Utku Vargı Kimdir? Utku Vargı Doğumu Utku Vargı Oğlu Utku Vargı Kızı Utku Vargı Eşi Utku Vargı Yaşı Utku Vargı Nereli

Utku Vargı Kimdir? Utku Vargı Doğumu Utku Vargı Oğlu Utku Vargı Kızı Utku Vargı Eşi Utku Vargı Yaşı Utku Vargı Nereli

Utku Vargı Kimdir? Utku Vargı Doğumu Utku Vargı Oğlu Utku Vargı Kızı Utku Vargı Eşi Utku Vargı Yaşı Utku Vargı Nereli
Utku Vargı

Utku Vargı
Utku
Doğum Tarihi 15 Temmuz 1976 (44 yaşında)
Ankara
Burç Yengeç
Memleket Ankara
Meslek Müzisyen
Cinsiyet Erkek
İlişki Durumu Evli (Aylin Aslım ile)
İkamet Antalya
Eğitim Lisans Mezunu
Üni. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Popülarite #10142 (11108 kişiden)

1976 Ankara doğumlu Utku Vargı,1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarında mezun oldu.1986,1987 yıllarında Saki Şarıl ’ın başında olduğu flüt bölümünde eğitimine devam eden Vargı İlhan Baran solfej Hikmet Şimşek ile birlikte orkestrada görev amaya başladı.

Oda müziği alanında Alain Boeglin ile çalışmalarına devam eden Utku Vargı 1992 yılında Ayhan Sancar ile, 1993 yılında Songül Seidel ’in flüt sınıfına dahil olarak 1997 yılında bölümünü 3.lük ile tamamladı. Daha sonrasında Gülşen Tatu ’nun ileri flüt eğitimi sınıfına dahil olan Vargı Hürkan Ayvazoğlu ’nun orkestra repertuar derslerine katılmaya hak kazandı.

1999 yılında Almanya ’nın Lubeck şehrinde Profesör Angela Firkins ’in master class atölyesinde eğitime başlayan Vargı, A. Zimmerman ile birlikte moden müzik teknikleri, Fazıl Say ile oda müziği atölyelerine katılım gösterdi.

2001 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında sözleşmeli olarak göreve başlayan Vargı, 2013 yılında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğünde görev almaya başladı. 2013 başında açılan sınava giren ve başarı elde eden Flüt sanatçısı Utku Vargı halen Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde görev almaktadır.

Utku Vargı 1999 yılında hayata geçirilen ANTDOB bünyesinde yapılan tüm çalışmalarda görev almış ve halen oda müziği ve resital çalışmalarına katılarak görev almaktadır.

Utku Vargı ile şarkıcı,oyuncu Aylin Aslım, pandemi sebebiyle aile arasında gerçekleşen törenle 14 Kasım 2020’de evlendi.

biyografi

Sizlere bildiris.com Yer Alan Tüm İçerikler Okurları Bilgilendirmek Amacıyla Yazılmıştır ve Bilgilerin Doğruluğu Garanti Edilememektedir. Telif hakkı ya Da Öneri / Şikayet İçin lütfen Mail Atınız Ve Anında İlgilenelim

Next Post

Aladağ Haritası Nedir, Aladağ Haritası Nedir Nerede? Aladağ Haritası Nedir Nereye Bağlı? Aladağ Haritası Nedir Nüfusu

Cts Şub 27 , 2021
Aladağ Haritası Nedir Aladağ(Karsantı) Haritası Adana Aladağ(Karsantı) haritası 37.546379 enlem ve 35.402962 boylam lokasyonunda ilçe haritası olarak gösterilmektedir. Aladağ(Karsantı) Nerede ve Nereye Bağlı? Aladağ(Karsantı) Akdeniz bölgesinde yer almakta olup, Aladağ(Karsantı) […]

Benzer Bilgiler

Son Yazılar