraztsov, Kral FM, Nasyonal Sosyalist Kadınlar Birliği, Selçuklu Yüksek Hızlı Tren Garı, Pere Lachaise Mezarlığı, Victorinox, Atıl Üzelgün, Ellen Schwiers, Mahinur Özdemir, Metin2, Kültür Emperyalizmi, Avrupa liberalizmi, Kompost tuvalet, Sarıcailyas, Seyitgazi, Yahya Efendi Çeşmesi (Beşiktaş), Manstein, Tıva Cumhuriyeti, İsa, Mehmed Efendi Çeşmesi (Beyoğlu), Muhteşem Devrim, Vankulu Mehmed Efendi, Hilal ve yıldız içeren bayrakların listesi, Mahmud Efendi Çeşmesi (Beyoğlu), İletim, Lutwaffe yüksek komutanlığı, Aya Nikola Kilisesi (Kuruköprü), Güney Sanayi (basketbol takımı), Pentagram diskografisi, Alman Reich, Yüreğir Serinevler Spor Salonu, Lütfullah Aksungur Spor Salonu, Adana ASKİ Atatürk Spor Salonu, Endonezya devlet başkanı, Alberto Malesani, MÖ 314, Kırklareli Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Belarus erkek millî buz hokeyi takımı, Kathryn Hahn, NGC 2819, Kirazkuşu, Pillansia, Never Alone, 2019 İstanbul ara yerel seçimi, Maurice Yaméogo, Mariova ve Pirlepe İsyanı, Adananın belediyeleri listesi, Setüstü ocak, Artvinin belediyeleri listesi, Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Dominik Cumhuriyeti devlet başkanları listesi, Matilda (İskoçya), Bartının belediyeleri listesi, Malatyada 2009 Türkiye yerel seçimleri, Aphelenchida, Batmanın belediyeleri listesi, Bingölün belediyeleri listesi, Next Semester,
Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?, Mehmet Gültekin Uğur Kimdir?, Hüseyin Atılgan Kimdir?, Ömer Albayrak Kimdir?, Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kimdir? Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Nereli Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kaç Yaşında?, Ahmet Yorgun Kimdir?, Özhan Aşkın Öztürk Kimdir?, Fethi Buluş Kimdir?, Rümeysa Ataseven Kimdir?, Leyla Serin Kırık Kimdir?, Filiz Turak Kimdir?, Ali Fuat Kardaş Kimdir?, Nursen Yücesoy Temizkan Kimdir?, Abdulkadir Erbağcı Kimdir?, Hakan Hakkoymaz Kimdir?, Emre Yılmaz Kimdir?, Alipaşa Naipoğlu Kimdir?, Nahide Doğan Kimdir?, Hasan Ufuk Çakır Kimdir?, Nesli Gökçe Kondu Çağlayan Kimdir?, Talat Dinçer Kimdir?, Selahattin Yılmaz Kimdir?,