Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir?

Wget Nedir?

Wget Nedir?, Wget Nerededir?, Wget Hakkında Bilgi?, Wget Analizi? Wget ilgili Wget ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Wget ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Wget Ne Anlama Gelir Wget Anlamı Wget Nedir Wget Ne Anlam Taşır Wget Neye İşarettir Wget Tabiri Wget Yorumu 

Wget Kelimesi

Lütfen Wget Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Wget İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Wget Kelimesinin Anlamı? Wget Ne Demek? ,Wget Ne Demektir? Wget Ne Demektir? Wget Analizi? , Wget Anlamı Nedir?,Wget Ne Demektir? , Wget Açıklaması Nedir? ,Wget Cevabı Nedir?,Wget Kelimesinin Anlamı?,Wget Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Wget Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Wget Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Wget Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Wget Kelimesinin Anlamı Nedir? Wget Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Wget Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Wget Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Wget - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Wget

Wget Nedir? Wget Ne demek? , Wget Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Wget Kelimesinin Anlamı? Wget Ne Demek? Wget Ne Demektir? ,Wget Analizi? Wget Anlamı Nedir? Wget Ne Demektir?, Wget Açıklaması Nedir? , Wget Cevabı Nedir? , Wget Kelimesinin Anlamı?


Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir?

Wget

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Wget
Ubuntu üzerinde çalışan Wget yazılımı İngilizce Vikipedi maddesini indiriyor
Geliştirici(ler)Giuseppe Scrivano, Hrvoje Nikšić
İlk yayınlanmaOcak 1996 (27 yıl önce) (1996-01)
Güncel sürüm1.20.3 / 5 Nisan 2019 (4 yıl önce) (2019-04-05)[1]
Programlama diliC
İşletim sistemiÇapraz platform
TürHTTP İstemcisi, FTP İstemcisi
LisansGNU Genel Kamu Lisansı[2]
Resmî sitesignu.org/software/wget
Kod deposu Bunu Vikiveri'de düzenleyin

GNU Wget (ya da kısaca Wget, eskiden Geturl), internet ağı üzerinden dosyalar indirmeye yarayan, komut satırı üzerinden kullanılan bir indirme yöneticisi. GNU Tasarısının parçasıdır.

Adı World Wide Web ve get'ten türetilmiştir. HTTP, HTTPS, FTP iletişim kurallarından indirmeyi destekler.

Özellikleri arasında özyinelemeli indirme, adreslerin çevrimdışı görüntülenmesi için ikizleme ve vekil sunucu desteği bulunur. Web kullanımının artması sonucu ilk sürümü 1996'da yayımlanmıştır, Unix ve Linux kullanıcıları sayesinde yaygın bir kullanıma ulaşmıştır. Taşınabilir C dilinde yazılmıştır, Unix benzeri düzene kolayca yüklenebilir. Microsoft Windows, Mac OS X, OpenVMS, HP-UX, MorphOS ve AmigaOS gibi ortamlara da taşınmıştır.

Geçmiş[değiştir | kaynağı değiştir]

Wget, aynı yazarın 1995 sonlarında hazırlamaya başladığı Geturl adlı yazılımı taban almıştır. GetURL adlı başka bir Amiga yazılımının varlığı fark edildikten sonra adı Wget olarak değiştirilmiştir.

Wget, 1990 ortalarındaki "internetten indirme yazılımı" boşluğunu doldurmuştur. Hiçbir yazılım güvenilir bir şekilde aynı anda HTTP ve FTP'den indirmeyi desteklemiyordu. Var olan yazılımlar ya yalnızca FTP'yi destekliyordu (NcFTP ve dl gibi) ya da yaygın olmayan Perl dilinde yazılmıştı. Wget, var olan yazılımlardan esinlendiği sırada hem HTTP hem FTP desteği sunmayı amaçladı ve kullanıcıların her Unix düzeninde bulunan ölçünlü geliştirme araçlarıyla derlemesini sağladı.

Unix kullanıcıları aşırı düşük üniversite ve çevirmeli ağ bağlatılarıyla boğuştuğu o zamanlarda, insan eli değmeden kısa süreli ağ sorunlarıyla başa çıkabilecek bir "indirme aracı" gereksinimini karşıladı.

2010'da Amerika Birleşik Devletleri Ordusu istihbarat çözümleyicisi olan Chelsea Manning 250,000 ABD uluslararası siyasi belgesini ve 500,000 Ordu layihasını Wget kullanarak indirdi. Bu belgeler Afgan Savaş belgeleri ve Irak Savaş belgeleri olarak tanındı ve Wikileaks'e gönderildi.[3]

Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sağlamlık[değiştir | kaynağı değiştir]

Wget düşük ya da kararlı olmayan ağ bağlantılarında sağlam olacak şekilde tasarlanmıştır. Eğer bir indirme ağ sorunu nedeniyle başarısız olduysa, Wget kendiliğinden kaldığı yerden devam etmek için deneyecektir. Tüm dizin alınana dek bunu tekrar edecektir. Bunu desteklemesi için HTTP'nin Range özelliğini kullanan ilk istemcidir.

Özyinelemeli indirme[değiştir | kaynağı değiştir]

Wget, isteğe bağlı olarak arama robotu gibi çalışabilir. HTML sayfalarından bağlantılanan kaynakları ayrıştırır ve indirme işlemini tüm sayfalar indirilene ya da kullanıcı tarafından belirlenen azami derinliğe ulaşana dek yineler. İndirilen sayfalar uzak sunucuyla benzeşen bir şemayla dosyaya kaydedilir. Bu "özyinelemeli indirme", HTTP yolu ile web sitelerini kısmi ya da tam olarak ikizleyebilir. İndirilen HTML sayfalarındaki bağlantılar çevrimdışı görüntüleme için yeniden yapılandırılabilir. Wget, bu tür ikizleme işlemi yapılırken Robot engelleme ölçününü destekler (-e robots=off değişkeni kullanılmazsa).

Özyinelemeli indirme elbette FTP'de de çalışır. Wget LIST komutunu indirilecek ek dosyaları bulmak için kullanır. Bu işlemi tepe adresin altındaki tüm dizinleri ve dosyaları bulana dek tekrarlar. Eğer istenirse, FTP adreslerinin indirmesi sırasında wildcard kullanılabilir.

Wget, HTTP ve FTP üzerinden özyinelemeli olarak indirme yapılırken yerel ve uzak dosyaların zaman damgalarını denetlemek için ayarlanabilir. Yalnızca yerel dosyadan yeni olan dosyaları indirebilir. Bu, HTTP ve FTP sitelerinin kolayca ikizlenmesini sağlar ama rsync gibi her yönüyle ikizleme için tasarlanmış yazılımlarla karşılaştığında yetersiz ve hataya eğimlidir. Diğer bir yanda, Wget bu görevi yapmak için sunucu tarafında özel bir yazılıma gereksinim duymaz.

Etkileşimsizlik[değiştir | kaynağı değiştir]

Wget bir kez başlatıldığında kullanıcının etkileşimini ve bir uçbirimden denetlenmeyi gerektirmez. Daha sonra incelenmek üzere kendi ilerlemesini ayrı bir dosyada günlük biçiminde kayıt altına alır. Kullanıcılar Wget'i çalıştırıp, çıkış yapıp kendi haline bırakabilirler. Bu bağlamda, birçok çizge veya metin tabanlı arayüze sahip internet tarayıcıları kullanıcının düzende bulunmasını ve başarısız indirmeleri elle yeniden başlatmasını gerektirir ki bu da birçok veriyi aktarırken büyük bir engel teşkil eder.

Taşınabilirlik[değiştir | kaynağı değiştir]

Wget, C diliyle yazılmıştır. Bir C derleyicisinden biraz çoğunu ve BSD benzeri TCP/IP arayüzünü gerektirir, üçüncü taraf kütüphanelere asgari düzeyde gereksinim duyacak yüksek derece taşınabilir şekildedir.

Unix kabuğundan çalışacak Unix yazılımı olarak tasarlanmıştır, yazılım sayısız Unix benzeri ortamlara ve düzenlere taşınmıştır. Mac OS X'te ve Cygwin aracılığıyla Microsoft Windows'ta çalışabilir. Ayrıca bir GnuWin çıkını olarak da Microsoft Windows üzerinde bulunmaktadır.

Diğer özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Wget, vekil sunucular üzerinden indirmeyi destekler.
  • Gerekli arayüzleri içeren sistemlerde IPv6'yı destekler.
  • OpenSSL veya GnuTLS kütüphanelerini kullanarak SSL/TLS'yi, şifreli indirmeleri destekler.
  • 32-bit düzenlerde gerekli arayüzler varsa 2 GiB'den büyük dosyaları indirmeyi destekler.
  • Tüm bant genişliğinin kullanımını engellemek için indirme hızı yavaşlatılabilir.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Shah, Darshit (1 Nisan 2019). "Wget 1.20.3 released". Free Software Foundation, Inc. 6 Nisan 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Nisan 2019. 
  2. ^ "README file". 3 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ekim 2015. 
  3. ^ "Snowden Used Low-Cost Tool to Best N.S.A." 5 Ağustos 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 21 Ekim 2015. 

Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Nedir? :Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? ile ilgili Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Ne Demektir? Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Açıklaması Nedir? Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Cevabı Nedir? Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Açıklaması? :Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Gerçek mi? :Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? ile ilgili Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Hakkında? :Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? ile ilgili Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? burada bulabilirsiniz. Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Wget nedir?, Wget anlamı nedir?, Wget ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi, Diyarbakırda Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri, Ogham, Martin Jol, Remscheid, Banliyö Treni (Meksika), Edú, Söylence, Four Walls and a Roof, San Sebastián Uluslararası Film Festivali, Kutup ışıkları, National State Television and Radio Company of the Republic of Belarus, Tribeca Film Festivali, Piton de la Petite Rivière Noire, Bakara, Abdülmelik, iso 216, ISO 216, Halloween Ends, Aden Kolonisi, Mursal, Elmalı, Thor Hushovd, 34. Türkiye Hükûmeti, Kalp, Bangkok, Belfort, Cetveldeki yıldızlar dizini, İngiltere Lig Kupası, I. Balşa, Çubukoğulları Beyliği, Baja California Sur, Atlético de Kolkata, Kimyasal savaş, Ahmet Arif Edebiyat Müzesi, Cannabis ruderalis, 1534, Ejder Kalesi, Adolf Hitler Uunona, Ashley Cole, Dobrzyń Tarikatı, Mumya, Baja California, Nenê (1981 doğumlu futbolcu), Eda Erdem, Zushi, Toygun, Greg Kirk, Kanada futbolu, Bağımsızlık Meleği, 1970 Cumhurbaşkanlığı Kupası, Motion capture, Villa Louvigny, Woody Guthrie, Bobbejaan Schoepen, Sheldon Riley, Rúnar Alex Rúnarsson, Söylem çözümlemesi, Vladimir İvaşko, Büyük Los Angeles Alanı, Ampute futbol, Gholam Hossein Mazloumi, The Who, TBMM 1. Dönem milletvekilleri listesi, Marian Seldes, Aztekler, Ali Türkşen, RCA Records, Episkopi Cantonment, Meksiko, Guwahati, Pierre Billotte, Together We Are One, Bahman Nirumand, Gavril Dejeu, RB Leipzig, Art Gallery of Ontario, Jefferson Airplane, Nikolay Gumilov, Gürcistan tarihi, O Hayat Benim, La Marseillaise, Toryum, Mario Monti, Walk the Line, Sanat yönetmeni, Estetik, Anna Komnini, Antiphellos, Patristik, Mammuthus exilis, Hilversum, Edirnede 2009 Türkiye yerel seçimleri, Gaskonya, Michel Renggli, Kız Kardeşimin Hikayesi, Kariye, Judy Martz, Japonya millî futbol takımı futbolcuları listesi, Yelena İsinbayeva, Yelena Isinbayeva,
Atila Sertel Kimdir?, Boğazsız İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Canti Kimdir?, Vazifeli İsminin Anlamı Nedir?, Sıcak İsminin Anlamı Nedir?, Sobalık Nedir?, Motifli Nedir?, Metruke İsminin Anlamı Nedir?, Hemoroitli İsminin Anlamı Nedir?, Dolmuş İsminin Anlamı Nedir?, Hidrosefal Nedir?, Aylin Doğan Kimdir?, Boğazsak İsminin Anlamı Nedir?, Atila Kaya Kimdir?, Abdulkadir Baydur Kimdir?, Yamuk Yumuk Nedir?, Aldo Bobadilla Kimdir?, Motamot Nedir?, Boğazlı İsminin Anlamı Nedir?, Hemhudut İsminin Anlamı Nedir?, Dolmalık İsminin Anlamı Nedir?, Hidrolojik Nedir?, Atila Işık Kimdir?, Vazııkanun İsminin Anlamı Nedir?, Sıcacık İsminin Anlamı Nedir?, Bülent Maşaoğlu Kimdir?, Seda Bozdağ Güzelkaya Kimdir?, Bodur İsminin Anlamı Nedir?, Atila Emek Kimdir?, Hemhâl İsminin Anlamı Nedir?, Dolma İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Benítez Kimdir?, Vazıh İsminin Anlamı Nedir?, Sezgisel İsminin Anlamı Nedir?, Metruk İsminin Anlamı Nedir?, Bluzsuz İsminin Anlamı Nedir?, Jiyan Aybar Kimdir?, Yamru Yumru Nedir?, Hemen İsminin Anlamı Nedir?, Dolgunca İsminin Anlamı Nedir?, Hidrojeolojik Nedir?, Dolgunca Nedir?, Kazakistan bayrağı Anlamı Nedir, Kazakistan bayrağı Nasıl Oluştu, Kazakistan bayrağı Tarihi, Kazakistan bayrağı Renkleri, Kazakistan bayrağı Tasarımı, Bluzlu İsminin Anlamı Nedir?, Yahya Bahadır Kimdir?, Aldo Baéz Kimdir?, Vazelinsiz İsminin Anlamı Nedir?, Sezgili İsminin Anlamı Nedir?, Metropoliten İsminin Anlamı Nedir?, Bloksuz İsminin Anlamı Nedir?, Slavca Nedir?, Morumtırak Nedir?, Hemcins İsminin Anlamı Nedir?, Dolgun İsminin Anlamı Nedir?, Sinan Demircioğlu Kimdir?, Aldo Angoula Kimdir?, Bloke İsminin Anlamı Nedir?, Vazelinli İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryensiz İsminin Anlamı Nedir?, Metrolojik İsminin Anlamı Nedir?, Atif Dudaković Kimdir?, Feremez Tuncay Kimdir?, Yamçısız Nedir?, Morumsu Nedir?, Rüstem Avcı Kimdir?, Hemayar İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu İsminin Anlamı Nedir?, Dolgulu Nedir?, Mehmet Önder Mutlu Kimdir?, Bizar İsminin Anlamı Nedir?, Aldo Kimdir?, Vatlık İsminin Anlamı Nedir?, Sezaryenli İsminin Anlamı Nedir?, Metrik İsminin Anlamı Nedir?, Yamçılı Nedir?, Skgökvjcufmfch Nedir?, Morityuslu Nedir?, Biz Biçiminde İsminin Anlamı Nedir?, Hematolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaysız İsminin Anlamı Nedir?, Hidrobiyolojik Nedir?, Atılgan Gümüş Kimdir?, Biyonik İsminin Anlamı Nedir?, Aldin Čajić Kimdir?, Yaman Yahşi Nedir?, Atılay Uluışık Kimdir?, Vatansız İsminin Anlamı Nedir?, Seyyibe İsminin Anlamı Nedir?, Metrajlı İsminin Anlamı Nedir?, Helmintolojik İsminin Anlamı Nedir?, Dolaylı İsminin Anlamı Nedir?, Hidratlı Nedir?, Özlem Teke Kimdir?, Mehmet Musa Çakır Kimdir?, Katar bayrağı Anlamı Nedir, Katar bayrağı Nasıl Oluştu, Katar bayrağı Tarihi, Katar bayrağı Renkleri, Katar bayrağı Tasarımı, Biyometeorolojik İsminin Anlamı Nedir?, Murat Atıl Kimdir?, Siyasetsiz Nedir?, Helmeli İsminin Anlamı Nedir?, Dolayı İsminin Anlamı Nedir?,