Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir?

Black or White Nedir?

Black or White Nedir?, Black or White Nerededir?, Black or White Hakkında Bilgi?, Black or White Analizi? Black or White ilgili Black or White ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Black or White ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Black or White Ne Anlama Gelir Black or White Anlamı Black or White Nedir Black or White Ne Anlam Taşır Black or White Neye İşarettir Black or White Tabiri Black or White Yorumu 

Black or White Kelimesi

Lütfen Black or White Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Black or White İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Black or White Kelimesinin Anlamı? Black or White Ne Demek? ,Black or White Ne Demektir? Black or White Ne Demektir? Black or White Analizi? , Black or White Anlamı Nedir?,Black or White Ne Demektir? , Black or White Açıklaması Nedir? ,Black or White Cevabı Nedir?,Black or White Kelimesinin Anlamı?,Black or White Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Black or White Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Black or White Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Black or White Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Black or White Kelimesinin Anlamı Nedir? Black or White Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Black or White Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Black or White Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Black or White - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Black or White

Black or White Nedir? Black or White Ne demek? , Black or White Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Black or White Kelimesinin Anlamı? Black or White Ne Demek? Black or White Ne Demektir? ,Black or White Analizi? Black or White Anlamı Nedir? Black or White Ne Demektir?, Black or White Açıklaması Nedir? , Black or White Cevabı Nedir? , Black or White Kelimesinin Anlamı?


Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir?

Black or White

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Black or White"
Michael Jackson single
Yayımlanma11 Kasım 1991
FormatCD & DVD & Kaset
Kaydedilme1990
TarzR&B, pop-rock, dance-pop
Süre3:22
ŞirketEpic
YazarMichael Jackson
YapımcıMichael Jackson
Michael Jackson single kronolojisi
"Liberian Girl"
((1989))
"Black or White" "Remember the Time"
((1992)
Ses örneği
noicon

)

Black or White, ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson'ın 1991 çıkışlı Dangerous adlı albümünden çıkan ilk şarkıdır. Bill Bottrell ile birlikte yazdı, besteledi ve üretti. Şarkı, pop rock, dans ve hip hop'un bir füzyonudur. Şarkı, Epic Records tarafından yayınlanmıştır. Şarkının prodüktörlüğünü Michael Jackson üstlenmiştir. Şarkı, çoğu ülkede 1 numaraya ulaştığı gibi, hemen hemen tüm listelerde ilk 3'e girmeyi başarmıştır.

Black or White (Siyah veya Beyaz) 7 Aralık 1991'de Billboard Hot 100 listesinde bir numaraya yükseldi ve Beatles'ın "Get Back" ten bu yana en hızlı liste başı oldu. Zirvede toplam yedi hafta kaldı. Jackson, 1970'ler, 1980'ler ve 1990'larda şarkıyla bir numaralı hitlere sahip olan ilk sanatçı oldu. Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA) tarafından RIAA sertifikasına sahiptir. ABD, İngiltere, İtalya, Norveç, İspanya, İsveç, İsviçre, Kanada, Meksika, Küba, Türkiye, Zimbabve, Avustralya, Yeni Zelanda, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, İrlanda, İsrail ve Eurochart Hot 100 Singles dahil olmak üzere dünya çapında 20 ülkede bir numara oldu. Ayrıca 1992'nin dünya çapında en çok satan single'ı oldu.[1]

"Black or White" müzik videosu MTV, BET, VH1 ve Fox'ta prömiyer yaptı ve o zamana kadarki en yüksek Nielsen reytinglerini verdi ve ayrıca 14 Kasım 1991'de BBC'nin İngiltere'deki Top of the Pops adlı televizyon programında yer aldı. Video, daha önce Michael Jackson's Thriller'ı yöneten John Landis tarafından yönetildi. Jackson ve Vincent Paterson tarafından ortak koreografı yapıldı. Şimdiye kadarki en çok müzik videosu olmak üzere, 500 milyon izleyiciyle 27 ülkede aynı anda prömiyerini yaptı.

"Black or White" ilk ve tek Billboard No. 1 World Single ödülünü almıştır.

Şarkı hakkında

[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkı, bir rock, rap, pop ve dans müziklerinin bir sentezi olarak 11 Kasım 1991'de piyasaya sürülmüştür. "Black or White", Michael Jackson ve Bill Bottrell tarafından yazılmış, bestelenmiş ve yapımcılığını üstlenilmiştir. Dangerous albümünden ilk single olarak seçilmiştir. Şarkıdaki gitar sesleri, Guns'N'Roses'ın gitaristi Slash tarafından çalınmıştır. Bununla beraber, şarkıda ırkların kardeşliği temalı rap bölümü bulunur. Bu rap bölümü de Bill Bottrell tarafından yazılıp söylenmiştir.

Şarkıda Bill Bottrell'in gitarları ve Jackson'ın vokal tarzı gibi dans, hip hop ve hard rock müziği unsurları var. Bu şarkı, Jackson'ın vokali E3'ten B4'e uzanan ve temposu 115 BPM'de ölçülen E majör anahtarında çalınır.[2][3][4][5][6][7][8]

Bill Bottrell tarafından çalınan şarkının ana riffi, çoğu zaman yanlışlıkla Guns N 'Roses gitaristi Slash'e atfedilir. Slash'in gitar çalması aslında şarkının[9][10] albüm versiyonundan önceki skeçte duyuluyor ve o şarkının canlı performansları sırasında ana rif çaldı.

Şarkının videosu, MTV, BET, VH1 ve FOX kanallarında 14 Kasım 1991 tarihinde yayına çıktı. Videoda, Evde Tek Başına filminin oyuncusu Macaulay Culkin, Tess Harper ve George Wendt bulunmaktadır. Video çekilirken morphing yöntemi kullanılmıştır. Bu teknoloji, o sıralarda yüksek fiyatlara mal olmuştur.

Videonun ilk birkaç dakikası, evin çocuğu Macaulay Culkin'in yüksek sesle rock müzik dinlemesi ve babası George Wendt'in onu uyarması ve müziği kapatma isteği üzerinde geçer. Daha sonra Macaulay Culkin, dev hoparlörler getirip kendi gitar çalar ve bu ses sonrası, baba George Wendt, koltuğuyla beraber evden uçarak Afrika'ya düşer. Burada Michael Jackson, yerel halkla dans etmeye başlar, ardından Jackson, çeşitli ülkelerin ve kültürlerin içinden geçerek şarkıyı söyler. Video biterken, morphing efekti ile yapılmış olan, farklı ırklardaki insanların şarkıyı bir koreografi içerisinde söylerken geçişi işlenir.

Video, günümüzde de düzenli olarak çeşitli kanallarda yayınlanmaktadır. Videonun Afrika, Tayland, Yerel Amerika, Hindistan, Rusya gibi dünyanın değişik ülkelerinde geçmesi ve morphing tekniğinin kullanılması hala ilgi çeker. Michael Jackson, videoda, Ku Klux Klan örgütü ile ilgili "korkusunun olmadığını" açıklar.

Canlı performanslar

[değiştir | kaynağı değiştir]

Şarkı ilk olarak 1992-1993 yılları arasında gerçekleşen Jackson'un ikinci turnesi olan Dangerous World Tour'un Heal The World'den önce gelen şarkısıdır.

1996'da Brunei kralının doğum günü nedeniyle verilen konserde de yine şarkı seslendirilmiştir.

Jackson'un 1996-1997 yılları arasında gerçekleşen HIStory World Tour'da da şarkı tüm konserlerde sergilenmiştir.

Şarkı son olarak 2002 yılında Michael Jackson: Live at the Apollo konserinde söylenmiştir.

Jackson'un ani ölümü üzerine iptal edilen This is It turnesinde de şarkı, ikinci dizesi olmadan sergilenecekti. Şarkının provası Jackson tarafından yapıldı prova görüntüleri belgesel filminde yayınlandı.

Tekli içeriği

[değiştir | kaynağı değiştir]

Özgün sürüm

[değiştir | kaynağı değiştir]
 1. "Black or White" – 3:22
 2. "Black or White" (Enstrümental) – 3:22
 3. "Smooth Criminal" – 4:10

Black or White: The Remixes

[değiştir | kaynağı değiştir]
 1. The Clivillés & Cole House/Club Mix
 2. The Clivillés & Cole House/Dub Mix
 3. The Underground Club Mix
 4. House With Guitar Radio Mix
 5. Tribal Beats
CD side
 1. "Black or White" (Tekli sürümü) – 3:22
 2. "Black or White" (Clivillés & Cole House Guitar Radio Mix) – 3:50
DVD side
 1. "Black or White" (Müzik Videosu)
Liste Tepe
noktası
Amerika Birleşik Devletleri U.S. Billboard Hot 100 1
Amerika Birleşik Devletleri U.S. Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs 3
Amerika Birleşik Devletleri U.S. Billboard Hot Dance Club Play 2
Amerika Birleşik Devletleri U.S. Billboard Hot Adult Contemporary Tracks 23
Amerika Birleşik Devletleri U.S. Billboard Hot 100 Airplay 1
Avustralya Avustralya 1
Belçika Belçika 1
Kanada Kanada 1
Fransa Fransa 1
İrlanda İrlanda 1
İtalya İtalya 1
Yeni Zelanda Yeni Zelanda 1
Norveç Norveç 1
İspanya İspanya 1
İsveç İsveç 1
İsviçre İsviçre 1
Birleşik Krallık İngiltere 1
Avusturya Avusturya 2
Almanya Almanya 2
Danimarka Danimarka 3
Hollanda Hollanda 3


 1. ^ Michael Jackson 1992 Lifetime Achievement Award (İngilizce), 1 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi, erişim tarihi: 14 Ekim 2019 
 2. ^ "Black or White > Overview". Allmusic. Rovi Corporation. Erişim tarihi: 24 Ekim 2009. 
 3. ^ "Black or White - Michael Jackson Digital Sheet Music (Digital Download)". MusicNotes.com. Alfred Publishing Co. Inc. 27 Eylül 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Kasım 2012. 
 4. ^ Sony Music (2001). "Michael Jackson Dangerous Review". Sony Music Entertainment. 4 Aralık 2005 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Mayıs 2009. 
 5. ^ Jeans (1993). "Peligroso regreso". Michael Jackson: Un mito indescifrable (İspanyolca). Revista Jeans. s. 7. En "Black or white"... el resultado es una mezcla de hard rock, dance y rap 
 6. ^ Halstead, Craig; Cadman, Chris (2003). Michael Jackson the Solo Years. Authors On Line Ltd. s. 40. ISBN 0-7552-0091-8. Erişim tarihi: 24 Mayıs 2009. 
 7. ^ Andersen, Christopher P. (1994). Michael Jackson: unauthorized. Simon & Schuster. s. 105. ISBN 0-671-89239-8. 27 Temmuz 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Mayıs 2009. 
 8. ^ Erlewine, Stephen Thomas. "Michael Jackson Thriller Review". Allmusic. Erişim tarihi: 24 Mayıs 2009. 
 9. ^ Dekel, Jonathan (March 11, 2010). "Slash Calls Michael Jackson Guitar Riff 'Gay' at Canadian Music Week Keynote". Spinner. 12 Ağustos 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: March 3, 2011. 
 10. ^ YouTube'da SLASH – TALKS RAY CHARLES & MICHAEL JACKSON – CMW 2010 INTERVIEW

Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Nedir? :Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? ile ilgili Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Ne Demektir? Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Açıklaması Nedir? Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Cevabı Nedir? Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Açıklaması? :Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Gerçek mi? :Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? ile ilgili Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Hakkında? :Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? ile ilgili Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? burada bulabilirsiniz. Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Black or White nedir?, Black or White anlamı nedir?, Black or White ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Schefflera glabra, Hindu, Schefflera fengii, Schefflera eximia, Schefflera clausa, Schefflera duidae, Schefflera koresii, Rhein, Schefflera kuntzei, Schefflera digyna, Schefflera lancifoliolata, Schefflera cerata, Schefflera carrii, Schefflera latifoliolatum, Schefflera lociana, Rasyonalizm (felsefe), Schefflera longepetiolata, Schefflera longipetiolata, Schefflera caduca, Schefflera bojeri, Schefflera bonita, Schefflera bifida, Schefflera bangii, Kiran Rao, Schefflera avenis, Schefflera aurata, one direction, QF 6 pounder, Yunanistan demografisi, Something, Paul Zbyszewski, Mehmet Karaca, Stray Kids, Sidharth Malhotra, Laosta turizm, NGC 4774, Altın Koza En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü, Tenisçi, Germaine Mason, Karbondioksit giderme, Leucauge bontoc, Schefflera lukwangulensis, Jacob Abbott, Schefflera minutistellata, Schefflera montana, Schefflera moratii, Schefflera multifoliolata, Schefflera nervosa, İstanbulda 1943 Türkiye genel seçimleri, Karaçal Barajı, Ilovik, Natalya Koçanova, Çaltepe, Manavgat, Doktor Watson, Cici Baba, Beyaz Dağ Muharebesi, 27 Ağustos, Tik Tok, Nazism, Kola, Bad Dürkheim (ilçe), Tomoko Suzuki, Gaia hipotezi, AirPods, Nova Esperança do Piriá, Schefflera obliqua, Cesur Yürek, Sabrina (film, 1954), Schefflera oblonga, Dont Start Now (Dua Lipa şarkısı), Schefflera ouveana, Shut Down, Schefflera obovata, Schefflera ovoidea, Schefflera pallens, Karabulak, Kulp, Karagümrük, Fatih, Shoot em up, Bom Jesus do Tocantins, Pará, Arron Afflalo, Schefflera papuana, Schefflera paruana, Ready For Love, Schefflera parvifoliolata, Schefflera phanerophlebia, Pointilist, Rhinocerotinae, Yaratık (film), Ananindeua, Brazilya, Mesut Saray, Vigia, Pará, Avatar 3, İshak Razzakov, Gerald Griffin, Cary Joji Fukunaga, Peristalsis, Eupteleaceae, Ruth Roberta de Souza, Yalancı Bahar (dizi), Hadi Haşaba,
Neşe Kangüleç Kimdir?, Dilan Kunt Ayan Kimdir?, Orkun Şıktaşlı Kimdir?, Suat Yıldız Kimdir?, Gürhan Özcan Kimdir?, Mehmet Özdağ Kimdir?, Mehmet Koç Kimdir?, Nazan Güneysu Kimdir?, Ayten Kordu Kimdir?, Filiz Tuğçe Ayrancı İplikçi Kimdir?, Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kimdir? Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Nereli Yrd Doç Dr Halit Zavalsız Kaç Yaşında?, Mustafa Yeşilyurt Kimdir?, İsmail Cavga Kimdir?, Hasan Eryılmaz Kimdir?, Mehmet Karaman Kimdir?, Murat Çan Kimdir?, Nurettin Karadeniz Kimdir?, Özer Özçınar Kimdir?, İbrahim Baykan Kimdir?, Menije Nur Özcan Kimdir?, Ali Fethi Gürler Kimdir?, Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?,