The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir?

The Washington Post Nedir?

The Washington Post Nedir?, The Washington Post Nerededir?, The Washington Post Hakkında Bilgi?, The Washington Post Analizi? The Washington Post ilgili The Washington Post ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  The Washington Post ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. The Washington Post Ne Anlama Gelir The Washington Post Anlamı The Washington Post Nedir The Washington Post Ne Anlam Taşır The Washington Post Neye İşarettir The Washington Post Tabiri The Washington Post Yorumu 

The Washington Post Kelimesi

Lütfen The Washington Post Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. The Washington Post İlgili Sözlük Kelimeler Listesi The Washington Post Kelimesinin Anlamı? The Washington Post Ne Demek? ,The Washington Post Ne Demektir? The Washington Post Ne Demektir? The Washington Post Analizi? , The Washington Post Anlamı Nedir?,The Washington Post Ne Demektir? , The Washington Post Açıklaması Nedir? ,The Washington Post Cevabı Nedir?,The Washington Post Kelimesinin Anlamı?,The Washington Post Kelimesinin Anlamı Nedir? ,The Washington Post Kelimesinin Anlamı Ne demek?,The Washington Post Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

The Washington Post Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

The Washington Post Kelimesinin Anlamı Nedir? The Washington Post Kelimesinin Anlamı Ne demek? , The Washington Post Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

The Washington Post Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! The Washington Post - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

The Washington Post

The Washington Post Nedir? The Washington Post Ne demek? , The Washington Post Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

The Washington Post Kelimesinin Anlamı? The Washington Post Ne Demek? The Washington Post Ne Demektir? ,The Washington Post Analizi? The Washington Post Anlamı Nedir? The Washington Post Ne Demektir?, The Washington Post Açıklaması Nedir? , The Washington Post Cevabı Nedir? , The Washington Post Kelimesinin Anlamı?


The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir?

The Washington Post

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Washington Post
The logo of The Washington Post
17 Eylül 1911 tarihli gazetenin birinci sayfası.
TürGünlük gazete
FormatBroadsheet
SahibiNash Holdings [1][2]
EditörMartin Baron[2]
Kuruluş tarihi1877
Dilİngilizce
Genel merkezWashington, Amerika Birleşik Devletleri
Tiraj474.767 (günlük)
838.014 (pazar günleri)[3]
SloganDemocracy dies in darkness. (Demokrasi karanlıkta ölür.)
ISSN0190-8286
Resmî sitewashingtonpost.com
21 Temmuz 1969 günlü The Washington Post gazetesinin birinci sayfasını okuyan bir kız. Gazetenin "Kartal Kondu" - İki Adam Ay'da Yürüdü şeklindeki manşeti, Apollo 11 mürettebatından Neil Alden Armstrong ve Edwin Eugene Aldrin Jr.'nin önceki gün Ay yüzeyinde yaptığı yürüyüşü anlatmaktadır. Mürettebatın diğer üyesi pilot Michael Collins ise Ay'a ayak basmamıştır.

The Washington Post, Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'un en büyük ve en eski gazetesidir. Yayın dili İngilizce olan gazete, broadsheet formatında yayımlanmaktadır.

Gazete Stilson Hutchins tarafından 1877 yılında kurulmuştur. Sahibi The Washington Post Company'dir. The Washington Post özellikle Watergate skandalı sırasında ünlenmiştir.

Politik konularda ağırlığı olan gazetenin başkentin yanı sıra Maryland ve Virginia versiyonlarının da günlük basımları yapılmaktadır. Aynı zamanda İnternet üzerinden gazetenin dijital sürümü yayınını sürdürmektedir.

Hafta içi baskılarda, ilk sayfa, ulusal ve uluslararası haberler, iş dünyası, siyaset ve makaleler ile görüşleri içermektedir. Devam eden sayfalar yerel haber, spor, stil, pop kültürü, politika, güzel sanatlar ve sahne sanatları, sinema, moda ve dedikodu üzerine bölümleri içerir. Son olarak gazetede ilanlar bölümüne de yer verilmektedir. Hafta sonu baskısında Style & Arts, Travel, Comics, TV Week, ve the Washington Post Magazine ekleri bulunur.

Washington Post'un ABD dışında büroları da bulunmaktadır. Bürolar Bağdat, Pekin, Berlin, Bogota, İslamabad, Jerusalem, Johannesburg, Kabil, Londra, Mexico, Moskova, Nairobi Yeni Delhi, Paris ve Tokyo'da bulunmaktadır.

2014'te, Amerika Birleşik Devletleri'nin elektronik casusluk faaliyetlerini konu alan haberlerinden dolayı The Guardian gazetesi ile gazetecilikte kamu hizmeti dalında Pulitzer Ödülü'nü paylaştı.[4]

Genel Bakış[değiştir | kaynağı değiştir]

The Washington Post'un 15. Cadde NW, Washington, D.C.'de bulunan önceki merkezi

The Washington Post, The New York Times, Los Angeles Times ve Wall Street Journal ile birlikte önde gelen günlük Amerikan gazetelerinden[5] biri olarak kabul edilİr.

"Post", Beyaz Saray, Kongre ve ABD hükümeti'nin işleyişine ilişkin siyasi habercilik yoluyla kendini ayırdı.

ABD'de kayıt gazetesi olarak kabul edilir.[6][7][8]

The New York Times ve The Wall Street Journaldan farklı olarak, The Washington Post Doğu Kıyısı dışında dağıtım için bir basım yapmaz. 2009 yılında gazete, azalan tiraj nedeniyle National Weekly Edition'ın (haftanın basılı baskılarından öykülerin bir kombinasyonu) yayınlanmasını durdurdu.[9] Gazete okuyucu kitlesinin çoğu District of Columbia ve Maryland ve Kuzey Virginia banliyölerindedir.[10]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Fahri, Paul (1 Ekim 2013). "The Washington Post Closes Sale to Amazon Founder Jeff Bezos". The Washington Post. Washington, DC: The Washington Post. ISSN 0190-8286. 2 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ekim 2013. Bezos’s $250 million purchase was completed as expected with the signing of sale documents. The signing transfers the newspaper and other assets from The Washington Post Co. to Nash Holdings, Bezos’s private investment company. 
  2. ^ a b Clabaugh, Jeff (1 Ekim 2013). "Jeff Bezos Completes Washington Post Acquisition". Washington Business Journal. American City Business Journals. 2 Ekim 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Ekim 2013. Amazon founder Jeff Bezos is now officially the head of a newspaper, completing his $250 million acquisition of the Washington Post’s publishing business Tuesday afternoon. 
  3. ^ "Total Circ for US Newspapers". Alliance for Audited Media. 31 Mart 2013. 6 Mart 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Haziran 2013. 
  4. ^ Washington Post and Guardian share Pulitzer Prize 15 Nisan 2014 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.. BBC News. 14 Nisan 2014 tarihinde erişildi. (İngilizce)
  5. ^ "Washington Post – Daily Newspaper in Washington DC, USA with Local News and Events". Mondo Times. 14 Haziran 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 31 Mart 2012. 
  6. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; FrostWeingarten2017 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
  7. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; BartonWeller2014 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
  8. ^ Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi; :1 isimli refler için metin sağlanmadı (Bkz: Kaynak gösterme)
  9. ^ "Post's National Weekly Edition to Close". The Washington Post. 12 Haziran 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Haziran 2011. 
  10. ^ "The Washington Post's Circulation and Reach". The Washington Post Media. 20 Kasım 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Mart 2009. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Nedir? :The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? ile ilgili The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Ne Demektir? The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Açıklaması Nedir? The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Cevabı Nedir? The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Kelimesinin Anlamı? The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Açıklaması? :The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Gerçek mi? :The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? ile ilgili The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Hakkında? :The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? ile ilgili The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? burada bulabilirsiniz. The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler The Washington Post nedir?, The Washington Post anlamı nedir?, The Washington Post ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Castellarano, Fox International Channels Türkiye, Max Beesley, fox international channels türkiye, Tevfik Altındağ, Alan Eustace, Gürcü Mehmed Paşa, Menajerimi Ara bölümleri listesi, Barranquilla, Aniplex, İPod Touch (7. nesil), 1465, 1154, Potamididae, 1191, Piris Da Motta, GSG 9, Alfredo Moreno, Sedir Adası, Lars Ulrich, Kedigiller, Paraíba, Alice in Chains, Sunullah İbrahim, Uluslararası İstanbul Caz Festivali, Budin Beylerbeyleri, Amerika Birleşik Devletleri Futbol Federasyonu, Britanya Kolombiyası, Plandište, Kardak Krizi, Shinnik Yaroslavl, Bir Aşk Uğruna, Boy Erased, Azerbaycan cumhurbaşkanlığı işler idaresi başkanları listesi, Dr Pepper, TSK Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, 5. İcra Vekilleri Heyeti, Staffordshire definesi, Korkak Robert Fordun Jesse James Suikastı, 1987 Türkiye anayasa değişikliği referandumu, Küçük gruplar sosyolojisi, Diyap Yıldırım, Shiroi Suna no Aquatope, Sol Campbell, 78. Akademi Ödüllerinde Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü başvuruları, Dürbün, 1702, Maurice Wilkins, 1982, 11. Uluslararası İstanbul Film Festivali, Köklük, Çaybaşı, Kubota, Miatsum, NGC 3016, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti milletvekilleri listesi, 1304, Euglenida, 2026, Sunuculuk, 1129, Mahdi Mohammed Gulaid, 1348, Avrupa film festivalleri listesi, Heştper, St. Helens Yanardağı, Charles Robert Richet, Cesàro toplamı, Bencatel, Mersingiller, Sarin, Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi, Toshihiro Iijima, Enron skandalı, 1963 Kıbrıs Anayasası değişikliği önerisi, 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı seçiminde adayların belirlenmesi, Tel Abyad, Cinsiyetçilik, Being Boring, Emirzeli, Starsky ve Hutch, Julio César Enciso (2004 doğumlu futbolcu), İkizlerin Zamanı, 67. Akademi Ödülleri, I Should Be So Lucky, Thomas More, Üsküdar Validebağ Fen Lisesi, Sodyum silikat, Sezar İç Savaşı, Küçük Kaymaklı Spor Kulübü, The Worrying Kind, Firidunkenar şehristanı, Vasil Levski National Stadium, Ertuğrul Erdoğan, Illasi, 1837, Microsoft TV, Çankırı ili genel seçim sonuçları, Iveco Stralis, Dürrizade Mehmed Ataullah Efendi, Viasat History,
Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?, Mevdu İsminin Anlamı Nedir?, Boğumlu İsminin Anlamı Nedir?, Nilay Barkın Kimdir?, Atilla Andaç Yapıcıer Kimdir?, Yanaklı Nedir?, Sofralık Nedir?, Motorsuz Nedir?, Hepatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dominant İsminin Anlamı Nedir?, Higroskopik Nedir?, Boğum Boğum İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Bahadır Ayas Kimdir?, Aldo Leão Ramírez Kimdir?, Vebalı İsminin Anlamı Nedir?, Yonca Mete Soy Kimdir? Yonca Mete Soy Nereli Yonca Mete Soy Kaç Yaşında?, Sıfır İsminin Anlamı Nedir?, Mevcut İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Ali Doğu Kimdir?, Atilla Alpar Kimdir?, Boğuk Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Sofiyane Nedir?, Hennez İsminin Anlamı Nedir?, Domestik İsminin Anlamı Nedir?, Higrometrik Nedir?, Aldo Duscher Kimdir?, Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Vazifeşinas İsminin Anlamı Nedir?, Sıçrayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Bilgehan Tuba Tiryaki Kimdir?, Hendesi İsminin Anlamı Nedir?, Dolusu İsminin Anlamı Nedir?, Higrofil Nedir?, Dolusu Nedir?, Boğucu İsminin Anlamı Nedir?, İsmet Güneşhan Kimdir?, Aldo Corzo Kimdir?, Vazifeperver İsminin Anlamı Nedir?, Sıcakkanlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevâlî İsminin Anlamı Nedir?, Kenya bayrağı Anlamı Nedir, Kenya bayrağı Nasıl Oluştu, Kenya bayrağı Tarihi, Kenya bayrağı Renkleri, Kenya bayrağı Tasarımı, Boğmaklı İsminin Anlamı Nedir?, Yamyaş Nedir?, Sofistik Nedir?, Leman Sivri Kimdir?, Motifsiz Nedir?, Birgül Yıldız Günay Kimdir?, Hemzemin İsminin Anlamı Nedir?, Dolu İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosiyanik Nedir?, Atila Sertel Kimdir?, Boğazsız İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?, Boğazlı İsminin Anlamı Nedir?,