Nilüfer Kurt

Nilüfer Kurt

Nilüfer Kurt Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Nilüfer Kurt Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Nilüfer Kurt
Nilüfer Kurt İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Nilüfer Kurt Kelimesinin Anlamı?
Nilüfer Kurt Ne Demek?
Nilüfer Kurt Ne Demektir?
Nilüfer Kurt Analizi?
Nilüfer Kurt
Nilüfer Kurt Anlamı Nedir?
Nilüfer Kurt Ne Demektir?
Nilüfer Kurt Açıklaması Nedir?
Nilüfer Kurt Cevabı Nedir?
Nilüfer Kurt Kelimesinin Anlamı?
Nilüfer Kurt Kelimesinin Anlamı Nedir?
Nilüfer Kurt Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Nilüfer Kurt Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Nilüfer Kurt (d. 10 Ocak 1976, Diyarbakır) Türk manken, televizyon aktrisi, yapımcısı, sunucusu ve menajer.

Biyografisi

Henüz 15 günlükken ailesiyle İzmir'e taşındı. Nilüfer Kurt'un, mankenlik, yapımcılık, sunuculuk, oyunculuk ve şarkıcılık deneyimleri oldu. 1997 yılında Prestij Mankenlik Ajansı'nı devraldı. Asıl çıkışını Örümcek dizisindeki Neslişah karakteriyle yaptı. Hafızalarda yer eden bu karakterin ardından gelen dizisiyle de oyunculuk kabiliyetine dair olumlu eleştiriler aldı. Kayra isimli bir kız evlat sahibidir. Kendi projesi olan ve 3 sezon 107 program boyunca canlı yayınlanan Nilüfer Kurt'la Show Zamanı isimli talk show'u sunmuştur. Modellik, sunuculuk ve yapımcılık hayatına aktif olarak devam etmektedir. Şu anda Pazartesi, Çarşamba, Cuma saat 11.30'da Cem TV'de canlı yayınla programını sunmaktadır. Ayrıca oryantal Asena'nın resmi basın danışmanlığı ve menajerlik işlerini yürütmektedir.

Kariyeri

Diyarbakır doğumlu olan Nilüfer Kurt, henüz 15 günlükken ailesiyle İzmir'e taşındı. 1990'lı yılların başlarında TRT Türk Sanat Müziği Korosu sınavlarına kendini deneme amaçlı girdi ve sınavı kazandı; ancak sınava o dönemki çeşitli sorunlar nedeniyle farklı bir isimle girdiği için kayıt yaptırmadı. Mankenlikle başladığı kariyerine sunuculuk, oyunculuk ve hep yapmak istediği şarkıcılığı da ekleyerek sürdürdü.

1994-1997 yılları arasında Kanal D'nin unutulmaz haber araştırma programı Böyle Gitmez'de Kadir İnanır ile birlikte sunucu olarak yer aldı.

1996 yılında Sibel Turnagöl, Kaan Girgin, Yıldız Kaplan, Tolga Savacı, Yaşar Alptekin ve Levent Özdilek ile birlikte Yasemin adlı dizide rol aldı.

1997 yılında Prestij Ajans'ını Acar'dan devraldı. Halen faal olan ajansta şu anda oryantal Asena'nın menajerlik ve basın danışmanlığı işleri yürütülmektedir.

Aynı yıl TGRT için hazırlanan dönemin yoğun ilgi gören Mehmetçik programını sunmaya başladı.

1998'de Star TV'nin unutulmaz programı ve magazin programlarının öncüsü Paparazzi'nin sunuculuğunu devraldı ve uzun süre sunuculuğunu yaptı.

Aynı yıl oynadığı reklam filmleriyle de ekranlara geldi.

Yine aynı yılın Ekim ayında izleyenlerin kopamadığı, adlı karaktere hayat verdi ve Türk televizyon dizileri arasında unutulmayanlar arasında yerini almış entrika dizisi Örümcek'e başladı. Dizi; yönetmenliğinde 4 sezon 110 bölüm sürdü. Başrolü İpek Tenolcay'la olmak üzere Aykut Sözeri, Serhan Yavaş, Asuman Dabak, ve Betül Arım'la paylaştı.

1999 yılının Ocak ayında Hakan Altun'un kendini solo olarak tanıttığı albümün çıkış şarkısı 'in video klibinde oynadı.

2000 yılında, Las Vegas'ta Türkiye'yi temsil etti.

2000 yılının Eylül ayında 'in Star TV için çektiği adlı dizide başrol oynadı. Dizinin müziklerini, sektörün duayen müzisyenlerinden hazırladı ve jenerik müziğini Nilüfer Kurt seslendirdi. Nilüfer Kurt, sahne çalışmalarının ardından, albüm öncesi ilk stüdyo kaydını bu dizi ile gerçekleştirmiş oldu ve bu jenerik müziği, bir ilk gerçekleştirilerek dizinin görüntülerinden hazırlanan bir kolajla video klip formatında başta Kral TV olmak üzere müzik kanallarında dönmeye başladı.

Sezon dizilerinde oynamaya devam eden Nilüfer Kurt, 2001 yılının Eylül ayına gelindiğinde ise TRT 1 için çekilen Hava Şahinleri adlı dizide ile başrol oynadı. Dizi 1 sezon sürdü.

Daha önce de yaşadığı şarkıcılık ve sahne deneyiminden sonra 2003 yılına gelindiğinde Lacivert Prodüksiyon'la anlaştı ve stüdyoya girdi. Temmuz ayı içinde Suat Aydoğan aranjörlüğünde çıkardığı Tövbekar adını verdiği albümünü çıkardı. Albüm fotoğraflarını çekti. Albümün çıkış video klibi Mustafa Mayadağ tarafından albümle aynı adı taşıyan parçaya çekildi.

2005 yılında birbirinden ünlü isimlerle Ünlüler Çiftliği'nin 2. bir versiyonu olan Ünlüler Teknesi/Yıldızlar Gemisi isimli yarışma programına katıldı.

2008 - 2011 yılları arasında ShowMax'te Nilüfer Kurt'la Show Zamanı isimli 107 program canlı olarak yayınlanan bir talk show programı yapmıştır. Program 2 kez lise öğrencileri ve 1 kez de 2009 yılında Erez Eğilmez tarafından yılın en iyi magazin-show programı kategorisinde ödüllendirilmiştir. Nilüfer Kurt ödülünü Nişantaşı Locca Clup'da yapılan bir törenle almıştır.

2011'den itibaren Asena'nın resmi basın danışmanlığı ve menajerlik işleri de Nilüfer Kurt tarafından yürütülmektedir.

2011-2012 sezonunu boyunca Nilüfer Kurt, 14 Kasım 2011 Pazartesi tarihi itibarıyla yapımcılığında haftada 3 gün canlı yayınla Cem TV'de programını sunmaya başladı.

2011 Aralık'ta Beylikdüzü White Corner'da Nilüfer Kurt'la Kadınca Sohbetler adındaki sohbetlerinde ünlü konuklarını ağırlamış ve alışveriş merkezine gelenler bu sohbetleri izleyebilmiştir

2012 itibarıyla, 1997 yılında Emel Acar'dan devraldığı Prestij Ajans'ın adını Prerstijkurt olarak değiştirmiş ve ajansında basın danışmanlığı, TV yapımı gibi medya sektörüne yönelik işler yapmaktadır.

2013 Mart'ta Muammer Ketenci - Ferit Akgül Amazon Kadınları defilesinde Tuğba Özay, Didem Taslan ve İpek Tanrıyar ile beraber görkemli bir defilede podyuma çıkmıştır.

2014' ve 2015'te Çağla Şıkel, Özge Ulusoy ve Tuğçe Kazaz ile birlikte Medeniyetler Defilesi'ni organize etti ve Türkiye turuna çıktı.

Best Model'ın koreografı Asil Çağıl ile anlaşarak defileleler düzenlemekte. Şehr-i Medeniyet ve Barış Melekleri gibi projelerle Tuğçe Kazaz, Tuğçe Sarıkaya, Sanem Balcı ve daha birçok model ile defileleler organize etmeye devam etmektir. Nilüfer Kurt oyunculuk, sahne çalışmaları, mankenlik ve sunuculuk projelerine de devam etmektedir.

Dizileri - Oyuncu

Televizyon programları

Ödülleri

  • Erez Eğilmez tarafından 2008 yılının en iyi magazin-eğlence programı: Nilüfer Kurt'la Show Zamanı
  • İstanbul'da bir lise, 2010 yılında en iyi show programı olarak Nilüfer Kurt'la Show Zamanı'nı seçtiler.(Kaynak)
  • Şişli Feriköy Lisesi, 2011 yılının en iyi show programı dalında Nilüfer Kurt 'u ödüllendirmiştir.

Müzik albümü (MC/CD)

  • 2000 Samim Değer (Single, Dizi Jenerik Müziği)
  • Tövbekar 2003 Lacivert Müzik

Video klipleri

Kaynakça