TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir?

TGRT Nedir?

TGRT Nedir?, TGRT Nerededir?, TGRT Hakkında Bilgi?, TGRT Analizi? TGRT ilgili TGRT ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  TGRT ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. TGRT Ne Anlama Gelir TGRT Anlamı TGRT Nedir TGRT Ne Anlam Taşır TGRT Neye İşarettir TGRT Tabiri TGRT Yorumu 

TGRT Kelimesi

Lütfen TGRT Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. TGRT İlgili Sözlük Kelimeler Listesi TGRT Kelimesinin Anlamı? TGRT Ne Demek? ,TGRT Ne Demektir? TGRT Ne Demektir? TGRT Analizi? , TGRT Anlamı Nedir?,TGRT Ne Demektir? , TGRT Açıklaması Nedir? ,TGRT Cevabı Nedir?,TGRT Kelimesinin Anlamı?,TGRT Kelimesinin Anlamı Nedir? ,TGRT Kelimesinin Anlamı Ne demek?,TGRT Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

TGRT Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

TGRT Kelimesinin Anlamı Nedir? TGRT Kelimesinin Anlamı Ne demek? , TGRT Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

TGRT Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! TGRT - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

TGRT

TGRT Nedir? TGRT Ne demek? , TGRT Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

TGRT Kelimesinin Anlamı? TGRT Ne Demek? TGRT Ne Demektir? ,TGRT Analizi? TGRT Anlamı Nedir? TGRT Ne Demektir?, TGRT Açıklaması Nedir? , TGRT Cevabı Nedir? , TGRT Kelimesinin Anlamı?


TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir?

TGRT

Vikipedi, özgür ansiklopedi
TGRT
Kanalın kurumsal logosu
Tam adı Türkiye Gazetesi Radyo Televizyonu
Kuruluş 22 Nisan 1993 (1993-04-22)
Kapanış 24 Şubat 2007 (2007-02-24)
Şirket İhlas Yayın Holding (1993-günümüz)
News Corporation (2006-2007)
Sahibi Enver Ören (1993-2013)
Rupert Murdoch (2006-2007)
Ahmet Mücahid Ören (2013-günümüz)
Genel yayın yönetmeni Ercan Seki
Resim formatı 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
İzlenme oranı 7.0 (AGP),()
Slogan Ekrana Huzur Geldi (1993-1998)
Gör Bak Neler Olacak? (1998)
Dış Dünyaya Açılan Pencere (1998-2007)
Daima Öncü, Daima Önde (2014-günümüz)
Ülke  Türkiye
Dili Türkçe
Yayın alanı Türkiye
İştirakler TGRT FM (1993-2006)
Genel merkez Cağaloğlu, Cibali, Fatih, İstanbul (1993-1998)
Yenibosna, Bahçelievler, İstanbul (1998-günümüz)
Adres Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi İhlas Holding No:11 A/51 34197 Yenibosna, Bahçelievler, İstanbul
Değiştirilen adı FOX (2007-günümüz)
Kardeş kanal(lar) TGRT Haber (2004-günümüz)
TGRT Pazarlama (2004-2010)
TGRT Belgesel (2010-günümüz)
TGRT EU (2004-2007), (2009-günümüz)
Websitesi tgrt.com.tr (Çevrimdışı)
İzlenebilirlik
Uydu radyo yayını
Türksat 4A 12228 V 8400 5/6
D-Smart 657.kanal (TGRT FM)
tivibu 45. kanal (TGRT Haber SD)
315. kanal (TGRT Haber HD)

TGRT (tam adıyla Türkiye Gazetesi Radyo Televizyonu), Türkiye'de özel televizyonculuğun ilk yıllarında İhlas Holding tarafından 22 Nisan 1993 tarihinde Cağaloğlu'nda açılmıştır. Türkiye'nin yabancı sermayeye satılan ilk ulusal televizyon kanalıdır. Yayın hakları 25 Temmuz 2006 tarihinde Amerikalı News Corporation şirketine satılan kanal, FOX olarak yayın hayatını sürdürürken, TGRT'ye ait karasal yayın frekansları ve yayın haklarının çoğu satıldı. TGRT markası kurumsal şirket adı olarak varlığını sürdürürken, kardeş kanalları TGRT Haber ve TGRT Belgesel ile TGRT EU üzerinden yayına devam etmektedir.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

TGRT'nin 1993-1998 yılları arasında kullanılan logosu
TGRT Binası

Türkiye'nin ilk özel televizyon kanallarından biri olan TGRT 22 Nisan 1993 tarihinde Enver Ören tarafından Cağaloğlu, Cibali, Fatih'te kurulmuştur. Star TV, Teleon, Show TV, Kanal 6, HBB, Samanyolu TV, Flash TV ve Mesaj TV ile birlikte aynı dönemde kurulan TGRT ilk yıllarında daha çok muhafazakar ve milliyetçi çizgide bir yayıncılık benimsemiş dini filmler, sohbet programları, evliya ve ulemanın hayatını anlatan yapımlar, mukabele, belgeseller ve aile dizileri ile ön plana çıkmıştır. Yine İhlas Grubu tarafından kurulan ve Türkiye'nin ilk özel haber ajanslarından biri olan İhlas Haber Ajansı ile ortak bir yayın politikası ile etkili haber bültenlerini izleyicilerine aktarmıştır. Aynı zamanda Türkiye'nin ilk özel radyolarından olan TGRT FM'de aynı dönemde TGRT ile birlikte yayın hayatına başlamıştır.

TGRT, 1998 yılından itibaren yayın çizgisini tamamen değiştirerek daha çok eğlence, müzik, magazin ve dizi ağırlıklı bir yayın tarzına geçmiş ve kısa sürede Türkiye'nin en çok izlenen kanallarından biri haline gelmiştir. Seda Sayan, Sibel Can, Gülben Ergen, Seren Serengil, Hülya Avşar, Ebru Gündeş, Pınar Altuğ, Muazzez Ersoy, Sibel Turnagöl, Sinan Özen, Cüneyt Arkın, Kadir İnanır, Kenan Doğulu, Kenan Kalav, Mehmet Ali Erbil, Alişan, Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül, Erkan Petekkaya, Emrah gibi ünlü isimler TGRT'de dizi ve eğlence programları yapmaya başlamıştır. O yıllarda kanalın ana haber bültenini ise Jülide Ateş sunmaktaydı. TGRT, 25 Eylül 1998 tarihinde logosunu değiştirip, logosunu sağ üst köşeden sağ alt köşeye kaydırmıştır.[1][2][3][4]

1998 yılında başlayan değişim süreci 2000'li yılların başında devam etmiş TGRT aynı dönemde kadın ve yaşam programları, sabah programları, magazin programları ve yerli diziler yayınlamaya devam etmiştir. 2002-2019 yılları arasında ekrana gelen ve farklı kanallarda yayımlanan, Türkiye'nin en çok izlenen dizilerinden biri olan ve uzun yıllar ekranlarda kalan Çocuklar Duymasın dizisi de ilk olarak TGRT tarafından yayınlanmıştır.[5] İlk 13 bölümü burada yayımlandı, daha sonra atv'ye geçti.

2001 yılında İhlas Holding bünyesindeki İhlas Finans'ın ekonomik krize girmesiyle başlayan süreçten TGRT'de etkilenmiş eski popülerliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlamıştır. Bir dönem Türkiye'nin en ünlü isimlerinin program yaptığı kanal eskisi kadar olmasa da yine programlarına devam etmiştir. İhlas Finans 10 Şubat 2001 tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 171 sayılı kararı ile faaliyet izni durdurulmuş ve şirket tasfiye sürecine girmiştir. O tarihten sonra TGRT eski popülerliğinden uzaklaşmıştır.

2004 yılından itibaren TGRT'nin yeni kanalları TGRT Haber, TGRT Pazarlama ve TGRT EU kanalları yayın hayatına başlamıştır. 2010 yılında ise TGRT Pazarlama kanalı TGRT Belgesel olarak isim değiştirmiştir.

1998-2007 yılları arasında kullanılan logo

Ekonomik krize giren ve İhlas Finans'tan kaynaklanan borçları kapatmakta zorlanan grup 2006 yılında Amerikalı News Corporation şirketine TGRT'yi (Ana ve ulusal kanal) satmıştır. TGRT'nin isim hakkı İhlas Grubunda kalmak şartıyla 2006 Temmuz ayında kanalın bütün hisselerini News Corporation şirketine ve Ahmet Ertegün'e satılmıştır.[6] Sonrasında Avrupa'daki Türklere yönelik yayın yapan TGRT EU'da satışa dahil olmuştur ve FOX Türk yayına başlamıştır.

Söz konusu satış sadece TGRT'yi kapsamaktaydı. (Sonrasında TGRT EU'da satışa dahil oldu.) TGRT Markası İhlas Grubunda kalmıştır. Kanalın değişim sürecinde 15 Kasım 2006 tarihinde logosu küçüldü ve 26 Ocak 2007'de ise rengini kaybederek şeffafa dönüştü. 24 Şubat 2007 akşamı düzenlenen özel bir programla TGRT, FOX ismini almıştır. Ayrıca düzenlenen programda Kenan Doğulu da konser verdi. TGRT, halîhazırda FOX olarak yayın hayatına devam etmektedir. TGRT Haber, TGRT Pazarlama ve TGRT FM gibi kuruluşlar ise İhlas Holding'e bağlı olarak yayınlarına devam etmektedir.

Enver Ören'in vefatından sonra Mücahit Ören yönetimindeki İhlas Holding günümüzde TGRT Haber, TGRT Belgesel, TGRT EU, TGRT FM ve Türkiye Gazetesi ile medya sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir.

TGRT Haber[değiştir | kaynağı değiştir]

TGRT Haber tarafından kullanılan logo

TGRT Haber, İhlas Holding bünyesinde bulunan bir haber kanalı. 29 Ekim 2004 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.[7] İhlas Holding iştiraklerinden İhlas Haber Ajansı ile kuvvetli yayın ortaklığı yapmaktadır.

15 Aralık 2013 tarihinden itibaren TGRT EU ile birlikte 16:9 yayın formatına geçmiştir.

2014 yılının 22 Nisan gününde yani TGRT yayınlarının ilk başladığı günün 21. yıldönümünde bütün TGRT ailesiyle beraber logo değişikliğine uğramıştır. Yıllardır kullanılan sarı-mavi renkli logonun yerine kırmızı-siyah renkli bir logo kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca TGRT EU kanalıyla beraber logosu sol üst köşeden sağ alt köşeye kaydırılmıştır. 21 Temmuz 2020'de HD yayına geçmiştir. 22 Temmuz 2020 'de ise TGRT EU ile beraber logosu sağ alt köşeden tekrar sol üst köşeye taşınmıştır.

TGRT EU[değiştir | kaynağı değiştir]

TGRT EU tarafından kullanılan logo

TGRT EU, 17 Aralık 2004 tarihinde kurulan TGRT'nin Avrupadaki Türkler'e yönelik yayın yapan televizyon kanalı.[8] Sahibi İhlas Holding olan kanalın yayın akışı Avrupa saatine göredir.

22 Nisan 1993 tarihinde yayın hayatına başlayan İhlas Holding'in yayın kuruluşu olan TGRT'nin yayın haklarının devredilmesinden sonra aynı frekans üzerine kurulmuştur.

TGRT EU; İhlas Holding'e bağlı olan Huzur Radyo TV A.Ş. şirketine aitti. Satış işlemi 15 Kasım 2006 tarihinde gerçekleştirilerek borsaya İhlas Holding tarafından bildirilmiştir. Bu satış ile birlikte şirketin %56.5'i devredilmiş oldu. News Corporation daha sonra bu şirketin diğer hissedarlarıyla da anlaşarak şirketin tümünü satın aldı.[kaynak belirtilmeli]

Bu satış işlemi, İhlas Yayın Holding'in bağlı ortaklığı olan TGRT Haber TV A.Ş.'yi ve bu şirketin bünyesinde bulunan TGRT Haber ve TGRT FM Radyosunu kapsamamaktadır.

News Corporation, bu işlemi Ahmet Ertegün ile birlikte gerçekleştirdi. Ahmet Ertegün'ün Atlantic Records şirketiyle anılan şirket Şubat 2007'den beri içerisinde FOX Türk adıyla kiralanan Eski Et ve Balık Kurumu binasından yayın yapmaktaydı.

FOX TV ve FOX Türk'ü kapsayan Huzur Radyo TV'nin sahibi Rupert Murdoch o dönem istediği başarıyı yakalayamayınca FOX Türk'ü İhlas Holding'e geri verdi. 1 Temmuz 2009 tarihinde kapanmıştır ve FOX Türk aynı frekansını TGRT EU'ya devretmiştir. 22 Nisan 2014'te logo ve format değişikliği yapıp Avrupa'ya özgü programların yanında TGRT döneminden kalma dizileri yayınlamaya başlamıştır. Zaman zaman TGRT Haberle beraber ortak yayın yapmaktadır. 2020 yılında ise TGRT Haber ile beraber logosu sağ alt köşeden tekrar sol üst köşeye taşınmıştır. Ayrıca Avrupa'daki Türkler'in gazeteleri ve yazılı basın organları Türkiye Avrupa ve Post gazetesine aittir.

TGRT Pazarlama[değiştir | kaynağı değiştir]

TGRT Pazarlama, İhlas Holding'in Huzur Radyo TV A.Ş. şirketi bünyesinde bulunmuş bir alışveriş kanalıdır. 29 Ekim 2004'te kurulan TGRT Pazarlama, 24 saat yayın yapan bir alışveriş kanalıydı.[9] 22 Nisan 2010'da yayını sona ermiştır. TGRT Belgesel olarak yayına devam etmektedir.

TGRT Belgesel[değiştir | kaynağı değiştir]

TGRT Belgesel, İhlas Holding'in kurduğu, TGRT Dijital TV Hizmetleri A.Ş. bünyesinde bulunan bir belgesel kanalıdır.[10]

22 Nisan 2010'da yayına başlamıştır. Tabiat, hayvanlar âlemi, tarih ve önemli şahsiyetlerin hayat hikâyeleri gibi çeşitli konularda belgeseller yayınlamaktadır. Açılmasıyla birlikte TGRT Pazarlama kanalı yayınına son vermiştir.

22 Nisan 2014'te bütün TGRT ailesiyle beraber logo değişikliğine gitmiştir.

TGRT FM[değiştir | kaynağı değiştir]

TGRT FM, Türkiye'de ulusal yayın yapan bir radyo istasyonudur. 4 Ekim 1993 tarihinde Enver Ören tarafından kurulmuş ve TGRT ile beraber yayın hayatına başlamıştır.

İlk yayına başladığı dönem İstanbul'da FM 93.1 ve 88.6 Frekanslarından yayın yapmaktaydı. Daha sonra 88.6 Frekansını iptal ederek sadece 93.1 Frekansından yayın yapmıştır. Doksanlı yıllardan itibaren Türkiye'de genelinde yaygın yayın ağına sahip özel radyolardan biridir. Türkiye genelinde 120 noktada karasal yayını bulunmaktadır. Karasal Frekansları dışında Türksat uydusu üzerinden tüm Avrupa'da ve İnternet üzerinden de tüm dünyada dinlenebilmektedir. TGRT FM sadece müzik yayını değil, Haber programları, dini programlar, sohbet, arkası yarın, radyo tiyatrosu, huzura doğru, tarih sohbetleri ve kültürel ağırlıkta programlar yayınlamaktadır.

TGRT FM, 22 Nisan 2014 tarihinde bütün TGRT ailesiyle beraber logo değişikliğine gitmiştir.

21 Eylül 2020 itibarıyla TGRT FM'in İstanbul frekansı 93.2 olarak değişmiştir. 2021 yılı başında Bursa, İzmit ve Sakarya frekansları da 93.2 olarak değişti.[11]

Programları[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "Milliyet - 6 Eylül 1998 - MİLLİYET GAZETE ARŞİVİ". gazetearsivi.milliyet.com.tr. 7 Ekim 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 2. ^ "Milliyet - 25 Eylül 1998 - MİLLİYET GAZETE ARŞİVİ". gazetearsivi.milliyet.com.tr. 9 Mart 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 3. ^ "Milliyet - 26 Eylül 1998 - MİLLİYET GAZETE ARŞİVİ". gazetearsivi.milliyet.com.tr. 7 Ekim 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 4. ^ "Milliyet - 27 Eylül 1998 - MİLLİYET GAZETE ARŞİVİ". gazetearsivi.milliyet.com.tr. 11 Eylül 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 5. ^ "Çocuklar Duymasın dizisi Guinness Rekorlar Kitabı'na giriyor!". 11 Ocak 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 6. ^ "Murdoch, TGRT'ye 98 milyon dolar verdi, Türkiye'ye Ertegün'le girdi". 6 Haziran 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
 7. ^ "TGRT HABER YAYINA BAŞLADI". Türkiye Gazetesi. 29 Ekim 2004. 3 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2021. 
 8. ^ "TGRT EU, yayına başladı". Türkiye Gazetesi. 18 Aralık 2004. 3 Aralık 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 8 Temmuz 2021. 
 9. ^ "TGRT Pazarlama". 11 Nisan 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Nisan 2010. 
 10. ^ "Bilgi Toplumu Hizmetleri". 12 Ekim 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Eylül 2017. 
 11. ^ iha.com.tr. "TGRT FM'in yeni frekansı 93.2 oldu". İhlas Haber Ajansı. 3 Ekim 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Ocak 2022. 

TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Nedir? :TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? ile ilgili TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Ne Demektir? TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Açıklaması Nedir? TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Cevabı Nedir? TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Kelimesinin Anlamı? TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Açıklaması? :TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Gerçek mi? :TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? ile ilgili TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Hakkında? :TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? ile ilgili TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? burada bulabilirsiniz. TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler TGRT nedir?, TGRT anlamı nedir?, TGRT ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Kıbrıs Bankası, Sodyum benzoat, Claude Bernard, Hayıroğlu, Karatay, Sodyum tiyosiyanat, Sosyal medya, Ölesiye Yaşamak, NGC 6879, NGC 451, Kilis, Sason, Springer Verlag, Satoshi Koizumi, Dino Grandi, Gallerde arduvaz endüstrisi, Aliou Cissé, Ali Baba, Melankolik, Rakim, Rakım, 1121, Sodyum borhidrür, Nathalie Pechalat, Kayaş Tren İstasyonu, Quibi, Sodyum iyodat, Kristiina Brask, Domus Aurea, Hilbert problemleri, Takımyıldızına göre yıldızlar dizini, Arnavut paşalıkları, Giresunda 2023 Türkiye cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri, Makbul İbrahim Paşa, Çin ile Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Arasında İşbirliği, Dekatlon, Club Atlético Osasuna, Aşkta ve Savaşta, Jesus Is King, Shimin Geng, NGC 2311, tbmm 7. dönem milletvekilleri listesi, Haluk Piyes, Elektriksel gerilim, Eryaman Yüksek Hızlı Tren Garı, BAFTA En İyi Film Ödülü, Dichelostemma, Geneva Havalimanı, Yer eş zamanlı yörünge, Kongo Halk Cumhuriyeti, Atletizmde dünya rekorları listesi, Trödler und Co, Stade Rennais FC, Wheeler, Zunice, Eski Roma zafer takları listesi, Sergey Mironoviç Kirov, Dokuz Eylül Üniversitesi, Doğu Azerbaycan (eyalet), Sport Club Corinthians Paulista, SISGrass, Spezia Calcio, Johannes Bölter, Efeler Ligi şampiyonluğu kazanan koçlar listesi, WTA 1 numara oyuncu sıralaması listesi, Selahattin Özbir, Tarık Dursun Kakınç, Alvin Toffler, Écaussinnes, Adana ili genel seçim sonuçları, NGC 965, Ezel Bayraktar, Paul Cormier (mühendis), Jean Smart, Barada Nehri, Hacıbektaş, Shiroi Suna no Aquatope, Cesàro toplamı, Çağıl, Kızıltepe, Latince kısaltmalar listesi, 2010 FIFA Dünya Kupası elemeleri (AFC), Danial Jahić, Arap düşmanlığı, Husiler, Tavşan atlet, Elmer Gantry (film), The L Word, The Arockalypse, La Zarra, Anghiari, Türkiye PAF Ligi, 1828, LÖVE, Bora Akkaş, Türkiyenin diplomatik temsilcilikleri listesi, Pirelli, Racova Muharebesi, Augeas, Ribera, Rizede 2019 Türkiye yerel seçimleri, Kuş yuvası, Semyon Dejnyov,
Sophie Aldred Kimdir?, Vefalı İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatsiz İsminin Anlamı Nedir?, Mevrut İsminin Anlamı Nedir?, Soğansı Nedir?, Mökkem Nedir?, Herbivor İsminin Anlamı Nedir?, Donlu İsminin Anlamı Nedir?, Donlu Nedir?, Niler Albayrak Kimdir?, Boklu İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Enes Süzen Kimdir?, Atilla Ateş Kimdir?, Möblesiz Nedir?, Bok İsminin Anlamı Nedir?, Her Bir İsminin Anlamı Nedir?, Don Yağı İsminin Anlamı Nedir?, Vefakâr İsminin Anlamı Nedir?, Sıhhatli İsminin Anlamı Nedir?, Mevkut İsminin Anlamı Nedir?, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kıbrıs Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Boğunuk İsminin Anlamı Nedir?, Resül Kaplan Kimdir?, Soğanımsı Nedir?, Mozambikli Nedir?, Hepçil İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli İsminin Anlamı Nedir?, Dominikli Nedir?, Aldo Polo Kimdir?, Atilla Atalay Kimdir?, Veciz İsminin Anlamı Nedir?, Sığ İsminin Anlamı Nedir?, Mevdu İsminin Anlamı Nedir?, Boğumlu İsminin Anlamı Nedir?, Nilay Barkın Kimdir?, Atilla Andaç Yapıcıer Kimdir?, Yanaklı Nedir?, Sofralık Nedir?, Motorsuz Nedir?, Hepatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dominant İsminin Anlamı Nedir?, Higroskopik Nedir?, Boğum Boğum İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Bahadır Ayas Kimdir?, Aldo Leão Ramírez Kimdir?, Vebalı İsminin Anlamı Nedir?, Yonca Mete Soy Kimdir? Yonca Mete Soy Nereli Yonca Mete Soy Kaç Yaşında?, Sıfır İsminin Anlamı Nedir?, Mevcut İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Ali Doğu Kimdir?, Atilla Alpar Kimdir?, Boğuk Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Sofiyane Nedir?, Hennez İsminin Anlamı Nedir?, Domestik İsminin Anlamı Nedir?, Higrometrik Nedir?, Aldo Duscher Kimdir?, Boğuk İsminin Anlamı Nedir?, Vazifeşinas İsminin Anlamı Nedir?, Sıçrayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Bilgehan Tuba Tiryaki Kimdir?, Hendesi İsminin Anlamı Nedir?, Dolusu İsminin Anlamı Nedir?, Higrofil Nedir?, Dolusu Nedir?, Boğucu İsminin Anlamı Nedir?, İsmet Güneşhan Kimdir?, Aldo Corzo Kimdir?, Vazifeperver İsminin Anlamı Nedir?, Sıcakkanlı İsminin Anlamı Nedir?, Mevâlî İsminin Anlamı Nedir?, Kenya bayrağı Anlamı Nedir, Kenya bayrağı Nasıl Oluştu, Kenya bayrağı Tarihi, Kenya bayrağı Renkleri, Kenya bayrağı Tasarımı, Boğmaklı İsminin Anlamı Nedir?, Yamyaş Nedir?, Sofistik Nedir?, Leman Sivri Kimdir?, Motifsiz Nedir?, Birgül Yıldız Günay Kimdir?, Hemzemin İsminin Anlamı Nedir?, Dolu İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosiyanik Nedir?, Atila Sertel Kimdir?, Boğazsız İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?, Boğazlı İsminin Anlamı Nedir?,