Alp Gürkan Kimdir?

Alp Gürkan Kimdir?

Alp Gürkan Kimdir?

Alp Gürkan Nereli

Alp Gürkan Kaç Yaşında? Alp Gürkan Boyu Kaç Alp Gürkan Kaç Kilo Alp Gürkan Doğum Tarihi Alp Gürkan Ne Demektir? Alp Gürkan Anlamı Nedir?
Alp Gürkan Kimdir? , Alp Gürkan Nereli , Alp Gürkan Kaç Yaşında? , Alp Gürkan Boyu Kaç , Alp Gürkan Kaç Kilo , Alp Gürkan Doğum Tarihi , Alp Gürkan Ne Demektir? , Alp Gürkan Anlamı Nedir?
Kim Kimdir? Biyografiler

Biyografi Paralel Yaşamlar'ın 1727 tarihli üçüncü edisyonu Kim Kimdir? Biyografi Biyografi ya da yaşam öyküsü, bir kişinin yaşamını ayrıntılı bir biçimde açıklayan bir edebiyat türüdür. Kişi kendi hayatını anlatıyorsa buna otobiyografi, şairlerin yaşam hikayesi anlatılıyorsa da buna tezkire denir. Biyografiler eğitim, iş, ilişkiler ve ölüm gibi temel olaylardan daha fazlasını içerir. Bir biyografi, bir konunun yaşam öyküsünü sunar, deneyimle ilgili samimi ayrıntılar da dahil olmak üzere yaşamlarının çeşitli yönlerini vurgular ve öznenin kişiliğinin bir analizini içerir.

Kim Kimdir? Biyografi

Biyografik eserler genellikle kurgusal değildir, ancak kurgu bir kişinin hayatını betimlemek için de kullanılabilir. Kim Kimdir? Biyografi Biyografik kapsamın derinlemesine bir biçimine eski yazı denir. Edebiyattan filme kadar çeşitli mecralarda yapılan çalışmalar biyografi olarak bilinen edebiyat türünü oluşturur.

Alp Gürkan
Alp Gürkan Kelimesinin Anlamı Nedir? Alp Gürkan Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Alp Gürkan Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı
Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:
Alp Gürkan - Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek Alp Gürkan - Oranlamak Alp Gürkan - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı
Alp Gürkan - Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.
Alp Gürkan - Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Alp Gürkan - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler
 - dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek
 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Alp Gürkan
Alp Gürkan Nedir? Alp Gürkan Ne demek? , Alp Gürkan Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Alp Gürkan
Alp Gürkan Kelimesinin Anlamı? Alp Gürkan Ne Demek? Alp Gürkan Ne Demektir? ,Alp Gürkan Analizi?
Alp Gürkan
Alp Gürkan Anlamı Nedir? Alp Gürkan Ne Demektir?, Alp Gürkan Açıklaması Nedir? , Alp Gürkan Cevabı Nedir? , Alp Gürkan Kelimesinin Anlamı?

Alp Gürkan Kimdir?

Alp Gürkan

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Alp Gürkan
DoğumAlp Gürkan
18 Ocak 1938 (86 yaşında)
Milliyet Türkiye
Meslekİş insanı, jeoloji mühendisi
Çocuk(lar)Can Gürkan[1]

Alp Gürkan (d. 1938, Türk iş insanı. Türkiye'nin önemli kömür üreticilerinden Soma Holding'in kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.[2]

İşletmecilik hayatına İzmir Bayındır'da bulunan kurşun-çinko madeni ile başlamış, ilerleyen yıllarda Tirebolu ve Soma'da maden ocakları işletmeye alarak madenciliğe devam etmiştir. 1984′te Soma Kömür A.Ş. adıyla kömür madenciliğine başladı. 2005 yılında Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’nun açmış olduğu ihalelere girerek, madenlerin rödovans karşılığında işletilmesi işini üstlendi.[3] Yine 2005 yılında Soma Holding'i kurdu.

13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen Soma kömür madeni faciasının yaşandığı madeni Alp Gürkan'nın ortağı olduğu Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. işletmekteydi.[4]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Soma Holding". 16 Haziran 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Mayıs 2014. 
  2. ^ "Soma Holding". dunya.com. 16 Haziran 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Mayıs 2014. 
  3. ^ "Soma Holding'in sahibi Alp Gürkan kimdir?". Radikal. 14 Mayıs 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Mayıs 2014. 
  4. ^ "Soma Maden'in sahibi kimdir ?". milliyet.com.tr. 20 Mayıs 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Mayıs 2014. 


Kim Kimdir Biyografi Kategorisinden Haberler


  • Alp Gürkan Kimdir? Kimdir?:Alp Gürkan Kimdir? Kim Kelimesi Ne Anlama Geliyor? Alp Gürkan Kimdir? Türk Dili Tarih Boyunca İlişki Kurduğu Medeniyetlerin (Ülkelerin) Dillerinden Kelimeleri Kendi Bünyesine Katmış Ve Bu Sayede Çok Zengin Bir Dil Oluşturmuştur. Alp Gürkan Kimdir? Hal Böyle Olunca, Türkçe De Gündelik Hayatta Karşımıza Çıkan Bazı Sözcüklerin Anlamına Bilemeyebiliyor İlginç Bulabiliyoruz. Alp Gürkan Kimdir? Son Zamanlarda Anlamı Merak Edilen Kelimelerden Olan Kim Ne Demek? TDK ye Göre Kim Sözcüğü Ne Anlama Geliyor? Kim Kelimesinin Kökeni Ne Kim Kelimesinin Kaç Anlamı Var TDK ye Göre Anlamı Nedir?
  • Alp Gürkan Kimdir? Biyografisi?:Biyografi, Alp Gürkan Kimdir? Alanında Tanınmış Kişilerin Hayatlarını Anlatan Yazım Türüdür. Alp Gürkan Kimdir? Bu Yazım Türünün Temellendiği Yer Gerçekliktir. Alp Gürkan Kimdir? Gerçek Dışı Olaylar Ve Yaşanmamış Hayatlar Temel Alınarak Biyografi Yazılamaz. Alp Gürkan Kimdir? Anlatılan Kişi Gerçekten Yaşamış Olmalı Ve Kaleme Alınan Yazı Bu Kişinin Gerçekte Yaşadıklarını Konu Edinmelidir.
  • Alp Gürkan Kimdir? Kaç Yaşında?:Alp Gürkan Kimdir? Kaç Yaşında? Günlük Hayatın İçerisinde, Televizyon Programlarında, Basılı Ve Dijital Dergi, Gazetelerde Karşılaşılan Kelimelerin TDK Sözlüğündeki Karşılığı Merak Ediliyor. Alp Gürkan Kimdir? Kaç Yaşında? Yas Ne Demek Ve Ne Anlama Gelir? Yas Kelimesinin Anlamı İle Birlikte Kökeni Ve Doğru Yazılışı İle Örnek Cümlelere Buradan Ulaşabilirsiniz. Alp Gürkan Kimdir? Kaç Yaşında? İşte Uzun Yıllardır Dilimizde Olan Ve Günlük Hayatta Sıklıkla Karşımıza Çıkan Yas Kelimesi Ne Demek TDK ya Göre Anlamı Yas Kelimesinin Kaç Anlamı Var Kökeni Ne Sorularının Cevabı
  • Alp Gürkan Kimdir? Nereli?:Alp Gürkan Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Günlük Hayatta Vatandaşların Sıklıkla Kullandığı Kelimelerden Bir Tanesidir. Alp Gürkan Kimdir? Nereli? Dilimizde Yer Alan Nereli Kelimesi, Gerek Günlük Hayatta Gerekse Sosyal Medyada Kullanılan Sözcüklerden Birisi Olarak Öne Çıkmaktadır. Alp Gürkan Kimdir? Nereli? Türk Dil Kurumu na TDK Göre Çeşitli Anlamları Olan Nereli Kelimesi Türkçe de Tek Başına Ya Da Farklı Cümleler İle Beraber Kullanılabilir. Alp Gürkan Kimdir? Nereli? Nereli Kelimesi Ne Demek Ve TDK ya Göre Nereli Sözcüğünün Anlamı Nedir Sorularının Yanıtlarını Arayanlar Doğru Yerdeler! Peki Nereli Kelimesinin Kökeni Ne? Nereli Kelimesinin Kaç Anlamı Var? Nereli TDK ye Göre Anlamı Nedir? İşte Cevabı.

Bostancı (M8, İstanbul metrosu), Mihrimah Sultan Camii (Üsküdar), Akinobu Yokouchi, İsa, Francesco Saverio Pavone, Arsène Do Marcolino, Kadıköy İDO (İstanbul tramvayı), Kemal Ataman (Erzincan doğumlu), Aksaray milletvekilleri listesi, İyot, Arp 274, San Martino di Finita, antalya milletvekilleri listesi, Dooku, Shanidar Mağarası, Monosit, Ardahan milletvekilleri listesi, Bayburt milletvekilleri listesi, Cüce Altılık, Hidrokodon, Bilecik milletvekilleri listesi, İlhame Guliyeva, Superman II, Çankırı milletvekilleri listesi, Neoshirakia, Denizli milletvekilleri listesi, Jülide Ateş, Erzurum milletvekilleri listesi, Giresun milletvekilleri listesi, TGRT Ana Haber, Nirbi, Levante UD, Syracuse Üniversitesi, Nesne yönelimli programlama dili, İki Aile, Daktilo, Lara Flynn Boyle, Mehmet Ali Yaprak, Isparta milletvekilleri listesi, Paul Sabatier, Karabük milletvekilleri listesi, İbreti Ailem, Circuit Paul Ricard, Karaman milletvekilleri listesi, Myrna Loy, Kayseri milletvekilleri listesi, Gebilizade Mustafa Necip Efendi, Kocaeli milletvekilleri listesi, Coccotropsis, Elymus albicans, Tekvin, Kütahya milletvekilleri listesi, Formaldehit, Malatya milletvekilleri listesi, Amerika Birleşik Devletleri Anayasası, Park, Sakarya milletvekilleri listesi, Thomas Edward Lawrence, George Orwell, Alberto Malesani, Trabzon milletvekilleri listesi, Daizen Maeda, Düzce Üniversitesi, Tunceli milletvekilleri listesi, Bayazıt milletvekilleri listesi, Çatalca milletvekilleri listesi, Siverek milletvekilleri listesi, Unfabulous, Silifke milletvekilleri listesi, Tom ve Jerry Show (2014 dizi), Keikyu Corporation, Mehmet Akarca (siyasetçi, 1952), Mustafa Demir (siyasetçi, 1961), Asal sayı teoremi, Nurettin Yılmaz (Cizre doğumlu), Ivan Basso, Esenboğa Havalimanı saldırısı, Junkers Ju 88, Pratt Whitney F100, Stoke Newington, Alp Tegin, Amasya milletvekilleri listesi, Artvin milletvekilleri listesi, Bartın milletvekilleri listesi, Yusuf Başer (belediye başkanı), Astragalus laxmannii, Batman milletvekilleri listesi, Carcinocoris, Bingöl milletvekilleri listesi, Bitlis milletvekilleri listesi, Konakri, Burdur milletvekilleri listesi, Gündüz Tekin Onay, Küçükpazar (İstanbul tramvayı), Gölet, Daisuke Suzuki, Hakan Özmert, Üniversite (İstanbul tramvayı), 18 Ağustos, Vestiyer,
Hanife Sever Kimdir?, Metin Kapıdere Kimdir?, Gündüz Kadir Gençcan Kimdir?, Abdul Özcan Kimdir?, Selçuk Han Kimdir?, Emel Akçil Kimdir?, Azize Çeroğlu Kimdir?, Fatma Biçer Kimdir?, Elif Apohan Kimdir?, Sibel Uzun Kimdir?, Ecevit Keleş Kimdir?, Şeyhmus Göçmez Kimdir?, Şaban Yeğin Kimdir?, Ayça Taşkent Kimdir?, Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kimdir? Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Nereli Yrd Doç Dr Gürsoy Solmaz Kaç Yaşında?, Tansu Coşkun Kimdir?, Naciye İskender Kimdir?, Muhammet Yıldız Kimdir?, Nurcan Duygu Kimdir?, Erol Tunç Kimdir?, Tahsin Ocaklı Kimdir?, Erol Ertürk Kimdir?, Meltem Işık Kimdir?, Rıza Tekerek Kimdir?, Muazzez Orhan Işık Kimdir?, Mehmet Orhun Döğüşcü Kimdir?, Orhan Özatik Kimdir?, Selma Özel Ası Kimdir?, Ünal Köksal Kimdir?, Sema Vadi Kimdir?, Asu Kaya Kimdir?, İbrahim Çalışkan Kimdir?, Sabri Soner Görgülü Kimdir?, Vildan Doğan Kimdir?, Nilgün Yılmaz Kimdir?, İsmail Afşar Kimdir?, Mehmet Mustafa Yıldız Kimdir?, Cengiz Okur Kimdir?, Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kimdir? Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Nereli Yrd Doç Dr Gülfem Çakır Kaç Yaşında?, Adnan Ayyıldız Kimdir?, Gani Kaplan Kimdir?, Ahmet Toklucuoğlu Kimdir?, Hasan Hüseyin Hadimli Kimdir?, Ahmet Yorkun Kimdir?, Erhan Gökmen Kimdir?, Yıldız Özbek Kimdir?, Ozan Sakarya Kimdir?, Nuri Ünalan Kimdir?, Sabahattin Erdoğan Sarıtaş Kimdir?, Sevgi Özbek Kimdir?, Esra Totan Kimdir?, Tolunay Özçelik Kimdir?, Orhan Gazi Kofoğlu Kimdir?, Eda Doğan Kimdir?, Yaşar Yaman Kimdir?, Osman Bayrak Kimdir?, Süleyman Şenol Kimdir?, Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu Kimdir?, Osman Fedai Kimdir?, Vedat Ünal Kimdir?, Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kimdir? Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Nereli Yrd Doç Dr Feride Bacanlı Kaç Yaşında?, Fatma Gebeş Çimen Kimdir?, Selin Tozoğlu Kimdir?, Güner Karaduman Kimdir?, Mahmut Sürmeli Kimdir?, Menekşe Turen Kimdir?, Süreyya Öneş Derici Kimdir?, Savaş Eminoğlu Kimdir?, Gizem Özcan Kimdir?, Savaş Karaduman Kimdir?, Cumhur Uzun Kimdir?, Aşkın Özön Kimdir?, Emel Zengin Çakır Kimdir?, Neslihan Çelebi Kimdir?, Güzin Aşkın Alparslan Atalı Kimdir?, Güven Kocabıyık Kimdir?, Seda Büyükkara Kimdir?, Meral Atman Kimdir?, Hasan Sır Kimdir?, Mehmet Gültekin Uğur Kimdir?, Hüseyin Atılgan Kimdir?, Ömer Albayrak Kimdir?, Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kimdir? Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Nereli Yrd Doç Dr Fahri Apaydın Kaç Yaşında?, Ahmet Yorgun Kimdir?, Özhan Aşkın Öztürk Kimdir?, Fethi Buluş Kimdir?, Rümeysa Ataseven Kimdir?, Leyla Serin Kırık Kimdir?, Filiz Turak Kimdir?, Ali Fuat Kardaş Kimdir?, Nursen Yücesoy Temizkan Kimdir?, Abdulkadir Erbağcı Kimdir?, Hakan Hakkoymaz Kimdir?, Emre Yılmaz Kimdir?, Alipaşa Naipoğlu Kimdir?, Nahide Doğan Kimdir?, Hasan Ufuk Çakır Kimdir?, Nesli Gökçe Kondu Çağlayan Kimdir?, Talat Dinçer Kimdir?, Selahattin Yılmaz Kimdir?,