Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir?

Martin Riggs Nedir?

Martin Riggs Nedir?, Martin Riggs Nerededir?, Martin Riggs Hakkında Bilgi?, Martin Riggs Analizi? Martin Riggs ilgili Martin Riggs ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Martin Riggs ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Martin Riggs Ne Anlama Gelir Martin Riggs Anlamı Martin Riggs Nedir Martin Riggs Ne Anlam Taşır Martin Riggs Neye İşarettir Martin Riggs Tabiri Martin Riggs Yorumu 

Martin Riggs Kelimesi

Lütfen Martin Riggs Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Martin Riggs İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Martin Riggs Kelimesinin Anlamı? Martin Riggs Ne Demek? ,Martin Riggs Ne Demektir? Martin Riggs Ne Demektir? Martin Riggs Analizi? , Martin Riggs Anlamı Nedir?,Martin Riggs Ne Demektir? , Martin Riggs Açıklaması Nedir? ,Martin Riggs Cevabı Nedir?,Martin Riggs Kelimesinin Anlamı?,Martin Riggs Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Martin Riggs Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Martin Riggs Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Martin Riggs Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Martin Riggs Kelimesinin Anlamı Nedir? Martin Riggs Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Martin Riggs Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Martin Riggs Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Martin Riggs - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Martin Riggs

Martin Riggs Nedir? Martin Riggs Ne demek? , Martin Riggs Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Martin Riggs Kelimesinin Anlamı? Martin Riggs Ne Demek? Martin Riggs Ne Demektir? ,Martin Riggs Analizi? Martin Riggs Anlamı Nedir? Martin Riggs Ne Demektir?, Martin Riggs Açıklaması Nedir? , Martin Riggs Cevabı Nedir? , Martin Riggs Kelimesinin Anlamı?


Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir?

Martin Riggs

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Martin Riggs
Cehennem Silahı filmleri karakteri
Mel Gibson, 1987 filmi Cehennem Silahında Martin Riggs rolünde
İlk görünümCehennem Silahı
Son görünümCehennem Silahı 4
YaratanShane Black
CanlandıranMel Gibson[1]
Clayne Crawford (tv dizisi)[2]
Bilgileri
Takma ad(lar)ıÇılgın Polis, Kaos
CinsiyetErkek
MeslekPolis memuru
Evlilik(ler)Filmleri:
Victoria Lynn Riggs (öldü)
Lorna Cole Riggs
Tv dizisi:
Miranda Riggs (öldü)
Çocuklar1
DinHristiyan
UlusAmerikan

Martin Riggs Cehennem Silahı film serisinin kurgusal bir karakteri. Riggs ilk olarak 1987'den 1998'e kadar dört filmde Mel Gibson tarafından ve daha sonra 2016'dan 2018'e kadar Fox televizyon dizisi'nde Clayne Crawford tarafından oynandı.[3][4][5]

Başlangıçta Los Angeles Polis Departmanı Narkotik Bölümü'nün bir üyesi olan ve Cinayet Bölümü'ne yeniden atanan Riggs, çavuş Roger Murtaugh ile ortaklık kurmuştur. Riggs ve Murtaugh, film dizisi boyunca hem ortak hem de birbirlerinin en iyi arkadaşı olmaya devam etmişlerdir.

Kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Askeri kariyeri[değiştir | kaynağı değiştir]

Riggs, 19 yaşında Amerika Birleşik Devletleri Ordusu'na katıldı ve sonunda Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Özel Harekât Kuvvetleri'nin bir üyesi oldu ve silah ve el ele mücadele konusunda özel eğitim aldı. Bu becerileri daha sonra bir polis memuru olduğunda işine çok yarayacaktır. Riggs'in özel kuvvetlerdeki zamanının çoğu, CIA'nın "Phoenix Programı" altında bir suikastçı olarak görev yaptığı Vietnam'daydı. Laos'ta uzak mesafeden (1000 yarda) keskin nişancı tüfeği ile bir adamı vurarak ilk kez katil oldu; eğitimli bir katil olarak yeteneği daha sonra zihinsel sağlığını etkileyecek olsa da, bunu "gerçekten iyi olduğum tek şey" olarak düşündüğünü söylemiştir.

Ailesi[değiştir | kaynağı değiştir]

1984'te Riggs'in karısı Victoria Lynn bir araba kazasında öldü ve onu derin bir depresyona soktu. İntiharın eşiğinde biri olan Riggs, düzenli olarak kendisini (ve yakındaki herhangi birini) tehlikeye atar ve birinin onu öldüreceğini umar. Kendi yaşamına olan saygısızlığı onu tamamen korkusuz kılar ve onu “Ölümcül Silah” a dönüştürür. Ancak ilk filmin sonunda hayatına devam edeceğine söz verir. İkinci filmde, Victoria'nın Riggs'in aslında öldürüldüğü ortaya çıkmıştır.[6]

Filmlerde[değiştir | kaynağı değiştir]

Cehennem Silahı'nda, Riggs bir atış olayından sonra narkotik bölümünden cinayet bölümüne aktarılır. Zor bir başlangıçtan sonra, Riggs her zaman Murtaugh'un sinirlerine dokunsa bile ikisi çok iyi arkadaş olurlar. İlk filmin sonunda ikili, uyuşturucu lordları ve paralı askerler tarafından kaçırılan Murtaugh'un kızını kurtarmak için birlikte çalışmışlardır.[7]

Cehennem Silahı 2'de Riggs, Güney Afrikalı suç lordu Arjen Rudd ile birlikte Murtaugh'un peşinde olduğunu keşfeder, Riggs'in 1984'te ölümünü emretmiştir. Rudd'un kşralık katili Pieter Vorstedt, Victoria Riggs'i yanlışlıkla öldürür ve cinayeti, iştiraklerini örtbas etmek için bir trafik kazası gibi gösterir.

Karısı ve sevgilisi Rika van den Haas'ın ölümlerinin intikamını aldıktan sonra, hayatına devam eder. Bu arada, Riggs ve Murtaugh, sonrasında yakın arkadaş oldukları komik bir federal tanığı olan Leo Getz'i (Joe Pesci tarafından canlandırılan) korumak için görevlendirilmişlerdir.

Cehennem Silahı 4'te, Riggs ve Cole hala birlikte yaşıyorlar ve çocuğuna hamiledir ama evli değillerdir. Hem Riggs hem de Murtaugh dördüncü filmde yüzbaşılığa terfi ederler, ancak filmin sonunda çavuş rütbesine düşürülürler. Leo, Riggs'in sonunda eski karısının ölümü ile barışmasına yardım eder; Riggs, oğlu doğarken Cole ile evlenir.

Silahları[değiştir | kaynağı değiştir]

Filmler[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Cehennem Silahı (1987) - Beretta 92F
 • Cehennem Silahı 2 (1989) - Beretta 92FS
 • Cehennem Silahı 3 (1992) - Beretta 92FS
 • Cehennem Silahı 4 (1998) - Beretta 92FS

Tv dizisi[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Sezon 1 - Beretta 92FS
 • Sezon 2 - Heckler & Koch VP9

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. ^ "The 100 Greatest Movie Characters". Empire. 26 Nisan 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Eylül 2010. 
 2. ^ "Clayne Crawford Out at Lethal Weapon, Last-Minute Recasting Underway Ahead of Potential Season 3". 8 Mayıs 2018. 9 Mayıs 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Nisan 2020. 
 3. ^ "Top 25 Movie Franchises of All Time: #22". IGN. 27 Kasım 2006. 26 Temmuz 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Eylül 2010. 
 4. ^ Goldberg, Lesley (10 Mart 2016). "Fox's 'Lethal Weapon' finds its Mel Gibson". The Hollywood Reporter. 11 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Mart 2016. 
 5. ^ Ausiello, Michael (8 Mayıs 2018). "Clayne Crawford Out at Lethal Weapon, Last-Minute Recasting Underway Ahead of Potential Season 3". TVLine (İngilizce). 9 Mayıs 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2018. 
 6. ^ "The Passion of the Mel". IGN. 4 Şubat 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Eylül 2010. 
 7. ^ Wilmington, Michael (7 Temmuz 1989). "MOVIE REVIEW: A Lethal Weapon 2". The Los Angeles Times. 17 Mayıs 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mayıs 2011. 

Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Nedir? :Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? ile ilgili Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Ne Demektir? Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Açıklaması Nedir? Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Cevabı Nedir? Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Açıklaması? :Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Gerçek mi? :Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? ile ilgili Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Hakkında? :Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? ile ilgili Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? burada bulabilirsiniz. Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Martin Riggs nedir?, Martin Riggs anlamı nedir?, Martin Riggs ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Aspergillus flavus, Lights Off, Newton halkaları, Pedro Mosquera, Iannis Xenakis, ilısu barajı ve hidroelektrik santrali, John Eriksen, Ilısu Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Manuel Bandeira, Ummeliata, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı, Reel GSYİH büyüme oranına göre ülkelerin listesi, Myeçeyslav Hrib, Güneş (gazete), FC Jeunesse Canach, Ignatius Aphrem I, Meryem Namazi, Erdebil merkezî bahşı, Güney Sotho dili, InuYasha, Platon, Sistem saati, Alexander Lukashenko, Papirüs Chester Beatty I, Lourenço Marques, Seratozor, Ateizm demografisi, Makedonya Arnavutları, Epeli Nailatikau, Direction Générale de la Sécurité Extérieure, Stay Forever, Maryam Namazie, Colin Greenwood, Ai Yori Aoshi, Ricardo Boechat, Tatjana Mihhailova, Osmanlı Mühendis ve Mimar Cemiyeti, Sky Türk, Zoli Ádok, Ibrahima Traoré, What If (Dina Garipova şarkısı), Hakodate Havalimanı, Into the Woods (Buffy the Vampire Slayer), İrfan Baran, Tiamin, Tommy ve Tuppence, Amazing (Tanja şarkısı), H. Peter Anvin, Caroline Wozniacki, Into the Wild (film), Mora Yarımadası, Michael Tiemann, Abdulhamit Çintan, Miracle (Paula Seling ve Ovi şarkısı), Jeffery Simmons, Aşağı antikuark, 1989 Cumhurbaşkanlığı Kupası, Walter Bernstein, Aslı İnandık, Baltık dilleri, Garip antikuark, Tarih değiştirme çizgisi, İnti, Inti, Zincirlikuyu Mezarlığına defnedilenler listesi, Stadion An der Alten Försterei, Straight Into Love, Intet er nytt under solen, A Wedding, Ukrayna kadın millî basketbol takımı, Tetuan (il), Çatalhöyük, Müfide Kadri, Mélovin, Intesa Sanpaolo, Christoffel sembolleri, John Sulston, Fizikte zaman, Visual FoxPro, Koroner dolaşım, Teorik bilgisayar bilimi, Gökkuşağı balığı, Hannah Mancini, Marcelo Caetano, Beroun (ilçe), Konya valileri listesi, Herbert Hauptman, Intervention, Pirlepe Belediyesi, FC Aarau, Tudor dönemi, NGC 6035, Selçukluların Ege Seferi, Alternative müzik, Heart of Midlothian FC, 2005 Formula Bir sezonu, Raymond Kurzweil, Abdullah Pulat Gözübüyük, Henri Lebasque, Jores Alferov,
Hasan Daşkın Kimdir?, Hasan Memişoğlu Kimdir?, Nazi Almanyası bayrağı Anlamı Nedir, Nazi Almanyası bayrağı Nasıl Oluştu, Nazi Almanyası bayrağı Tarihi, Nazi Almanyası bayrağı Renkleri, Nazi Almanyası bayrağı Tasarımı, Fitopatolojik Nedir?, Öztürk Keskin Kimdir?, Şeref Baran Genç Kimdir?, Tonla Nedir?, Nuran Ergen Kılıç Kimdir?, Fitne Kumkuması Nedir?, Filiz Orman Akın Kimdir?, Tombulca Nedir?, Fitne Fücur Nedir?, Zürriyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz Nedir?, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Anlamı Nedir, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Nasıl Oluştu, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tarihi, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Renkleri, Natalia Cumhuriyeti Bayrağı Tasarımı, Zürriyetli İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Süleyman Kurtar Kimdir?, Züppe İsminin Anlamı Nedir?, Fitilci Nedir?, Dağıstan Budak Kimdir?, Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kimdir? Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Nereli Yrd Doç Dr Bilge Gökçen Röhlig Kaç Yaşında?, Zümrüdi İsminin Anlamı Nedir?, Tolgasız Nedir?, Fitçi Nedir?, Hatice Gül Bingöl Kimdir?, Gökhan Baylan Kimdir?, Zülüflü İsminin Anlamı Nedir?, Tolgalı Nedir?, Fişlik Nedir?, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Kampuçya Halk Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Toleranssız Nedir?, Züllü İsminin Anlamı Nedir?, Fişli Nedir?, Fişeksiz Nedir?, Zülcelâl İsminin Anlamı Nedir?, Sözdar Akdoğan Kimdir?, Murat Turna Kimdir?, Fahri Özkan Kimdir?, Zührevi İsminin Anlamı Nedir?, Fişekli Nedir?, Züğürt İsminin Anlamı Nedir?, İzmir bayrağı Anlamı Nedir, İzmir bayrağı Nasıl Oluştu, İzmir bayrağı Tarihi, İzmir bayrağı Renkleri, İzmir bayrağı Tasarımı, Filiz Çelik Kimdir?, Toksikolojik Nedir?, Fistolu Nedir?, Koray Önsel Kimdir?, Zübük İsminin Anlamı Nedir?, Toksik Nedir?, Fikret Tufanyazıcı Kimdir?, Zulmeden İsminin Anlamı Nedir?, Fistansız Nedir?, İlker Yücel Kimdir?, Tokatlı Nedir?, Zömbe İsminin Anlamı Nedir?, Gadsden bayrağı Anlamı Nedir, Gadsden bayrağı Nasıl Oluştu, Gadsden bayrağı Tarihi, Gadsden bayrağı Renkleri, Gadsden bayrağı Tasarımı, Tokalı Nedir?, Selma Sarıcıoğlu Çalışkan Kimdir?, Zottiri İsminin Anlamı Nedir?, Ümit Duman Kimdir?, Zot İsminin Anlamı Nedir?, Bahadır Gökmen Kimdir?, Berrin Selbuz Kimdir?, Tok Sözlü Nedir?, Fiskal Nedir?, Zorunlu İsminin Anlamı Nedir?, Zorlu İsminin Anlamı Nedir?, Toimeton Nedir?, Ömer Eldemir Kimdir?, Demokratik Kampuçya bayrağı Anlamı Nedir, Demokratik Kampuçya bayrağı Nasıl Oluştu, Demokratik Kampuçya bayrağı Tarihi, Demokratik Kampuçya bayrağı Renkleri, Demokratik Kampuçya bayrağı Tasarımı, Kürşat Özer Kimdir?, Zorlayıcı İsminin Anlamı Nedir?, Sertaç Çelikkaleli Kimdir?, Zorlamasız İsminin Anlamı Nedir?, Togolu Nedir?, Kenan Çarboğa Kimdir?, Zorlama İsminin Anlamı Nedir?, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Anlamı Nedir, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Nasıl Oluştu, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tarihi, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Renkleri, Bizans İmparatorluğu bayrakları ve sembolleri Tasarımı, Burak Ustalı Kimdir?, Zorca İsminin Anlamı Nedir?, Zorba İsminin Anlamı Nedir?, İlker İpek Kimdir?, Gülcan Alp Kimdir?, Zoraki İsminin Anlamı Nedir?, Niyazi Ünalmış Kimdir?, Zor İsminin Anlamı Nedir?, Fin Ugor Nedir?, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Anlamı Nedir, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Nasıl Oluştu, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tarihi, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Renkleri, Başkurdistan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti bayrağı Tasarımı, Asiye Küçükyılmaz Kimdir?, Tirşemsi Nedir?, Zoolojik İsminin Anlamı Nedir?, Tirşe Gözlü Nedir?, Filtresiz Nedir?, Zom İsminin Anlamı Nedir?, İbrahim Kaan Kimdir?, Filtreli Nedir?, Hasan Ataman Kimdir?, Ziyasız İsminin Anlamı Nedir?, Filozofik Nedir?, Ziyansız İsminin Anlamı Nedir?, Aslan ve Güneş Anlamı Nedir, Aslan ve Güneş Nasıl Oluştu, Aslan ve Güneş Tarihi, Aslan ve Güneş Renkleri, Aslan ve Güneş Tasarımı,