Yeşim Ceren Bozoğlu

Yeşim Ceren Bozoğlu

Yeşim Ceren Bozoğlu Kelimesi Bulunamadı. Lütfen Yeşim Ceren Bozoğlu Kelimesi İle ilgili Daha Fazla Bilgi Almak İçin Kategoriler Sayfamıza Bakınız.
Yeşim Ceren Bozoğlu
Yeşim Ceren Bozoğlu İlgili Sözlük Kelimeler Listesi
Yeşim Ceren Bozoğlu Kelimesinin Anlamı?
Yeşim Ceren Bozoğlu Ne Demek?
Yeşim Ceren Bozoğlu Ne Demektir?
Yeşim Ceren Bozoğlu Analizi?
Yeşim Ceren Bozoğlu
Yeşim Ceren Bozoğlu Anlamı Nedir?
Yeşim Ceren Bozoğlu Ne Demektir?
Yeşim Ceren Bozoğlu Açıklaması Nedir?
Yeşim Ceren Bozoğlu Cevabı Nedir?
Yeşim Ceren Bozoğlu Kelimesinin Anlamı?
Yeşim Ceren Bozoğlu Kelimesinin Anlamı Nedir?
Yeşim Ceren Bozoğlu Kelimesinin Anlamı Ne demek?
Yeşim Ceren Bozoğlu Kelimesinin Anlamı Ne demektir?

Yeşim Ceren Bozoğlu öykü okurken

Yeşim Ceren Bozoğlu, (d. 29 Temmuz 1974, Ankara), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, seslendirme sanatçısı ve eğitmendir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Yeşim Ceren Bozoğlu, sanat yaşamına tiyatro ile başladı. Mezun olduğu yıl oynadığı tek kişilik “Kadınlar” adlı oyun ile Cumhuriyet gazetesi ve Ayşegül Yüksel tarafından "Yılın Genç Kadın Oyuncusu" seçildi. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Şehir Tiyatroları, Duru Tiyatro gibi topluluklarda yer alan sanatçı, yönetmenlik de yaptığı tiyatro oyunlarının yanı sıra çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol almaktadır. Tarık Akan, Haluk Bilginer, Güven Kıraç, Mazhar Alanson, Mehmet Aslantuğ, Zuhal Olcay, Oktay Kaynarca, Mehmet Ali Alabora, Emre Kınay, Hülya Avşar ve Nejat İşler gibi her dönemin ünlü oyuncuları ile dizi ve filmlerde çalıştı. Semih Kaplanoğlu, Ömer Uğur gibi ünlü yönetmenler ile çalıştı. Sayısız kısa filmde oynadı. Geniş Aile dizisinde "Domuşuk Sevim" karakterini canlandıran Bozoğlu’nun baş rolünü oynadığı ve İpekyolu Film Festivali’nde “En İyi Film Ödülü”nü kazanan, Türkiye’de bir ilk olan doğaçlama sinema filmi "Bahtıkara" da 21 Mayıs 2010 tarihinde vizyona girdi. Ayrıca profesyonel olarak oyunculuk koçluğu konusunda Türkiye’nin en tanınan ismi olan başarılı oyuncu, Duru Tiyatro’da Türkçe, bir başka kursta İngilizce oyunculuk dersleri veriyor. Mirkelam'ın Asuman Pansuman ve Rober Hatemo'nun Doludizgin adlı kliplerinde de oynadı. 2 Eylül 2007 tarihinde oyuncu Sinan Çalışkanoğlu ile evlendi. 2010 yılında eşinden ayrıldı. Lale Mansur ve Halit Ergenç ile birlikte Misafir isimli bir film çekmiştir. Film henüz vizyona girmemiştir. Oyunculuk hakkındaki deneyimlerini paylaştığı "Dersimiz Oyunculuk" isimli bir kitap yazmıştır. Geniş Aile ekibinden izin alarak, Canım Babam adlı diziye geçti. O dizi bitince, TRT 1'de Elde Var Hayat adlı dizide "Müdür Muavini Zehra Öğretmen" rolünde oynadı.

Rol aldığı ve yönettiği bazı oyunlar

Filmografisi

Kaynakça

  1. ^ "'Elde Hayat Var' Dizisine Yeşim Ceren Bozoğlu Konuk Oyuncu Oldu". haber365. 28 Ekim 2011. 29 Ekim 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 30 Ağustos 2013. 

Dış bağlantılar