Ahmet Kaşif Kimdir?

Ahmet Kaşif Kimdir?

Ahmet Kaşif Kimdir?

Ahmet Kaşif Nereli

Ahmet Kaşif Kaç Yaşında? Ahmet Kaşif Boyu Kaç Ahmet Kaşif Kaç Kilo Ahmet Kaşif Doğum Tarihi Ahmet Kaşif Ne Demektir? Ahmet Kaşif Anlamı Nedir?
Ahmet Kaşif Kimdir? , Ahmet Kaşif Nereli , Ahmet Kaşif Kaç Yaşında? , Ahmet Kaşif Boyu Kaç , Ahmet Kaşif Kaç Kilo , Ahmet Kaşif Doğum Tarihi , Ahmet Kaşif Ne Demektir? , Ahmet Kaşif Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Ahmet Kaşif
Ahmet Kaşif Kelimesinin Anlamı Nedir? Ahmet Kaşif Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ahmet Kaşif Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Ahmet Kaşif - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Ahmet Kaşif - Oranlamak Ahmet Kaşif - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Ahmet Kaşif - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Ahmet Kaşif - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ahmet Kaşif - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ahmet Kaşif
Ahmet Kaşif Nedir? Ahmet Kaşif Ne demek? , Ahmet Kaşif Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Ahmet Kaşif
Ahmet Kaşif Kelimesinin Anlamı? Ahmet Kaşif Ne Demek? Ahmet Kaşif Ne Demektir? ,Ahmet Kaşif Analizi?
Ahmet Kaşif
Ahmet Kaşif Anlamı Nedir? Ahmet Kaşif Ne Demektir?, Ahmet Kaşif Açıklaması Nedir? , Ahmet Kaşif Cevabı Nedir? , Ahmet Kaşif Kelimesinin Anlamı?

Ahmet Kaşif Kimdir?

Ahmet Kaşif

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ahmet Kaşif
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Görev süresi
31 Ağustos 2013 - 9 Ekim 2014
Başbakan Sibel Siber
Özkan Yorgancıoğlu
Yerine geldiği İsmail Başarır
Yerine gelen Hasan Taçoy
KKTC Sağlık Bakanı
Görev süresi
4 Mayıs 2009 - 10 Eylül 2012
Başbakan Derviş Eroğlu
Hüseyin Özgürgün
İrsen Küçük
Yerine geldiği Eşref Vaiz
Yerine gelen Nazım Çavuşoğlu
KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı
Görev süresi
11 Şubat 2008 - 6 Mayıs 2009
Başkan Fatma Ekenoğlu
Hasan Bozer
Yerine geldiği Gülboy Beydağlı
Yerine gelen Mustafa Yektaoğlu
KKTC Cumhuriyet Meclisi VI. Dönem Milletvekili
Görev süresi
20 Şubat 2005 - 19 Nisan 2009
Seçim bölgesi Gazimağusa
KKTC Cumhuriyet Meclisi V. Dönem Milletvekili
Görev süresi
14 Aralık 2003 - 20 Şubat 2005
Seçim bölgesi Gazimağusa
KKTC Çalışma, Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor Bakanı
Görev süresi
8 Haziran 2001 - 13 Ocak 2004
Başbakan Derviş Eroğlu
Yerine geldiği Mehmet Albayrak
Yerine gelen Erkan Emekçi
KKTC Cumhuriyet Meclisi IV. Dönem Milletvekili
Görev süresi
6 Aralık 1998 - 8 Haziran 2001
Seçim bölgesi Gazimağusa
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
Görev süresi
1 Ocak 1994 - 18 Ocak 1995
Başbakan Hakkı Atun
Yerine geldiği Mehmet Albayrak
Yerine gelen Süha Türköz
KKTC Cumhuriyet Meclisi III. Dönem Milletvekili
Görev süresi
12 Aralık 1993 - 6 Aralık 1998
Seçim bölgesi Gazimağusa
KKTC Cumhuriyet Meclisi II. Dönem Milletvekili
Görev süresi
6 Mayıs 1990 - 12 Aralık 1993
Seçim bölgesi Gazimağusa
Kişisel bilgiler
Doğum 1950 (72-73 yaşında)
Nergisli, Gazimağusa, Britanya Kıbrısı
Partisi Yeni Doğuş Partisi
Demokrat Parti
Ulusal Birlik Partisi
Bitirdiği okul İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Mesleği Genel cerrah

Ahmet Kaşif, (d. 1950) Kıbrıs Türkü siyasetçi. 11 Şubat 2008 - 6 Mayıs 2009 tarihleri arasında KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan yardımcısı.[1] Küçük Hükûmeti'nde Sağlık Bakanı olarak görev yaptı.

1950 tarihinde Nergisli köyünde doğdu. 1975 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı üniversite bünyesinde Genel Cerrahi dalında doktora yaptı. 1980 tarihinde de Gazi Mağusa Devlet Hastahanesi'nde Genel Cerrahi olarak göreve başladı.

1990 genel seçimlerinde ilk olarak Yeni Doğuş Partisi'nden, 1993 genel seçimlerinde ise Demokrat Parti'den Gazimağusa milletvekili seçildi. 1 Ocak 1994 - 18 Ocak 1995 tarihleri arasında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görevde bulundu. 6 Aralık 1998 tarihinde gerçekleşen genel seçimlerde DP'den milletvekili seçildi. 2001 yılında oluşan UBP-DP Koalisyonu'nda Çalışma, Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yaptı.

14 Aralık 2003 tarihindeki genel seçimlerde Demokrat Parti'den Gazi Mağusa Milletvekili olarak seçildi. 26 Nisan 2004 tarihinde DP'den istifa ederek Özgür Düşünce Hareketi'ne katıldı. 22 Eylül 2004 tarihinde ise Özgür Düşünce Hareketi'nden ayrılıp, Ulusal Birlik Partisi'nin içinde yer aldı. 20 Şubat 2005 seçimlerinde Ulusal Birlik Partisi'nin Gazi Mağusa milletvekili seçilerek Cumhuriyet Meclisi'ne girdi.

İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Yeni Başkan Bozer 15 Mart 2012 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Kıbrıs Postası, Erişim: 6 Mayıs 2009.
Siyasi görevi
Önce gelen:
Mehmet Bayram
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
1 Ocak 1994 - 18 Ocak 1995
Sonra gelen:
Süha Türköz
Önce gelen:
Mehmet Albayrak
KKTC Çalışma, Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor Bakanı
8 Haziran 2001 - 13 Ocak 2004
Sonra gelen:
Erkan Emekçi
Önce gelen:
Gülboy Beydağlı
KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı
11 Şubat 2008 - 6 Mayıs 2009
Sonra gelen:
Mustafa Yektaoğlu
Önce gelen:
Eşref Vaiz
KKTC Sağlık Bakanı
4 Mayıs 2009 - 10 Eylül 2012
Sonra gelen:
Nazım Çavuşoğlu
Önce gelen:
İsmail Başarır
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı
31 Ağustos 2013 - 9 Ekim 2014
Sonra gelen:
Hasan Taçoy


Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Ahmet Kaşif Kimdir? Kimdir?:Ahmet Kaşif Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Ahmet Kaşif Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Ahmet Kaşif Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Ahmet Kaşif Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • Ahmet Kaşif Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Ahmet Kaşif Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Ahmet Kaşif Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Ahmet Kaşif Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Ahmet Kaşif Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • Ahmet Kaşif Kimdir? Kaç Yaşında?:Ahmet Kaşif Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Ahmet Kaşif Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Ahmet Kaşif Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • Ahmet Kaşif Kimdir? Nereli?:Ahmet Kaşif Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Ahmet Kaşif Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Ahmet Kaşif Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Ahmet Kaşif Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Loïc Nottet, Klay Thompson, NGC 2523, Drancy, Tijana Dapčević, Türk Kurtuluş Savaşı ve Amerika Birleşik Devletleri, Pasiano di Pordenone, John Wayne Gacy, Ağaç incir kuşu, Shehu Abdullahi, Karanlıkta Koşanlar, Sempozyum (Anlatım türü), Hans Krankl, Bochum, Aalborg, Küçük Yaşta Aldım Sazı Elime, Three Minutes to Earth, Sahrayıcedid, Jacob Zuma, The Lord of the Rings film trilogy, John Balliol, The Shin, Rosa Linn, Prekanseröz lezyon, Chicago, Limonlu, Erdemli, Neum, Radical Noise, Antlia (takımyıldız), RiskyKidd, Eski Saray (Belgrad), Wilfred Ndidi, Susay, Theophilus Dönges, Jamie Vardy, Cosplay, Pride Darbesi, Glyptothek, İmparator penguen, İbotenik asit, Barabbas, Otto Struve, Kistik fibrozis, Slav Tarihi, Start a Fire, Summum bonum, Abell 2162, Dünya Müzik Ödülleri, Eşen 2 Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Pastörize, Škoda Karoq, Fremantle, Balkan dil birliği, Absürt, Cemil Adıcan, Srbuk, Magadan Oblastı, Anja Breien, Ein Lied kann eine Brücke sein, Eğlence hukuku, Alex Iwobi, NGC 4309, Snap (Rosa Linn şarkısı), Mahmut Nedim Evliya, As Pontes de García Rodríguez, Gwangju Dünya Kupası Stadyumu, Bilal Özdemir, Hisarlık, Çoğul dünyalar yorumu, Kassidy, Gizemcilik, Siruşo, Teleskobik nişangah, Áron Tamási, Jeepney, Silent Storm, Giovane Elber, Suvat, Tunceli, Shine (Tolmaçevi kardeşler şarkısı), 24. kuzey enlemi, Macromedia, Sevak Hanagyan, Mahmut Boz, İbi, Metropol, Danimarka kültürü, Yorgo Rallis, Trent, Finlandizasyon, V. George, Sergej Ćetković, John Andretti, VIII. Edward, Moj svijet, 2002 Vuelta a España, Reklam ajansı, Endüstriyel proses, Jozua François Naudé, Ulusal Parti (Güney Afrika), Jesper Blomqvist,
Aver İsminin Anlamı Nedir?, Tutam Tutam İsminin Anlamı Nedir?, Sağgörüsüz İsminin Anlamı Nedir?, Oval İsminin Anlamı Nedir?, Magmatik İsminin Anlamı Nedir?, Arda Öcal Kimdir?, Lale Pelin Beyazıt Kimdir?, 49. Türkiye Hükûmeti, Çuvaşça İsminin Anlamı Nedir?, Kızılcık Şerbeti İsminin Anlamı Nedir?, Dış ziyaretler, Kalaylı İsminin Anlamı Nedir?, 48. Türkiye Hükûmeti, Aylin Yay Kimdir?, Giyimli İsminin Anlamı Nedir?, Görevsel Nedir?, Dalaletpişe Nedir?, Arda Kurtulan Kimdir?, 47. Türkiye Hükûmeti, Akın Kanat Kimdir?, Tutam İsminin Anlamı Nedir?, Sağgörülü İsminin Anlamı Nedir?, Out İsminin Anlamı Nedir?, Magmasal İsminin Anlamı Nedir?, Zidan Sertdemir Kimdir?, Tuba Demir Kimdir?, Dış politika, Şevval Çayır Kimdir?, Azavad bayrağı Anlamı Nedir, Azavad bayrağı Nasıl Oluştu, Azavad bayrağı Tarihi, Azavad bayrağı Renkleri, Azavad bayrağı Tasarımı, 46. Türkiye Hükûmeti, Su Burcu Yazgı Coşkun Kimdir?, Aylin Vatankoş Kimdir?, Semih Kılıçsoy Kimdir?, Alphan Manas Kimdir?, Çuvaş İsminin Anlamı Nedir?, Roksana Węgiel Kimdir?, Avcar İsminin Anlamı Nedir?, Roger Fernandes Kimdir?, Osman Karaaslan Kimdir?, Kızılca İsminin Anlamı Nedir?, Muhammet Ali Özbaskıcı Kimdir?, Mathys Tel Kimdir?, Lydian Nadhaswaram Kimdir?, Leonor de Borbón Kimdir?, Kenan Yıldız Kimdir?, Kang Yeseo Kimdir?, Öngörülü Nedir?, Izan Almansa Kimdir?, Kalan İsminin Anlamı Nedir?, IShowSpeed Kimdir?, Emre Topçu Kimdir?, Girişken İsminin Anlamı Nedir?, Emre Tezgel Kimdir?, 45. Türkiye Hükûmeti, Efe Sarıkaya Kimdir?, Dilay Özdemir Kimdir?, Désiré Doué Kimdir?, Beknaz Almazbekov Kimdir?, Bedirhan Çetin Kimdir?, Alper Efe Pazar Kimdir?, Alisa İsbir Kimdir?, Zeynep Taşkın Kimdir?, Yasin Özcan Kimdir?, Yağız Aksu Kimdir?, Tufan Bilen Kimdir?, Xochitl Gomez Kimdir?, Warren Zaïre-Emery Kimdir?, Victor Vernicos Kimdir?, 44. Türkiye Hükûmeti, Priah Ferguson Kimdir?, Lana Pudar Kimdir?, Aylin Tunceli Kimdir?, Avare İsminin Anlamı Nedir?, Kamila Valiyeva Kimdir?, İsak Vural Kimdir?, Endrick Felipe Kimdir?, Üçüncü Hükûmet, Alphan Eşeli Kimdir?, Akın İpek Kimdir?, Andrea Kimi Antonelli Kimdir?, Muhammed Abdullah Özer Kimdir?, Yağız Kılınç Kimdir?, Viki Gabor Kimdir?, Sofía de Borbón Kimdir?, Scarlett Estevez Kimdir?, Naomi Traa Kimdir?, 43. Türkiye Hükûmeti, Melody (Brezilyalı şarkıcı) Kimdir?, Maléna (şarkıcı) Kimdir?, Turus İsminin Anlamı Nedir?, Sağ Eğilimli İsminin Anlamı Nedir?, James Mountbatten-Windsor Kimdir?, Çuvalsız İsminin Anlamı Nedir?, Otuzuncu İsminin Anlamı Nedir?, Magbut İsminin Anlamı Nedir?, Isabella (Danimarka prensesi) Kimdir?, Kızıl İblis İsminin Anlamı Nedir?, Heo Jung-eun Kimdir?, Hatice (Fas prensesi) Kimdir?, Çağan Efe Ak Kimdir?,