Tartışma:Halepçe Katliamı

Tartışma:Halepçe Katliamı

Tartışma:Halepçe Katliamı
Tartışma:Halepçe Katliamı Kelimesinin Anlamı Nedir? Tartışma:Halepçe Katliamı Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Tartışma:Halepçe Katliamı Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Tartışma:Halepçe Katliamı - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Tartışma:Halepçe Katliamı - Oranlamak Tartışma:Halepçe Katliamı - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Tartışma:Halepçe Katliamı - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Tartışma:Halepçe Katliamı - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Tartışma:Halepçe Katliamı - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Tartışma:Halepçe Katliamı
Tartışma:Halepçe Katliamı Nedir? Tartışma:Halepçe Katliamı Ne demek? , Tartışma:Halepçe Katliamı Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Tartışma:Halepçe Katliamı
Tartışma:Halepçe Katliamı Kelimesinin Anlamı? Tartışma:Halepçe Katliamı Ne Demek? Tartışma:Halepçe Katliamı Ne Demektir? ,Tartışma:Halepçe Katliamı Analizi?
Tartışma:Halepçe Katliamı
Tartışma:Halepçe Katliamı Anlamı Nedir? Tartışma:Halepçe Katliamı Ne Demektir?, Tartışma:Halepçe Katliamı Açıklaması Nedir? , Tartışma:Halepçe Katliamı Cevabı Nedir? , Tartışma:Halepçe Katliamı Kelimesinin Anlamı?

Tartışma:Halepçe Katliamı

Tartışma:Halepçe Katliamı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Lütfen VPBanner şablonu yerine Tartışma şablonunun |proje= parametresini kullanınız.

2007 yılında japonların halepçe katliamı olarak paulownia fidanı verdiğinden bahsediliyor,2007 yılının şubat ayında halepçedeydim herbir katliama uğramış kişi adına bir ağaç olarak halepçe kaymakamınla ve orada bulunan vahdettin isimli bir kişiyle ağaçların dikileceği yeri tesbit ettik türkiyeye döndüm 5000 paulownia ağaç fidanını blakis ben yolladım.Ağaçların durumunu görmek için aynı senenin ağustos ayında tekrar gittim.Bu arada insanlık adına yapılan katliamları lanetliyorum.mustafa peksöz.Bu imzasız yazı 81.214.165.156 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Merhaba. Emin değilim ama WHO (Dünya Sağlık Örgütü)'nun 2004 Ocak Raporunda ölü ve yaralı vs. dataların olması lazım. Fakat bulamıyorum. Yardım ederseniz sevineceğim. Takabeg 01:37, 8 Kasım 2007 (UTC)

Diğer dillerde Halepçe Zehirli Gaz Saldırısı[kaynağı değiştir]

Arapçası yok.

KureCewlik81 arkadaşımıza, Size yazdığım msjda yazdığım gibi Halepçe'nin fotoğrafı bulana kadar böyle kalsın. Kolay gelsin. Takabeg 14:46, 8 Kasım 2007 (UTC)

Selam. Dünya vatandaşı arkadaşım. 'Suç taslak' fazla geniş olmuyor mu? Zararlı olmadığı için şimdilik yaptığınız ilaveyi çıkarayım demiyorum. Zaten çok önemli şey değil, Tarih olsun Askerî olsun buların fazla olmaların dezavantajı yoktur herhalde. Zaten işin aslına bakarsak bu da bir suçtur. Fakat bu maddede anlatılan olay genel suç ile farklı. Savaşta kazananlar yargılanmıyor ve kendilerinin işledikleri suçları suç olarak kabul etmiyorlar. Dolayısıyla bu bildiğimiz suç ile farklı düşünülmeli. Bir de kategori meselesine de bakarsanız anlarsınız katliam kategorisine de göz atar mısınız? Sizin oraya değerlendikten sonra tekrar görüşelim. Takabeg 22:05, 10 Kasım 2007 (UTC)

Vikipedi tarafsız bakış açısı politikası hasebiyle ve diğer Vikipedilerdeki uygulamaları baz alarak maddenin adının "Halepçe'ye zehirli gaz saldırısı" olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Olayın neticesine bakarsak bence katliam ve şahısen katliam olsun gaz saldırısı olsun farketmiyorum. Yine de vikipedi'nin ahengi bozmamak için 'Halepçe'ye zehirli gaz saldırısı' başlığının daha uygun olduğu açıktır. Türkçe başlığı değiştirildikten sonra 'Komkujî' kelimesini kullanan tek Kürtçe wikipedia olacak. Fikrinizi bekliyorum. Bununla birlikte diğer Soykırımı ve Katliam sözcüklerini dahil eden madde başlıkları ve kategorileşme olayı hakkında da tarafsız ilkesine göre düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Diğer dillerde Halepçe'ye Zehirli Gaz Saldırısı

Arapçası yok. Farsçası yok.
İyi çalışmalar. Takabeg 22:24, 14 Kasım 2007 (UTC)

Bence uygun bir teklif.--Machiavelli' msj 22:27, 14 Kasım 2007 (UTC)

Madde başlığının değiştirilmesi[kaynağı değiştir]

Selamlar. 14 Kasım 2007'den bu yana Mach arkadaşımız dışında kimse herhangi alternativi ortaya atmamıştı. Mach, teşekkür ederim. Bundan sonra yeni keşif ve buluş yapılırsa hatta başka daha uygun başlığı teklif edilirse yeniden tartışılabilecektir. Şimdilik madde başlığını Interwiki'ye de uygun olan 'Halepçe'ye zehirli gaz saldırısı' olarak değiştirelim. İyi çalışmalar. Takabeg 08:16, 20 Kasım 2007 (UTC)

resim hakkında[kaynağı değiştir]

En.wiki'deki resim eklendi, rahatsızlık yaratıyor itirazları gelirse tartışılıp çıkartılabilir. Teşekkürler. --M. M. ileti 20:55, 15 Temmuz 2008 (UTC)

Türkiye dış politikası[kaynağı değiştir]

Bu saldırı ile ilgili olarak türkiye dış politikasını da ekleyebiliriz.Bu imzasız yazı 85.102.132.152 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

Madde adının Halepçe Katliamı olması gerektiğini düşünüyorum. Diğer vikiler bizi pek bağlamıyor Türkçe'de nasıl kullanıldığı önemli sonuçta. Görüşleriniz nedir? Bir itiraz gelmezse belli bir süre bekleyip taşımayı gerçekleştirebilirim. Halepçe Katliamı araması sonuçları: 97.100, Halepçe'ye zehirli gaz saldırısı 658 sonuç veriyor.--Pragdonmesaj 02:17, 4 Ocak 2017 (UTC)

1.5 Bilinen adları kullanın yönergesi gereğince Halepçe Katliamı olmalı. -MHIRM. 12:21, 4 Ocak 2017 (UTC)

Tarafsızlık ve kaynak eksikliği[kaynağı değiştir]

Madde içerisinde pek çok paragrafta kaynak eksik.


Ayrıca saldırı sonucu öldürülen insanların sadece Kürt olduğuna yönelik tarafsızlığa aykırı ifadelerin kaldırılması gerekiyor. Saldırılar sonucu maddenin içinde de belirtildiği üzere İranlı askerler; ayrıca Türkmen ve Arapların da içinde bulunduğu birden fazla etnik grubun kurban edildiği gerçeği göz ardı edilemez.


Bu bakımdan saldırı "Kürt halkına yönelik" değil "bölge halkına yönelik" veya "Türkmen, İranlı, Kürt ve Arap halkına yönelik" şeklinde düzeltilmesi elzemdir. Dovahzul Veracitas Naturae 09.53, 16 Mart 2023 (UTC)Yanıtla[yanıtla]Haberler Kategorisinden Haberler


  • Tartışma:Halepçe Katliamı Nedir?:Tartışma:Halepçe Katliamı ile ilgili Tartışma:Halepçe Katliamı burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Tartışma:Halepçe Katliamı Ne Demektir? Tartışma:Halepçe Katliamı Açıklaması Nedir? Tartışma:Halepçe Katliamı Cevabı Nedir? Tartışma:Halepçe Katliamı Kelimesinin Anlamı? Tartışma:Halepçe Katliamı konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Tartışma:Halepçe Katliamı Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Tartışma:Halepçe Katliamı Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Tartışma:Halepçe Katliamı Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Tartışma:Halepçe Katliamı İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
  • Tartışma:Halepçe Katliamı Açıklaması?:Tartışma:Halepçe Katliamı Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir. Tartışma:Halepçe Katliamı Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Tartışma:Halepçe Katliamı Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Tartışma:Halepçe Katliamı Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Tartışma:Halepçe Katliamı Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
  • Tartışma:Halepçe Katliamı Gerçek mi?:Tartışma:Halepçe Katliamı ile ilgili Tartışma:Halepçe Katliamı burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Tartışma:Halepçe Katliamı sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Tartışma:Halepçe Katliamı Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
  • Tartışma:Halepçe Katliamı Hakkında?:Tartışma:Halepçe Katliamı ile ilgili Tartışma:Halepçe Katliamı burada bulabilirsiniz. Tartışma:Halepçe Katliamı Detaylar için sitemizi geziniz Tartışma:Halepçe Katliamı Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Tartışma:Halepçe Katliamı resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz

Filippo Galli, Generali Arena, İşlemci önbelleği, Asker Ressamlar, Kamyaran, Talas Ala Dağları, Burhinus oedicnemus, Bar Mitsva, Selanik, Yahudi Lejyonu, Amorphophallus, Muhammed Taki Behcet Fumani, Brian J. Smith, Vulpes rueppelli, Parfe, Fikret Bademci, 23 Ocak, Dobriç ili, Brendan Dooling, AAA pil, Henri Théophile Hildibrand, Max von Sydow, Louis Napoléon Bonaparte, Shantel VanSanten, Kuantum programlama, Stupid in Love, Spyker C8, Dalet, Kofaktör (biyokimya), Cydonia, İsveç, Norddeich, Zorunlu dans, Sindirella (film, 2015), Alkalin pil, Robinho, Tabu, Peugeot 206, Tadorna tadorna, Seviyorum Gülüm, Nemrut Gölü, Bar mitzvah, Esat Budakoğlu, DKM Deutschland, Luka Gugeshashvili, Wikimedia projeleri listesi, Nurcu, Afganistan millî kriket takımı, D pil, Templier şövalyeleri, Vazag Muharebesi, AAAA pil, Juha Sipilä, Warhammer 40000, Malta, Vulpes chama, C pil, Kutbiddin Aybek, Hasanağa, Zile, Kara Haydar, Fransız mitolojisi, Tolmaçevi kardeşler, Felipe Melo, NGC 3472, Oto kiralama, Çay evi, Crisis in the Kremlin, Seçkin Özdemir, İveta Mukuçyan, The Boss Baby, Rahat Indori, Alboloduy, Tepoztlan, John Toll, Wikimedia Foundation, Erich Kästner, Cem Karaca, Mutlu Topçu, Hristiyan, Steeve Yago, 21. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti, Enver Bey, 2007 Brezilya Grand Prix, Alesia Muharebesi, Abdulmecid, Abdülmecid, Veri yolu, Pişi, Samsung i900 Omnia, Lantiyen insanı, Tosunoğlu, Kadınhanı, Tevet, Mete Adanır, Bozkır, Çörten, Amores Perros, Makimsiler, Benderli Ali Paşa, Manchester City FC oyuncuları listesi, Neszmély,
Çarliston Marka İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Öztürk Kimdir?, Alevsiz İsminin Anlamı Nedir?, İri İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları 2, Fiyakalı İsminin Anlamı Nedir?, Galeyanlı Nedir?, Çatal Yürek Nedir?, Abubakar Salim Kimdir?, Alevli İsminin Anlamı Nedir?, Galaksinin Koruyucuları, Kayıtsızca İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Mansuryan Kimdir?, Profesyonel İsminin Anlamı Nedir?, Çarksız İsminin Anlamı Nedir?, Nizâr İsminin Anlamı Nedir?, Azer Bülbül Kimdir?, Obruklu Nedir?, İrhas İsminin Anlamı Nedir?, Fitopatolojik İsminin Anlamı Nedir?, Çatal Sakal Nedir?, Anna Schudt Kimdir?, Aletli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Kubilay Kimdir?, Kayıtsız Şartsız İsminin Anlamı Nedir?, Fırlama Çöpçüler, Anna Schell Kimdir?, Ahmet Ogan Kimdir?, Abu Julia Kimdir?, Çarklı İsminin Anlamı Nedir?, Alesta İsminin Anlamı Nedir?, İrençäk İsminin Anlamı Nedir?, Fitneci İsminin Anlamı Nedir?, Galaktore Nedir?, Tenzilatlı İsminin Anlamı Nedir?, Problemsiz İsminin Anlamı Nedir?, Nizamsız İsminin Anlamı Nedir?, Fare Şehri, Ali Rıza Kaşkayan Kimdir?, Anna Rogowska Kimdir?, Kayıtsız İsminin Anlamı Nedir?, Alerjisiz İsminin Anlamı Nedir?, İranlı İsminin Anlamı Nedir?, Çarkıt İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Kumkuması İsminin Anlamı Nedir?, Gaiz Nedir?, Tentesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problemli İsminin Anlamı Nedir?, Nizamlı İsminin Anlamı Nedir?, Avni Dilligil Kimdir?, Anna Rigon Kimdir?, Ali Rıza İmamifer Kimdir?, Omid Abtahi Kimdir?, Alerjili İsminin Anlamı Nedir?, En Süper Kahraman, Kayıtlı İsminin Anlamı Nedir?, Obez Nedir?, İradi İsminin Anlamı Nedir?, Fitne Fücur İsminin Anlamı Nedir?, Çat Pat Nedir?, Çarıksız İsminin Anlamı Nedir?, Anna Puu Kimdir?, Alerjik İsminin Anlamı Nedir?, Easy Street (film, 1917), Ali Rıza Hurşidi Kimdir?, Ahmet Nur Çebi Kimdir?, Tentenesiz İsminin Anlamı Nedir?, Problematik İsminin Anlamı Nedir?, Nizami İsminin Anlamı Nedir?, İrfan Atasoy Kimdir?, Kayışçı İsminin Anlamı Nedir?, Aleni İsminin Anlamı Nedir?, Anna Prelević Kimdir?, Abşir Ömer Çama Kimdir?, Pürtelaş Nedir?, Nüzullü Nedir?, İradesiz İsminin Anlamı Nedir?, Fitilsiz İsminin Anlamı Nedir?, Çarşafsız Nedir?, Çarıklı İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Hakiki Kimdir?, Dur! Yoksa Annem Ateş Edecek, Yılmaz Yaşar Kimdir? Yılmaz Yaşar Nereli Yılmaz Yaşar Kaç Yaşında?, Alengirli İsminin Anlamı Nedir?, Anna Poslavska Kimdir?, Tenteneli İsminin Anlamı Nedir?, Problem İsminin Anlamı Nedir?, Niyetsiz İsminin Anlamı Nedir?, Cüneyt Arkın Kimdir?, Kayıp İsminin Anlamı Nedir?, Doğal Kahramanlar, Pürsıhhat Nedir?, İradeli İsminin Anlamı Nedir?, Ali Rıza Fegani Kimdir?, Fitilli İsminin Anlamı Nedir?, Çarşaflık Nedir?, Çaresiz İsminin Anlamı Nedir?, Âlemşümul İsminin Anlamı Nedir?, Anna Polina Kimdir?, Álex Abrines Kimdir?,