Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir?

Ipomoea aquatica Nedir?

Ipomoea aquatica Nedir?, Ipomoea aquatica Nerededir?, Ipomoea aquatica Hakkında Bilgi?, Ipomoea aquatica Analizi? Ipomoea aquatica ilgili Ipomoea aquatica ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.  Ipomoea aquatica ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve iletişime geçmek için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Ipomoea aquatica Ne Anlama Gelir Ipomoea aquatica Anlamı Ipomoea aquatica Nedir Ipomoea aquatica Ne Anlam Taşır Ipomoea aquatica Neye İşarettir Ipomoea aquatica Tabiri Ipomoea aquatica Yorumu 

Ipomoea aquatica Kelimesi

Lütfen Ipomoea aquatica Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. Ipomoea aquatica İlgili Sözlük Kelimeler Listesi Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı? Ipomoea aquatica Ne Demek? ,Ipomoea aquatica Ne Demektir? Ipomoea aquatica Ne Demektir? Ipomoea aquatica Analizi? , Ipomoea aquatica Anlamı Nedir?,Ipomoea aquatica Ne Demektir? , Ipomoea aquatica Açıklaması Nedir? ,Ipomoea aquatica Cevabı Nedir?,Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı?,Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı Nedir? ,Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı Ne demek?,Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Ipomoea aquatica Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadınız

Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı Nedir? Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı Ne demek? , Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Demek Ne Demek, Nedir? Tdk'ye Göre Anlamı

Demek kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir. TDK'ye göre, demek kelimesi anlamı şu şekildedir:

Söylemek, söz söylemek -  Ad vermek -  Bir dilde karşılığı olmak -  Herhangi bir ses çıkarmak -  Herhangi bir kanıya, yargıya varmak -  Düşünmek - Oranlamak  - Ummak, - Erişmek -  Bir işe kalkışmak, yeltenmek -  Saymak, kabul etmek -  bir şey anlamına gelmek -  öyle mi,  - yani, anlaşılan -  inanılmayan, beklenmeyen durumlarda kullanılan pekiştirme veya şaşma sözü

Ipomoea aquatica Bu Kelimeyi Kediniz Aradınız Ve Bulamadığınız İçin Boş Safyadır

Demek Kelimesi Cümle İçerisinde Kullanımı

Eskilerin dediği gibi beşer, şaşar. -  Muşmulaya döngel de derler.

Kamer `ay` demektir. -  Küt dedi, düştü. -  Bu işe herkes ne der? -  Güzellik desen onda, zenginlik desen onda. -  Bundan sonra gelir mi dersin? -  Saat yedi dedi mi uyanırım. - Kımıldanayım deme, kurşunu yersin. Ağzını açayım deme, çok fena olursun. - Yarım milyon dediğin nedir? - Okuryazar olmak adam olmak demek değildir. -  Vay! Beni kovuyorsun demek, pekâlâ! Ipomoea aquatica - Demek gideceksin.

Demek Kelimesi Kullanılan Atasözü Ve Deyimler

- dediği çıkmak - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek

 - dedi mi - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin  - demek istemek , - demek ki (veya demek oluyor ki) , - demek olmak , - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok - dediği çıkmak , {buraya- - dediğinden (dışarı) çıkmak - dediğine gelmek i, - dedi mi , {buraya- - deme! - demediğini bırakmamak (veya koymamak) - deme gitsin , - demek istemek - demek ki (veya demek oluyor ki) - demek olmak - dememek - der oğlu der - deyip de geçmemek - diyecek yok

Ipomoea aquatica

Ipomoea aquatica Nedir? Ipomoea aquatica Ne demek? , Ipomoea aquatica Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi , Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız. İlgili Sözlük Kelimeler Listesi

Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı? Ipomoea aquatica Ne Demek? Ipomoea aquatica Ne Demektir? ,Ipomoea aquatica Analizi? Ipomoea aquatica Anlamı Nedir? Ipomoea aquatica Ne Demektir?, Ipomoea aquatica Açıklaması Nedir? , Ipomoea aquatica Cevabı Nedir? , Ipomoea aquatica Kelimesinin Anlamı?


Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir?

Ipomoea aquatica

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ipomoea aquatica
Biyolojik sınıflandırma Bu sınıflandırmayı düzenle
lem: Plantae
Bölüm: Tracheophyta
Sınıf: Magnoliopsida
Takım: Solanales
Familya: Convolvulaceae
Cins: Ipomoea
Tür: I. aquatica
İkili adlandırma
Ipomoea aquatica
Forssk., Fl. Aegypt.-Arab.: 44 (1775).

Ipomoea aquatica, yumuşak sürgünleri için sebze olarak yetiştirilen yarı sucul, tropikal bir bitkidir ve nereden geldiği bilinmemektedir.

Özellikler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ipomoea aquatica suda veya nemli toprakta büyür. Sapları 2-3 metre (6,6-9,8 ft) veya daha uzun, kökler düğümlerden çıkar ve köklerinin içi boştur bu sayede yüzebilirler. Yapraklar tipik olarak sarkık, (ok başı şeklinde) mızrak şeklinde, 5-15 cm uzunluğunda ve 2-8 cm genişliğindedir. Çiçekler trompet şeklindedir, 3-5 cm çapındadır. Genellikle leylak rengi bir orta kısımdan oluşan beyaz renkli çiçekler bulunur. Çoğalma, ya düğümler boyunca köklenecek olan kök sürgünlerinin kesilmesiyle ya da tohum kabukları üreten çiçeklerden tohumları ekerek yapılır.[1][2]

Yetiştirme[değiştir | kaynağı değiştir]

Ong choy su ıspanağı

Ipomoea aquatica en çok doğu, güney ve güneydoğu Asya'da yetiştirilir. Su yollarında doğal olarak gelişir ve çok az bakım gerektirir. Endonezya, Burma, Tay, Lao, Kamboçya, Malay, Vietnam, Filipin ve Çin mutfaklarında özellikle kırsal veya kampung (köy) alanlarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Sebze, iyi yetiştiği Tayvan'da da oldukça popülerdir. İkinci Dünya Savaşı'nda Japonların Singapur'u işgali sırasında, sebze birçok bölgede dikkate değer ölçüde kolay bir şekilde büyüdü ve savaş zamanı popüler bir mahsul haline geldi.

Su ıspanağının aşağıdaki ülkelerde yetiştirildiği bilinmektedir:[3][4]

Su ıspanağı da potansiyel olarak daha ılıman bölgelerdeki seralarda yetiştirilmeye uygundur.[4]

Tropikal olmayan bölgelerde, yeterince su verilen kaplarda parlak güneşli bir yerde kolayca yetiştirilir. Kesimlerden kolayca köklenir.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Growing kangkong in water". curiousgardener.com. 28 Temmuz 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 10 Ekim 2020. 
  2. ^ "Kangkungking.com". Kangkungking.com. 20 Kasım 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Ocak 2014. 
  3. ^ Austin, Daniel F. F. "Water Spinach (Ipomoea Aquatica, Convolvulaceae) a Food Gone Wild." Ethnobotany Research and Applications 5 (2007): 123-46. Web.
  4. ^ a b Pinker, I., U. Bubner, and M. Böhme. "Selection of water spinach (Ipomoea aquatica Forssk.)-genotypes for protected cultivation in temperate regions." I International Conference on Indigenous Vegetables and Legumes. Prospectus for Fighting Poverty, Hunger and Malnutrition 752. 2006.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]


Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Nedir? :Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? ile ilgili Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Ne Demektir? Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Açıklaması Nedir? Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Cevabı Nedir? Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Kelimesinin Anlamı? Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? konusu Nedir Ne, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkar. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan ne kelimesi, uzun yıllardan beri dilimizdedir. Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Türk Dil Kurumu na (TDK) göre farklı anlamları olan ne kelimesi, Türkçe de tek başına ya da çeşitli cümleler eşliğinde kullanılabilir. Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Ne kelimesi ne demek, TDK ya göre anlamı nedir sorularının cevabını arayanlar için bildiris.com doğru adres! Peki, ne kelimesi ne demek, TDK ye göre anlamı nedir? Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Ne kelimesinin kökeni ne, ne kelimesinin kaç anlamı var? Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? İşte TDK bilgileri ile merak edilenler
Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Açıklaması? :Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Açıklama Bir Terim Kavram Ya Da Başka Dilsel Olgunun Daha İyi Anlaşılması İçin Yapılan Ek Bilgidir.Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Söz Konusu Bilgi Açıklanacak Sözcükten Daha Uzun Olur Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Açıklama İle İlgili Durumun Kanıtı Şu Şekilde Doğrulanabilir Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Bir Sözlükteki Tanım İlgili Sözcük Yerine Kullanılabilirse, Bu Bir Açıklamadır. Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Yani Aynı Bağlam İçinde Hem Sözcük Hem De Tanım Kullanılırsa Ve Anlamsal Açıdan Bir Sorun Oluşturmuyorsa Bu Bir Açıklamadır.
Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Gerçek mi? :Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? ile ilgili Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? burada bulabilirsiniz. Detaylar için sitemizi geziniz Gerçek anlam Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? sözcüklerin birincil anlamı ile (varsa) bu anlamla doğrudan ilişkili olan anlamlarıdır. Gerçek anlam, temel anlam ile yan anlamların bileşkesidir. Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Bir sözcüğün mecaz olmayan tüm anlamlarını kapsar.
Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Hakkında? :Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? ile ilgili Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? burada bulabilirsiniz. Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Detaylar için sitemizi geziniz Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? Bu sayfada Hakkında nedir Hakkında ne demek Hakkında ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Hakkında anlamı tanımı açılımı Hakkında hakkında bilgiler Ipomoea aquatica nedir?, Ipomoea aquatica anlamı nedir?, Ipomoea aquatica ne demektir? resimleri Hakkında sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz
NGC 4657, Salernitana, Potansiyel enerji, Prensesin Uykusu (albüm), Bassianae Muharebesi, IV. Pius, Çifte Tabancalı Kabadayı, Kara sırtlı çakal, NGC 4380, İlke Hatipoğlu, İsin Krallığı, Büyük Yalnızlık, valide sultan, Son Pısıltı, Çek futbolunda lig sistemi, Gigabayt, Malgaşça, Ahrem, Buşehr, 1945 Türkiye nüfus sayımı, Ekrem Güyer, Apollo Crews, Solanum anfractum, Russell Crowe, Ahram, Kardiyovasküler hastalıklar, Sevap, Melike Öcalan, Darwinius masillae, Nefesli çalgılar, 63. Türkiye Hükûmeti, Tevfik Kamil Koperler, Santa Paolina, Family, Safev’îyye, Türkiye Süper Kupası, Yuji Hashimoto, Bernard Lacombe, Monera, Franco Baresi, Eugénie Le Brun, In the Meantime, Fransız bilim insanları listesi, Semen Novikov, Osmanlı Hariciye Nezareti, Fiziki coğrafya, Bothriospermum, Acı İntikam, Trachystemon, Fight Screen HD, Amerika BirleC59Fik Devletleri, Andrew Latimer, Raised by Another, Larende, Metellina merianae, FriendFeed, Ahoy Rotterdam, Kuadratik ortalama, Ahoti Kilisesi, Sir Francis Bacon, Ensest yasağı, Yuko Takase, DeAndre Yedlin, Haile Selassie, Alamance, Neal Cassady, Josip Tito, Peleliu, Menachem Begin, Sofometre, Kazakistanda 1919–1922 yıllarında yaşanan kıtlık, Silahdar Karavezir Seyyid Mehmed Paşa, Rasyonel bekleyişler, Yavrum, Ahorntal, Haakon, Norveç Veliaht Prensi, Millî Güvenlik Akademisi, Stefano Sensi, Gianpiero Marini, Ahnentafel, The Dead Abel, Ostrojaç Kalesi, Celal Mümtaz Akıncı, Kuzey Eyaleti, Anders Zachariassen, Vedat Işıkhan, Psittalia, Newton St Petrock, Ahnenerbe, Kayden Kross, San Marino, James Gist, Salvatore Adamo, Victoria Wood, Narva Muharebesi (1944), Veysî, Hustler, Adana Atatürk Evi Müzesi, 1950 Başbakanlık Kupası, Çevrimli Katliamı, Laazlı Johann,
Yılkı Nedir?, Şapşalak Nedir?, Aygerim Kojakanova Kimdir?, Ekvadorlu İsminin Anlamı Nedir?, Ekvadorlu Nedir?, Yaraşıksız İsminin Anlamı Nedir?, Soyut İsminin Anlamı Nedir?, Muhtar İsminin Anlamı Nedir?, Aybüke Gezerel Kimdir?, Yılışkan Nedir?, Mültesim Nedir?, Ekşimtırak İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimtırak Nedir?, Papua Yeni Gine bayrağı Anlamı Nedir, Papua Yeni Gine bayrağı Nasıl Oluştu, Papua Yeni Gine bayrağı Tarihi, Papua Yeni Gine bayrağı Renkleri, Papua Yeni Gine bayrağı Tasarımı, Ayfer Tunç Kimdir?, Nevra İmamoğlu Kimdir?, Yaraşıklı İsminin Anlamı Nedir?, Soyungan İsminin Anlamı Nedir?, Şapkasız Nedir?, Muhtaç İsminin Anlamı Nedir?, Ekşimsi İsminin Anlamı Nedir?, Mehmet Murat Yaprak Kimdir?, Şapkalık Nedir?, Ekşili İsminin Anlamı Nedir?, Gökhan Özer Kimdir?, Yaraş İsminin Anlamı Nedir?, Soyu Tükenmiş İsminin Anlamı Nedir?, Muhrik İsminin Anlamı Nedir?, Metin Karadeniz Kimdir?, Songül Koçdağ Kimdir?, Ayfer Er Kimdir?, Yıldızsı Nedir?, Şapkalı Nedir?, Mülhit Nedir?, Yararsız İsminin Anlamı Nedir?, Soysuz İsminin Anlamı Nedir?, Muhnik İsminin Anlamı Nedir?, Feime Akıncı Kimdir?, Ayfer Dönmez Kimdir?, Ekstra İsminin Anlamı Nedir?, Yararlı İsminin Anlamı Nedir?, Bilsay Kanat Kimdir?, Soylu Soplu İsminin Anlamı Nedir?, Muhlis İsminin Anlamı Nedir?, Panama bayrağı Anlamı Nedir, Panama bayrağı Nasıl Oluştu, Panama bayrağı Tarihi, Panama bayrağı Renkleri, Panama bayrağı Tasarımı, Ayfer Akansel Altay Kimdir?, Yıldızlararası Nedir?, Eksiltili İsminin Anlamı Nedir?, Eksiltili Nedir?, Rahmi Vardi Kimdir?, Yararcı İsminin Anlamı Nedir?, Soylu İsminin Anlamı Nedir?, Muhkem İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızlama Nedir?, Eksiksiz İsminin Anlamı Nedir?, Mustafa Altunbaş Kimdir?, Ayhan Aras Kimdir?, Jordan Ayew Kimdir?, Burak Sarıbıyık Kimdir?, Yarar İsminin Anlamı Nedir?, Soy İsminin Anlamı Nedir?, Muhip İsminin Anlamı Nedir?, Yıldızı Düşük Nedir?, Şanlı Şöhretli Nedir?, Eksikli İsminin Anlamı Nedir?, Eksikli Nedir?, Ayesha A. Malik Kimdir?, Yaramaz İsminin Anlamı Nedir?, Sosyolojik İsminin Anlamı Nedir?, Muhil İsminin Anlamı Nedir?, Eksik İsminin Anlamı Nedir?, Ayelet Şaked Kimdir?, Tuğrul Gök Kimdir?, Palau bayrağı Anlamı Nedir, Palau bayrağı Nasıl Oluştu, Palau bayrağı Tarihi, Palau bayrağı Renkleri, Palau bayrağı Tasarımı, Yıldırımlı Nedir?, Şanjanlı Nedir?, Hikmet Hatunoğlu Kimdir?, Eksi İsminin Anlamı Nedir?, Onur Tosunöz Kimdir?, Yaralı İsminin Anlamı Nedir?, Sosyokültürel İsminin Anlamı Nedir?, Muhik İsminin Anlamı Nedir?, Ayduk Koray Kimdir?, Ekseri İsminin Anlamı Nedir?, Medine İlay Yıldırım Kimdir?, Yaraksız İsminin Anlamı Nedir?, Sosyoekonomik İsminin Anlamı Nedir?, Muhayyer İsminin Anlamı Nedir?, Sevda Karaca Demir Kimdir?, Aydoğan Vatandaş Kimdir?, Şampanyasız Nedir?, Mülessen Nedir?, Eksendeş İsminin Anlamı Nedir?, Eksendeş Nedir?, Aydoğan Topal Kimdir?, Mahmut Yalçın Kimdir?, Yaraklı İsminin Anlamı Nedir?, Sosyetik İsminin Anlamı Nedir?, Muhayyel İsminin Anlamı Nedir?, Şampanyalı Nedir?,