Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir?

Arseniy Tarkovskiy Nedir?

Arseniy Tarkovskiy Nedir?, Arseniy Tarkovskiy Nerededir?, Arseniy Tarkovskiy Hakkında Bilgi?, Arseniy Tarkovskiy Analizi? Arseniy Tarkovskiy ilgili Arseniy Tarkovskiy ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Arseniy Tarkovskiy ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Arseniy Tarkovskiy Ne Anlama Gelir Arseniy Tarkovskiy Anlamı Arseniy Tarkovskiy Nedir Arseniy Tarkovskiy Ne Anlam Taşır Arseniy Tarkovskiy Neye İşarettir Arseniy Tarkovskiy Tabiri Arseniy Tarkovskiy Yorumu 

Arseniy Tarkovskiy Kelimesi

Lütfen Arseniy Tarkovskiy Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Arseniy Tarkovskiy İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı? Arseniy Tarkovskiy Ne Demek? ,Arseniy Tarkovskiy Ne Demektir? Arseniy Tarkovskiy Ne Demektir? Arseniy Tarkovskiy Analizi? , Arseniy Tarkovskiy Anlamı Nedir?,Arseniy Tarkovskiy Ne Demektir? , Arseniy Tarkovskiy Açıklaması Nedir? ,Arseniy Tarkovskiy Cevabı Nedir?,Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı?,Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Arseniy Tarkovskiy

Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı Nedir? Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Arseniy Tarkovskiy - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Arseniy Tarkovskiy - Oranlamak Arseniy Tarkovskiy - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Arseniy Tarkovskiy - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Arseniy Tarkovskiy - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Arseniy Tarkovskiy - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Arseniy Tarkovskiy

Arseniy Tarkovskiy Nedir? Arseniy Tarkovskiy Ne demek? , Arseniy Tarkovskiy Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı? Arseniy Tarkovskiy Ne Demek? Arseniy Tarkovskiy Ne Demektir? ,Arseniy Tarkovskiy Analizi? Arseniy Tarkovskiy Anlamı Nedir? Arseniy Tarkovskiy Ne Demektir?, Arseniy Tarkovskiy Açıklaması Nedir? , Arseniy Tarkovskiy Cevabı Nedir? , Arseniy Tarkovskiy Kelimesinin Anlamı?


Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir?

Arseni Tarkovski

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Arseniy Tarkovskiy sayfasından yönlendirildi)
1930'ların ortasında Arseni Tarkovski
Tarkovski'nin Peredelkino Mezarlığı'ndaki mezarı

Arseni Aleksandroviç Tarkovski (RusçaАрсений Александрович Тарковский; 25 Haziran 1907, Yelizavetgrad, Rus İmparatorluğu — 27 Mayıs 1989, Moskova), Sovyet şair ve çevirmen. Yönetmen Andrey Tarkovski'nin babasıdır.

Yaşamı ve çalışmaları[değiştir | kaynağı değiştir]

1925 - 1929 yılları arasında Moskova'daki Devlet Akademisi'nde edebiyat okudu. 1924 - 1926 yılları arasında editörlüğünü üstlendiği edebiyat gazetesi "Goduk"u yönetti. Oradaki arkadaşları arasında yazar Mihail Bulgakov'u sayabiliriz. 1926 yılında kendi şiirlerini bir şiir antolojisinde yayımladı. 1928 yılında, Mariya Ivanovna Wischnjakowa ile evlendi. 1931 yılında devlet radyosunda çalıştı. Burada "cam" adlı şiiri yayınlanınca aşırı "mistisizm" ile suçlandı. Bunun üzerine Tarkovski Moskova'ya yaklaşık 300 km uzaklıktaki bir köye taşındı ve bundan sonraki 30 yıl boyunca şiirlerini yayınlamama kararı aldı. Serbest çevirmen olarak çalıştı ve Arapça, Ermenice, Türkmence, Gürcüce ve İbranice şiirleri tercüme etti. 4. Nisan 1932 de oğlu Andrei doğdu. 3 Ekim 1934'te kızı Marina'nın doğumu gerçekleşti. Aynı yıl ilk uyarlamalarını çıkardı. 1936 yılında, Antonina Aleksandrovna Bohonova ile tanıştı ve ailesini onun için terk etti. 1940 yılında, Yazarlar Birliği'nin üyesi oldu. Şair Marina Tsvetaeva ile yakın bir dostluğa başladı. Bu arkadaşlık 1941 yılında şairin intiharı ile sona erdi. Tarkovski o yıl karsından boşanmış ve evli Antonina Aleksandrovna Bohonova ile evlenmiştir. Almanya'nın Sovyetler Birliği'ne savaş ilan etmesinden sonra gönüllü olarak Sovyetler Birliği'nin saflarına katılmıştır. Savaş muhabiri olarak Ordu Gazetesi Bojewaja Trewoga'da (Savaş Uyarısı) görevlendirilmiştir. 1943 yılında savaşta ağır yaralanmış ve ampütasyon sonucu bir bacağını kaybetmiştir. 1944 yılında tercüman Tatiana Alexeevna Oserskaja ile tanışır ve 1951 yılında onunla evlenir. İkinci karısından 1950 yılında boşanmıştır. 1946 yılından bu yana, şair Anna Akhmatova ile dostlukları vardır. 1962 yılında Stalinizm'in çökmesiyle birlikte Nikita Chruschtscsov önderliğinde ilk baskısını kendi şiirleri ile yayınlayabilmiştir. Kardan öncesi, 1929 - 1962 yılları arası eserleri içermektedir. 1966 yılında dünya – Dünyevi adlı ikinci şiir kitabı çıktı. Devamını diğer ciltler takip etti: Resulü (1969), Şiirler (1974), Sihirli dağ (1979), Kış günü (1980), Seçilen (1982), Ayetlerin farklı yıl (1983) ve Gençlik yaşı (1987).

Oğlu Andrey'in filmleri Ayna, Stalker ve Nostalghia sayesinde şiirleri Sovyetler Birliği'nin dışında da tanındı.

Çevirdiği metinlerin sahipleri arasında Ebu'l-Ala El-Ma'arri, Nizami, Magtymguly, Kemine, Sayat Nova, Vaja Pşavela, Adam Mickiewicz, Mollanepes ve Grigol Orbeliani vardı.

Şiir niteliği ve önemi[değiştir | kaynağı değiştir]

Arseni Tarkovski'nin neredeyse tüm şiirlerinin ruh hali bu çok özel Rus melankolisine dayalıdır: kasvetli ve mistik yoğunluk, belirsiz fakat güçlü bir özlem tarafından desteklenir. Bu duyguyu oğlunun filmlerinde de yakalayabiliriz. Özellikle Nostalghia adlı filminde. Bu filmde kasvetli bir Rus şairin İtalyan sürgünü anlatılır. Bu filmdeki melankoli "ölüme götüren hastalık" olsa da, Arseni'nin şiirlerinde bu, "yaşama giden hastalık" olarak karşımıza çıkar. Bu lirik melankoli bir yandan karanlık ve ağırdır, diğer yandan ise bir Rus manzarası gibi aydınlık ve uçsuz bucaksız. İlkbahar veya yaz anlatılsa da, şiirlerinde mevsim hep sonbahardır.

Bütün tezahürlerini tanımlayan unsur sudur, özellikle dereler ve göller şeklinde. "Su soğuk ve net", Yağmur kasvetli ve efkarlı günlerde çatılara damlarken, sevdiğinin yüzünde gezinip onun gözyaşlarını temsil eder. Ve Yeryüzü: şairin kendisini bir kök gibi hissetmesini sağlar, Rus huş ormanları gibi. Doğa şairin ruh aynasıdır. Fakat bu ruhunu kemiren tek bir soru vardır: Bu yaşam tiyatrosunun ölümsüzlük karşısındaki anlamı nedir? Arseni Tarkovski insanlık varlığının bu temel sorusuna cevap bulabilmek için melankoliyi deler ve paradoksal bir doğu bilgeliğine ulaşır: Ölmek zorundayız, fakat tam da bu ölümsüz olduğumuzu gösterir.

"Yaşadığım sürece ölümsüzüm" ile başlar "Zil işareti" adlı şiiri. Bunu - ölümden bahsederken - antik çağ filozofu Epikur da benzer tanımlamış. "Eğer ben isem, o değil. Eğer o ise, ben değilim. "Ölümsüzlüğümüzü, sonu olan yaşamımızda bile bulabiliyoruz. Son bulmanın tam ortasında sonsuzluğa dokunabilmek ve bir an içinde ebediyeti yakalayabilmek ölümsüz olmak demektir".

Arseni Tarkovski'nin İngilizce eserleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Şiirler, Sovyet Edebiyatı, No. 7/1987, sayfa 104-108, bir aylık dergi Yazarlar Birliği SSCB, Moskova, 1987.
  • Şiir Albümü 256, Yayınevi Yeni Hayat, Berlin, 1989.
  • Diğer tarafı ayna (Rusça/İngilizce), Verlag Volk und Welt, Berlin, 1990.
  • İhmal geyik (Rusça/İngilizce), Rugerup Edition, Berlin, 2013.

Arseni Tarkovski hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Marina Tarkovskaya (Arseni Tarkovski'nin kızı): Kırıklı ayna, Baskı Ebersbach, Berlin 2003
  • Oleg Jurev: Genç arasında kuşlar, Günlük Ayna 24 Haziran 2007

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]


Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Nedir? :Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? ile ilgili Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Ne Demektir? Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Açıklaması Nedir? Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Cevabı Nedir? Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Açıklaması? :Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Gerçek mi? :Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? ile ilgili Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Hakkında? :Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? ile ilgili Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? burada bulabilirsiniz. Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Arseniy Tarkovskiy nedir?, Arseniy Tarkovskiy anlamı nedir?, Arseniy Tarkovskiy ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Nicola Peltz, II. William, Osmanlı tarihçileri, Zeyd bin Hüseyin, Eskiyayla, Pamukova, Peter Carey, Philip G. Epstein, El arabası, Teletabiler, Satoshi Tajiri, Capricornus (takımyıldız), NGC 389, James L. Brooks, CE Principat, Johannes Peter Müller, Ümit Sayın, John Houseman, Peter Bogdanovich, WikiMapia, Amazona pretrei, William Fichtner, Setagaya, Konurlu, FK Sloga Yugomagnat, III. William, Otto Donner, Termistör, Lubyanka Meydanı, Barty Crouch, Jr, Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu, Shintaro Kokubu, Konstantinopolis Kuşatması (941), Josh OConnor, Taner Gülleri, Esteban Gutiérrez, QWERTY, Our Nehri, Bingu wa Mutharika, Tom Selleck, Merih Sezen, Pozitif geri bildirim, Chloé Zhao, İsmihan Kaya Sultan, Pekcan Türkeş, Krampon, Muazzez Ersoy, C.T.R. Wilson, Aluminum Corporation of China Limited, Kurgan Oblastı, Parasuta, Hayvanlarda aşılanma, David Cronenberg, Giuseppe Tornatore, Rabia Ana, Yakutiye, Craig Venter, Vickers Vildebeest, Perakende, Choctaw, Blount, Hondab şehristanı, Tony Scott, Mir (ödeme şeması), Çipça dilleri, Halk öyküsü, Commodore 64, Robert Millikan, Irakta LGBT hakları, XPath, En İyi Senaryo New York Sinema Eleştirmenleri Birliği Ödülü, Enseste ilişkin yasalar, Panzerkampfwagen V, Larry McMurtry, Güneşin Oğlu Esteban, Stanley Donen, Richard Thomas (oyuncu), Robert Kennedy, Eliptik eğri dijital imza algoritması, En İyi Solo Erkek Rap Performansı Grammy Ödülü, Volcán Parinacota, Dave Bing, Terrence Malick, Çin hükümdarları listesi, Solanum aculeastrum, David O. Russell, King Records (Japonya), Takasaki, James Garner, Zach Johnson, Heracles, Chicago usulü pizza, Julian Fellowes, Emirbağı, Mecitözü, Martin Landau, Ronald Reagan, Sidereus Nuncius, Moby, Patrik Berger, Robert F. Kennedy, Tirmizi, Patricia Russo,
Aylin Engör Kimdir?, 29. Türkiye Hükûmeti, Atilla Duygun Kimdir?, 2019 yerel seçimleri, Sevil Aracı Kimdir?, Alperen Yeşil Kimdir?, Adil Aydın (1940 doğumlu siyasetçi) Kimdir?, Kaknem İsminin Anlamı Nedir?, Kızartılı İsminin Anlamı Nedir?, Giriftar İsminin Anlamı Nedir?, Göreci Nedir?, Daireli Nedir?, İsa Ayanoğlu Kimdir?, 28. Türkiye Hükûmeti, Çullu İsminin Anlamı Nedir?, Avam İsminin Anlamı Nedir?, @beauty Kimdir?, Aylin Daşdelen Kimdir?, 27. Türkiye Hükûmeti, Akın Aral Kimdir?, Turkuvaz İsminin Anlamı Nedir?, Safkan İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Sekiz İsminin Anlamı Nedir?, Mafevk İsminin Anlamı Nedir?, 2018 genel seçimleri, 26. Türkiye Hükûmeti, Aval İsminin Anlamı Nedir?, Malın Gözü Nedir?, Abdulkerim Buğra Şimşek Kimdir?, Kakmalı İsminin Anlamı Nedir?, Kızartıcı İsminin Anlamı Nedir?, Girgin İsminin Anlamı Nedir?, Daireciksiz Nedir?, Aylin Coşkun Kimdir?, 25. Türkiye Hükûmeti, Çukurlu İsminin Anlamı Nedir?, Arda Aydın Kimdir?, Adil Aşırım Kimdir?, 24. Türkiye Hükûmeti, 2014 yerel seçimleri, Akın Alptuna Kimdir?, 23. Türkiye Hükûmeti, Aylin Aslım Kimdir?, Mustafa Çelik Kimdir?, Turistik İsminin Anlamı Nedir?, Safi İsminin Anlamı Nedir?, Otuz İki İsminin Anlamı Nedir?, Orhan Toklu Kimdir?, Madun İsminin Anlamı Nedir?, Salpak Nedir?, Malezyalı Nedir?, Kakavan İsminin Anlamı Nedir?, Giranbaha İsminin Anlamı Nedir?, Kızarık İsminin Anlamı Nedir?, Dairecikli Nedir?, Avustralya bayrağı Anlamı Nedir, Avustralya bayrağı Nasıl Oluştu, Avustralya bayrağı Tarihi, Avustralya bayrağı Renkleri, Avustralya bayrağı Tasarımı, 22. Türkiye Hükûmeti, Çukurca İsminin Anlamı Nedir?, Audible İsminin Anlamı Nedir?, Hakan Uykız Kimdir?, 2011 genel seçimleri, 21. Türkiye Hükûmeti, Aylin Arasıl Kimdir?, 20. Türkiye Hükûmeti, Adil Aliyev Kimdir?, Ucubelik Nedir?, Malayca Nedir?, Atonal İsminin Anlamı Nedir?, Kakaolu İsminin Anlamı Nedir?, Gineli İsminin Anlamı Nedir?, Turfanda İsminin Anlamı Nedir?, Safdil İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Dört İsminin Anlamı Nedir?, Madrus İsminin Anlamı Nedir?, Kızamıklı İsminin Anlamı Nedir?, 19. Türkiye Hükûmeti, Çuhalı İsminin Anlamı Nedir?, Aylar Lie Kimdir?, 2010 anayasa değişikliği referandumu, Alperen Duymaz Kimdir?, 18. Türkiye Hükûmeti, Manuela Arcuri Kimdir?, Şaban Polat Kimdir?, Atomik İsminin Anlamı Nedir?, @california Kimdir?, 17. Türkiye Hükûmeti, Malayani Nedir?, Kâin İsminin Anlamı Nedir?, Gidimli İsminin Anlamı Nedir?, Gönüllüce Nedir?, Ayla Oral Kimdir?, Akın Algan Kimdir?, Kıytırık İsminin Anlamı Nedir?, Münir Korkmaz Kimdir?, Mehmet Selim Akman Kimdir?, Turfa İsminin Anlamı Nedir?, Safderun İsminin Anlamı Nedir?, Otuz Dokuz İsminin Anlamı Nedir?, Madrup İsminin Anlamı Nedir?, Burak Yiğenoğlu Kimdir?,