Hande Subaşı

Hande Subaşı

Hande Subaşı Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Hande Subaşı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Hande Subaşı
Hande Subaşı İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Hande Subaşı Kelimesinin Anlamı?
Hande Subaşı Ne Demek?
Hande Subaşı Ne Demektir?
Hande Subaşı Analizi?
Hande Subaşı
Hande Subaşı Anlamı Nedir?
Hande Subaşı Ne Demektir?
Hande Subaşı Açıklaması Nedir?
Hande Subaşı Cevabı Nedir?
Hande Subaşı Kelimesinin Anlamı?
Hande Subaşı Kelimesinin Anlamı Nedir?
Hande Subaşı Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Hande Subaşı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Hande Subaşı (d. 21 Şubat 1984), Türk oyuncu ve manken. 2005 Miss Turkey birincisidir.

Hayatı ve kariyeri

21 Şubat 1984 tarihinde Ankara'da doğan Hande Subaşı, orta ve lise eğitimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesinde tamamladiktan sonra İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun oldu. 2005'te katıldığı Miss Turkey güzellik yarışmasını birincilikle tamamladıktan sonra Miss World yarışmasında Türkiye'yi temsil etti ve en iyi Ulusal Kostümü ödülünü aldı. Adak ve Kuşdili gibi televizyon dizilerinde oynadıktan sonra ATV'de yayımlanan Elveda Rumeli adlı dizide Vahide karakterlerini canlandırdı. 2009'da Gelecekten Bir Gün ve Mahsun Kırmızıgül'ün yönettiği Güneşi Gördüm filmlerinde, ayrıca Elde Var Hayat dizisinde oynadı. 29 Ekim 2011'de vizyona giren Anadolu Kartalları filminde Çelist Burcu karakteriyle yer aldı. 2012 yılında Show TV'de yayımlanan Düşman Kardeşler adlı dizide Selin karakterini canlandırdı. Merhamet adlı televizyon dizisine konuk oyuncu olarak katıldu. Diriliş Ertuğrul dizisinde Aykız karakterini canlandırdı ve senaryo gereği diziden ayrıldı. 2017-2018 yıllarında Bahtiyar Ölmez dizisinde Aylin karakterini canlandırdı.[2][3]

Filmografi

Kaynakça

  1. ^ "Hande Subaşı Evlendi". haberturk.com. 26 Temmuz 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 2 Şubat 2014. 
  2. ^ "Arşivlenmiş kopya". 26 Aralık 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 26 Aralık 2014. 
  3. ^ "Arşivlenmiş kopya". 4 Temmuz 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Temmuz 2015. 

Dış bağlantılar