Hande Kâtipoğlu

Hande Kâtipoğlu

Hande Kâtipoğlu Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Hande Kâtipoğlu Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Hande Kâtipoğlu
Hande Kâtipoğlu İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Hande Kâtipoğlu Kelimesinin Anlamı?
Hande Kâtipoğlu Ne Demek?
Hande Kâtipoğlu Ne Demektir?
Hande Kâtipoğlu Analizi?
Hande Kâtipoğlu
Hande Kâtipoğlu Anlamı Nedir?
Hande Kâtipoğlu Ne Demektir?
Hande Kâtipoğlu Açıklaması Nedir?
Hande Kâtipoğlu Cevabı Nedir?
Hande Kâtipoğlu Kelimesinin Anlamı?
Hande Kâtipoğlu Kelimesinin Anlamı Nedir?
Hande Kâtipoğlu Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Hande Kâtipoğlu Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hande Kâtipoğlu, (d. 13 Mart 1982), Türk sinema ve tiyatro oyuncusudur.

Televizyon dizilerinde canlandırmış olduğu çekici ve aptal sarışın rolleriyle izleyicilerin beğenisini kazandı. Özellikle Yahşi Cazibe'deki "Simge" karakteriyle yıldızı parlayan oyuncu; sonraki yıllarda sinema ve tiyatroda önemli gişe başarıları kazanmış yapımlarda rol almıştır.

Eğitim Hayatı

Bilfen Kolejinden mezun olduktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde yüksek eğitim hayatına başlamış ancak, yalnızca bir yıl sonra eğitimini yarım bırakarak İstanbul'a dönmüş ve TÜRVAK Sinema/TV Eğitim Merkezi Sunuculuk Bölümünden mezun olmuştur.

Kariyeri

2002 yılında Katipoğlu; Hülya Avşar, Tuba Büyüküstün, Nil Erkoçlar ve Yasemin Ergene ile beraber reklamında oynamıştır. 2004 yılında Bambaşka Biri adlı programda sunuculuk yapan oyuncu,2005 ve 2006 yıllarında 3 farklı dizide oynamış, özellikle Deli Dolu dizisindeki Gülin karakteri ile dikkat çekmiştir. Ancak, asıl çıkışını 2010 yılında Yahşi Cazibe dizisinde canlandırdığı karakterle yapmış; ve dizinin başarısı ile birlikte karakterdeki abartılı ve yaratıcı oyunculuğu sayesinde tüm Türkiye ve dizinin yayımlandığı Azerbaycan'da tanınmıştır. Oyuncu, "Simge" karakteri ile 2011 yılı "En iyi komedi Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünün de sahibi olmuştur.

2012 yazında Yahşi Cazibe'nin 92. bölüm sonunda final yapması sonrasında senaristliğini Gani Müjde'nin yaptığı, Pis Yedili dizisinde "Nevriye Kaçak" rolüyle ekranlarda başarılı bir sezon geçirmiştir. Bu dizinin 55. bölümünde projeden ayrılmış ve yine senaristliğini Gani Müjde'nin üstlendiği Harem dizisinde "Mürebbiye Bihter" rolüyle karşımıza çıkmıştır. Harem dizisinin 1. sezon sonunda beklenmedik şekilde final yapmasının ardından 2 yapımı film Hayat Sana Güzel ve Arkadaşım Max' ta rol almıştır. Ah Neriman dizisindeki rolü sonrası bir süre dizi ve film çalışmalarına ara vermiş; Kızlar ve Anneleri ve Elimin Lezzeti adlı yarışma programlarında sunuculuk görevini üstlenmiştir. Ancak her iki yapım da uzun soluklu devam etmemiştir. Ayrıca, yine bu dönemde Aşka olan Meylim Senin Yüzünden isimli tiyatro oyununda rol almıştır.

2016 yılı ile birlikte yaklaşık 2 yıl ara verdiği dizi ve film çalışmalarına geri dönmüş ve Çakallarla Dans serisinin 4. filminde "Tavşan Zeynep" karakteri ile izleyicinin beğenisini kazanmıştır. Bu film sonrası sinema, ve tiyatro çalışmalarını yoğunlaştırmış ve özellikle İrfan Kangı ile birlikte baş rolü paylaştığı "Her Aşk Biraz Komiktir" oyunu ile tiyatro sahnesinde de başarılı bir dönem geçirmiştir. Bu oyundaki rolü ile 2017 yılı Komedi/Müzikal dalında yılın en iyi kadın oyuncusu seçilmiştir. 2018 yılı oyuncu için yeni bir kariyer çıkış yılı olmuştur. Türkiye genelinde önemli bir seyirci kitlesine ulaşan ve olumlu eleştiriler alan tiyatro oyununun sona ermesinin ardından, ardı ardına Benden Bu Kadar ve Ağlak Arif isimli TV filmlerinde başrol oynamış ve ayrıca gişe konusunda başarısını tekrar eden Çakallarla Dans serisinin 5. filminde rol almıştır.

Sanatçının rol aldığı yine iddialı bir yapım olan "Hababam Sınıfı Yeniden" filminin çekimleri 2018'in son aylarında tamamlanmıştır. Son olarak Jet Sosyete dizisinde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Filmografi

Yıl Film Rol Ödüller
2005 Nefes Nefese Mine
Dolunay Derya
2006 Deli Dolu Gülin
2010-2012 Yahşi Cazibe Simge 2. Antalya TV Ödülleri - En İyi Kadın "Yardımcı Oyuncu"
2011 Alemin Kıralı Esra
2012-2013 Pis Yedili Nevriye Kaçak
2013 Harem Mürebbiye Bihter
2013Arkadaşım MaxŞermin
2014Hayat Sana GüzelBehiye Yapıcı
2014Ah NerimanPınar
2016 Çakallarla Dans 4 Tavşan Zeynep
2017Nevriye Kurabiyye
2017Dostlar MahallesiFüsun
2018Görevimiz TatilHande
2018Benden Bu KadarPınar Mutlu
2018Aglak ArifMualla
2018Çakallarla Dans 5Tavşan Zeynep
2018Hababam Sınıfı Yeniden
2019Jet Sosyete[1]Ela (32. bölüm)
2019Hareket Sekiz
2020TutunamayanlarBelgin

Kaynakça

Dış bağlantılar