Zeyno Günenç

Zeyno Günenç

Zeyno Günenç Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Zeyno Günenç Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Zeyno Günenç
Zeyno Günenç İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Zeyno Günenç Kelimesinin Anlamı?
Zeyno Günenç Ne Demek?
Zeyno Günenç Ne Demektir?
Zeyno Günenç Analizi?
Zeyno Günenç
Zeyno Günenç Anlamı Nedir?
Zeyno Günenç Ne Demektir?
Zeyno Günenç Açıklaması Nedir?
Zeyno Günenç Cevabı Nedir?
Zeyno Günenç Kelimesinin Anlamı?
Zeyno Günenç Kelimesinin Anlamı Nedir?
Zeyno Günenç Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Zeyno Günenç Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Zeyno Günenç, (d. 22 Haziran 1967, İzmit), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

İlkokul ikinci sınıftayken annesinin yönlendirmesiyle bale eğitimi almaya başlayan Zeyno Günenç, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Bursa Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde üç yıl çalıştı. Bu kurumdan istifa edip bir yıllığına Kanada Vancouver'a giderek eğitimini geliştirdi. Yurt dışı da dahil olmak üzere birçok özel radyoda yapımcı ve sunucu olarak çalıştı. Süheyl Uygur ve Behzat Uygur kardeşlerle "Üç Salakşörler" adlı oyunla üç yıl süren bir turneye çıkarak Türkiye'nin birçok yerini gezdi. Çocuklar Duymasın adlı dizideki "Dominant Gönül teyze" karakteriyle ünlendi. Okan Bayülgen'le bir evlilik geçiren sanatçı, Tiyatrokare topluluğunda çalıştı. TRT'de yaptığı sabah programından bazı baskılar [1] nedeniyle ayrıldığı ileri sürüldü. 1988 yılından itibaren çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı.

2017 yılının Temmuz ayında İsviçreli eski balet Gilles Kanert'la evlendi.[2]

Rol aldığı bazı oyunlar

Filmografisi

Kaynakça

  1. ^ [1]
  2. ^ "Çocuklar Duymasın'ın Dominant Teyzesi İsviçreli Aşkıyla Evlendi". Haber.Com. 6 Ocak 2018. 15 Ocak 2018 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Ocak 2018. 

Dış bağlantılar